Kredi Ustam
ATM’den Kartsız Para Gönderme Resimli Anlatım [Para Yatırma] | YAZIYI OKUYUN
Anasayfa > Bankacılık > Bankamatik Kartı Şifre Değiştirme

Bankamatik Kartı Şifre Değiştirme

Tarih: 13.10.2021
Güncel: 12.10.2021

Bankamatik kartı şifre değiştirme işlemleri için sizler de yazımızdan yararlanabilirsiniz. Bu sayede hangi banka ile işlem yapıyor iseniz direkt olarak kolayca şifre değişme işlemini öğrenmeniz mümkün olur. Detaylı bilgi için yazımızdan yararlanmayı unutmayın.

ATM’ den Bankamatik Kartı Şifre Değiştirme Nasıl Yapılır

ATM’den bankamatik kartı şifre değiştirme işleminde yapılacaklar adım adım ilerleyerek olur. ATM sisteminde çalışma mobil cihazlardan farklı olarak ilerleme gösterir. ATM kartını ilk kez aldıysanız, sizden yeni şifre oluşturmanız istenebilir. Bazen de şifrenizi değiştirmek isteyebilirsiniz. Bunu ATM den kolaylıkla yapabilirsiniz.

Banka Şubesinden Kredi Kartı Şifresi Değiştirme Nasıl Yapılır?

Banka şubesinden kredi kartı şifresi değiştirme nasıl yapılır diye merak ediyor olabilirsiniz. Kredi kartı şifresi değiştirmek için birçok farklı yöntem bulunur. ATM üzerinden değişim, internet bankacılığı ya da mobil bankacılık üzerinden değişim işlemleri bunlara bir örnektir. Bazen telefon bankacılığı da şifre değişikliği için kullanılır. Az da olsa bilindik bir yöntem olan şube aracılığı ile şifre değiştirme işlemleri de yapılmaktadır. Bunun için ilgili bankanın en yakın şubesine sizin adresinize gelen kart ile gidersiniz. Banka şubesinde yer alan telefonlardan direkt telefon bankacılığına bağlanabilirsiniz. Burada şifre değişikliğini şubede yer alan telefonlardan yapmak kimi kart kullanıcılarına göre daha pratik gelebilmektedir.

İş Bankası Yeni Bankamatik Kartı Şifre Oluşturma

İş Bankası yeni bankamatik kartı şifre oluşturma işlemleri için bireysel internet şubesi, mobil olarak İş Cep ya da telefon bankacılığı aracılığı ile şifre oluşturabiliniz. Bunun yanında ATM üzerinden de kart şifresi oluşturabilirsiniz. Bireysel internet şubesi üzerinden anında şifre alanı üzerinden girilen verileri doğru ve eksiksiz tamamlarsanız, yeni şifreniz anında oluşturulur. Telefon bankacılığı üzerinden yapmak isterseniz; 0 850 724 0 724 İş Bankası müşteri hizmetleri numarasını arayarak sırası ile 5 – 1 -1 rakamlarını tuşlayarak; anında şifre belirleme yapabilirsiniz. ATM den şifre belirlemek isterseniz, yeni kartınızı ATM ye taktığınız zaman ilk işlem yeni bir şifre girme ekranı olacaktır. Bunu da direkt olarak belirleyerek onayla butonuna basabilirsiniz.

Akbank Yeni Kart Şifresi Oluşturma

Akbank yeni kart şifresi oluşturma işlemi için BKSIFRE yazarak ve bir boşluk bırakarak kart numaranızın son dört hanesini yazarsınız. Cep telefonunuza geçici bir şifre gelir. bu şifreyi bir hafta içinde değiştirmeniz gerekmektedir. ATM ye kartınızı takarak şifre değiştirme, yeni şifre gir butonları üzerinden yeni şifrenizi anında oluşturmanız kolay olur.

