Kredi Ustam

Anasayfa > Kredi Haberleri > Senetle Kredi (NAKİT) Veren Yerler Ve Faktoring Şirketleri

Senetle Kredi (NAKİT) Veren Yerler Ve Faktoring Şirketleri

Tarih: 15.02.2020
Güncel: 15.02.2020
senetle kredi veren faktoringler ve yerler

Senetle kredi veren yerler ve kurumlar, bankalardan kredi kullanmakta zorlanan kişilerin tercih ettiği bir yöntemdir. Bu konuda hizmet veren çeşitli faktoring şirketleri bulunmaktadır. Senetle imza karşılığında kredi veren faktoring şirketleri bu işlemi yasal olarak da gerçekleştirebilmektedir. Kredi notu düşük olan, banka kredi geri ödemesi devam eden ancak tekrar krediye ihtiyaç duyan ya da kara listede olanlar, kredi başvurusunda bulunsalar bile genellikle ret cevabı almaktadır.Bu kişiler acil paraya ihtiyacı olduğunda senetle mukabilinde para veren yerler aramaya başlamaktadır.

İzmir, Eskişehir, Kocaeli, Bursa, Adana, Konya, Samsun,Antalya ve İzmir’de senetle para veren oldukça fazla firma bulunmaktadır.İhtiyaçların giderilmesi için gerekli olan paraya sahip olmak için tek yol senetle kredi almak olabilir. Bu tercihi yapan kişilerin, güvenilir kurumlarla anlaşmaları gerekmektedir. Senetle kredi kullanımı, sık kullanılması tavsiye edilen bir borçlanma türü değildir.

Faktoring şirketleri, BDDK tarafından denetlenen kurumlar oldukları için senet konusunda güvenilir şirketlerdir. Elden kredi veren yerler araştırılırken, güvenilirlik konusunda iyi bir araştırma yapılmalıdır.

Senetle Borç Para Veren Yerler Var Mı?

Senet karşılığında borç para vererek gelir elde etmek isteyen kişiler veya işletmeler genellikle borç batağında düşmüş ve zor durumla karşı karşıya gelen acil ödemeleri bulunan kişileri hedefler.Bu kişileri bulduklarında teklif ettikleri faiz oranları ne kadar yüksek olursa olsun, ödemeleri birikmiş gecikmiş olan kişiler çok yüksek faizlerle çok kısa dönemdeki vadeleri ödemeyi kabul ederler.

Borç para temini yapacak bu kişiler sürekli bu işlerle uğraştığından anlaşmalı hukuk büroları ve haciz icra gibi süreçleri takip edecek yetkili çalışma arkadaşları mevcuttur. Bu kişi ve firmalar çok yüksek tutarlarda paralar vermezler genellikler 5.000 TL ile 15.000 TL arasıda borç para verirler. Ödeme sıkışıklığı çekmeyen, sicili bozuk olamayan ve hayat şartları iyi olan hiç kimse bu durum içerisine girerek senet karşılığında para veren yerleri kendine bir çıkar yol olarak görmez.

Fakat gündelik yaşamın pahalı olması ve insan ihtiyaçlarının sonsuz olması ve bu ihtiyaçları karşılayacak halae gelerek banka borçları kredi kartı borçları temerrüt faizine düşmüş ve hiçbir çıkar yol bulanamayan bireyler üzülerek söylemek gerekir ise, senetle para veren firma, şirket ve iş yerlerini bulmak için çaba sarfederler.

Borç para veren ve veriyorum diyen oldukça fazla zengin, kuruluş ve firmalar bulunabilmektedir. Bu bahsettiğimiz şirket ve kuruluşlardan yasal çerçevede faaliyet gösterenleri olduğu gibi tamamen yasa dışı gayri resmi çalışanlarda vardır. Bu yerleri listelememiz gerekir ise;

Acil para lazım kredi çıkmıyor diyelerin deneyebileceği yöntemleri bu şekilde sıralayabiliriz. Fakat bu yöntemlerden yasal olanları tercih etmenizi öneriyoruz. Bize göre borç ve nakit bulmak için Bankalar ve Faktoring şirketleri haricindeki yerleri çok değerlendirmemeniz.

Faktoring Şirketleri Senetle Kredi Veriyor Mu?

