Kredi Ustam
BUNLARI DA OKUYABİLİRSİNİZ
Pandemi Döneminde Destek Kredisi Veren Bankalar
Pandemi Döneminde Destek Kredisi Veren Bankalar
Pandemi Döneminde Destek Kredisi Veren Bankalar  Dünyayı etkileyen koronavirüs salgını nedeni ile ekonomik sıkıntılar da gün geçtikte artmış durumda. Bu ekonomik sıkıntılar nedeni ile...
Ziraat Bankası Dul ve Yetim Konut Kredisi Nasıl Alınır?
Ziraat Bankası Dul ve Yetim Konut Kredisi Nasıl Alınır?
Birçok banka, müşterileri için farklı konut kredileri çıkarmakta, bunlardan bir tanesi de Ziraat Bankası dul ve yetim konut kredisi olarak...
Anasayfa > Kredi Haberleri > TEB İhtiyaç Kredisi Başvuru Şartları Nelerdir?

TEB İhtiyaç Kredisi Başvuru Şartları Nelerdir?

TEB İhtiyaç Kredisi Başvuru Şartları Nelerdir?

Acil nakit ihtiyaçlarını gidermek için hızlı çözüm sağlayan ihtiyaç kredisi başvurusu, TEB bankasından uygun faiz oranları ve kolay ödeme seçenekleri ile yapılabilmektedir. İhtiyaç kredisi başvuruları TEB şubelerinden ya da şubeye gitmeden, internet şubeleri ve telefon bankacılığı ile de olabilmektedir. Tatil, eğitim, yol, giyim gibi benzeri acil harcamalar için büyük kolaylık sağlayan ihtiyaç kredisi paketleri, TEB bankası tarafından geri ödemelerin uzun vadelerle yapılabileceği seçeneklerle müşterilerinin hizmetine sunulmuştur.

TEB İhtiyaç Kredisinin Özellikleri Nelerdir?

TEB ihtiyaç kredilerinden, 36 aya varan vadeler ve her bütçeye uygun ödeme seçenekleri ile yararlanmak mümkün olmaktadır. Acil ihtiyaçları ertelemeye gerek kalmadan, TEB ihtiyaç kredisi, her bütçeye uygun ödeme planları oluşturularak, istenen miktarlarda çekilebilmektedir. Kullanılmış olan ihtiyaç kredilerinin faizi, piyasada oluşan faiz oranı değişikliklerinden etkilenmemekte olup, kredi vadesi süresi sabit kalmaktadır. Piyasadaki faiz oranları ne kadar yükselme gösterse de, başlangıçta oluşturulan ödeme planı faizi değişmemektedir.

TEB ihtiyaç kredisi 3 ay erteleme özelliğine sahip olup, 3 ay ila 36 ay vade arasında, ödeme seçenekleri ile alınabilmektedir. Standart ihtiyaç kredisi özelliği bulunmaktadır. İhtiyaç kredisi başvuru sırasında olan faiz ve vade oranları, banka müşterisinin sahip olduğu Findeks raporlarının sonucuna göre değişikliğe uğrayabilmektedir. TEB piyasa koşullarına göre kampanya şartlarında değişiklik yapabilme yetkisine sahip bulunmaktadır.

TEB müşterisi olunması durumunda TEB internet şubesi, mobil bankacılık üzerinden ihtiyaç kredisi başvuruları şubeye gitmeden de yapılabilmektedir. Aynı zamanda TEB telefon bankacılığı üzerinden de 7/24 saat ihtiyaç kredisi başvuruları yapılabilmektedir.

TEB müşterisi olunmaması durumlarında ise banka şubelerinden ve TEB internet şubesinden başvurular gerçekleştirilebilmektedir. İhtiyaç kredisi başvurusu onaylandıktan sonra en yakın TEB şubesine gidilerek, gerekli evrakların imzalanması akabinde, kredi kullanıma hazır hale gelmektedir. TEB onaylanan ihtiyaç kredisinin kullanımı için son kararı verme, kefil ve ek belge isteme hakkına sahip bulunmaktadır.

TEB İhtiyaç Kredisi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

TEB ihtiyaç kredisi hesaplaması yapmak için bankanın sunduğu faiz oranları, çekilmek istenen tutar ve uygun olan vade sayısı gerekmektedir. Bunlar baz alınarak aylık taksit tutarları, ödenecek toplam faiz tutarı, toplam ödeme tutarı, dosya masrafları, ihtiyaç kredisi faiz oranları ve komisyon masrafları ortaya çıkmaktadır. TEB ihtiyaç kredileri, banka tarafından kredi tutarları en az 1000 TL ve en çok 50.000 TL olacak şekilde verilmektedir.

En fazla 36 ay, en az 3 ay vade şartları bulunmaktadır. Kefil ve teminat istenmemesine rağmen gerekli olan durumlarda TEB kefil isteyebilmektedir. Bunlara göre 36 aylık 10.000 TL tutarında bir ihtiyaç kredisi, TEB’ten çekilmek istenildiğinde ilgili bankanın en düşük faiz oranı üzerinden, aylık ödemeler 368,79 TL’ye denk gelmektedir. 10.000 TL tutarındaki ihtiyaç kredisinin banka tahsis ücreti 50 TL’ye, yıllık maliyet oranı ise minimum % 21,7100 TL’ye, maksimum %22,0100 TL’ye denk gelmektedir. 36 ayın sonunda bankaya geri ödenecek olan tutar ise 13.326.44 TL olmaktadır.

İhtiyaç kredisi hesaplamaları aynı zamanda TEB internet şubesi ya da TEB mobil bankacılık uygulaması üzerinden de, şubeye gitmeye gerek kalmadan kolaylıkla ilgili sayfalarda oluşturulan temalar üzerinden kolaylıkla yapılabilmektedir.

TEB İhtiyaç Kredisi Almak İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir?

TEB ihtiyaç kredisi almak için, banka müşterileri için gerekli olan belgeler şunlar olmaktadır;

  • Nüfus cüzdanı ya da ehliyet fotokopisi
  • Gelir belgesi
  • Maaş bordrosu
  • Serbest meslek sahipleri ve işletme sahipleri için son üç yıllık bilanço
  • Serbest meslek sahipleri ve işletme sahipleri için Vergi Levhası ve Ticaret Sicil Gazetesi

Aynı zamanda ücretli çalışanlar için maaş bordrosuna ek olarak, çalıştığı firmanın imza sirküleri de istenen belgeler arasında yer almaktadır. TEB gerekli olması durumlarında kefil ve ek belge isteme haklarını elinde bulundurmakta olup, kefil isteme durumlarında kefil içinde ek belgeler talep edebilmektedir. Bütün bu belgelere ek olarak TEB’e özel başvuru formlarının da, ihtiyaç kredisi başvuru sırasında eksiksiz olarak doldurulması gerekmektedir.

OTO
Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git