• AMERIKAN DOLARI
  27,1479
  % 0,08
 • AVUSTRALYA DOLARI
  17,4971
  % 0,51
 • € EURO
  29,0073
  % 0,11
 • £ POUND
  33,2632
  % -0,30
 • ¥ YUAN
  3,7216
  % 0,26
 • РУБ RUBLE
  0,2822
  % -0,02
 • ÇEYREK ALTIN
  2.775,00
  % 0,28
 • BIST 100
  8.039,18
  % 0,48

Eminevim’den Peşinatlı Ve Peşinatsız Araba Nasıl Alınır?

Eminevim’den Peşinatlı Ve Peşinatsız Araba Nasıl Alınır?

Bugün her genç erkeğin hayali olan araba sahibi olma rüyasını çok kolay ve peşinatsız şekilde gerçekleştiren eminevim araba alma sisteminden bahsedeceğim. Eminevim de nedir? Diye sormadan önce öncelikle bana kulak vermenizi istiyorum. Hepsini anlatacağım eminevim araba nasıl alınır, sistem nasıl çalışıyor ne gibi seçenekler var makalemiz içinde yok yok değerli arkadaşlar. Şimdi yavaş yavaş konuya girmek istiyorum.

Başta da belirttiğim gibi, Eminevim araba almak isteyen fakat çok az peşinatı olan veya hiç parası olmayan kişileri belli bir çatı altında toplayan ve eskilerde bizim imece usulü olarak bildiğimiz yardımlaşmayı modern hale getirerek herkesin araba sahibi olmasını sağlayan bir firmanın ismidir.

Peki firmanın marka adını öğrendik “Eminevim“! Peki araç ve taşıt almak isteyenler bu firmayla iletişime geçerek nasıl araba sahibi olabilir bir bakalım.

Eminevim ve Emin Otomotiv Aynı Firma mı, Araba Nasıl Alınıyor?

Aslında Eminevim araba satarak marka haline gelen daha sonra “Eminevim” olarak markalaşan ve sisteme konut (ev) satışı da ekleyerek markasını ve ismini büyütmüştür. Bugüne kadar binlerce kişiyi otomobil ve ev sahibi yapmıştır. Bu yüzden Eminevim ve Emin Otomotiv aslında aynı firmalardır. Fakat markalaşma sürecinde tercih Eminevim’den yana yapılmıştır.

İki firma aynı olduğundan anlatımıma Eminevim üzerinden devam edeceğim. Gelelim bakalım eminevim ile peşinatsız araba nasıl alınır biraz daha irdeleyelim. Aslında sistem oldukça basit bir şekilde işliyor, öncelikle bir eminevim şubesine gidiyoruz ve almak istediğimiz arabanın fiyatını söylüyoruz.

Müşteri temsilcileri bize ne kadar taksit ödeyebileceğimizi soruyorlar bizde aylık ödeyebileceğimiz taksit tutarını söyledikten sonra bize uygun olan araba alma gruplarını söylüyorlar daha sonra seçtiğimiz gruba üye olarak taksitlerimizi ödemeye başlıyoruz. Her ay düzenli olarak araba kurası çekilişi yapılıyor, kuradan ismi çıkan kişi o ay araba sahibi oluyor. Kısaca hepsi bu kadar peki detaylar işte o diğer ince ayrıntılar.

Bir Örnekle Eminevim’den Araba Alma

Eminevim araba nasıl alınır ve sistem nasıl çalışıyor daha iyi anlatmak ve detaylara inmek için sizlere bir örnekle ben eminevimden nasıl araba sahibi oldum anlatacağım. Öncelikle belirteyim 5.000 TL değerinde birikmiş bir param vardı bu paraya araba almak büyük hayal öyle değil mi 🙂 Ama ben aldım. Bana en yakın Eminevim şubesine giderek müşteri temsilcisi arkadaşa 5.000 TL param olduğunu ve araba almak istediğimi söyledim.

