Kredi Ustam
BUNLARI DA OKUYABİLİRSİNİZ
Garanti BBVA’dan Öğrenci ve Gençlere Bonus Genç Kredi Kartı
Garanti BBVA’dan Öğrenci ve Gençlere Bonus Genç Kredi Kartı
Garanti BBVA’nın gençler için tasarladığı ve Bonus özellikleriyle donatılmış Bonus Genç kredi kartı bütün öğrenci okuyucularımın bir süredir merak ettikleri...
Kredi Kartı Limiti Azaltma Ve Düşürme [Adım Adım Anlatım]
Kredi Kartı Limiti Azaltma Ve Düşürme [Adım Adım Anlatım]
Kredi kartı limiti nasıl düşürülür ve azaltılır diyen kullanıcılarımızın sayısı son zamanlarda oldukça fazla arttı bu yüzden bu konuyu detaylı...
Anasayfa > Kredi Kartları > Passolig Kredi Kartı Limiti Ne Kadar, Başvuru Nasıl Yapılır?

Passolig Kredi Kartı Limiti Ne Kadar, Başvuru Nasıl Yapılır?

passolig kredi kartı nasıl alınır

Eğer koyu bir taraftar iseniz Passolig kredi kartı nedir biliyorsunuzdur. Bilmiyorsanız da bu yazımızda bu kart ne işe yarar, limit ne kadar olur ve alışveriş yapmak için uygun mu ve passsolig kredi kartı başvurusu nasıl yapılır tüm detayları tane tane anlatacağım sizlere.

Okuyucularım arasında birçok taraftar ve taraftarı oldukları takımı yakından takip etmek isteyen kişiler bulunuyor. Bu yazımda bu değerli okuyucularımın çağrılarını dikkate alarak Passolig adı verilen kredi kartını inceliyor ve avantajlarını sizlerle paylaşıyorum. Maç severleri doğrudan ilgilendiren bu yazımda, Passolig kredi kartıyla taraftarı olduğunuz takımın maçlarını nasıl stadyumlarda izleyeceğinizi ve takımınıza nasıl destek olacağınıza ilişkin bilgiler bulabileceksiniz.

Passolig Kredi Kartı Nedir, Ne İşe Yarıyor?

Passolig kredi kartı, taraftarı olduğunuz takımın maçlarını stadyumlarda takip edebileceğiniz bir karttır. Takım maçlarına artık stadyum gişelerinde bilet alma devrinin tamamen kapandığını söyleyebilirim. Bu devri kapatan da Passolig kredi kartının ta kendisidir. Taraftarların gişe kapılarında uzun kuyruklar oluşturduğu günler artık geride kaldı ve günümüzde stadyum girişlerinde Passolig kredi kartları kullanılıyor. “Peki ne işe yarar bu kart?” diyorsanız, işte detaylar.

Passolig kredi kartına sahip olan dostlar, elektronik bilet sistemiyle stadyum maçlarına bilet alabiliyorlar. Gişelerde sıra bekleme derdini ortadan kaldıran bu sistem, sporda şiddetin azaltılması önlemleri sonucunda ortaya çıktı. Geçtiğimiz yıllarda stadyumlarda şiddet olaylarına yer veren birçok habere denk geldim ve sizler de mutlaka bu haberleri okumuşsunuzdur. İşte dostlar, Passolig kredi kartı olumsuz bütün davranışları önlemek ve karaborsada satılan biletlerin önünü kesmek adına devreye girdi diyebilirim.

Online olarak e-bilet alabildiğiniz Passolig kredi kartı, kişiye özel olarak çıkarttırılıyor. Üzerinde resminiz, adınız ve desteklediğiniz takımın logosu gibi bilgiler bulunuyor ve sadece kart sahibi kişi kullanabiliyor. Yani kartınızı sizden başkası kullanamadığı için bu açıdan avantajlı olduğunu söyleyebilirim. Aynı zamanda bu kredi kartına sahip olan taraftar okuyucularım, takımlarına destek de olabiliyorlar. Şöyle ki, yaptığınız harcamalar takımınıza ek bir gelir katkısı olarak yansıyor. Bu da takımınıza desteğinizi tam anlamıyla sunmanızı sağlıyor.

