Kredi Ustam

Düşük Kredi Siciline Sahip Olanlara Kredi Veren Bankalar (GÜNCEL BİLGİ)

Tarih: 09.08.2019
Güncel: 09.08.2019

Kredi sicili ve puanı bozuk olan kişilere, kötü kredi notu kayıtlarına kredi veren ve kötü kredi notuna kredi çıkaran bankalar hakkında bilgiler makalemizin devamında yer almaktadır. Bugünlerde bankalarla çalışmak için, kredi sicili veya KKB (kredi notu) ilk önce yüksek ve istikrarlı olmalıdır.

Bununla birlikte, düşük siciline sahip bankalara kredi veren bankalar ve düşük kredi derecesine sahip bireylerekredi veren bankalar vardır. Bu nedenle, kredi notunuzun düşük olması ve banka kayıtlarınızın kesilmesi konusunda endişelenmeyin. Bu makale, sicili kötü olanlara kredi veren bankaların bir listesini sunar.

Bu şekilde, kredi geçmişiniz ne kadar kötü olursa olsun, kredi derecelendirmeniz kredi kullanacak ve borcu ortadan kaldıracak kadar düşük olsa bile. Daha önce, kredi kayıtları incelenerek kara listeye alınmış kişilere krediler verildiğinde, BDDK borç veren bankaları cezalandırmıştır. Bu yüzden bankalar kötü kredi notuna sahip kişilere daha soğuk davranmıştır. Fakat şimdi bazı kriterleri taşıyan kişilere bankalar doğrudan kredi vermektedir. Peki ne değişti kredi puanı kötü olan kişiye hangi bankalar kredi veriyor ? Yazımızda tüm detayları bulabileceksiniz.

Kara Listede Olanlara Kredi Çıkaran (Veren) Bankalar

Söylediğimiz gibi, bu standartları karşılayan insanlar da kredi kullanabilirler. Ancak, bankalarda yasal bir takibiniz var ise ciddi bir sorun yaşarsanız ve bu makale size uygun olmayabilir. Örneğin, bankanız yasal olarak izleniyorsa ve ödemeleri tutarlı bir şekilde geciktirdi iseniz, bankanızdan olumlu sonuçlar almak zor olabilir. Bu durumda, kredi kısmı kredi notunuzu inceleyerek detaylı bir gözden geçirme yapabilir. Ancak, aşağıdaki bankalardan birinde kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Eğer öyleyse, bu bankalar hangi bankalar? Kredi skorunuz düşük olsa bile aşağıdaki vereceğimiz bankalara kredi başvurusu yaparak şansınızı deneyebilirsiniz.

Son değişikliklere göre, bankaya kötü kayıtları olan insanlar için genel bir tescil affı getirildi. Bu affedicilik sayesinde, daha önce kötü sicile sahip olanlar kredi kullanamazlar iken, şimdilerde kullanabilirler. Ne yazık ki, bu krediler daha önce kullanılmadığı için ciddi bir fedakarlıktı. Bu bankalardan gerçekten de sicilim bozuk olsa da kredi kullanabilir miyim?  Bu soruların hepsinin cevaplarını irdeleyelim.

Zayıf Kredi Sicili Olan Kişiler Kredi Çekebilir Mi?

Herhangi bir bankadan kredi almak için, önce belirli şartları yerine getirmelisiniz. Bu koşulları belirleyen en önemli faktörler kredi geçmişi ve bankanın kaydıdır. Düzenli olarak borçlu ve zamanında ödeme yapan insanlar kolayca kredi alabilirler.

Ancak, kredi almak için kayıtları tehlikeye atan insanlar için durum biraz daha zor. Ülkede yasal takibe giren bankalara kişilere kredi sağlayan bankalar olsa bile, yasal süreci başlatılan kişinin kredi talebi yüksek ihtimal reddedilebilir. Ancak kredi yeniden yapılandırmaya gidenler, kötü kredi notu ve sicili olsa dahi kredi kullanabilirler.

Kötü Kredi Siciline Kredi Veren Bankalar Listesi

Türk bankacılık sektörüne hizmet veren çeşitli kamu ve özel kuruluşlar vardır. Bankalardaki kredi imkânları, sicili zayıf olanların kredi alma yolunu açmıştır. Kötü kredi notuna sahip kişiler kredi isteklerini bankacılık sektöründeki bu rekabetçi ortamdan yararlanarak kredi kullanabilir. Neredeyse tüm bankalar, kredi notu  https://krediustam.com/kredi-notu/ yetersiz olan kişilere kredi sunabiliyor, Örnek olarak;

ING Bank
DenizBank
Akbank
TEB
Garanti BBVA
Finansbank Next
YapıKredi
ICBC Bank
Aktifbank