Peşinatımın çok az olduğunu ama araba alabileceğimi söyledi, az olmasının ne gibi bir eksi yanı var derseniz, eğer az peşinatınız olursa çekilişte çok fazla kişi oluyor bu yüzden araba alma süreniz biraz uzayabilecek anlama geliyor. Ama bu çekiliş sonuçta çokta belli olmaz kimin önce alacağı.

Devam edersek, 90 kişilik bir gruba dahil oldum ve aylık 750 TL gibi bir taksitim yani ödemem oldu Eminevim’e. Yani bu ne demek 90 ay çekiliş yapılacak ve ben 1. ayda araba sahibi olabilirim, 90. Ayda araba alabilirim. Gerisi tamamen şans… Bana 9. Ay çekilişinde araba çıktı ve şuan kapının önünde duruyor halen taksitlerimi ödemekteyim. Eminevim’den araba almak istiyorsanız vereceğiniz peşinat ne kadar çok olursa o kadar iyi, çünkü daha az kişilik bir gruba dahil olacaksınız ve arabanıza daha hızlı sahip olabileceksiniz.

Eminevim’den Peşinatsız Araba Almak Mümkün Mü?

Sizi çok heyecanlandırmadan hemen cevabı veriyorum “evet”, hiç peşinatınız olmasa bile sisteme dahil olabilir ve otomobilinize sahip olabilirsiniz. Çünkü sistemin sloganı “Eminevim peşinatsız araba almanın en kolay yolu” olarak geçiyor.

Peşinatsız şekilde sisteme dahil olmak dediğimiz gibi araç sahibi olma sürenizi biraz uzatabilir fakat çekiliş sistemi olduğundan bu sizim biraz hayatta ne kadar şansı olduğunuza bağlı. Aslında bir çok farklı alternatif araba alma sistemi mevcut eminevim’de kısaca bunlardan da bahsetmek istiyorum.

Eminevim Çekilişli Sistemleri İle Araba Alma Seçenekleri

Bu sistem içerisinde de farklı alternatifler bulunuyor bu alternatiflerin hepsinde çekiliş yoluyla araba sahibi olabiliyorsunuz bunlar şu şekilde;

 • Çekilişli Sistem, bu yöntem ile ilk aylarda araba sahibi de olabilirsiniz son aylarda da hiç belli olmuyor.
 • Kısaltılmış Vadeli Sistem, bu sistemde 40, 60, 80, 100, 120, 160 ve 200 kişilik gruplar vardır. Ödeyeceğiniz taksitleri siz belirlersiniz ve dilediğiniz araba alma grubuna dahil olabilirsiniz. Düzenli yapılacak çekilişlerde arabanızı hangi ay alacağınız belli olur.
 • Kira Destekli Çekilişli Sistem, 40, 60, 80, 100 ve 120 kişilik gruplardan oluşur ve arabasını alan kişiler taksit tutarlarını bir nebze arttırarak arabasını almamış kişilere destek olur ve bu kişilere geçim sıkıntısı çekmemesi için kira desteği verilir.
 • Değer Artışlı Çekilişli Sistem, bu sistemde örnek vermek gerekir ise 90 ay taksit ödenecekse grupta olacak kişi sayısı da 90 kişidir. Amaç taşıt almak isteyen kişilerin alım güçleri zaman geçtikçe düştüğü için onları korumaktır.

bu saydığımız seçenekler ile eminevim’den çekilişle araba sahibi olabilirsiniz. Taksit hesaplama ve örnek ödeme tablosu için şubelerden destek istemelisiniz, çünkü şartlar değişken olduğundan net bir varsayım yapamayız.

eminotomotiv peşinatsız araba alma

Eminevim Çekilişsiz Araba Alma Yöntemleri

Evet sadece çekilişli sistemler yok bunun yanında çekiliş yapılmadan araba alma şansınızın olacağınız yöntemlerdir. Genel olarak Eminevim araba peşinatlı erken teslim olarak bilinir. Detaylar ise şu şekildedir;

