Kredi Ustam
BUNLARI DA OKUYABİLİRSİNİZ
Hacizli Araç Yakalama Süresi Ne Kadardır?
Hacizli Araç Yakalama Süresi Ne Kadardır?
Hacizli araç yakalama süresi ne kadardır diye merak ediyor olabilirisiniz. Üzerinde haciz olan bir aracınız olabilir. Bu işlem araç bağlama...
Fuzul Oto Araç Alma Sistemi Nasıl İşliyor? (Taksitle Araba)
Fuzul Oto Araç Alma Sistemi Nasıl İşliyor? (Taksitle Araba)
Fuzul oto arabaları ve taksit sistemi şikayet ve araç alanların yorumları neler bu sistemin çalışma şekli tüm avantajlarından bahsedeceğim sizlere...
Anasayfa > Otomobil > Birarabam Araç Alma Sistemi Nasıl Çalışır Ne Kadar Güvenli?

Birarabam Araç Alma Sistemi Nasıl Çalışır Ne Kadar Güvenli?

birarabam şartları nelerdir

İkinci el arabaların arttığı şu dönemde Birarabam araç alma sistemi nasıl çalışıyor ve ne kadar güvenilir merak eden sayısı oldukça fazla bende bu yüzden bu sistemi enine boyuna anlatmak istedim. Özellikle 2020 yılında artan kredi faiz oranları ve azalan alım gücü, tüketicileri farklı seçenekleri kullanmaya zorluyor. Faizsiz araba alma seçeneklerinden biri olduğu iddia edilen Birarabam sistemi ile sıfır faizle araba alabilir ve aylık taksitlerinizi kendiniz belirleyebilirsiniz. Buna benzer birkaç oluşum daha var.

Bu sistemler, her ne kadar piramit sistemine benzetilse de, çok ilginç bir sistemleri vardır. Birarabam gibi sistemleri kullanıp kullanmamak sizin sorumluluğunuzdadır. Biz burada kesinlikle sistemin reklamını veya tanıtımını yapmıyoruz. Sadece araştırdığımız kadarı ile sizlere bilgi vermeye çalışıyoruz. Ne denli güvenilir oldukları konusunda açıkçası net bir bilgimiz yoktur. Ancak sistemi kullanıp araba sahibi olan kişilerin yorumlarını, biz de sizin gibi internetten okuyoruz.

Birarabam Sistemi Nedir?

Çok yalın ve basit bir şekilde anlatalım. Böylece kafanız karışmamış olur. Birarabam sistemi, bir grubun bir araya gelerek kendi aralarında çekiliş yapıp, herkesin sıra ile araba sahibi olmasını sağlayan bir oluşumdur. Hemen bir örnek verelim. Örneğin 60 kişilik bir gruba dâhil oldunuz ve bu gruptakilerin tamamı araba sahibi olmak isteyen bireylerden oluşuyor.

Herkes kendi bütçesine göre peşinat anlamında bir para yatırıyor ve grup içinde kura çekiliyor. Sıralamaya göre herkes araba sahibi oluyor. Başvurusu sırasında almak istenilen araba, aylık taksit miktarı ve vade süresi belirleniyor. Buna göre sıralama belirleniyor. Yani en kötü ihtimal 60 ay sonunda araba sahibi oluyorsunuz. Tabi bu süre içinde her ay taksitleri ödemeye devam ediyorsunuz. Bazı durumlarda araba ödemeler de olabiliyor.

Birarabam Araba Alma Sistemi Nasıl Çalışır?

Birarabam sisteminde peşinat yoktur. Yukarıda belirttiğimiz örnekten devam edelim ki daha net anlayabilesiniz. Bu 60 kişi her ay havuza para ödüyor. Paralar havuzda birikiyor. 60 kişiden aylık 1000 TL toplansa 30.000 TL eder. 2 ay sonunda zaten istenilen sıfır araba, sıradaki üyeye satın alınabiliyor. Aylık taksitleri siz kendi bütçenize göre belirliyorsunuz. Aylık taksit tutarına göre önceliğiniz oluyor. Kısaca Birarabam sistemi çalışma şekli bu şekildedir.

İşte Birarabam’ın Mükemmel Avantajlarından Bazıları!

