Kredi Ustam
Kredi Borcumu Erken Ödersem Ne Kadar İndirim Olur? | YAZIYI OKUYUN

Anasayfa > Kredi Haberleri > Eski Krediyi Kapatarak Yeni Kredi Çekme (2. KREDİ)

Eski Krediyi Kapatarak Yeni Kredi Çekme (2. KREDİ)

Tarih: 16.02.2020
Güncel: 16.02.2020
ikinci krediyi çekme

Kredi kullanımında en büyük hatalardan biri, aylık bütçe hesaplamaları olmaksızın yanlış kredi limitleriyle kredi kullanmaktır. Buna ek olarak, kredinin yaşadığı geçici rahatlama sonucunda eski harcama alışkanlıklarına geri dönenler yeni krediyi tekrar çekmelidir. Bu durumda en çok tercih edilen yöntem, mevduat kredileri ve yeniden finansman yöntemlerini kullanmaktır. Ancak, kapatılacak kredi çok önemlidir.

Aynı anda birden çok kişinin düştüğü ikilem, iki bankandan aynı zamanda kredi çekilip çekilemeyeceği ya da aynı bankadan 3 kredinin çekilip çekilmeyeceğidir. Bu yüzden bu konuyu daha detaylı tartışmak istedik. Tüm detaylar makalemizin geri kalanında ulaşılabilir.

Kredi Çekmişken Tekrar Kredi Çekilir Mi ?

Evet, bankanızın gerektirdiği kredi koşullarını kullanırsanız ikinci (2) kredinizi çekme hakkına sahipsiniz. Burada önemli olan sınır, daha önce aldığınız kredilerin sayısı değil. Banka, kredi başvuru değerlendirmesinde aylık gelirinize dayandığından, aylık ödemeler ile maaş arasındaki dengeyi gözden geçirmektir.

Yani, iki bankadan kredi çekmek veya aynı bankadan tekrar kredi çekmek gibi tüm konular önemli değildir. Önemli olan, kişinin aylık maaşı ile aylık ödeme arasındaki dengedir. Bu bakiye bankadan bankaya değişmektedir, ancak genellikle kredinin ihtiyaç duyduğu aylık taksit tutarı maaşın yarısını geçmemelidir.

Mevcut Kredi Varken Tekrar Kredi Çekerek Tüm Borçları Kapatmak

Mevcut kredi limitini hesaplarken, banka tüm borçları mevcut bankanın üzerine kuracaktır. Sonuç olarak, daha önce kullandığınız kredi kredi limitinizi etkileyecektir. Bir bankanın kredisini kullanmanın ve kredi notunu artırmanın en kolay yolu mevcut kredi tahvilini kapatmaktır. Kredi riski sona erdiğinde kredi riski azaldığı için kredi onayı daha kolay hale gelir, bu da kredi limitini artırır ve kredi notunu artırır.

Elinde nakit bulunmayan kişiler, kredi çekerek tüm borçlarını tek bankada toplayabilirler. Aynı zamanda bir kredi transfer kredisi denir. Borç transferi ödemesini kullanmak isteyenlerin mevcut borçlarını bu kredi ile tasfiye etme hakkı olması en önemlisidir. Yani bu kredi paketini kullanacaksınız ve paranız yok, borç transferi kredisi başvurusu yaptığınız banka sizin ödeyemediğiniz borçlarınızı, borçlu olduğunuz bankaya öder.

Borç Transfer Kredisi Kullanmak

Kredi transferini kullanmak isteyenlere sunulan ana fayda, borçlarını diğer bankalara tek çatı altında kolayca ödeyebilmeleridir. Özellikle, çok sayıda bankanın farklı ödeme tarihlerini karşılaması gereken insanlar için son derece zordur.Bu kredi paketinden yararlanmak avantajlı olacaktır.

Yine 48 aya kadar kredi transferi Uygulama belgelerinin onaylanmasıyla borcun onaylanması, ödemeleri azaltarak aylık taksit seçeneklerine bölünebilir. Tüm bu hizmetlerin faydalarını görmek istiyorsanız, kredi başvurunuzu tamamlamak için kredinizi kullanmak istediğiniz bankayı ziyaret etmeniz yeterlidir.

Kredi Veya Kredi Kartı Yapılandırması Yapıldıktan Sonra Kredi Alma Şansı

Aslında, bu soruyu sorgulayan veya kredi sorusunu kendileri yeniden yapılandırmış birçok tüketici. Bununla birlikte, bir kredi kartı yapılandırdıktan veya bir kredi yapılandırdıktan sonra ikinci bir kredi kullanabilirsiniz. Ancak, önceki kredilerin ödenmesindeki gecikmeler, KKB kayıtlarında yer aldığından onaylanmayabilir.

Kredi kartı yapılandırmaları ve kredi yeniden yapılandırması arasında ayrım yapmak önemlidir. Bir kredi kartının normal şartlarda kredi kartı yapılandırması gerçekleştirilirken 72 ay için yapılandırılmış olması, daha önce kullandığınız krediyi ödeyemeyeceğiniz için ikinci bir ek kredi almanızı engeller.

Aynı Anda İki Kredi Kullanma

Kredi puanları ve kredi notları genellikle ödenmemiş veya gecikmiş kredi ürünleri nedeniyle düşmektedir. İkinci veya üçüncü kredi, kredi puanınızı olumsuz yönde etkilemez.

Kredi kartınızda veya kredi ürününüzde gecikme varsa ve bankanız sürekli olarak sizi arıyorsa, bu sizin avantajınızdır.

Eski Krediyi Kapatırken, Yeni Kredi Faizine Dikkat Edin!

Eski kredimi kapatıp yeni kredi çekerek rahatlayacağım derken aman hata yapmayın, neden derseniz çünkü eğer eski kredi faiziniz % 0,98 gibi düşük bir kredi faizi ise ve yeni çekeceğiniz kredinin faizi ise % 1,40 gibi yüksek bir faiz ise burada zararınız daha fazla olacaktır. Kaş yapayım derken göz çıkarmayın aman haaa…

Ayrıca dikkat etmeniz gereken diğer bir husus ise bankalar faiz oranını düşük göstererek genel toplamda senelik bazda yüksek faiz alabiliyor. Bu yüzden geri ödeme planınızda şu hususlara dikkat edin,

  • Kredi Faiz Oranı
  • Taksit Tutarı
  • Toplam Geri Ödeme

Bu üç maddeye dikkat ederek hepsi olumlu ise eski borcunuzu kapatarak yeni kredinizi gönül rahatlığı ile çekebilirsiniz.

Kutay DEMİRCİ / Finans Uzmanı
Eski Krediyi Kapatarak Yeni Kredi Çekme (2. KREDİ)
Finans ve krediler ile alakalı güncel içeriklere meraklı ve araştırdığı yazıları bloğunda eğitici ve öğretici şekillerde yayınlayarak , blog ziyaretçileri ile paylaşmayı sever. Kredi skoru ve banka kredileri ile alakalı merak ettiğiniz tüm sorunlarınızı soru cevap sayfamızdan ve makale altındaki yorum formları ile sorabilirsiniz.
Eski Krediyi Kapatarak Yeni Kredi Çekme (2. KREDİ) Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. bülent toper dedi ki:

    ben birsenedir icralım borc kapatma kırıdısı cekebilirmyim

Sayfa başına git