ING Bankamatik Kartı Şifre Değiştirme

ING BANK bankamatik kartı şifre değiştirme işlemleri için kartınız ile birlikte size iletilen geçici şifreyi değiştirmeniz gerekmektedir. Bunun için telefon bankacılığı, şube aracılığı ile, en yakın ATM aracılığı ile anında şifre almanız kolaylaşır.

QNB Finansbank Bankamatik Kart Şifresini Değiştirme

QNB Finansbank bankamatik kart şifresini değiştirme işlemleri için internet şubesi, telefon bankacılığı ya da ATM üzerinden direkt şifre değiştirme işlemi yapabilirsiniz. İnternet şubesi için Finansbank’ın web sitesine giriş yaparak internet şubesi – Ayarlarım – Şifre – Kartlar – Kart şifresi değiştirme adımlarını yapabilirisiniz. Aynı şekilde Finansbank mobil uygulama üzerinden de bu şekilde bankamatik kartı şifresi değiştirme işlemini sağlayabilirsiniz. Telefon bankacılığı için 0850 2220 900 Finansbank müşteri hizmetleri iletişim numarasını arayarak buradan şifre değişikliği yapabilirsiniz. ATM üzerinden şifre değişikliği sağlamak için, kartınızı ATM ye takarsınız. Şifre – şifre işlemleri – şifre değiştir adımlarını takip ederek buradan da bankamatik kartı şifresini kolaylıkla değiştirebilmeniz mümkün olur.

Yapı Kredi Bankası Banka Kartı Şifre Değişikliği

Yapı Kredi bankası banka kartı şifre değişikliği işlemleri için internet bankacılığı, telefon bankacılığı, mobil bankacılık, ve ATM üzerinden şifre değiştirme işlemlerini sağlamanız mümkün. SIFRE boşluk, kartın yedi haneli numarası boşluk 4 haneli banka kartı şifresini oluşturarak 4440’a mesaj atmanız yeterlidir. Bunun dışında 444 0 448 numaralı müşteri hizmetlerini arayarak sonrası ile 5 ve 2’yi  tuşlarsanız, şifre değişikliği alanına telefon bankacılığı üzerinden erişim sağlayabilirsiniz. Mobil bankacılık ve internet bankacılığı üzerinden şifre değiştirme adımları da aynı şekilde ilerler. Bireysel hesabınızı açarak şifre işlemleri, şifre değişikliği derseniz kart şifrenizi belirlemiş olursunuz. Bunun dışında en yakın Yapı Kredi bankası ATM si üzerinden de kartınızı takıp, şifre işlemleri bölümü üzerinden şifre değişikliğini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

TEB Banka Kartı Şifre Değişikliği

TEB Banka kartı şifre değişikliği için size en yakın TEB Bankası ATM si üzerinden, bireysel bankacılık, mobil bankacılık ya da telefon bankacılığı üzerinden değişiklik sağlamanız mümkün. 0850 200 0 666 telefon bankacılık şubesini arayarak her zaman bu alandan yararlanabilirsiniz.

İş Bankası Yeni Kart Şifresi Oluşturma

İş Bankası yeni kart şifresi oluşturma hususunda sizlere bilgi verdik. İster yeni bankamatik ya da kredi kartınızın şifresini belirtilen şekilde oluşturursunuz. İsterseniz de direkt olarak mevcut var olan şifrenin değişikliğine gidebilirsiniz. Bu açıdan bakıldığında düzenli ve nitelikli olarak sistemden yararlanma imkanı elde edersiniz.

İş Bankası Telefon Güncelleme makalemize de göz atabilirsiniz.

Kutay DEMİRCİ / Finans Uzmanı
Bankamatik Kartı Şifre Değiştirme
Finans ve krediler ile alakalı güncel içeriklere meraklı ve araştırdığı yazıları bloğunda eğitici ve öğretici şekillerde yayınlayarak , blog ziyaretçileri ile paylaşmayı sever. Kredi skoru ve banka kredileri ile alakalı merak ettiğiniz tüm sorunlarınızı soru cevap sayfamızdan ve makale altındaki yorum formları ile sorabilirsiniz.
Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git