Banka sicili bozuk olan ancak acil paraya ihtiyacı olanlar, faktoring şirketlerine başvuruda bulunabilir. Faktoring şirketlerinin hepsi kredi vermemektedir. Senetle faktoring ihtiyaç kredisi bulmak için ciddi bir araştırma yapılması gerekir. Bankalar, kredi geri ödemesinde güvenilir bulmadığı kişilerin başvurularını reddeder.

Bu durum faktoring şirketlerinde de geçerli olmaktadır. Ödeme konusunda düşük potansiyele sahip pek çok kişi bu kurumlara başvuru yaptığından, faktoring şirketleri de kolay kredi vermeme politikasını izlemektedir.

Şirketlerden kredi kullanabilmek için şirketin kişiyi tanıması gerekmektedir. Bu nedenle, şirketlerle yapılacak görüşmelerde iyi bir izlenim bırakılmalıdır.İhtiyaç kredisi veren özel kurumlar arasında olan faktoring şirketlerinin izlediği standart bir politika bulunmamaktadır.

Şirketten şirkete göre kredi başvuru süreci değişebilir. Şirket seçimi yapılırken, en çok kredi veren ve en çok tercih edilen şirketler incelenmelidir. Şirketlerle gerçekleştirilecek birebir görüşmede görünüşe ve konuşma stiline dikkat edilmelidir.

Başvurularda kimlik gibi bazı temel belgelerin hazır bulundurulması faydalı olabilir. Bazı şirketler belge taleplerinde de farklı belgeler isteyebilirler.

Senetle Kredi Veren Faktoring Şirketleri Yasal Mı?

Senetle kredi veren faktoring şirketleri, bankaları da denetleyen BDDK tarafından denetlenmektedir. BDDK resmi internet sayfası üzerinden, ülkemizde hizmet veren tüm şirketlerin listesine ulaşılabilir. Bulunulan ildeki şirketler incelenerek, uygun şirket bulunabilir.

Faktoring şirketlerinin başvuru sahibini tanıması çok önemlidir. Faktoring şirketleri ile iletişime geçip tanışma sağlanmadan kredi almak mümkün değildir. Faktoring şirketlerinin başvuru sahibinin ismini duymuş olması için şirkete sahip olması gerekir. Aksi takdirde bireysel başvurulardan olumlu sonuç almak mümkün olmamaktadır.

senetle borç para veren yerler

Faktoring şirketleri genel olarak 3 farklı şekilde finansman sağlamaktadır. Alacak yönetimi, tahsilat yönetimi, nakit yönetimi olarak ayrılan bu kategoriler arasından, şirketin ihtiyacına uygun olanı seçilebilir. Genellikle şirketler tarafıından tahsilat yöntemi tercih edilmektedir. Senetli borçların tahsilatı için başvuruda bulunularak, nakit ihtiyaçlarının giderilmesi sağlanabilir. Senetle kredi kullanmak için nakit yönetimi tercih edilmelidir. Kredi veren faktoring şirketleri bu işlemi nakit yönetimi adı altında gerçekleştirmekte olup tamamen yasal çerçevede işlem görürler.

Senetle Kredi Veren Bazı Faktoring Şirketleri

BDDK resmi sayfası üzerinde, tamamen resmi olarak hizmet veren ve devlet denetimi altında olan şirketlere yer verilmektedir. Sektörde en çok bilinen şirketler arasındadır;

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) onaylı ve yasal olarak faaliyet gösteren Bütün Faktoring Şirketleri‘ne verilen bu bağlantıdan erişebilirsiniz.

Sıralanan şirketler, tercih edilebilecek faktoring şirketlerinden bazılarıdır. Ülkemizde hizmet veren onlarca şirket bulunabilir. Senetle kredi kullanmanın güvenilirliğinden endişe duyanlar, bu şirketleri tercih edebilirler. Banka dışında kredi kullanılabilecek farklı kurumlar da bulunmaktadır ancak faktoring firmaları bu iş için en güvenilir seçenek olarak nitelendirilebilir.

Faktoring Ve Banka Dışında Kredi Veren Diğer Kurumlar

Bankaların kredi kullanımı konusunda zaman zaman uyguladıkları sıkı politikalar, pek çok kişiyi banka dışında kredi veren yerler aramaya itmektedir. Faktoring şirketleri bu anlamda en güvenilir ve en popüler tercih olsa da kredi verecek bir şirket bulmak kolay bir işlem değildir. Bu şirketlerden de kredi kullanamayanlar, çeşitli kurumları ve işletmeleri araştırarak senetle kredi kullanabilir.

