Kredi Ustam
BUNLARI DA OKUYABİLİRSİNİZ
Konut Kredisi Neden Çıkmaz ?
Konut Kredisi Neden Çıkmaz ?
Konut Kredisi Neden Çıkmaz? Konut kredisi neden çıkmaz? sorusu, son yıllarda bireylerin en sık dile getirdiği bankacılık sorunlarından biri olarak ön...
Kira Kredisi, Kiracı Ve Ev Sahibini Güvenceye Alıyor!
Kira Kredisi, Kiracı Ve Ev Sahibini Güvenceye Alıyor!
Evet belkide ilk defa duyacaksınız ama kira kredisi Avrupa ülkelerinde başarı ile uygulanmaktadır.Sizleri fazla meraklandırmadan, kira kredisi nedir ve kira...
Anasayfa > Kredi Haberleri > Halkbank Esnaf Kredisi (2022) Devam Ediyor

Halkbank Esnaf Kredisi (2022) Devam Ediyor

Halkbank Esnaf Kredisi

Halkbank esnaf kredisi, bankanın hem esnaflar hem de sanatkârlar için tasarlamış olduğu ve aktif edildiği günden beri çok fazla rağbet gören bir kredi destek seçeneğidir. Banka tarafından sanatkârlara ve esnaflara “Ekonomik Anlamda İstikrar Kalkanı” çerçevesinde “Esnaf Destek Paketi” sunulmaktadır. Yine esnaflara destek amaçlı olarak Halkbank tarafından bu paket kapsamında “İşletme Kredisi” seçeneği ile “Paraf Esnaf Kart” seçeneği sunulmaktadır. O zaman esnafları düşünerek Halkbank tarafından tasarlanmış olan “Esnaf Destek Paketi”nin iki seçeneği karşımıza çıkardığını söyleyebiliriz: İşletme Kredisi ve Paraf Esnaf Kart. Bu seçeneklerin getirdiği avantajları ve özelliklerini ise şu şekilde sıralayabiliriz:

İşletme Kredisi:

 • Maksimum 25.000 TL tutarına kadar üst limit,
 • %4,5 oranda faiz seçeneği,
 • 36 aya kadar varan vade seçenekleri,
 • 6 aya kadar varan ödemesiz süreç/dönem.

Paraf Esnaf Kart:

 • Maksimum 25.000 TL tutarına kadar genel limit,
 • Aylık 0,95 oranda faiz seçeneği,
 • 12 aya varan taksitlendirme seçenekleri,
 • İlk 3 aya kadar varan ödemesiz süreç/dönem,
 • Düzenli olarak nakit aktarımı/akışı,
 • Anlaşmalı olan tedarikçilerde özelleştirilmiş limit,
 • Vadeli ve Taksitli Şekilde İşlem Avantajları.

Halkbank Esnaf Destek Kredisi Devam Ediyor mu?

Halkbank esnaf destek kredisi devam ediyor mu? Ekonomik anlamda bir istikrar ve kalkındırma paketi olarak Halkbank tarafından hazırlanan bu Esnaf destek kredi seçeneği, 25.000 TL tutarına kadar varıyor. Başvuruları çok önceki aylarda başlayan destek kredi seçeneğinin çok fazla tercih edildiği görülüyor. Bu kredi seçeneği, beraberinde “Paraf Esnaf Kart” olanağıyla beraber Halkbank bankasının “Esnaf Destek” isimli paketinde karşımıza çıkıyor.

Halkbank esnaf kredisi bankanın da web sitesinde güncel avantajları arasında yer almaktadır. Dolayısıyla başvuruları uzun zamandır devam eden bu destek kampanyasının hâlâ aktif olarak başvuruları alınmaktadır, diyebiliriz. Ancak bu esnaf kredisine başvurmak ve aktif olarak faydalanmak için kişilerden istenen bazı evraklar vardır. Bunlar ise şu şekilde sıralanıyor:

 • Vergi dairesi mükellefi şeklinde olduğunuzu gösteren iki tane belge,
 • Ticaret odasına kaydınız olduğunu gösteren iki tane belge,
 • Esnaf sicil için günlük tasdiknameden iki tane,
 • Nüfus cüzdanınızın fotokopisinden iki tane,
 • Nüfus kayıt örneğini ve ikametgâhınızı gösteren iki tane belge,
 • Vergi levhanıza dair fotokopi belgesi.