Yukarıdaki bankaları seçmek, kredi notunuz düşük olsa ve kayıtlarınız bozuk olsa bile kredinizi kullanmanıza olanak sağlar. Şimdi bu bankalara nasıl kredi başvurusunda bulunacağımızı ve kredi onayını nasıl alacağımızı açıklayayım. Bu bankalar hangi koşullar altında borç veriyor? Kötü kredi skoru için kredi çekme şartları

İhtiyaçlarınıza uygun kredi miktarını almak için belirli gereksinimleri yerine getirmelisiniz. Özellikle kredi notu, banka kaydı, gelir durumu, vb. Kredi kazanmada çok önemli faktörler çok önemlidir. Hizmet alanındaki yasal hükümler, Türkiye’de çok sayıda kişinin banka kredisi çekmenin önünü açmıştır. Bu bağlamda, kara listeye girenlere kredi olanakları sağlayan bankalar ortaya çıkmış ve kötü kredi geçmişi olan kişilere çeşitli kredi desteği sağlanmıştır. Kredi notu; Kredi almak isteyen bireyler için en belirleyici faktördür.

Banka, kredi başvurusundan hemen sonra ek bilgi ve belgeler talep ederek krediyi reddedebilir. Bundan kaçınmak için, kredi başvurusunda bulunurken gelir tablosunu getirmeniz gerekir. İşyerinde net bir maaş alınması, kredinin onaylanma olasılığını büyük ölçüde artırır. Ancak bu koşullar yerine getirilse bile, kredi limiti 100.000 Tl’ye kadar çıkmaktadır. Gayrimenkulünüz varsa, daha fazla kredi alabilirsiniz.

Yeterli gelir bilginiz yoksa ve bankanız hala krediyi onaylamıyorsa, kefil düşünebilirsiniz. Bankaya bir kefil sunuyorsanız ve kefilin kaydı bankaya olumlu gelirse, kredi siciliniz ne kadar kötü olursa olsun krediniz onaylanabilir. Bu bilgi açık bilgi değildir, ancak tamamen yorumlanır ve her banka için farklı iş politikaları ile sonuçlanabilir. Başvurmadan önce bankanızı aramak en makul yoldur.

Kredi Çekebilmek İçin ideal Kredi Notu Ne Olmalıdır ?

Kredi notunun düşük olmasının temel nedeni, bankalara yapmış olduğunuz ödemelerin düzensiz olmasıdır. Banka geçmişiniz, kredi başvuru aralığınızın ve kredinizi güvenceye almak için yeterli olup olmadığını belirleyecektir. Risk grupları ve kredi derecelendirme için ideal seviyeler;

1700-1900 (çok iyi)
1500-1699 (İyi)
1100-1499 (düşük risk seviyesi)
700-1099 (Orta Risk Seviyesi)
0-699 (çok kötü)

Belirlendiği gibi. Kredi çekme işlemi, kredi derecelendirmenize bağlı olarak değişir. Örneğin, tehlikeli ve düşük kredi derecelendirmeleri, garantör, ipotek vb. İçin başvuru ve kredi sürecini geciktirebilir. Zayıf bir sicile ve düşük bir kredi puanına sahip bir kişi, uzun araştırmalar ve yeterli teminat göstererek kredi çekebilir.

İlgili Konu : https://krediustam.com/8-muhtesem-yolla-kredi-derecesi-arttirma/

Kara Listede Bozuk Bir Kaydı Olan Biri Kredileri Nasıl Çekebilir?

Gelir bilgisi (maaş maaş)
Teminat (banka isterse)
Ek garanti (banka tarafından isteniyorsa)
100.000 TL’ye Kadar Uygulamalar

Yukarıda belirtilen şartları yerine getirebilir ve böyle bir tesise sahipseniz, kredi geçmişiniz bozulsa bile bankanızın kredisini kullanabilirsiniz. Bankalar bu teminatlarla kredi verebilirler. Buna ek olarak, bankanıza mevcut kredi puanınızdan daha fazla kredi verecek bir banka çalışanıyla görüşmek için mevcut kredi puanınızı sorgulayabilirsiniz. Kredi notunun düşük olduğuna kendin karar verme, ama bir banka çalışanına bırak. Ücretsiz kredi notu sorgulama yöntemi, bankanıza gitmeden kredi kontrolü yapmanıza olanak sağlar.

  • Banka borcunun düzenli geri ödemesi
  • Borcun belirlenen süre içerisinde kapanması durumunda
  • Yasal takip olmadan, kredi notunuz yüksektir.

Bu durumda, bir miktar kredi çekebilirsiniz. Ancak, kredi notu düşük olan insanlar için işlem daha zor hale gelir ve kredi notuna bağlıdır. Ayrıca kredi notunuzu artırabilirsiniz. Bunun için banka ve borç geri ödemesi durumu arasındaki ilişki çok belirleyici olmaktadır.

KUTAY DEMİRCİ /
Düşük Kredi Siciline Sahip Olanlara Kredi Veren Bankalar (GÜNCEL BİLGİ)
Finans sektöründeki içeriklere meraklı ve sürekli takip eden
Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git