Faktoring şirketlerinin yanı sıra bankalardan borç temizleme kredisi kullanabilirsiniz. Bir diğer seçenek senetle para veren galeriler, taşıt kredisi için başvuruda bulunan ancak onay alamayan kişilerin en çok tercih ettiği işletmeler arasındadır.

Bu galerilerde, araç müşterisinin yerine satıcı tarafından kredi çekilir ve senet imzalatılarak kredinin geri ödemesi müşteriden tahsil edilir. Galericiler, bu işlemden kar elde edebilmek için banka faiz oranına ek olarak kendileri de bir faiz oranı ekleyecektir. Avantajlı bir alışveriş olmasa da, kredi kullanamayanların tercih edebileceği bir yöntem olabilir. Galericiler gibi kuyumcular da senetle kredi verebilmektedir.

Senetle Kredi (Para) Veren Yerler Ve Kişiler

Yazımızın başında bahsettiğimiz senetle kredi ve borç para veren yerlerle ilgili başlıkları bu bölümde biraz daha anlaşılır hale getirmek istedik;

 • Danışmanlık Firmalarının Sağlamış Oldukları Krediler (Komisyon Kredisi); bu firmalar sizlerin yerine kredi çeker ve belirlemiş oldukları faizlerle zor durumda olanları borçlandırır kredinizi biz çekelim siz ödeyin başlıklı makalemizde anlatmıştık.
 • Finansman Şirketlerinden Senetle Eşya Alıp Bozdurma ( Telefon, Tablet Vs.); bahsedilen firmalardan telefon,tv, tablet ve benzeri elektronik eşyaları senetle taksitle alıp peşin olarak satarak senetle borç para bulmanın farklı bir yolunu deneyebilirsiniz.
 • Kuyumcu (Sarraf)’lardan İmza Ve Taahhüt Karşılığında Borç Alma; bu başlıkta anlatılmak istenen kuyumculara giderek senetle altın alabilir ve almış olduğunuz bu altınları başka bir kuyumcuda nakit olarak bozdurabilirsiniz.
 • Tefecilerden (Yabancı Kişilerden) Senet Doldurarak Para Temin Etme; bizlerin çok tavsiye etmediği ama zaman zaman kişilerin risk alarak borç senetlerine imza atarak yüksek faizlerle elden para aldıkları zengin kişiler.
 • İkrazatçılar Üzerinden Borç Para Bulmak (İpotek , Rehin Karşılığı); İkrazatçılar çoğu zaman tefeciler ile karıştırılıyor. Tefecilere göre biraz daha yasla görünse de yinede tavsiye etmiyoruz. Çalışma şekli sizin üzerinize olan mallarınıza ev, araç vb. senet karşılığı rehin-şerh ipotek koyarak sizlere nakit para sağlayan oluşumlardır.

Senetle Kredi Almanın Dezavantajları Ve Zararları Nelerdir?

Senetle kredi almanın pek avantajlı yönü olmadığından daha çok sizlere dezavantajlarını ve sakıncalarından bahsedeceğiz. Çünkü senetle borçlanmayı kimse istemez ve sevmez, fakat buna mecbur kalmış kişiler için tekrar hatırlatmakta ve üzerinden geçmekte fayda var. Bu şekilde bir borçlanmanın size zararları şunlardır;

 • Senetle borçlandığınızda yüksek faizler ödeyeceksiniz
 • Senetler Muaccel olarak düzenleneceğinden vadesi gelen bir senedi ödemediğinizde kişi veya kurum sizden tüm senetlerin parasını isteme hakkına sahip olacak ( Vadesi gelmemiş senetler dahil)
 • Tanımadığınız kişilerden borç almak ve karşılığında imza atmak sizi ilerde daha zor duruma düşürebilir.
 • Senetle ipotek göstermek suretiyle para almak sizin mallarınızı da tehlikeye atmaktadır. Senetleri ödemem durumunuzda elinizdeki ev araç gibi gayrimenkullerinizden de olabilirsiniz.

