Kredi Ustam
E-Devlet Üzerinden Alınabilecek 5 Destek Başvurusu | YAZIYI OKUYUN
Anasayfa > Devlet Destekleri > 1000 TL Pandemi Sosyal Destek Paraları Ne Zaman Yatacak?

1000 TL Pandemi Sosyal Destek Paraları Ne Zaman Yatacak?

Tarih: 26.12.2020
Güncel: 26.12.2020

1000 TL Pandemi Destek Parası! Sosyal Destek Paraları Ne Zaman Yatacak?

Korona virüs döneminde 1000 liralık destek için başvuru yapan çok sayıda insan oldu. Bu başvuruların bir kısmı ihtiyaç sahiplerine verildi ve halen daha verilmeye devam ediyor. 1000 TL pandemi destek parası nasıl alınır? Sosyal destek paraları ile alakalı tüm detayları içeriğimizde bulabilirsiniz.

Başvurular e-devlet üzerinden devam ediyor. E-devlet başvuru ekranında sizlerden hem kişisel hem de aileniz ile alakalı bilgiler isteniyor. Bu bilgilerin eksiksiz girilmesi durumunda ise başvuru süreci başlamış oluyor. 1000 TL pandemi destek parası almaya hak kazanırsanız belirttiğiniz telefona SMS geliyor ve bilgilendiriliyorsunuz. Pandemi ücretleri bazen başvuru esnasında vermiş olduğunuz banka hesabına bazen de PTT üzerinden yatırılıyor.

Pandemi Destek Başvurusu Devam Ediyor Mu?

Pandemi destek parası korona virüs döneminde hayatımıza girdi. Mart ayının sonundan itibaren verilen pandemi destekleri halen devam ediyor. Pandemi destek başvuruları şuanda e-devlet üzerinden aktif bir şekilde devam etmektedir. Konuyla alakalı Aile, Çalışma Ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk 1.000 TL sosyal yardımı vermeye devam ettiklerini açıkladı.

Size ait olan e-devlet bilgileri ile sisteme giriş yapın. Arama kısmına ‘pandemi destek’ yazdığınızda destek başvurusunun çıktığını göreceksiniz. Yapamayanlar için hemen aşağıda link var oradan da başvuru yapabilirsiniz.

https://www.turkiye.gov.tr/aile-bakanligi-sosyal-yardim-bilgileri-sorgulama

Pandemi Destek Başvurusu Takibi

Pandemi döneminde başvuru yaptınız ve süreci takip etmek istiyorsunuz. Bunun için yapmanız gereken tek bir şey var. E-devlet üzerinden giriş yaparak başvurunuzun ne durumda olduğunu kontrol etmek.

İstediğiniz zaman başvurunuz ile alakalı sonucu ya da süreci görebilirsiniz. E-devlet üzerinden alınan başvurularda kimlik numaranızın son hanesine göre işlemler yapılmaktadır.

TC Kimlik Numarasının son hanesi;

  • 0 olan vatandaşların Pazartesi,
  • 2 olan vatandaşların Salı,
  • 4 olan vatandaşların Çarşamba,
  • 6 olan vatandaşların Perşembe,
  • 8 olan vatandaşların Cuma

Kutay DEMİRCİ / Finans Uzmanı
1000 TL Pandemi Sosyal Destek Paraları Ne Zaman Yatacak?
Finans ve krediler ile alakalı güncel içeriklere meraklı ve araştırdığı yazıları bloğunda eğitici ve öğretici şekillerde yayınlayarak , blog ziyaretçileri ile paylaşmayı sever. Kredi skoru ve banka kredileri ile alakalı merak ettiğiniz tüm sorunlarınızı soru cevap sayfamızdan ve makale altındaki yorum formları ile sorabilirsiniz.
Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git