Kredi Ustam
BUNLARI DA OKUYABİLİRSİNİZ
QNB Finansbank Sim Bloke Kaldırma
QNB Finansbank Sim Bloke Kaldırma
QNB Finansbank sim kart bloke kaldırma işlemleri çevrim içi veya mobil cihazlardan hızlı bir şekilde yapılabilmektedir. ATM ve internet bankacılığı...
T.C. Kimlik Numarası İle Bankadan Para Çekme Yolları
T.C. Kimlik Numarası İle Bankadan Para Çekme Yolları
Covid 19 Salgını sebebiyle "Evde kal" sloganı ile evimizde kaldığımız şu günlerde T.C. kimlik numarası kullanarak ATM'lerden ve bankadan paramızı...
Anasayfa > Bankacılık > Ziraat Bankası Sim Bloke Kaldırma

Ziraat Bankası Sim Bloke Kaldırma

Ziraat Bankası sim bloke kaldırma işleminde bankanın aldığı güvenlik önlemlerinden biri de kayıtlı kişilerin ve kayıtlı operatörlerinin cep telefonu numaralarıdır. Numara değiştirilirse veya hat farklı bir operatöre aktarılırsa, SIM kart kilitlenir ve internet bankacılığı kullanılamaz. Ziraat Bankası’nın kilidini açmak için SIM kart değişikliği arıyorsanız bu sayfadaki bilgilerden yararlanabilirsiniz. İnternet bankacılığına giriş yapmaya çalıştığınızda SIM kartınız bloke olmuş ve uyarılmışsa, Ziraat SIM kart açma işlemini gerçekleştirmelisiniz.

Ziraat Bankası Sim Bloke Kaldırma İşlemi

Ziraat bankası sim bloke kaldırma işlemi için, sim kartı değiştirdikten sonra bir sim bloke hatası alırsanız, blokeyi hemen kaldırmak için çeşitli farklı yöntemler deneyebilirsiniz. Bankalar, müşterilerinin bankacılık ürünlerini güvenilir bir şekilde kullanabilmeleri için sistemlerini korumak için üst düzey güvenlik önlemleri almaktadır.

Ziraat Bankası Sim Kartı Neden Bloke Olur?

Ziraat Bankası sim kartı neden bloke olur sorusunun nedenlerinde biri güvenlik önlemi almak adına bloke koyulmasıdır. Birçok bankanın müşterilerine sağladığı güvenlik önlemi cep telefon numaralarıdır. Her Ziraat Bankası müşterisinin cep telefon numarası sisteme otomatik olarak kaydedilir ve birçok bankacılık işleminde kullanılan bu cep telefon numaralara gelen SMS bildirimleri ile müşteriler gerçekleştirmek istedikleri işlemleri kolaylıkla sağlayabilirler. Dolayısıyla güvenlik sebepleri ile de Ziraat bankası her seferinde müşterilerinden cep telefonlarına gelen SMS şifrelerini sisteme girmelerini istemektedir. Tüm bunların yanı sıra Ziraat Bankası müşterilerin cep telefon numaralarının kayıtlarını otomatik olarak sağlarken, kullanılan cep telefon numarasının hangi operatöre bağlı olduğunu da kendiliğinden kayıt eder. Yani örneğin kısaca eğer müşterinin cep telefon numarası operatörü eğer ki Vodafone ise ve müşteri cep telefon numarasını Türk Telekom operatörüne taşıdıysa, Ziraat Bankası bu durumu güvenlik sağlanması gerektiği olarak algılar ve Ziraat Bankası sistemlerini kullanmak geçici olarak engellenir.

Böyle bir durumda Ziraat Bankasının internet şubesine giriş yapabilmek için tek kullanımlık şifreniz, sim kartınızın bloke olmasından dolayı size ulaşamaz ve sizde bu durumda ilk olarak ziraat bankası müşteri hizmetlerini arayarak gerekli yönlendirmeler doğrultusunda karşılaştığınız sorunları çözebilirsiniz. Ziraat Bankası Sim Bloke kaldırma işlemi için müşteri hizmetlerini arayarak gerekli bildirimleri verdikten sonra, Ziraat Bankası müşteri hizmetleri tarafından size tek kullanımlık bir şifre tahsil edilir. Bu yöntem dışında ziraat bankası müşteri hizmetlerini aramak istemeyen müşteriler bulundukları yere en yakın ziraat bankası şubesine giderek bloke edilen kartlarını tekrardan düzeltebilmeleri de mümkündür.

OTO
Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git