Kredi Ustam
Cebe Havale Nasıl Yapılır, Cepbank Cebe Para Gönderme [GSM] | YAZIYI OKUYUN
Anasayfa > Bankacılık > Burgan Bank Sim Bloke Kaldırma

Burgan Bank Sim Bloke Kaldırma

Tarih: 21.10.2021
Güncel: 17.10.2021

Burgan Bank sim bloke kaldırma işlemi için internet bankacılığına ve Burgan Mobil uygulamasına giriş yaptığınızda hattınızın bloke olduğuna dair bir bildirim alırsanız, SIM kartınızın blokesini kaldırmanız gerekir. SIM kartın değiştirilmesi nedeniyle bankanın güvenliği için SIM kart bloke edildi. Operatör ve sim kart değiştirirken bu bloke işlemi sim kartınıza otomatik olarak uygulanacaktır ve kaybettiğinizde çıkaracaksınız. Özellikle 4.5G hatlarına geçiş yapan vatandaşlar bu sorunla karşılaştığında banka cep telefonuna bildirimde bulunmayacaktır. Bu bilgileri almadığınız takdirde ATM’den para yatıramaz veya çekemezsiniz, kartınızı online işlemler için kullanamazsınız ve internet bankacılığı yayınlarını kullanamazsınız. Şimdi sizlere Burgan Bank sim kart bloke etme hakkında bilgi vereceğiz.

Burgan Bank Sim Bloke Kaldırma İşlemi

Burgan Bank Sim Bloke Kaldırma İşlemi aslında hattı 4.5G olarak değiştirirseniz yeni bir SIM kart alırsanız, operatörünüzü başka bir operatörle değiştirirseniz, yeni bir SIM kart da almış olursunuz. Bu sim kartları satın aldığınızda olası dolandırıcılık yöntemlerini önlemek için banka sizin sim kartınızı otomatik olarak kilitlenecektir. Bu engellendiğinde, hesabınıza hiçbir şey olmayacak çünkü bankanız kendini otomatik olarak güvene almış olur. Bu durumda paniğe kapılmanıza gerek yoktur. Bu nedenle, bazı bankacılık türleri aracılığıyla SIM kartınızın kilidini anında kolayca açabilmeniz mümkündür. Şimdi sizlere bu yöntemler hakkında bilgi vereceğiz.

Burgan Bank Sim Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

Burgan Bank Sim Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır? Önce SIM Bloke kilidini açmak isterseniz, bunu ATM’den yapabilirsiniz. Burgan Bank sim kart kilidi açma işlemi için size en yakın ATM’ye giderek kartınızı takabilir ve kilit açma menüsünden işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunu yaparken telefonunuzu yanınızda taşımalısınız. Bu nedenle ATM’ye doğrulama kodunu yazdıktan sonra doğrulama kodu karşınıza çıkacak ve işleminiz tamamlanmış olacaktır.

Burgan Bank şubesinden SIM kartın kilidini açmak için size en yakın banka şubesine giderek kimliğinizi ve cep telefonunuzu kullanarak SIM kartınızın kilidini açabilirsiniz. İşlemleri kolayca gerçekleştirmek için bireysel alıcı temsilcisinden alınan numarayı kullanabilirsiniz. İşlem gerçekleştiğinde cep telefonunuza gizli bir mesaj gelecek, bankacıya bu şifreyi söylerseniz işlemi tamamlamış olursunuz. Müşteri hizmetleri aracılığıyla anında SIM kartın kilidini açın 0 850 222 8 222’yi (Burgan Bank müşteri hizmetleri numarası) arayarak da SIM kartınızın kilidini açabilirsiniz. SIM kart kilidini açma işlemi sırasında, telefonunuza gelen şifreyi 3 dakika içerisinde karşı bankaya bildirmeniz gerekmektedir. Bunu sorunsuz bir şekilde yaparsanız, SIM kart bloğu hemen serbest bırakılır.

Kutay DEMİRCİ / Finans Uzmanı
Burgan Bank Sim Bloke Kaldırma
Finans ve krediler ile alakalı güncel içeriklere meraklı ve araştırdığı yazıları bloğunda eğitici ve öğretici şekillerde yayınlayarak , blog ziyaretçileri ile paylaşmayı sever. Kredi skoru ve banka kredileri ile alakalı merak ettiğiniz tüm sorunlarınızı soru cevap sayfamızdan ve makale altındaki yorum formları ile sorabilirsiniz.
Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git