• AMERIKAN DOLARI
  32,2069
  % 0,00
 • AVUSTRALYA DOLARI
  21,4998
  % -0,30
 • € EURO
  35,0360
  % 0,04
 • £ POUND
  40,9470
  % 0,08
 • ¥ YUAN
  4,4525
  % -0,25
 • РУБ RUBLE
  0,3549
  % 0,23
 • ÇEYREK ALTIN
  4.092,00
  % 1,84
 • BIST 100
  10.739,57
  % 0,90

Ticaret Yapmak İstiyorum Ne Satabilirim?

Ticaret Yapmak İstiyorum Ne Satabilirim?

Ticaret Yapmak İstiyorum Ne Satabilirim?

Ticaret insanlığın ilk çağlarından beri var olan ve İnsanların modernleşmesi adına büyük rol alan bir meslek dalıdır. Kendi arasında uçsuz bucaksız dallara ayrılabilen ticaret, ilk çağlarda yemek karşılığı bir takım eşyaların takas edilmesi ile başlayıp paranın icadı ile birlikte günümüze kadar gelmiştir. Her zaman arz talep dengesine göre şekillenip, insanlık tarihi boyunca çok kazandırmaya devam edecek tek meslek ticaret olabilir.

Ticaret günümüzde ihtiyaç duyulan her şeyin alım ve satımı ya verilen addır. Ticarete başlamak isteyen kişilerin aklında genellikle ticarete başlamak istiyorum ne satabilirim  sorusu oluyor. Ticarete başlamak isteyen birinin ne satacağı önem arz eder. Ticaret her zaman arz ve talep dengesi ile oluşur, kimsenin talep göstermediği bir ürünü alıp raflarda satışa sunmaya çalışmak ticaretin henüz başlamadan bitmesine sebep olur.

Popüler Ürünler Satmak

Ticaret yapmak istiyorum ne satabilirim sorusu çok doğru ve yerinde bir sorudur. Ticaret yaparken satacağınız ürün sizin gelirinizi oluşturacak ve sizin bir nevi ticaret hayatınızı yönlendirecektir. Her zaman insanları analiz edip nelere ihtiyaç duyduklarını öğrenmelisiniz. Günümüzde bir düğme satmak bile ticarettir, insanların düğmeden su şişesine, kalemden ipe birçok şeye ihtiyacı var. Bu ihtiyaçları hali hazırda karşılayan binlerce insan var ama bu binlerce insanın içine sizler de dahil olmalısınız, bu sebeple satacağınız ürünü bulmanızın yanında bu ürünü satacağınız hedef kitlesini de bulmalısınız.

Günümüzde internetin etkisi ile bir çok ürün popüler olabiliyor. İnternet etkisi ile satılan milyonlarca stres çarkı, ster topu bunlara örnektir. Satılan ürün bir akım halin3 geliyor ve binlerce insan tarafından alınmaya başlanıyor. Ticaret yaparken her zaman gündemi takip etmeli asla gündemden geri kalmamalısınız. Treni bir kere kaçırırsanız dönüşü zor olur. Gündemin takibini sosyal medya üzerinden sağlayabilirsiniz, popüler videolar veya fenomenlerin o an kullandığı herhangi bir ürünü bulup satışını kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Ticaret Yapmak İstiyorum

Hedef Kitle Seçme Nasıl Yapılır?

Bir ürünün satışını gerçekleştirip ticaret yapabilirsiniz ama ticaretin devamlılığı için satacağınız ürünün kimler tarafından tercih edileceğini de hesaplamanın gerekir. Günümüz şartlarında en çok satış yapılabilecek kitle sosyal medya kullanan genç kesimdir. Bu genç kesim genellikle sosyal medyada gördüğü bir ürünün herkes tarafından alındığını görünce istemsiz bir şekilde alması gerektiğini düşünür. Bu sebeple gençlere ürün satmak her zaman daha kolaydır. Gençlere ürün satmanın kolay olduğu bir gerçek ama bu kitlenin ilgi odağı sürekli değişebilmektedir. Sosyal medyada gündem çok hızlı değiştiği için satacağınız ürünün hitap edeceği kitlenin de ilgi odağı ve gündemi değişecektir, bu sebeple sürekli bir ürün değişimi yapmanız ve her üründen azar azar stok yapmanız gerekecektir.

Devamlı ve kısmen sabit bir müşteri kitlesi istiyorsanız da sadeliğe yönelebilirsiniz. Bu kitle genellikle orta yaşlı veya yaşlı kesim oluyor ticaret yapmak istiyorum ne satabilirim sorusuna verilebilecek en basit cevap bu kitleye yapılan satışlardır. Genellikle gündelik hayatta ihtiyaç duyulan malzemelere çatal, bıçak, örtü gibi ürünleri ev hanımlarına satabilirsiniz. Orta yaşlı erkek müşterilere ise kıyafet, erkek aksesuarları satabilirsiniz. Yaşlı kitlenin istekleri genel olarak aynı olur stoklarını doldurabilirsiniz. Gen kitleye göre daha az satış yapabilirsiniz ama devamlılık olarak çok daha uzun süre ürünlerinizi satabilirsiniz.

Ticaret Yapmak İstiyorum ne satılabilir

Nasıl Ticaret Yapılır?

Ticaret tapa k için elinizde saracağınız bir veya birden fazla ürün bulunmalı. Ticaret yapmak istiyorum ne satabilirim sorusu ise burada soruluyor. Satacağınız ürünü bulduktan sonra nasıl satacağınız önemli olan konudur. Bir ürünü satmak için insanların en çok uğradığı yerler tercih edilmelidir. Bu yerler Pazar yerleri, cadde üzerinde işlek bir dükkan veya herhangi bir boş yer olabilir. Eğer satacağınız ürün insanlara yeteri kadar ulaşamıyorsa ürünün ne kadar iyi olduğunun bir önemi yoktur. İşlek bir yerde ne satarsanız satın mutlaka bir alıcı bulacaktır. Bu sebeple satış yapacağınız yer çok önemlidir.

Bir diğer satış yapma yolu ise internetten atış yapmaktır. Günümüzde insan hayatının bir parçası haline gelen internet ticaret yapmak için mükemmel bir Pazar yeri gibidir. Aynı anda milyonlarca insanın bir arada gezindiği bir platformda istediğiniz ürünü doğru pazarlama teknikleri ile satabilirsiniz. Ticaret yapmak istiyorum ne satabilirim diyorsanız en kolay yol internetten satış yapmaktır. İnternetten hem ürün temin edebilirsiniz hem de temin ettiğiniz ürünleri kolaylıkla satabilirsiniz. Elde ettiğiniz ürünlerin bir sosyal medya aracılığıyla reklamını yapabilirsiniz. Reklamını yaptıktan sonra binlerce insana ulaşacağı için kolaylıkla satışı gerçekleştirebilirsiniz.

Ayrıca bknz: Manevi Tazminat Harç Hesaplama