Halkbank Halk Destek Kredisi Kimler Alabilir?

Halkbank halk destek kredisi kimler alabilir? Öncelikle bu destek içi başvuru gerçekleştirmek isteyenlerin Halkbank tarafından belirtilen şartlara uyum gösteren sanatkâr veya esnaflardan olması gerekiyor. Belli koşulları taşıyan bu kişilerin ise başvuru adına yine Halkbank tarafından destek kapsamında istenen evrakları hazırlayıp tamamlaması gerekmektedir. Söz konusu olan bu evraklar/belgeler ise bir önceki başlık altında listelendiği gibidir.

Halkbank Esnaf Kredisi Kimler Alabilir

Belgeleri hazır hâle getiren kişiler, peki bu destekten nasıl yararlanıyor? Öncelikle şunu söylemek gerekiyor ki; bu destek seçeneği için kamu bankalarından sadece bir tanesi aracılığı ile tek başvuru yapılabilecektir. Tüm sanatkâr ve esnafları ilgilendiren bu avantajlı destek olanağı kapsamında Halkbank’ın açıklamasına göre şu kişiler bu seçenekten yararlanma hakkına erişiyor:
Hane halkı toplam aylık gelir tutarı 5000 TL tutar ve altında bulunan ücretliler (Hane halkı: Aynı ev içerisinde yaşamakta olan eş ve çocuklardır.),

 • Asgari ücret ile çalışanlar,
 • Emekli kapsamında olan kişiler,
 • Serbest mesleklere mensup olan Halkbank müşterileri.

Halkbank Esnaf Destek Kredisi Şartları Nelerdir?

Halkbank esnaf kredisi şartları nelerdir? Başvuru konusunda merak edilen sorular var. Bunlardan biri başvurunun ne şekilde gerçekleştirilebileceği üzerine, bir diğeri ise başvurunun koşullarının neler olduğu konusunda… Bu başvurular, sms üzerinden de yapılabiliyor; bireysel internet bankacılığı üzerinden veya mobil şube üzerinden de gerçekleştirilebiliyor. Ayrıca bir diğer başvuru yapma seçeneği ise “Dialog” üzerinden bankanın şubesine gitmenize gerek kalmadan sunulmuştur. Detaylı olarak bilgi almak için ise Halkbank internet adresini ya da müşteri temsilcisi iletişim numaralarını kullanabilirsiniz.

Halkbank Esnaf Destek Kredisi Şartları

Peki esnaf destek kredisi koşulları neler? Bu pakete bir başvuru yapabilmek için herhangi bir kurum vergi beyannamesi istenmiyor ve işletmenin hesap özeti de getirmeniz talep edilmiyor. Halkbank Esnaf Destek kredisinden bankadaki kredi notu minimum 1300 olan kişiler, rahatça yararlanabilmektedir. Tek koşul ise esnaf ve sanatkârlar odasına üye durumda olunmasıdır. Dolayısıyla buraya üyeliği bulunan esnaf ile sanatkârlar, istenen evrakları tamamlamaları durumunda istedikleri zaman bu destek seçeneğine başvuru gerçekleştirebilirler.

Halkbank Esnaf Kredisi Başvuru Sonucu Öğrenme


Halkbank esnaf kredisi başvuru sonucu öğrenme
konusunda araştırmalar devam ediyor. Nisan ayı itibariyle start alan bu destek paketi başvuruları devam etmekte… Başvuruları aylar öncesinde başlamış olan Halkbank İhtiyaç Kredisi için sonuçları öğrenme konusu üzerine müşteriler araştırma içerisine girmiş durumda. Bu noktada başvurusunu gerçekleştirmiş olan müşteriler, Halkbank bankasının 6 ay kadar erteleme olanaklı bu kredisi için bankanın kredi sonuçları sorgulama/öğrenme sayfasına kilitlenmiş hâldedir.