Passolig Kredi Kartı Başvurusu Hangi Bankadan Yapılır?

Sürekli akılda soru işareti oluşturan bir diğer soru ise passolig kredi kartı başvuru hangi bankadan alınıyor oluyor. Passolig kredi kartının anlaşmalı olduğu banka, Aktifbank’tır. Stadyum girişlerinde kullanabileceğiniz bu kartla online tekli bilet veya kombine bilet satın alabilirsiniz. Passolig kredi kartına Aktifbank şubelerinden veya Aktifbank internet bankacılığından başvurularınızı şimdi yapabilirsiniz sevgili dostlar.

Passolig Kredi Kartı Özellikleri Nelerdir?

Passolig kredi kartı yalnızca maç bileti almanızı sağlayan bir kart değildir. Kartın bütün özelliklerini incelediğim zaman, bir kredi kartında yer alması gereken her özelliğin bulunduğunu görüyorum. Sizlerle de bu özellikleri neler her birini paylaşmak istiyorum arkadaşlar.

Öncelikle kartın ana özelliği olarak e-bilet satın alma özelliğine daha detaylı değinmek istiyorum. Bu özelliği kullanmak için Passolig kartlarının resmi web sayfasına üye girişi yapmanız gerekiyor. Passo.com.tr sitesine dolduracağınız bir form aracılığıyla üye olabilirsiniz. Ardından futbol etkinliklerini seçerek gün ve lokasyon tercihi yapın. Yaptığınız aramalarla maçları bulabilir ve ‘Detaylı İncele’ butonuyla maç içeriğini görüntüleyebilirsiniz. Aradığınız maçı bulduysanız dostlar, içerikteki ‘Satın Al’ butonuna basabilirsiniz. Gelen ekranda Passolig kredi kartınızın bilgileriyle bilet ödemesi yapabilirsiniz.

Passolig kredi kartını alışverişlerde de kullanma imkânınız vardır arkadaşlar. Taksitli alışverişler de bu özelliğin dâhilinde yer alıyor. Yani çifte kazanç diyebilirim. Aynı zamanda alışveriş yaptığınız mağazalarda taksitli ödeme seçenekleri bulunmuyorsa, peşin yaptığınız alışverişlerinizi talimatlarınızla taksitli hale çevirerek ödeyebilirsiniz. Ancak bu kartta puan kazanma seçeneği olmaması bir dezavantaj olabiliyor. Fakat bu durumu da kolaylıkla nakit avans çekimleriyle telafi edebildiğinizi söyleyebilirim.

passolig kredi kartı ödemesi nasıl yapılır

Passolig kredi kartının nakit avans çekme imkânı sunması çok iyi bir özellik bana sorarsanız. Maç bileti satın almaya odaklı bir kredi kartı olmasına karşın, bunun yanında böyle bir özelliğin sunulması büyük bir avantajdır. Para ihtiyacınız olduğu herhangi bir anda taksitli nakit avans çekmek için kartı kullanabiliyorsunuz. Ayrıca bu özelliğin faiz oranları da %1.40 ile son derece uygun.

Passolig kredi kartının bir diğer ayrıcalıklı özelliği, toplu taşıma araçlarında kullanılabilmesidir. Anlaşma yapılan birkaç büyükşehirde yaşayan dostlar Passolig kredi kartlarıyla otobüs veya metro gibi ulaşım araçlarını kullanabiliyorlar. Gaziantep, Kayseri, Düzce, Bursa ve Kütahya anlaşma sağlanan büyük şehirlerden bazılarıdır. Kartınızı bu şehirlerdeki toplu taşıma araçlarında bulunan bilet okutma cihazlarına tuttuğunuz zaman, ücret otomatik olarak kesiliyor. Aynı zamanda bu şehirlerde ikamet etmiyor olsanız bile, ziyaretleriniz esnasında şehirlerde bilet arama derdinden sizleri kurtarıyor olması büyük bir avantajdır diyebilirim.

Passolig Kredi Kartının Avantajları Nelerdir?

