Kredi Ustam
Halkbank Kartsız Para Çekme İşlemi Nasıl Yapılır? (ATM’den) | YAZIYI OKUYUN
Anasayfa > Bankacılık > Aktifbank Sim Bloke Kaldırma

Aktifbank Sim Bloke Kaldırma

Tarih: 19.10.2021
Güncel: 17.10.2021

Aktifbank sim kart bloke kaldırma işlemi oldukça basittir. Müşteri temsilcilerimizin yapacağı birkaç basit işlem sayesinde sim kart bloke kaldırma işleminiz tamamlanmaktadır. Bu işlemlerin yapılması basittir ancak sizlerin güvenliğini sağlamamız için önemlidir. Bu yüzden de sizlerin bloke işlemi ile karşı karşıya kalmanız halinde neden bloke edildiğini sorgulamanız gerekmektedir.

Sim kartın bloke edilmesinin sebeplerinden birisi sizin banka kartınızın kopyalanması veyahut da ele geçirildiğinin düşünülmesidir. Bizim bankamız ise böyle bir durumdan şüphelendiği zaman hemen sim kartı bloke etmektedir. Sizler de bu durumu anladığınız zaman bankamıza başvurarak hem sebebini öğrenebilir hem de bloke kaldırma işlemini yapabilirsiniz.

Aktifbank Sim Kart Neden Bloke Edilir?

Aktifbank sim kart neden bloke edilir? Sorusu sim kart bloke işlemi yapılmadan önce sizlerin cevabını öğrenmesi gereken bir sorudur. Bu sorunun cevabı birçok şekilde verilebilmektedir. Bu yüzden de sizlerin aşağıda verilen maddeleri okuyarak hangi sebepten dolayı sim kartınızın bloke edilebileceği hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

  • Sim kartın bloke edilmesinin ilk sebeplerinden birisi yeni bir cihaza geçiş yapmanızdır. Bu geçişin tespiti halinde bankamız sizin güvenliğiniz için otomatik olarak sim kartınızı bloke etmektedir.
  • Farlı bir sim kart kullanmaya başlamanız halinde de banka çalışanlarımız tarafından sim kartınız bloke edilmektedir. Bu yüzden cihaz geçişi veyahut da sim kart değişikliği olması durumunda bankamıza da bilgi vererek sim kartınızın bloke olmasını engelleyebilirsiniz.
  • Aktifbank mobil uygulamasının sizlerin bankamız ile ilgili olan işlemlerinin kolaylaştırmak ve zamandan tasarruf sağlamanız için oluşturulduğu söylenebilmektedir. Bu uygulamayı indirdiğiniz zaman ise sizlerin şifre belirlemenizi talep etmekteyiz. Bu şifreyi ise uygulamaya her girişte kullanmanız istenmektedir. Bu şifrenin defalarca yanlış girilmesi halinde de sim kartınız bloke edilebilmektedir.

Aktifbank Sim Kart Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

Aktifbank sim kart bloke kaldırma nasıl yapılır? İşlemi bloke edilme sebebine göre yapılmaktadır. Yani sim kartın bloke edilmesinin sebebi PIN kodunun yanlış girilmesi ise PUK kodu girerek sim kartı yeniden aktifleştirebilirsiniz. PUK kodunuzu öğrenmeniz için ise operatörünüz ile iletişime geçmelisiniz.

Sim kart değişikliği veyahut da diğer bilinen sebeplerden dolayı sim kartın bloke olması halinde ise bankamızın müşteri temsilcisi ile görüşerek veyahut da bankamızı ziyaret ederek sim kartının blokesini kaldırabilirsiniz. Bu iki şekilde de sizlerin bloke kaldırma işleminiz kolay ve kısa sürede gerçekleşmektedir. Bu yüzden de size uygun olanı seçerek sim kart bloke kaldırma işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Kutay DEMİRCİ / Finans Uzmanı
Aktifbank Sim Bloke Kaldırma
Finans ve krediler ile alakalı güncel içeriklere meraklı ve araştırdığı yazıları bloğunda eğitici ve öğretici şekillerde yayınlayarak , blog ziyaretçileri ile paylaşmayı sever. Kredi skoru ve banka kredileri ile alakalı merak ettiğiniz tüm sorunlarınızı soru cevap sayfamızdan ve makale altındaki yorum formları ile sorabilirsiniz.
Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git