Kredi Ustam
Ziraat Bankası Kart Şifresi Öğrenme | YAZIYI OKUYUN
Anasayfa > Bankacılık > Kolay Adres Tanımlama Nedir? Nasıl Yapılır?

Kolay Adres Tanımlama Nedir? Nasıl Yapılır?

Tarih: 14.01.2021
Güncel: 14.01.2021

8 Ocak 2021 tarihinde hayatımıza giren Fonların Anlık ve Sürekli Transferi (FAST) sistemi ile birlikte internet bankacılığı kullanıcılarının en çok sorduğu sorular arasında kola adres sistemi ve kolay adres tanımlama yer almaktadır. İnternet hayatımıza yeni yılın başlangıcı ile giren 7/24 EFT yeni FAST sistemini aktif edebilmek için mutlaka kolay adres tanımlaması yapılmalıdır.

Kolay Adres Tanımlaması Nasıl Yapılır

Kolay adres tanımlaması kullanıcıların EFT, havale ve FAST(7/24 EFT) işlemlerinde kullanabilecekleri IBAN veya hesap numarasını kolay bir şekilde hatırlanması için kişi eşleştirmesidir. Kolay adres tanımlaması nasıl yapılır sorusunun cevabı da şöyle olmalıdır.

Bankanızın olduğu internet bankacılığı sayfası ve mobil uygulamasına girerek sırasıyla

Para transferleri -> Kolay adreslerim sekmelerine devam ederek gerekli ve istenen bilgiler girilerek kolay adres tanımlamanızı yapabilirsiniz.

Kolay adreslerim menünüzden hem tanımlama, hem listeleme, hem de silme ve güncelleme işlemlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz.

Kolay Adres Tanımlama İle İlgili Kısa Notlar

  • Kolay adres tanımlama sisteminde sadece kendi adres tanımlamanızı yapabilirsiniz. İkinci veya üçüncü şahıs kişilerin bilgileri ile tanımlama yapamazsınız.
  • Kolay adres tanımlama işlemlerinizi 7/24 internet bankacılığı, mobil uygulama ve bankanız şubelerinden yapabilirsiniz.
  • Bankanız bu tanımlama için sizden herhangi ek bir ücret tahsis etmeyecektir, tamamen ücretsiz bir uygulamadır.
  • 7/24 EFT para transferini internet bankacılığı ya da mobil uygulamadan Para transferleri -> Kolay adres ve ardından Hızlı transfer modülleri kullanılarak 7/24 bankalar arası transfer yapılabilir.

Kutay DEMİRCİ / Finans Uzmanı
Kolay Adres Tanımlama Nedir? Nasıl Yapılır?
Finans ve krediler ile alakalı güncel içeriklere meraklı ve araştırdığı yazıları bloğunda eğitici ve öğretici şekillerde yayınlayarak , blog ziyaretçileri ile paylaşmayı sever. Kredi skoru ve banka kredileri ile alakalı merak ettiğiniz tüm sorunlarınızı soru cevap sayfamızdan ve makale altındaki yorum formları ile sorabilirsiniz.
Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git