Halkbank Esnaf Kredisi Başvuru Sonucu Öğrenme

Başvurularını tamamlamış ve istenen koşulları taşıyan kişiler, Halkbank aracılığı ile 25.000 TL tutarına kadar kredi alma şansına erişecekler. Ortalama olarak minimum 20 gün içerisinde ve maksimum ise 30 gün içerisinde sonuçlanan bu başvuruları ise sorgulama yapmak için sırasıyla şu adımları takip etmeniz yeterli oluyor:

 1. Halkbank bankanızın cep telefonlarınızdaki mobil şubesine giriş sağlıyorsunuz.
 2. Giriş sağladığınız Halkbank mobil sayfasında “Krediler” seçeneğine tıklıyorsunuz.
 3. Krediler sayfasında “Yeni Kredi Başvurusu – Sorgulama” ekranına geçiyorsunuz.

Sonrasında ise önce “Başvurularım” ve ardından ise “Onaylı Bireysel İhtiyaç Destek Kredisi” seçeneklerine tıklıyorsunuz. Sonuç ekranı karşınıza çıkıyor.

Halkbank Esnaf Kredisi Son Dakika


Halkbank esnaf kredisi son dakika
haberlerini incelediğimizde öncelikle bu krediye çok sayıda başvuru bulunduğunu görüyoruz. Bu sayede pek çok sanatkâr ve esnafın destek alma şansına eriştiği de bir gerçek! Nisan ayında aktifleştirilip banka tarafından Halkbank müşterilerine sunulan bu avantajlı paket, o tarihten beri aktif olarak sunulmaya devam ediliyor. Yani bugün bu seçenekten yeni haberdâr olan müşteriler, hâlâ başvuru yapma olanağına sahipler… Avantajlı kredi seçeneği, tam olarak 25.000 TL tutarına varan avantajları müşterilerine sunmaya devam etmektedir.

Halkbank bankası, mart itibariyle yapmış olduğu açıklamada, bugüne dek faiz destekli olan kredilerden faydalanmış olan bütün esnaflara, ayrım gözetilmeksizin 25 bine varan nakit kredi ve beraberinde 25 bine varan kart seçeneği sunacağını duyurmuştur. O zamandan beri de belirli şartları taşımakta olan ve talep edilen belgeleri tamamlayan tüm sanatkâr ve esnaflara bu destek verilmeye devam ediyor. Çok fazla kişi tarafından kullanılmış olan bu kredi desteği, daha çok rağbet göreceğe benziyor.

Halkbank Esnaf Kredisi Hesaplama 2022

Halkbank esnaf kredisi hesaplama 2022 yılı itibariyle bankanın resmi web adresi üzerinden müşterilere sistem aracılığıyla sunuluyor. Halkbank bankasının KOBİ destekli bu kredisini alabilme noktasında bir hesaplama yapmak istiyorsanız, farklı siteler de olmakla beraber, en doğru adres; şüphesiz bankanın kendi sitesi! Ayrıca bankanın adresi üzerinden kredi hesaplama işlemi yapabildiğiniz gibi güncel olan faiz oran değerlerine de erişebiliyorsunuz. Halkbank tarafından tasarlanmış olan bu esnaf kredisi seçeneği üzerine hesaplama yapmak, çekmeyi talep ettiğiniz kredinin tutar ve vade seçenekleri belirlemek için şu ayrıntılı bilgilere ulaşabiliyorsunuz:

 • Aylık taksit seçenekleri,
 • Kullandırım oranları,
 • Dosya masraf tutarları,
 • Toplam ödeme/borç tutarları,
 • Kefil sayıları…

Bu detaylı bilgilere erişmek, sizin için bilgilendirici olacak ve karar vermenize yardımcı olabilecektir. Bu bilgilere eriştiğinizde doğru bir inceleme sonrasında doğru bir tercih de yapmanız da mümkün olacaktır. Ayrıca bütün bankaların avantajları ile kıyaslama ve karşılaştırma yapmanız da mümkündür. Halkbank bankasının bu destek sunan seçeneği sayesinde işinizi farklı bir boyutta sürdürebilir ve ticari anlamda gelişim sağlayabilirsiniz.

Halkbank Esnaf kredisi Başvuru: https://www.halkbankkobi.com.tr/EsnafKredisi.aspx

Dikkatinizi Çekebilir: Acil Kredi Lazım !!!

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git