• AMERIKAN DOLARI
  33,1952
  % -0,11
 • AVUSTRALYA DOLARI
  22,1976
  % -0,36
 • € EURO
  36,0226
  % -0,60
 • £ POUND
  42,8115
  % -0,31
 • ¥ YUAN
  4,5456
  % -0,29
 • РУБ RUBLE
  0,3772
  % 0,65
 • ÇEYREK ALTIN
  4.184,00
  % -1,32
 • BIST 100
  11.156,20
  % 0,15

Ev Tadilat ve Tamirat Kredisi Veren Bankalar

Ev Tadilat ve Tamirat Kredisi Veren Bankalar

Ev tadilat ve tamirat kredisi veren Bankalar, birçok kişi evlerini yenilemek, tamirat ve tadilat yaptırmak için bankalardan kredi almaktadır. Bu yazımızda bankaların ev tadilat kredilerinin faiz oranları ne kadar? Devlet destekli ev tadilat kredisi ve konut geliştirme tadilat kredilerini tüm ayrıntıları ile inceleyeceğiz.

Evlerin içerisinde dolap, pencere, kapı, iç dekorasyon, çatı tamiri, yalıtım, su ve elektrik tesisatının yenilenmesi, mutfak ve banyo yapımı gibi gereksinimler için kullanmak istediğiniz tadilat kredisi bankalar tarafından sunulmaktadır. Bankalardan kredi alamayanlar ise devlet destekli tadilat kredisi başvurusu yaparak bu imkandan faydalanabilirler.

Ev Tadilat Kredisi Veren Bankalar

Evinde tadilat yaptırmak isteyenlerin başvurmuş olduğu tamirat ve tadilat kredisi ile dekorasyon ve tüm bakım için gerekli olan ihtiyaçların karşılanması mümkündür. Oturulan evin tamamıyla tüm bakımını ve tadilatlarını bu krediler ile yapabilirsiniz.

Tesisat, mantolama, çatı işleri, banyo ve mutfak tadilatları için sunulan bu özel tadilat kredilerini bankalara başvuru yapmanız sonucunda öğrenebilirsiniz. Akbank, Türkiye Finans ve Ziraat Bankası ev geliştirme kredileri bulunmaktadır. Onarım kredisi ve konut yenileme kredisi faiz oranları ve kredi şartları aşağıda yer almaktadır.

Akbank Ev Geliştirme Kredisi

Evinde tadilat ve dekorasyon yaptırmak isteyen kişilerin kullanabilecekleri bu kredi, müşterilerine sunmaya devam eden Akbank tarafından ihtiyaçlara göre kredi kullanmak isteyen kişilerin bütçelerine uygun faiz oranları ve vade imkanları ile ev geliştirme kredilerinden faydalanmaları mümkündür.

Kredi TutarıVadeFaizToplam Geri Ödeme
50.00012%2,6562.255,26TL
50.00024%2,5972.912,30TL
50.00036%2,5083.675,34
100.00012%2,65124.215,10TL
100.00024%2,59147.823,58TL
100.00036%2,50173.848,20TL

Türkiye FİNANS Konut Tamamlama Geliştirme Kredisi

Evinizde bakım yapılacak olan tüm giderleri bu kredi ile karşılayabilme imkanı vardır. Banyo, su tesisatı, mutfak, cam, parke, pencere ve kapı değiştirme işlemlerinde rahatlıkla kullanabileceğiniz ihtiyaçlarını için geliştirilmiş olan bir kredi türüdür. 12, 24 ve 36 ay vade ile kullanılan kredi için faiz oranları değişiklik gösterebilmektedir.
Türkiye Finans konut tamamlama geliştirme kredisi faiz oranları aşağıda verilmiştir.

* 12 ay süre ile kullanılan kredide %1,54 faiz oranı
* 24 ay süre ile kullanılan kredide %1,59 faiz oranı
* 36 ay vade ile kullanılan kredide %1,59 faiz oranı

Türkiye finans konut geliştirme kredisi için en yakın şubeye gidilerek kredi hesaplamaları yaptırmak mümkündür. Banka, henüz tamamlanmamış veya bitmemiş olan konutlar içinde konut tamamlama kredisi imkanı vermektedir. Konut tamamlama kredisini tadilat bakım ve onarım için alarak, dekorasyon harcamalarında da kullanmanız mümkündür.

