Kredi Ustam
BUNLARI DA OKUYABİLİRSİNİZ
Müfettiş Maaşları Ne Kadar? (Güncel)
Müfettiş Maaşları Ne Kadar? (Güncel)
Müfettiş, devlette ki en önemli iş pozisyonlarından birisi olup, denetleyici olarak da adlandırılmaktadır. Müfettişler, bağlı oldukları kurumların yaptıkları bütün işleri...
Dershane Fiyatları Ne Kadar? (2022-2023) Yılı Ücretleri
Dershane Fiyatları Ne Kadar? (2022-2023) Yılı Ücretleri
Dershane fiyatları, elbette her yıl farklı kurumlarda farklı rakamlarda karşımıza çıkıyor. Hal böyle olunca en çok da ebeveynler fiyat araştırması...
Anasayfa > Genel > Finans Katılım Sim Kart Bloke Kaldırma

Finans Katılım Sim Kart Bloke Kaldırma

Finans Katılım sim kart bloke kaldırma işlemleri bazı sebeplerden dolayı sim kartları bloke olan kişilerin merak etmiş oldukları bir durumdur. Kısa süre içerisinde sim kartınızın blokesini kaldırmanız önemlidir çünkü bloke olan sim kartınızdan dolayı birçok işlemi gerçekleştiremeyeceksiniz.

Sim Kartınıza Hangi Durumlarda Bloke Koyulur?

Sim kartınıza hangi durumlarda bloke koyulur? İfadesi sim kartınız bloke olduğu zaman nedenini öğrenmenizi sağlayacaktır. Bu yüzden de bu sorunun cevabının öğrenilmesi yaptığınız bloke kaldırma işlemini neden yaptığınızı anlamanızı sağlayacaktır.

Sim karta hangi durumlarda bloke koyulduğu ile ilgili bilgilerin ise aşağıdaki olduğunu söyleyebiliriz;

  • Telefonunuzu 4.5G’ ye uyumlu hale getirdiğiniz zaman sistem otomatik olarak sim kartınızı bloke edecektir.
  • Sim kartınızı farklı bir cihazda kullanmanız halinde sim kartınız bloke edilecektir.
  • Numaranızı başka bir operatöre taşımanız halinde de sim kartınıza bloke uygulanacaktır.
  • Farklı bir sim kartı kullanmanız halinde de sim kartınız sizin güvenliğiniz için bloke edilecektir.

Yukarıdaki gibi sıralanan durumların yanı sıra bankamız sizlerin güvenliğimi sağlamak için tek kullanımlık şifrelerin yer aldığı mesajları da bloke edebilmektedir. Bu bloke işlemleri sayesinde  telefonunuz çalındığı zaman internet bankacılığımıza kolay bir şekilde ulaşmamaları için bu önlemler kullanılmaktadır. Yani sizlerin güvenliği için alınan önlemler sayesinde sizlerin bilgileriniz bankamızda muhafaza edilecektir.

Sim Karta Bloke Koyulduğunda Hangi İşlemler Yapılmaz?

Sim karta bloke koyulduğunda hangi işlemler yapılmaz? Sorusu kartları bloke olan kişilerin banka ile ilgili olan işlemlerden hangisini yapamayacaklarını göstermektedir. Bu başlık altında sıralanan maddelerin meydana gelmesi için kişilere doğrulama kodu ya da tel kullanımlık şifreler verilmektedir. Sizlerin sim kartının bloke olması halinde ise sizlere şifre ve doğrulama kodu gönderilmeyecektir. Doğrulama kodu ve şifreyi belirlediğiniz alana girmediğinizden dolayı da bu işlemler gerçekleşmeyecektir.

  • Doğrulama kodunu girmenizin gerekli olduğu işlemlerin başında internet alışverişleri gelmektedir. Sizler internetten almak istediğiniz ürünler için kartınız ile ödeme yapmaktasınız. Bu ödemenin son aşamasında ise size doğrulama kodu gönderilmektedir. Bu kod her yapılan internet alışverişlerinde de gönderilmemektedir. Sadece 3 Boyutlu Güvenlik olarak bilinen 3D Secure şeklinde ifade edilen güvenlik tarafından gönderilmektedir.
  • Bankamız sizlere kolaylık sağlayabilmek için sms yardımı ile şifre belirleme seçeneği sunmaktadır. İfade edildiği gibi sizlere sms gönderilecektir ancak bloke olma durumundan dolayı gönderilmeyeceği için şifre belirleme işlemini de tamamlayamazsınız.
  • Bankamızın anlaşmalı olduğu mağazalardan alışveriş kredisi veyahut da bu kredinin kullanımını gerçekleştiremezsiniz.

Banka hesabı bloke kaldırma makalemizde size yardımcı olacaktır.

OTO
Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git