• AMERIKAN DOLARI
  33,1952
  % -0,11
 • AVUSTRALYA DOLARI
  22,1976
  % -0,36
 • € EURO
  36,0226
  % -0,60
 • £ POUND
  42,8115
  % -0,31
 • ¥ YUAN
  4,5456
  % -0,29
 • РУБ RUBLE
  0,3772
  % 0,65
 • ÇEYREK ALTIN
  4.184,00
  % -1,32
 • BIST 100
  11.156,20
  % 0,15

KOSGEB İşyeri Açma Desteği

KOSGEB İşyeri Açma Desteği

KOSGEB İşyeri Açma Desteği

KOSGEB işyeri açma desteği, ekonomik kalkınma sorunlarının çözümü odaklı girişimcilere iş yeri açma ve başarılı olma konusunda devletin vatandaşlarına sunmuş olduğu bir kolaylıktır. KOSGEB kadınların ekonomik özgürlüğü kazanması ve başarıları ile adını duyurabilmesi hedeflenerek uygulamaya giren hibe kredisidir.

KOSGEB hibe kredileri ile iş kurmak isteyip te ekonomik bakımdan zorlan vatandaşların birçok yeni planını ve projesini hayata geçirmeleri için verilen muazzam bir destek programıdır. Aile ekonomisine katkıda bulunmak isteyen ev hanımlarının kalkınmasında yanında olup destek veren devletimizin hibe kredileri sayesinde, bayanlarımız artık eşlerinin eline bakmak zorunda kalmıyor ve evlerinin ekonomik bütçesinin oldukça rahatlamasına katkı sağlayabiliyorlar.

İş yeri açmak isteyen şahıslara verilen finansal hibe desteği sayesinde ekonomik açıdan rahatlamak ve kalkınmak isteyenlere sağlanan en iyi girişimci desteği veren kurum olarak KOSGEB hibe kredisinde bir numara marka olmuştur.

KOSGEB iş yeri açma desteği ile iş kurmak ve ev ekonomisine katkıda bulunmak isteyen vatandaşlara yönelik başlatılan, bu program kapsamında milyonlarca kadın vatandaşların büyük başarılara imza atmasına destek verilmiş ve kendi markalarını duyurmalarında katkı sağlamıştır.

Hibe kapsamında verilen bu girişimci desteği ile birçok projenin hayata geçirilmesi ve ekonomik kalkınma planlarının gerçekleştirilmesinde büyük kolaylık sağlanmıştır. Belli bir miktarı ya da tamamı geri ödemesiz hibe kredileri olanağı sunan KOSGEB sayesinde yeni iş kurabilme, yeni fikirleri destekleme ve yeni projeleri hayata geçirebilmek bu kadar ekonomik olmamıştı.

KOSGEB İş Yeri Açma Desteğinden Nasıl Yararlanılır?

KOSGEB iş yeri açma desteğinden nasıl faydalanılır? Konulu tasarlanan plan kapsamında kimler bu destekten faydalanabilir ve nasıl faydalanabilir, merak edenler için konu araştırılmıştır. Öncelikle kadın girişimci, engelli, gazi ve birinci derecede şehit yakınlarını kapsayan işyeri açma destek programından yararlandırılan ve hibe oranı daha yüksek olan bir grup olarak ayrılmıştır.

Yeni projelerini markalaştırmak isteyen Kobilere ve hali hazırda küçük ölçekli iş yerlerini büyütmek isteyenlerde bu programdan faydalanabilir. Başvuru için gerekli olan belgeler ve girişimcilik eğitimleri tamamlandıktan sonra iş yeri açma desteğine başvuru yapılır ve ticaretinin kuruluş temelini atmış tüm girişimciler, iş yeri açma desteği programı kapsamında yer alan hibe desteklerinden faydalanılabilir.

KOSGEB İşyeri Desteği

KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri Nedir?

KOSGEB girişimcilik eğitimleri, girişimcilik kültürünün geliştirilmesi ve tüm topluma yaygınlaştırılması amaçlı sağlam temelli işletmelerin kurulması hedefler. E-devlet üzerinde başvuru yapılarak katılım sağlanabilir. Girişimcilerin yeni kurduğu işletmeleri uzun sürelerce ayakta kalmasına yardımcı olmayı amaçlar.  Bu eğitimden alınan belge ile işletme için kuruluş işlemlerine başlanabilir. Kendi işlerini kurup, geliştirmek isteyen herkese uygun bir eğitimdir.

Başvuru içi yaş sınırı olmaması da oldukça iyi bir seçenek sunar. Tek bir eğitimciden, kısa sürede eğitimi alıp tamamlamak mümkündür. Online ve ücretsiz olarak verilen eğitim sayesinde girişimcilik bilgileri kolayca alınmış olur. Genç girişimciler için ideal bir eğitimdir. 18 yaşından itibaren herkesin alması uygun olan bir programdır. Gereken şartlara uyan her birey için kendini geliştirme amacıyla yapılır.

KOSGEB Destek Seçenekleri Nelerdir?

Bu desteğin en temel amacı farklı ve yeni fikirlerin hayata geçirilmesine imkan sağlamaktır. Tabi ki doğru ve uygun projeler ile destek alınması mümkündür. KOSGEB destekleri; girişimci desteği, işletme geliştirme desteği, yurt dışı pazar desteği, kobigel-kobi gelişim desteği, ar-ge ve ür-ge inovasyon desteği ve tekno yatırım desteği olarak seçenekleri ile ihtiyaca göre çeşitlilik sunar. Bu seçenekler arasında uygun olan programa başvuru yapılarak yararlanma sağlanabilir. İstihdamın arttırılmasını ve kalkınmanın sağlanması amaçlanır. Projelerini gerçeğe dönüştürmek isteyenlerin bu desteğe başvuru yapmaları önemlidir. İmkanlar doğrultusunda yararlanmak gerekir. Birçok farklı sektörde destek veren ve vermeye devam eden bir projedir. KOBİ statüsüne uygun olan her işletme kolaylıkla yararlanabilir. Gerekli şartların yerine getirilmesi halinde herkese açık bir uygulamadır. Daha önce destek alan kişilerin tekrar destek almaları mümkün değildir

Düzenlenen eğitimlere katılım zorunludur. Sıfırdan hayata geçirilmek istenen veya aktif olan bir işletme içinde destek talep edilebilir. KOSGEB sınavlarından beklenen puanı da almak gerekli şartlar arasındadır. Tüm şartlar yerine getirilmesi halinde başvuru yapılması için hiçbir engel kalmaz. Geriye sadece başvuru sonucu beklenmesi kalır.

Ayrıca bknz: KOSGEB İş Makinesi Kredisi