Bu sistemin bazı avantajları bulunuyor bunlara da kısaca yer vermek istedim ve maddeleyerek  kısaca özetlemek istiyorum,

  • Faiz ve beklenmedik ek ücret ve farklar ile karşılaşmıyorsunuz ( Firma böyle diyor )
  • Araba taksitlerinizi kendiniz belirleme fırsatına sahipsiniz.
  • Borcunuzu erken bitirme şansına sahipsiniz.
  • İsteyen müşteriler hiç peşinat vermeden araç sahibi olabiliyor.
  • Türkiye’nin her yerinden 2. el araç alma imkanına sahipsiniz.

Tabi bir çok artı avantajı vardır fakat benim gözüme çarpan en önemlileri bunlar ama siz daha detaylı bilgi almak isterseniz https://www.birarabam.com/ sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Birarabam Şirketi Sistemi Ne Kadar Güvenilir?

Bu konuda Krediustam.com olarak yorum yapmak istemiyoruz. Biz sadece tarafsız değerlendirme yaparak size bilgi veririz. Firma, uzun yıllardan beri hizmet veren bir firmadır. Her ne kadar hakkında çeşitli şikâyetler olsa da, binlerce üyesi olan kurumsal bir firmadır.

Size sundukları seçenekleri iyi değerlendirmeniz ve analiz etmeniz gerekir. Birarabam güvenilir mi sorusuna en iyi yanıtını yine siz kendi araştırmalarınız ile vermelisiniz. Ama şunu da söylemeden geçemeyeceğiz; geçmişte ülkemizde bu tür oluşumların hüsran ile sonuçlandığının da altınız çizmek istiyoruz. Dikkatli olun ve iyi araştırın.

Birarabam Araç Alma Seçenekleri ile İkinci El Araba Alınır Mı?

Birarabam ile sadece sıfır arabalar alınmıyor, aynı zamanda ikinci el araba da alınabiliyor. Birarabam ile ikinci el araba almak için, yine yukarıda belirttiğimiz yöntemi izliyorsunuz. Başvuru yapıyorsunuz, talebinizi iletiyorsunuz ve nasıl bir araba satın almak istediğinizi söylüyorsunuz.

Yetkililer ve satış temsilcileri sizi arayıp davet ediyorlar. Sormak istediğiniz tüm soruların yanıtlarını alıp tatmin olduktan sonra, sıfır ve ikinci el araba için oluşuma katılıyorsunuz. Bu sistemin en kulağa hoş gelen yanı, taksit tutarlarının sizin tarafınızdan belirleniyor olmasıdır. Satın almak istediğiniz arabanın fiyatına göre sizi farklı gruplara ekleyerek, bu fırsattan yararlanmanız sağlanıyor. Herkesin bütçesi ve talebi farklı olduğu için, üye grupları da farklı olmaktadır.

En Düşük Araç Taksitleri Ne Kadar?

En düşük Birarabam taksiti 455 liradan başlıyor.  Ödeyebileceğiniz taksitleri belirlemeniz sizin için bir avantajdır. 60 ay ve hatta grupların kendi aralarında anlaşması durumunda 80 aya varan vade olanakları ile ödeme yapabiliyorsunuz. Satın almak istediğiniz aracın piyasa değerine göre bu belirleniyor. Araba teslim anında yine belirlenen bir bedel ödeniyor. Ayrıca bu oluşuma katıldığınız zaman, Birarabam firmasına bir miktar katılım bedeli ödemek zorundasınız.

3.000 TL ila 3.500 TL arasında değişen bu katılım bedelinin ödenmesi zorunludur ve peşin olarak alınmaktadır. Zaten aldıkları bu katılım bedelleri bile her ay her üyeye bir araba almaya yetecek kadar fazladır. Birarabam araba sistemi ve taksit hesaplama bu şekilde işlemektedir.

Otomobil Aldıktan Sonra Geri Ödemeleri Nasıl Yapılıyor?

Sisteme katılmadan önce Birarabam ve sizin aranızda yapılacak bu ticaret için bir sözleşme imzalıyorsunuz. Sözleşme detaylarının tamamını okumanızı ve aleyhinize olan bir maddenin olmamasından emin olmanızı tavsiye ediyoruz.

Birarabam ödemeleri, şirketin havuz hesabına banka havalesi şeklinde her ay düzenli olarak yapılır. Sisteme katıldığınız zaman sizden bir miktar katılım payı istenmektedir. Bu katılım payını dilerseniz nakit ya da banka havalesi olarak ödeyebilirsiniz.

