Kredi Ustam
BUNLARI DA OKUYABİLİRSİNİZ
Kredi Kartını Kapatmak Kredi Notunu Düşürür Mü?
Kredi Kartını Kapatmak Kredi Notunu Düşürür Mü?
Kredi Kartını Kapatmak Kredi Notunu Düşürür Mü? Kredi kartı kullanan kişilerin merak ettiği konulardan biri de kredi kartlarını kapatırlarsa kredi notlarını...
2 Yıl Önce Kullanıma Kapatılan Kredi Kartı Nasıl Geri Açılır?
2 Yıl Önce Kullanıma Kapatılan Kredi Kartı Nasıl Geri Açılır?
Daha önce kullandığınız ve herhangi bir sebepten dolayı kullanıma kapalı olan veya kapatılan kredi kartınızı tekrar kullanmak istediğiniz de kullanıma...
Anasayfa > Kredi Kartları > Kredi Kartı Başvuru Sonucu Öğrenme

Kredi Kartı Başvuru Sonucu Öğrenme

Banka sistemlerinin birçoğu internetten kredi kartı başvurusu yapılmasına izin veriyor. Fakat günümüzde kredi kartı başvurunuzun sonucunu öğrenebileceğiniz banka sayısı oldukça az miktarda olduğu için insanların bazıları bu sistemden haberdar bile değil. Müracaatınızın sonucunu öğrenmek istiyorsanız, bankaların müşterileri için sunmuş olduğu telefon ile sesli yanıt sistemi ve müşteri temsilcilerini kullanmanız gerekmektedir. 

Bazı bankalar başvuru sırasında girmiş olduğunuz telefon numaranızı kullanarak başvuru sonucunuzu öğrenmenize olanak sağlayan sisteme sahip olmaktadır. Bu sistemi kullanmayan bankalar müşteri temsilcileri vasıtası ile başvuru sonucunuzun öğrenilmesi sağlanmaktadır.  

Kredi Kartı Başvuru Sonucu Öğrenme  

Kredi kartı başvurusu sonucu öğrenme işlemini bazı birkaç yöntemi izleyerek çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Bu yöntemlerden biri kredi kartı başvurusunda bulunduğunuz şube ile irtibata geçmek olacaktır. Bankanın herhangi bir şubesine giderek banka çalışanına vatandaşlık numaranızı göstererek kredi kartı başvuru durumunuzu sorgulatma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bu zaman banka yetkilisi olan kişi banka sisteminde olan başvurunuzu kontrol ederek kredi kartı başvuru durumunuz hakkında olan son durumu sizlere bildirecektir.  

Bankaların kredi kartı başvuru sonucu öğrenme işlemini başvuruda bulunduğunuz bankanın telefon bankacılığı ile de gerçekleştirebilirsiniz. Telefon bankacılığında başvuru menüsü de yer almaktadır. Bu menü yardımı ile yetkili kişilere bağlanabilir, kimlik bilgilerinizi vererek kredi başvuru durumunuz hakkında son durum hakkında bilgi alabilirsiniz.  

Sorgulama işlemini yapmanın diğer bir kolay yolu ise internet bankacılığından ve sitelerden gerekli işlemleri gerçekleştirmek olacaktır. Birçok banka internet siteleri vasıtası ile kredi kartı başvuru sonucu öğrenme işlemlerine izin vermektedir. İzin vermeyen bankalar için internet bankacılığı seçeneğini kullanabilirsiniz. İnternet bankacılığına giriş yaptıktan sonra menüler bölümünden başvurular alanına dahil olarak detaylı bir şekilde inceleyebilir ve başvurunuzun son durumu hakkında gereken bilgiye sahip olabilirsiniz. İnternet bankacılığında kredi kartı bölümü aktif hale getirilmişse ve limitiniz belirlenmişse kredi kartı başvurunuz onay almış demektir. Kredi kartı başvurusu sonucu öğrenme işlemleri her bir bankada farklı olmaktadır. Bunun için çalışacağınız banka ile önceden iletişime geçerek detaylı bilgileri almanız sizin için faydalı olacaktır.

Diğer Yazılarım

Kredi kartı AA YY 

Kredi kartı aidatı iade başvurusu nasıl yapılır

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git