Sicili Bozuk Olanlar Senetle Kredi Yerine, Aktifbank Nkolay Krediyi Tercih Edebilir “1,98 Faizle”

Senetle para veren tefeciler, ikrazatçılar ile çalışarak riske girmektense zor duruma düşmüş ve sicili bozuk olan kişilere kredi derecelendirmesini dikkate almadan 25.000 TL ‘ye kadar kredi veren Aktifbank Nkolay kredi seçeneğini değerlendirebilirsiniz, hemde banka güvencesinde tamamen yasal olarak. İsminden de anlaşılacağı gibi bu krediye başvurmak oldukça kolaydır. https://www.nkolaykredi.com.tr/ adresine girmek suretiyle kısa bir sürede başvuru gerçekleştirebilirsiniz. Eğer internet bankacılığını mobil uygulama şeklinde kullanıyorsanız yine mobil uygulama ile dakikalar içerisinde başvurunuzu yapabilir ve kredinizi alabilirsiniz.

Bankanın sunmuş olduğu faiz oranı 1,98 gibi çok uygun bir faiz oranıyla kredi vermektedir. Senetle para veren yerler yazımızdaki en uygun ve en güvenli seçeneğin bu olduğunu düşünüyoruz. Örnek bir hesaplama yapmak gerekirse ;

 • 19.000 TL Kredi Çekmiş Olalım,
 • Geri Ödemesini 48 Ay Süre İle vadelerle Ödeme yapacağımızı varsayalım,
 • Bu ödeme planına göre taksitlerimiz 785.00 TL olacaktır.
 • Artı olarak tahsis ücreti ve dosya masrafı ücreti olarak da 130 TL gibi bir rakam ödeyeceksiniz

Sizcede oldukça mantıklı değil mi ? Birde farklı seçeneklere göre çekilecek kredi tutarı ve taksitleri ile ilgili bir tablo paylaşmak istiyoruz.

Yukarıdaki tabloda faiz oranı 1,98 ve vade 48 ay yani 4 yıl olarak hesaplanmıştır.

Senet Bozan Faktoring Firmaları

Vadesinden Önce Senet Bozan Faktoring Firmaları Hangi Evrakları İstiyor?

Eğer vadesinden önce elinizde uzun vadeli senetlerinizi bozdurarak erken para elde etmek istiyorsanız bunun bazı şartları ve prosedürleri olduğunu bilmelisiniz. Hemen sizi ferahlatayım herhangi bir vade kısıtlaması bulunmuyor faktoring firmalarında sadece ödeyeceğiniz komisyon biraz sizin canınızı sıkabilir.

Faturalı tüm senetleriniz için vadesinden önce belirli bir oranda komisyon ödeyerek kredi kullanabilirsiniz. Hemde bu paraya 30 dakika gibi kısa bir sürede ister hesabınıza yatmasını isteyebilir, isterseniz elden alabilirsiniz. Unutmayın ki elden alacağınız paralarda zaman biraz daha uzayabilir. Sizden talep edilecek belge ve evraklar ise ;

 • Faktoring Sözleşmesi
 • Müşteri Kabul Beyanı
 • Eş Rıza Belgesiı
 • ABF Ön Ödeme Talimatı Senet Tevdi Bordrosu
 • Sözleşme Eki ve Aydınlatma Onay Formu

olacaktır.

Kutay DEMİRCİ / Finans Uzmanı
Senetle Kredi (NAKİT) Veren Yerler Ve Faktoring Şirketleri
Finans ve krediler ile alakalı güncel içeriklere meraklı ve araştırdığı yazıları bloğunda eğitici ve öğretici şekillerde yayınlayarak , blog ziyaretçileri ile paylaşmayı sever. Kredi skoru ve banka kredileri ile alakalı merak ettiğiniz tüm sorunlarınızı soru cevap sayfamızdan ve makale altındaki yorum formları ile sorabilirsiniz.
Senetle Kredi (NAKİT) Veren Yerler Ve Faktoring Şirketleri Konusuna 32 Yorum Yapıldı
 1. Osman sevgi dedi ki:

  15 bin tl ye ihtiyacım var kamu personeliyim acil yardım

 2. Tekin dedi ki:

  Meraba bana 25 bin gerek 12 taksitle acil Dügün yapacağım bana ulaşın lütfen

 3. Canan dedi ki:

  Acil 25000₺ ye ıhtiyacım var lütfen yardım edin

 4. sinan dedi ki:

  ıyı gunler bankalardan kredi cekemeyenler kredi gecıkmesı olanlar kredı kartı gecıkmesı olanlar yasal takıpte olanlar ıcraatlık olanlar skor puanı dusuk olanlar ssk sı olmayanlar her turlu kredı cıkarılır uzun vadede arayın yardımcı olalım

  1. sevgi dedi ki:

   ulasın ltfen ben kredi cekmek istiyorum sy501898@gmail.com

  2. Fevzi dedi ki:

   Merhaba yardımcı olursanız sevinirim şartlar nedir

  3. Muhammed kalkan dedi ki:

   Ben kredi çekmek istiyorum

  4. Metin dedi ki:

   Bana acil 25 bin lazım dönüş yaparsanız sevinirim

  5. Muhammed dedi ki:

   Şuan devam etmekte olan icra dosyaların bulunmakta ve bunları kapatıp bankaya olan borcumu ödemek istiyorum 20 bin TL ye ihtiyacım var yardımcı olursanız çok sevinirim. iyi günler.

  6. Canan dedi ki:

   Sinan bey acil cevabınızı bekliyorum tefeciden alırsam babam kalp hastası duyarsa kalbı dayanmaz
   Öte yandan sağlık problemlerı nedenıyle 3 aydır Kredı Kartı borcumu ödeyemedim hacız gelirse babam gene dayanamaz 3000 ₺ ilk mevcut kredim olduğu İçin cekemiyorum
   22000₺ ye ihtiyacım var canıma koyacağım

 5. Eşref dedi ki:

  Merabalar 20 binliraya ihtiyacım var 5 binlira kredi kartı borcumu kapatıp düzene girmek istiyorum 5 ay sonra düğünüm olucak eksiklerim için 20 binlira karşılıyor yardımcı olursanız sevinirim

 6. Cemal dedi ki:

  Zeliha hanım bana yardımcı olabilir misiniz senetle borç para veren birilerini söylermisiniz cemal4788@hotmail.com

 7. Ozgur dedi ki:

  Nasıl nakit alabilirim

 8. adem kalaycı dedi ki:

  mer haba 15 000 tl ye ihtiyacım var 24 ay vadede rahatlıkla öderim ‘ne yapmam nereye başvurmalıyım yardımcı olurmusunuz 553 827 74 34 telim

 9. akk dedi ki:

  15000 tl lazım senetle tel ıletırsenız arayayım, 6000 tl gelırım var odeme problem olmaz acıl nakıt lazım

 10. Yüksel KURTULMUŞ dedi ki:

  10 bin tl senetle kredi

 11. Çlk dedi ki:

  Merhaba

  25 bin TL senetle krediye ihtiyacim var
  Bankalardan kullanamıyorum
  Yardımcı olur musunuz

 12. sinan dedi ki:

  senetle nakıt ımkanı sağlanır arayın

  1. suna dedi ki:

   sinan bey nasil arayalim sizi

  2. Mesut dedi ki:

   Gorusmek isterim

  3. Metin PAMUK dedi ki:

   40.000 TL kredi kullanmak istiyorum 36 ayda ödeyebilirim.Aylık .4000 TL kazancım var SGK lıyım

  4. doğukan dedi ki:

   nasıl ulaşabilirim size?

  5. Mahsun dedi ki:

   Sinan bey beni ararmisiniz mahsunfidan341@gmail.com

  6. mertcan dedi ki:

   mert_can_cura_48@hotmail.com beni arayın sinan bey. numaranız burada yok.

  7. Ufuk dedi ki:

   Agbicigim 25 bin ihtiyacım var nasıl bulucam sizi

  8. Gökhan dedi ki:

   Krediye ihtiyaçım var yardumcı olursanız sevinirim

  9. Muammer ARICAN dedi ki:

   NUMARAM 551 97 5 52 35 ARAYIN
   ACİL DURUM

   1. oğuz dedi ki:

    35000 tı nin geri ödeme vadesi ne olur 533 6205601

  10. İbrahim dedi ki:

   Kimi arayalim numara varmi ki

  11. İhsan dedi ki:

   Sinan bey arayın beni acill ihsandogan185@gmail.com acill nakite ihtiyacım var

 13. Zeliha dedi ki:

  Banka dışında kesinlikle resmi olmayan yerlerden kredi kullanmayın bir kez böyle birşeye kalkıştık başımız çok ağrıdı… uzak durun

  1. Canan dedi ki:

   Kredi cekemıyoruz ne yapalım

Sayfa başına git