Passolig kredi kartının birçok özelliğine değindim. Bir de avantajlarını kısaca sizlere tanıtacak olursam;

  • Maç biletlerini satın aldıktan sonra bilet süresini uzatabilir veya bileti başka bir Passolig kullanıcısına transfer edebilirsiniz.
  • İnternet üzerinden kartınıza para yükleyebilir veya kart limitinizi öğrenebilirsiniz.
  • Temassız kullanım özelliğinden birçok ödeme noktasında yararlanabilirsiniz.
  • MasterpassTM logosunun bulunduğu üye iş yerlerinde QR kod aracılığıyla ödeme yapabilirsiniz.
  • Hesabınızda para kalmadığında kredili destek hesabından yararlanabilirsiniz.

İşte dostlar, Passolig kredi kartı bu avantajlarıyla kullanmaya değer bir kart haline geliyor. Bu yüzden başvurularınızı Aktifbank’a ilgili kanallardan hemen yapmanızı öneriyorum.

Passolig Kredi kartı Limiti Ne Kadar Oluyor?

Arkadaşlar eğer ilk kullanacağınız kredi kartı eğer Passolig kredi kartı ise, bu durumda kart limitlerinizde belirli bazı kısıtlamalarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu yüzden uyarımı önceden yapmamda yarar vardır diye düşünüyorum.

Öncelikle ilk kredi kartınız Passolig kredi kartıysa, limitiniz 250 TL olarak başlatılıyor. Daha sonra kartınızı düzenli bir şekilde kullanarak ve maç biletleri için harcamalar yaparak kart limitinizi 1.000 TL’ye kadar yükseltebiliyorsunuz. Burada önemli olan husus, kartınızı düzenli olarak maç bileti almak için kullanmanızdır.

Daha önceden herhangi bir bankadan kredi kartı sahibi olduysanız, bu durumda Passolig kredi kartında daha yüksek limitlere sahip olabiliyorsunuz. Aktifbank’tan çıkarılan bu kart bu durumda 5.000 TL’den başlayan bir limitle kullanımınıza açılıyor. Ardından ödemeler ve harcamalarla 20.000 TL’ye kadar arttırılabilir bir kart limitiyle işlem yapabiliyorsunuz. Elbette sevgili dostlar kart limitinin belirlenmesine etki eden en önemli faktör, ödeme düzeyiniz olacaktır. Asgari tutar aylık net gelirinizin en fazla %80’i olabiliyor.

Passolig Kredi Kartının Faiz ve Gecikme Faiz Oranları Nelerdir?

Passolig kredi kartının alışveriş yapmanıza imkân tanıyan bir kart olduğuna daha önce özellikler başlığı altında değinmiştim. Taksitli alışverişlerinizde % 1.40 faiz oranıyla işlem yapma şansınız bulunuyor. Aynı şekilde peşin yapılan alışverişlerinizi sonradan taksitlendirme işlemi yaptığınızda da uygulanacak faiz oranı %1.40’tır.

Taksitli nakit avans çekimlerinde 200 TL ile 10.000 TL aralıkta 2-12 taksitli işlemler yapılabiliyor. Bu işlemlerde belirlenen faiz oranları ise % 1.40’tır. Limit aşımlarında da yine aynı faiz oranının devreye girdiğini gözlemliyorum.

Passolig kredi kartının gecikme faiz oranı % 1.70 olarak belirlenmiş durumda. Bu faiz oranıyla karşı karşıya kalmamak için kredi kartı ekstrenizdeki borçları asgari olarak da olsa zamanında ödemeye dikkat etmenizde yarar vardır diye düşünüyorum.

Passolig Kredi Kartı Borcu Ödemeleri Nasıl Yapılır?

Passolig kredi kartınızın borcunu ödeyebileceğiniz birden fazla kanal bulunmaktadır. Passolig internet şubesinden kredi kartınızın borcunu otomatik ödeme talimatıyla yönlendirmeniz en kolay işlem olacağından, bu işlemi seçmenizi öneriyorum. Aynı zamanda N Kolay iş yerleri, PTT şubeleri, PTT matikler ve diğer bankaların ATM noktalarından da kart borcunuzu ödeyebilirsiniz.

Bir önceki makalem olan öğrenci kredi kartı bonus genç hakkında detaylı bilgiler paylaştım dilerseniz okuyarak bilgi edinebilirsiniz.

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git