Kredi Ustam
BUNLARI DA OKUYABİLİRSİNİZ
İsimden Numara Bulma: Ücretsiz ve (En Kolay) Yöntem
İsimden Numara Bulma: Ücretsiz ve (En Kolay) Yöntem
İsimden numara bulmak artık çok kolay. 11880 Bilinmeyen numara servisini arayarak yada, Turkcell için 11832, Vodafone için 11842, Türk Telekom...
KOSGEB Engelli Desteği Nedir, Nasıl Alınır ?
KOSGEB Engelli Desteği Nedir, Nasıl Alınır ?
KOSGEB Engelli Desteği Nedir, Nasıl Alınır? Engelli desteğine KOSGEB’de katılmıştır. Artık KOSGEB'de engelliler için destek vermektedir. Peki, KOSGEB engelli desteği nedir,...
Anasayfa > Genel > Fibabanka Sim Kart Bloke Kaldırma

Fibabanka Sim Kart Bloke Kaldırma

Fibabanka sim kart bloke kaldırma işlemi birkaç farklı işlemin yapılması ile gerçekleşmektedir. Bu işlemler esnasında ise her zaman sizin güvenliğinize önem vermekteyiz. Bu yüzden bu konuda endişelenmemelisiniz.

Telefon çalınması, kartınızın kopyalanması ve bunun gibi durumlarda sim kartınız bankamız tarafından bloke edilmektedir. Sizler de müşteri temsilcilerimize ulaşarak hem nedenini öğrenebilirsiniz hem de kartınızın blokesini kaldırabilirsiniz.

Sim karta Hangi Durumlarda Bloke Koyulur?

Sim karta hangi durumlarda bloke koyulur? Sorusu özellikle sim kartı bloke olan kişilerin sormuş oldukları ilk sorudur. Bu yüzden bu yazımızda sizlere bu konuda bilgiler vererek sim kartınızın bloke olması durumunda nedeni tespit etmeniz daha da kolaylaşacaktır. Bu anlamda aşağıda verilenleri okumanızı tavsiye etmekteyiz:

  • Telefonunuzu 4.5G ‘ye uyumlu hale getirmeniz halinde sim kartınız bloke olmaktadır.
  • Sim kartınızı farklı bir cihazda kullandığınız zamanda sim kartınız bloke edilmektedir.
  • Numaranızı taşıdığınız zamanda sim kartınız bloke edilmektedir.
  • Farklı türde SIM karta geçiş yapmanız halinde de sim kartınız bloke olacaktır.

Yukarıda belirtilen nedenlerden dolayı bloke edilen sim kartınız ile aşağıda verilen durumları gerçekleştiremiyorsunuz. Bu yüzden de sim kartınızın bloke olması durumunda kısa sürede bloke kaldırma işleminizi tamamlamanız tavsiye edilmektedir.

Sim Karta Bloke Koyulduğunda Hangi İşlemler Yapılamaz?

Sim karta bloke koyulduğunda hangi işlemler yapılamaz? Sorusu sim kartınız bloke olduğunda yapamayacağınız işlemleri tanımlamak için sorulan bir sorudur. Bu soruya vereceğimiz cevaplar halinde de sizler sim kartın blokesini neden kaldırmanızın gerekli olduğunu daha iyi anlayabilirsiniz. Bu anlamda ise sizler için oluşturduğumuz aşağıdaki maddeleri okuyarak bu konu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

  • Fibabanka mobil uygulamasına ve internet bankacılığına erişim sağlayamıyor Bu da sizlerin kolay ve kısa sürede yapacağınız işlemleri yapamayacağınız anlamına gelmektedir.
  • 3 boyutlu güvenlik olarak adlandırılan 3D Secure ile birçok alışveriş yapılabilmektedir. Bu güvenlik alışverişin tamamlanabilmesi için bir doğrulama kodu göndermektedir. Bu kodun belirlenen alana girilmesi halinde de işleminizi tamamlamaktadır. Sim kartınız bloke edildiği zaman da internet alışverişi yapamıyorsunuz.
  • SMS yardımı ile Fibabanka kart şifresini belirleyebilirsiniz ancak sim kartın bloke olması halinde kart şifresini belirleyemiyorsunuz.
  • Bankamız ile anlaşmalı olan mağazalar bulunmaktadır. Bu mağazalardan sizler alışveriş kredi kullanımı ve başvurusunu tamamlayabiliyorsunuz ancak sim kartınızın bloke olması halinde bu imkandan da yararlanamıyorsunuz.
  • Kişisel bilgileriniz görüntülerken de sim kartınızın aktif olması gerekmektedir. Bu yüzden de kartınızın bloke olması halinde kişisel bilgilerini görüntüleme ve değiştirmede sıkıntılar yaşarsınız.
OTO
Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git