Kredi Ustam
1000 TL Pandemi Sosyal Destek Paraları Ne Zaman Yatacak? | YAZIYI OKUYUN
Anasayfa > Devlet Destekleri > E-Devlet Üzerinden Alınabilecek 5 Destek Başvurusu

E-Devlet Üzerinden Alınabilecek 5 Destek Başvurusu

Tarih: 28.12.2020
Güncel: 27.12.2020

E-Devlet Üzerinden Alınabilecek 5 Destek Başvurusu

E-devlet üzerinden birçok işlem yapılıyor. Bunların başında da destek başvuruları geliyor. Pandemi sürecinde 1000 TL destek başvurusu birçok insan tarafından yapılıyor.  Bin liralık pandemi desteği ön planda olsa da e-devlet üzerinden alınacak tüm destekleri sizlere aktaralım.

1000 TL Pandemi Destek Başvurusu

Pandemi de devlet uygun gördüğü kişilere 1000 TL destek veriyor. Bunun için ise e-devlet üzerinden başvuru yapmak gerekiyor. Yazımızın hemen altında başvuru linkini göreceksiniz.

1000 TL destek başvurusuna herkes başvurabilir. Ancak araştırma sonucunda ihtiyaç sahiplerine bu yardım yapılıyor. Ortalama olarak başvuru yaptığınız tarihten 3 ay gibi bir süre sonra başvurunuz olumlu olursa bin liralık desteği alabilirsiniz. Hemen aşağıdaki link ile başvuru yapabilirsiniz.

https://www.turkiye.gov.tr/acshb-pandemi-sosyal-destek-on-basvurusu

Hak Sahiplerine Kira Başvurusu

Oturduğunuz ev kiraysa ve bu kirayı ödemekte zorlanıyorsanız kredi destek başvurusu yapabilirsiniz. Kira destek başvuruları online olarak e-devlet üzerinden yapılıyor. Hemen aşağıda yer alan link ile başvuru yapın.

https://www.turkiye.gov.tr/cevre-ve-sehircilik-hak-sahibi-ailelere-kira-yardm-yaplmas-3971

Yakacak Yardımı Başvurusu

Kömür ile ısınma artık çok fazla kullanılmasa da maddi durumu el vermeyen insanların halen daha bu tarz bir yol ile kışın evlerini ısıttığını söylemekte yarar var. Devlet her yıl düzenli olarak kömür yardımı yapıyor. E-devlet aracılığı ile kömür yardımı başvurusu şuanda yapılamıyor. Kömür yardımı başvurusu için dilekçe ile başvurmak gerekiyor.

  • Sivil Toplum Kuruluşlarına,
  • Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı,
  • Kaymakamlık,
  • Valilik ve Belediyelere giderek dilekçeniz ile başvuru yapın.

Elektrik Yardımı Destek Başvurusu

Elektrik faturalarına destek paketleri her geçen gün artıyor. 80 lira olan destek günümüzde 100 lira olarak veriliyor. Yani 150 liralık bir elektrik faturanız var ise bunun 100 lirasını devlet kalan 50 liralık kısmını ise siz ödüyorsunuz.

Elektrik yardımı desteği için e-devlet üzerinden başvuru yapabilirsiniz. Elektrik yardımı alan vatandaşlar elektrik faturası ödemelerini PTT üzerinden yapmalılar. Faturanızı ve kimliğinizi verdikten sonra görevli memur sistem üzerinden yardımı görecek ve ücretlendirmeyi ona göre yapacaktır. Hemen aşağıda başvuru linkini göreceksiniz.

https://www.turkiye.gov.tr/aspb-sosyal-ekonomik-destek-on-basvuru

Şehit Yakınları, Gazi ve Gazi Yakınları İstihdam Başvurusu

Şehit yakınları, gaziler ya da gazi yakınlarına devlet bir takım öncelikler sunmaktadır. Bu önceliklerin her geçen gün arttırıldığını ve iyileştirildiğini söylemekte yarar var.

İş bulmakta zorlanan, işinden memnun olmayan hak sahipleri başvuru yaparak devletten yardım alabiliyor. Hemen aşağıda başvuru linki ile sizlerde Şehit Yakınları, Gazi ve Gazi Yakınları İstihdam Başvurusu önceliğinden yararlanabilirsiniz.

https://www.turkiye.gov.tr/acshb-sehit-yakinlari-gazi-ve-gazi-yakinlari-istihdam-basvuru-sorgulama

 

 

 

Kutay DEMİRCİ / Finans Uzmanı
E-Devlet Üzerinden Alınabilecek 5 Destek Başvurusu
Finans ve krediler ile alakalı güncel içeriklere meraklı ve araştırdığı yazıları bloğunda eğitici ve öğretici şekillerde yayınlayarak , blog ziyaretçileri ile paylaşmayı sever. Kredi skoru ve banka kredileri ile alakalı merak ettiğiniz tüm sorunlarınızı soru cevap sayfamızdan ve makale altındaki yorum formları ile sorabilirsiniz.
Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git