Kredi Ustam
BUNLARI DA OKUYABİLİRSİNİZ
6 Başlıkta Döviz Bozan ATM Ve Bankamatikler Hangileri?
6 Başlıkta Döviz Bozan ATM Ve Bankamatikler Hangileri?
Gece ani bir şekilde hastalandınız ve elinizde 100 Euro ve 100 Dolarınız var peki bu saatte döviz bozdurma işlemi nasıl...
Halkbank POS Destek Hattı Kısayoldan Arama Yolu [ALO Destek]
Halkbank POS Destek Hattı Kısayoldan Arama Yolu [ALO Destek]
Halkbank POS destek hattı KOBİ ve üye iş yeri firmalarının pos cihazlarında çıkan arızaların tespiti ve mevcut sorunun giderilmesinde yetkili...
Anasayfa > Bankacılık > HSBC Sim Bloke Kaldırma

HSBC Sim Bloke Kaldırma

HSBC sim bloke kaldırma çeşitli nedenlerden dolayı bloke edilen sim kartlarının aktifleştirilmesi işlemlerini kapsamaktadır. Bu aktifleştirme işlemini yapılmasının gerekli olduğu işlemler ise aşağıda verilenler gibidir:

  • Pin kodunun yanlış girilmesi veyahut da birçok defa denenmesi
  • Numara taşıma durumları
  • Farklı bir operatöre geçiş yapılması durumu
  • Sim kartının farklı bir cihaza takılması ve kullanılması
  • Telefonun 4.5G’ye uyumlu hale getirilmesi

Bu sayılan durumlarda bankamız sizlerin güvenliğini sağlayabilmek için tek kullanımlık şifrelerin yer aldığı mesajlara da bloke koymaktadır. Böylelikle de güvenlik anlamında bir sıkıntı yaşamadan bankamız ile iletişimi devam ettirebilirsiniz.

Telefonunuz çalındığı zaman ise internet bankacılığına telefonunuzu çalan kişiler kolay bir şekilde girebilmektedir. Bu durumun gerçekleşmemesi için ise bankamız önlem almaktadır. Alınan önlemlerin ise  işe yaradığı ve çoğu kişinin bilgisinin ele geçirilmesinden koruduğu görülmektedir.

HSBC Sim Bloke Koyulduğunda Hangi İşlemler Yapılamaz?

HSBC sim bloke koyulduğunda yapılmayacak işlemler başlığı altında yer alan durumlar birden fazladır çünkü bankamız sizlere birçok konuda kolaylıklar sağlamaktadır. Sağlamış olduğu kolaylıklar için sizden bazı kişisel bilgilerini istemektedir. Almış olduğu bu bilgileri ise iyi bir şekilde depolayarak bilginizi muhafaza etmektedir.

  • Sizlerin vermiş olduğu bilgilerin içerisinde telefon numarası da yer almaktadır. Bu numaraya gönderilen doğrulama kodları ve tek kullanımlık şifreler yardımı ile sizler birçok işlemi kullanabilmektesiniz. Kartınızın bloke olması halinde ise aşağıda yer alan işlemleri yapamayacağınızı söyleyebiliriz.
  • Bankamıza ait olan internet bankacılığı ve mobil bankacılığımıza erişim sağlayamazsınız.
  • Sms ile kart şifresi belirlenebilmektedir. Kartınız bloke olduğu için de size sms gönderilemeyecektir ve bu yüzden de şifre belirleyemezsiniz.
  • 3 boyutlu Güvenlik yani 3D Secure ile yapılan internet alışverişlerini tamamlayamazsınız.
  • Bankamız ile anlaşmalı olan mağazalardan alıveriş kredisi alma veyahut da kullanma imkanından faydalanamayacaksınız.

Sim Kart Bloke Kaldırmak İçin Yapılması Gerekenler

Sim kart blokesini kaldırmak için yapılması gerekenler kapsamında birden fazla yöntem bulunmaktadır. Sizler de bu yöntemler hakkında bilgi edinerek size en uygun olanı seçerek sim kartınızın blokesini kaldırabilirsiniz.

Sim kartınızın blokesini aşağıda verilenler sayesinde kaldırabilirsiniz.

Bankamızın şubesine giderek banka çalışanlarımıza bloke kaldırma işlemini yaptırmak istediğinizi söyleyebilirsiniz.

Size yakın olan ATM’ye giderek bloke kaldırma butonuna tıklatarak bloke kaldırma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bankamıza ait olan müşteri temsilcisi numarası ile de müşteri temsilcilerimize kısa sürede bağlanarak istemiş olduğunuz bloke kaldırma işlemini yaptırmak istediğiniz söyleyebilirsiniz. Aynı zamanda sim kartınızın neden bloke edildiğini de söyleyebilirsiniz.

Enpara Sim Bloke Kaldırma makalemize de göz atabilirsiniz.

OTO
Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git