Kredi Ustam
BUNLARI DA OKUYABİLİRSİNİZ
Bankamatik Kartı Şifre Değiştirme
Bankamatik Kartı Şifre Değiştirme
Bankamatik kartı şifre değiştirme işlemleri için sizler de yazımızdan yararlanabilirsiniz. Bu sayede hangi banka ile işlem yapıyor iseniz direkt olarak...
Banka Sınavları: (2022) Bankaların Personel Alımı
Banka Sınavları: (2022) Bankaların Personel Alımı
Banka sınavları 2022 yılında da devam ettiği için bankaların sınavlarını ve mülakat işlemlerini merak eden elemanlar bu konularda bilgi almak istiyorlar....
Anasayfa > Bankacılık > Garanti Bankası Sim Kart Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

Garanti Bankası Sim Kart Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

Garanti Bankası Sim Kart Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

Garanti Bankası sim kart bloke kaldırma işlemleri banka tarafından kolaylıkla sağlamaktadır. Bunun için bir kaç yol mevcuttur. Bankalarda sim kart bloke durumları banka müşterileri tarafından sıklıkla yaşanan bir sorun olmaktadır. Sim kartın bloke olması sinir bozucu olsa da, banka müşterilerinin güvenliğini üst düzeyde sağlamak için bankaların başvurduğu yollardan birisidir.

Garanti Bankası Sim Kart Bloke Hangi Durumlarda Meydana Gelmektedir?

Garanti Bankası, bankasına ait müşterilerin telefonlarında yaptıkları birtakım değişiklikler sonucunda, onları güvenliğini sağlamak amacıyla sim kartlarını bloke etmektedir. Sim kartın Garanti Bankası tarafından bloke edilmesi; banka müşterilerinin numaralarını taşıma, numaralarını değiştirme, telefonlarını 4,5 G’ye uyumlu hale getirme, farklı bir sim karta geçiş yapma ya da başka bir cihaz üzerinden işlem yapma gibi benzeri olan durumlarda ortaya çıkmaktadır.

Bu gibi durumlarda Garanti Bankası, bu tarz değişiklikleri sistemlerinde algıladıkları anda, banka müşterilerinin güvenliğini üst düzeyde sağlamak için, tek kullanımlık şifre göndermeye yarayan telefonlara ait sim kartlarını bloke etmektedir. Garanti Bankası’nın sim kartları bloke işlemi yapmasının bir diğer nedeni ise, banka müşterisine ait olan telefonun çalınma durumlarına karşı gereken önlemi alabilmek içindir. Bütün bu önlemleri alarak, banka müşterilerinin kişisel bilgilerini ve hesaplarını istenmeyen durumlara karşı korumaktadırlar.

Garanti Bankası Sim Kart Blokesi Uyguladığı Zaman Hangi İşlemler Gerçekleştirilemez?

Garanti Bankası sim kart blokesi uyguladığı zaman, ilgili banka müşterisi birçok bankacılık işlemine erişememekte ve bu sebepten dolayı müşterinin gerçekleştirmek istediği önemli bankacılık işlemleri büyük ölçüde aksamaya uğramaktadır. Bu nedenle banka müşterisinin en kısa zamanda sim kartına koyulan blokeyi kaldırması icap etmektedir.

Garanti Bankası, banka müşterilerine sim kart blokesi uyguladığı zaman, banka müşterilerinin gerçekleştiremediği bankacılık işlemleri şu şekilde sıralanmaktadır;

  • SMS aracılığı ile kart şifresi belirleme
  • 3D secure yani 3 boyutlu güvenlik içeren internet alışverişleri
  • Garanti Bankası Mobil Bankacılık kullanımı
  • Garanti Bankası İnternet Bankacılığı işlemleri
  • Anlaşmalı mağazalarla olan alışveriş kredisi başvurusu ve kullanım işlemleri
  • Banka müşterisine ait olan kişisel bilgilerin görüntülenmesi ve değiştirilmesi işlemleri
  • ATM üzerinden yapılan para çekme, para yatırma ve diğer bankacılık işlemleri

Garanti Bankası Sim Kart Blokesi Kaldırma İşlemi İçin Nerelere Başvurmak Gerekmektedir?

Sim kart değişikleri, 4,5G’ye geçme, numara taşıma ya da numara değişme işlemlerinin sonucunda, banka müşterilerine ait olan telefon numaraları sim kart blokesinden dolayı geçersiz olmaktadır. Garanti Bankası sim kart blokesi kaldırma işlemleri için bankaya ait olan birçok kanal bulunmaktadır.

Sim kart blokelerini kaldırmak için öncelikle Garanti Bankası ATM’lerinden ve şubelerinden sim kart değişikliğine ait bildirim kolaylıkla yapılabilmektedir. Blokeleri kaldırmak için bir diğer yolda, Garanti Bankası’na ait olan müşteri iletişim merkezini aramaktır. 444 0 333 numaralı müşteri iletişim

merkezinin aranması durumda, müşteri temsilcilerinin yardımı ile uygulanan sim kart blokeleri kısa sürede kaldırılmaktadır.

Garanti Bankası ATM’lerinde de, sim kart bloke kaldırma işlemi kolaylıkla yapılabilmektedir. Bunun için en yakın olan Garanti Bankası ATM’sine gitmek yeterli olmaktadır. ATM’den banka kartı yardımı ile işlemler menüsü dahilinde ‘’Mobil Şube İşlemleri’’ adımından, yeni sim kart kolaylıkla tanımlanabilip, sim kart blokesi iptal edilebilmektedir.

Garanti Bankası Müşterilerinin Kişisel Güvenlikleri İçin Dikkat Etmesi Gereken Noktalar

Bu belirtilen yollar dışında Garanti Bankası müşterilerinin kişisel güvenlikleri korumak adına, sim kart blokesini kaldırmak için kendilerine gelen e-posta, SMS ya da telefon aramaları vasıtasıyla bloke kaldırma işlemlerine itibar etmemesi büyük önem taşımaktadır.

Bu nedenlerden dolayı Garanti Bankası’nın müşterileri için hazırladığı bir takım güvenlik uyarıları bulunmaktadır. Bunlar sırasıyla şöyledir;

  • Garanti Bankası müşterilerinin kişisel bilgilerini ya da bankacılık işlemlerine ait olan parolaları e-posta ile talep etmemektedir. Bu nedenle alınan postalarda verilen bilinmeyen linklere asla tıklanmaması gerekmektedir.
  • Garanti Bankası, telefon aracılığı ile müşterilerinden hiç bir zaman anne kızlık soyadının tamamını istememektedir. Bu amaçla arayanlara asla cevap verilememesi gerekmektedir.

Yukarıdaki yazımızdan ayrı olarak; Garanti Bankası  bloke nasıl kaldırılır, Garanti Bankası sim kart değişikliği nasıl yapılır ve İş Bankası sim kart bloke nasıl kaldırılır konularında da bilgi almak ve çözüm aramak isterseniz google arama motoruna sim kart bloke nasıl kaldırılır  yazarak bilgi alabilirsiniz.

OTO
Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git