Sözleşmede belirlenen süre zarfında ödeme yapılmazsa ve 2 aydan fazla aksama olursa, araba satın alma hakkınızı kayıp edersiniz ve geçmişe dönük yapılan ödemeler iade edilmez. O yüzden, böyle bir niyetiniz varsa sadece aylık ödeyebileceğiniz taksitler ile sisteme katılın.

80 Ay ve 60 Ay Vadeler Olduğu Söyleniyor Bu Doğru Mu?

24-36-48 ve 60 aya varan vade seçeneğine sahip olan Birarabam sistemi, üyelerin kendi aralarında anlaşmalarına bağlı olarak, 80 aya kadar uzayabiliyor. Hangi vade seçeneğini seçerseniz seçin, faiz veya vade farkı ödemiyorsunuz. Erken ödeme, sistemden çıkma ve-veya iptal etme gibi seçenekler konusunda direkt ilgili firmadan bilgi almalısınız. Çünkü sözleşmenin detaylarını açıkçası tam olarak bilmiyoruz.

Burada size yanlış bilgi vermek istemiyoruz. Belki de her grup için farklı sözleşme hazırlanıyordur. Bu hassas detaylar, zaten sözleşmede geçmektedir. Sisteme katılacağınız zaman firmadan bilgi alabilir ve bir sözleşme kopyasını alarak detaylıca inceleyebilirsiniz. Kararınızı sadece bu inceleme sonrasında vermenizi öneriyoruz. Vade sayısını belirlerken, bütçenizi ve aylık ödeme gücünüzü de değerlendirin.

İnternette Birarabam Şikâyet Konuları Gördüm Ne Yapmalıyım?

Şikâyet sitelerinde 1000’e yakın Birarabam şikâyet konusu vardır. Bu şikâyetlerin çoğu farklı konulardadır. Araba teslim süreleri ilgili şikâyetler, ödeme yapılmasına rağmen senetlerin geri verilmemesi hakkında şikayetler, sistemden çıkmasına rağmen para iadesi alamayan kişilerin şikayet konuları vardır.

Biz bu konuda olumlu veya olumsuz yorum yapamıyoruz. Çünkü sürece dâhil değiliz. Ancak bu kadar şikâyet varsa, sisteme girmeden önce kafanızdaki tüm sorulara net cevap bulmalısınız diye düşünüyoruz. Şikâyetlerin çözüm oranı %25 olarak görünüyor.

Bu da gösteriyor, hala bu sistemden memnun olmayan %75 gibi bir çoğunluk vardır. Bu şikâyet konuların ne kadar gerçek olup olmadıklarını bilemiyoruz elbette. Biz sadece araştırma yaparak sizlere bilgi veriyoruz. Bu sayede, atacağınız adım konusunda size yardımcı olmaya çalışıyoruz.

Dilerseniz aynı ve benzer şartlarda çalışan ve çok eski bir şirket olan Eminevim Araba Alma sistemi başlıklı yazımızı inceleyerek değerlendirebilirsiniz.

Birarabam Sistemini Kullanan Kişilerin Yaptığı Yorumlar Nasıl?

Elbette Birarabam yorumlar, sadece şikâyet konuları ile sınırlı değildir. Haklarında olumlu yorumlar da vardır. Bu sisteme katılarak hayalindeki arabaya sahip olduğunu iddia eden tüketiciler de çoğunluktadır. Sosyal medya hesaplarında Birarabam sistemi ile aldıkları arabaların resimlerini paylaşan kişiler, şirket hakkında olumlu yorumlar yazmaktadır.

Tabi bu olumlu yorumların da gerçeklik derecesini bilemiyoruz. Buna kararı siz vermelisiniz. Biz size şirket hakkında ve kullandıkları sistem hakkında ihtiyacınız olan tüm bilgileri derledik ve paylaştık. Sisteme katılıp kullanmak veya kullanmamak kararını siz vermelisiniz. Bu kararı vermeden önce şirket temsilcilerinin size detaylı bilgi vermelerini sağlayabilirsiniz. Bunun için 444 23 53 numaralı müşteri hizmetleri numarasını arayabilirsiniz. İşte sizlere bu sistemden yararlanmış kişilerin yorumlarını gösteren bir video…

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git