Kredi Ustam
Ankarakart: (Ego Kart) Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır? | YAZIYI OKUYUN
Anasayfa > Genel > Kredi Kartı Başvuru Sonucu Öğrenme

Kredi Kartı Başvuru Sonucu Öğrenme

Tarih: 24.02.2021
Güncel: 22.02.2021

Banka sistemlerinin birçoğu internetten kredi kartı başvurusu yapılmasına izin veriyor. Fakat günümüzde kredi kartı başvurunuzun sonucunu öğrenebileceğiniz banka sayısı oldukça az miktarda olduğu için insanların bazıları bu sistemden haberdar bile değil. Müracaatınızın sonucunu öğrenmek istiyorsanız, bankaların müşterileri için sunmuş olduğu telefon ile sesli yanıt sistemi ve müşteri temsilcilerini kullanmanız gerekmektedir. 

Bazı bankalar başvuru sırasında girmiş olduğunuz telefon numaranızı kullanarak başvuru sonucunuzu öğrenmenize olanak sağlayan sisteme sahip olmaktadır. Bu sistemi kullanmayan bankalar müşteri temsilcileri vasıtası ile başvuru sonucunuzun öğrenilmesi sağlanmaktadır.  

Kredi Kartı Başvuru Sonucu Öğrenme  

Kredi kartı başvurusu sonucu öğrenme işlemini bazı birkaç yöntemi izleyerek çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Bu yöntemlerden biri kredi kartı başvurusunda bulunduğunuz şube ile irtibata geçmek olacaktır. Bankanın herhangi bir şubesine giderek banka çalışanına vatandaşlık numaranızı göstererek kredi kartı başvuru durumunuzu sorgulatma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bu zaman banka yetkilisi olan kişi banka sisteminde olan başvurunuzu kontrol ederek kredi kartı başvuru durumunuz hakkında olan son durumu sizlere bildirecektir.  

Bankaların kredi kartı başvuru sonucu öğrenme işlemini başvuruda bulunduğunuz bankanın telefon bankacılığı ile de gerçekleştirebilirsiniz. Telefon bankacılığında başvuru menüsü de yer almaktadır. Bu menü yardımı ile yetkili kişilere bağlanabilir, kimlik bilgilerinizi vererek kredi başvuru durumunuz hakkında son durum hakkında bilgi alabilirsiniz.  

Sorgulama işlemini yapmanın diğer bir kolay yolu ise internet bankacılığından ve sitelerden gerekli işlemleri gerçekleştirmek olacaktır. Birçok banka internet siteleri vasıtası ile kredi kartı başvuru sonucu öğrenme işlemlerine izin vermektedir. İzin vermeyen bankalar için internet bankacılığı seçeneğini kullanabilirsiniz. İnternet bankacılığına giriş yaptıktan sonra menüler bölümünden başvurular alanına dahil olarak detaylı bir şekilde inceleyebilir ve başvurunuzun son durumu hakkında gereken bilgiye sahip olabilirsiniz. İnternet bankacılığında kredi kartı bölümü aktif hale getirilmişse ve limitiniz belirlenmişse kredi kartı başvurunuz onay almış demektir. Kredi kartı başvurusu sonucu öğrenme işlemleri her bir bankada farklı olmaktadır. Bunun için çalışacağınız banka ile önceden iletişime geçerek detaylı bilgileri almanız sizin için faydalı olacaktır.

Kutay DEMİRCİ / Finans Uzmanı
Kredi Kartı Başvuru Sonucu Öğrenme
Finans ve krediler ile alakalı güncel içeriklere meraklı ve araştırdığı yazıları bloğunda eğitici ve öğretici şekillerde yayınlayarak , blog ziyaretçileri ile paylaşmayı sever. Kredi skoru ve banka kredileri ile alakalı merak ettiğiniz tüm sorunlarınızı soru cevap sayfamızdan ve makale altındaki yorum formları ile sorabilirsiniz.
Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git