 • Peşinatlı sistem, Peşinat sisteminde, kişi aracın değeri, ödenecek peşinat ve bütçe için uygun olan aylık taksit tutarını belirler. Peşinat, otomobil fiyatından düşüldükten sonra, kalan tutar, ödeme süresini belirlemek için kişi tarafından belirlenen taksit tutarına bölünür. Peşinat ve aylık bölünmeye göre Eminevim, peşinat sistemi tarafından belirlenen tarihte arabayı teslim eder.
 • Vade Ortası Sistem, bu yöntemde her şeyi siz belirlersiniz kaç paralık bir araba alacağınızı ne kadar peşinat vereceğinizi, ara ödemeleri ne zaman yapacağınızı ve taksit tutarlarınızı kendiniz belirlersiniz. Dilerseniz taksitleri azaltabilir veya arttırabilirsiniz.

Peşinat vererek araba sahibi olabileceğiniz sistemler ise bu şekildedir.

Eminevim Araba Alma Organizasyon Ücreti Ne Kadar?

Öncelikle organizasyon ücreti nedir bundan bahsetmek istiyorum. Sonuçta faizsiz araba alma sisteminden yararlanıyorsunuz ve bu firmanın elektrik, su, dükkan kirası ve çalışanların maaşları gibi sosyal giderleri mevcut sistem faiz almadığı için bu giderlerin karşılanabilmesi için organizasyon ücreti adı altında yaklaşık alınacak olan araba miktarına göre değişkenlik gösteren % 5 ile % 6 arasında bir ücret tahsil ediliyor. Tahsil edilen bu ücrete organizasyon ücreti adı verilmektedir.

Yani, 80.000 TL değerinde bir araç için, %6′ oranından 4.800 TL gibi bir organizasyon ücreti ödersiniz.

Sırası gelmişken hemen söyleyelim, eminevim araba sistemi kredi ile çalışan bir sistem değil ve bu yüzdende faiz alınmaz faizsiz araba almak için en uygun yöntemdir. Bu kadar faydası olan bir sistemin giderleri karşılanması için verilecek bu organizasyon ücreti çokta olmasa gerek, ben kendi adıma söylüyorum ben helali hoş olsun diyorum.

Eminevimden Araba Almak Güvenli Mi?

Tabi insanoğlu her zaman şüphecidir karşı taraf bir banka olmayınca acaba eminevim’den araba almak mantıklı mı veya güvenilir mi diye sorular geliyor. Şimdi söyleyeceklerimden sonra bu şüphelerinizin dağılacağını düşünüyorum. Eminevim firmasının kuruluş yılı 1991 senesidir yani yaklaşık 29 yıllık bir firma binlerce kişiyi araba ve ev sahibi yapmış olan bir firmadan bahsediyoruz. Firma yaklaşık 100.000 aile ile alışveriş yapmış ve mutlu müşterisi oldukça fazla, eminevim şikayetleri ve yorumları mutlaka olacaktır fakat istisnalar kaideyi bozmaz diyorum ve eminevim güvenli bir firma olarak gözüktüğünü belirtiyorum.

Ama siz eğer garantici bir kişiyseniz ve ben paramı çöpe atamam garanti isterim diyorsanız bankadan teminat mektubu alabilirsiniz. Tabi bu teminat mektubunun masraflarını bildiğim kadarıyla siz karşılıyorsunuz. Nedir bu mektup, yani banka size bu teminatı vererek eğer eminevim sana bir hata yanlış yapar paranı vermezse ben onun yerine vereceğim diyor 🙂 Yani banka Eminevim’e bu kadar güveniyor.

Eminevim resmi internet adresi : https://www.eminevim.com/

Emin Otomotiv Resmi İnternet sitesi : https://www.eminoto.com.tr/

Sanırım yarın eminevim araba alanlar arasına dahil olmak üzere yola revan olacaksınız başka bir yazımda görüşmek üzere hoşça kalın.