Ziraat Bankası Konut Geliştirme Tadilat Kredisi

İlk yıl sadece faiz ödemeli kredi imkanı ile oturmuş olduğunuz evin tadilat bakım ve ihtiyaçlarını karşılayabilir ve bu kredi ile evinize yeni eşyalar alabilirsiniz. 120 ay vadeli seçenekleri ile ev tadilatı için verilen bu kredinin ekspertiz değeri %75 oranına kadar uzanmaktadır. İlk yılın taksit ödemelerinden faizi alınmayan bu kredi ile bakım, onarım, tamirat ve yeni ev eşyası sahibi olmak mümkündür.

Ziraat bankasının vermiş olduğu inşaat tamamlama kredileri %70’i henüz tamamlanmamış olan inşaat halindeki konutlar içinde verilmektedir. 180 ay vade imkanı bulunan inşaat tamamlama kredileri ile ev dekorasyonu, tamirat ve tadilat gibi giderlerinizi bu finansman ile karşılayabilirsiniz.

TEB Bireysel Finansman Kredisi

TEB bankası tarafından sunulan bireysel Finansman kredisi sayesinde ev dekorasyonu, tadilat ve diğer tüm nakit ihtiyaçlarınız için sahibi olduğunuz evi teminat göstererek ev değerinizin %60’ına kadar bireysel finansman kredisinin kullanılması mümkündür. Kullanılmış olan kredi faiz oranı ile piyasada yer alan diğer değişikliklerden etkilenmez ve kredi vadesi boyunca sabit kalır. TEB bireysel finansman kredisinin 36 aya varan uzun vade imkanları ile alınması mümkündür.

Albaraka Tadilat Kredisi

Albaraka dış cephe, çatı onarımı, ısı yalıtımı, güvenlik ve kamera sistemleri pek çok tadilat işi için kullanılabilecek kredi için ihtiyaç duymadan müşterilerine hizmet vermektedir. Ödemelerde 60 aya varan vade seçenekleri ile taksitlendirilebilir geri ödemeler aylık eşit taksitler ile yapılabilmektedir. Albaraka tadilat kredisi‘nden bakabilirsiniz.

Odeabank Tadilat Kredisi

Odeabank tarafından evinde değişiklik yapma isteği olan kişilere 120 ay vade imkanı ile ev tadilat kredisi verilmektedir. Yapı tadilat kredisi adı altında evin her ihtiyacının karşılanması mümkündür. Aylık ödeme planında satıcının unvanı ve banka hesap bilgileri eklenerek banka hesabının bilgilerinin yer aldığı detaylı fatura ile birlikte en yakın Odeabank şubesine giderek başvurunun gerçekleştirilmesi mümkündür. Yeni satın alacağınız konuta ya da sahip olduğunu konuta ipotek koyulur ve ev satışı ile ilgili yapılan ödemeler için erken ödeme ücreti banka tarafından tahsil edilmez.

Konut Geliştirme ve Tadilat Kredisi Hakkında

Tadilat ve tamirat kredisi sayesinde oturmuş olunan evlerin yenilenmesi, tamiratı ve dekorasyon masraflarını bu kredi ile karşılamak mümkündür. Konut geliştirme kredileri tadilat kredisi ya da konut yenileme adı altında da bilinir. Bankalar, tüketicilerin ev bakımını ve tamiratını, tadilatını yapmaları için hazırlamış oldukları ve sunmuş oldukları imkanlar ile uygun faiz oranlarıyla alabilirler.

Konut dış cephe mantolama, kapı cam ve benzeri materyallerin yenilenmesi, evin dekore edilmesi, mutfak ve banyo tesisatının değiştirilmesi için bankalar tarafından sunulan tamirat tadilat kredileri ile tüm masrafların karşılanması mümkündür. Krediler, uygun geri ödeme seçenekleri ve faiz oranları ile kolaylıkla alınabilmektedir.
Kredi alırken her bankanın uygulayacağı faiz oranları değişiklik göstereceğinden dolayı detaylı olarak kredi incelemesi yapılmalıdır. Toplam geri ödeme ve masrafı ile ilgili detaylı bilgi sahibi olmalı ve ona göre ödeme planı hakkında bilgi edinilmelidir.

Ego kart bakiye sorgulama işlemleri için ilgili yazıdan detaylı bilgiler edinebilirsiniz.