Kredi Ustam
BUNLARI DA OKUYABİLİRSİNİZ
Western Union Ne demek, Anlaşmalı Bankalar Hangileri?
Western Union Ne demek, Anlaşmalı Bankalar Hangileri?
Western Union logosunu veya ismini duymayan yoktur sanırım, peki Western Union ne demek ne işe yarar ve ülkemizde  hangi anlaşmalı...
Halkbank Kartsız Para Çekme İşlemi Nasıl Yapılır? (ATM’den)
Halkbank Kartsız Para Çekme İşlemi Nasıl Yapılır? (ATM’den)
Halkbank kartsız para çekme işlemi, özellikle kredi veya banka kartımız yanımızda olmadığında imdadımıza yetişen harika özelliklerden birisi. Artık hemen hemen...
Anasayfa > Bankacılık > Burgan Bank Sim Bloke Kaldırma

Burgan Bank Sim Bloke Kaldırma

Burgan Bank sim bloke kaldırma işlemi için internet bankacılığına ve Burgan Mobil uygulamasına giriş yaptığınızda hattınızın bloke olduğuna dair bir bildirim alırsanız, SIM kartınızın blokesini kaldırmanız gerekir. SIM kartın değiştirilmesi nedeniyle bankanın güvenliği için SIM kart bloke edildi. Operatör ve sim kart değiştirirken bu bloke işlemi sim kartınıza otomatik olarak uygulanacaktır ve kaybettiğinizde çıkaracaksınız. Özellikle 4.5G hatlarına geçiş yapan vatandaşlar bu sorunla karşılaştığında banka cep telefonuna bildirimde bulunmayacaktır. Bu bilgileri almadığınız takdirde ATM’den para yatıramaz veya çekemezsiniz, kartınızı online işlemler için kullanamazsınız ve internet bankacılığı yayınlarını kullanamazsınız. Şimdi sizlere Burgan Bank sim kart bloke etme hakkında bilgi vereceğiz.

Burgan Bank Sim Bloke Kaldırma İşlemi

Burgan Bank Sim Bloke Kaldırma İşlemi aslında hattı 4.5G olarak değiştirirseniz yeni bir SIM kart alırsanız, operatörünüzü başka bir operatörle değiştirirseniz, yeni bir SIM kart da almış olursunuz. Bu sim kartları satın aldığınızda olası dolandırıcılık yöntemlerini önlemek için banka sizin sim kartınızı otomatik olarak kilitlenecektir. Bu engellendiğinde, hesabınıza hiçbir şey olmayacak çünkü bankanız kendini otomatik olarak güvene almış olur. Bu durumda paniğe kapılmanıza gerek yoktur. Bu nedenle, bazı bankacılık türleri aracılığıyla SIM kartınızın kilidini anında kolayca açabilmeniz mümkündür. Şimdi sizlere bu yöntemler hakkında bilgi vereceğiz.

Burgan Bank Sim Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

Burgan Bank Sim Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır sorusuna önce SIM Bloke kilidini açmak isterseniz, bunu ATM’den yapabilirsiniz. Burgan Bank sim kart kilidi açma işlemi için size en yakın ATM’ye giderek kartınızı takabilir ve kilit açma menüsünden işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunu yaparken telefonunuzu yanınızda taşımalısınız. Bu nedenle ATM’ye doğrulama kodunu yazdıktan sonra doğrulama kodu karşınıza çıkacak ve işleminiz tamamlanmış olacaktır.

Burgan Bank şubesinden SIM kartın kilidini açmak için size en yakın banka şubesine giderek kimliğinizi ve cep telefonunuzu kullanarak SIM kartınızın kilidini açabilirsiniz. İşlemleri kolayca gerçekleştirmek için bireysel alıcı temsilcisinden alınan numarayı kullanabilirsiniz. İşlem gerçekleştiğinde cep telefonunuza gizli bir mesaj gelecek, bankacıya bu şifreyi söylerseniz işlemi tamamlamış olursunuz. Müşteri hizmetleri aracılığıyla anında SIM kartın kilidini açın 0 850 222 8 222’yi (Burgan Bank müşteri hizmetleri numarası) arayarak da SIM kartınızın kilidini açabilirsiniz. SIM kart kilidini açma işlemi sırasında, telefonunuza gelen şifreyi 3 dakika içerisinde karşı bankaya bildirmeniz gerekmektedir. Bunu sorunsuz bir şekilde yaparsanız, SIM kart bloğu hemen serbest bırakılır.

Diğer Bloke İşlemleri

Albaraka Türk Sim Bloke Kaldırma

Aktifbank Sim Bloke Kaldırma

Enpara Sim Bloke Kaldırma

Halkbank Sim Bloke Kaldırma

Hepsini Gör

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git