• AMERIKAN DOLARI
  33,1952
  % -0,11
 • AVUSTRALYA DOLARI
  22,1976
  % -0,36
 • € EURO
  36,0226
  % -0,60
 • £ POUND
  42,8115
  % -0,31
 • ¥ YUAN
  4,5456
  % -0,29
 • РУБ RUBLE
  0,3772
  % 0,65
 • ÇEYREK ALTIN
  4.184,00
  % -1,32
 • BIST 100
  11.156,20
  % 0,15

Garanti BBVA Günlük Para Çekme Limiti Ne Kadar?

Garanti BBVA Günlük Para Çekme Limiti Ne Kadar?

Garanti BBVA Günlük Para Çekme Limiti

Garanti BBVA günlük para çekme limiti, mobil bankacılık, internet bankacılığı ve ATM işlemlerine göre farklılık gösterir. Nakit para çekme işlemi yani ATM günlük para çekme işlemi 5.000 TL olarak limitlidir. Bu limit Banka kartı veya kredi kartları için geçerlidir. Garanti Bonus kredi kartı ile nakit avans çekme limiti ise Garanti BBVA günlük 10.000 TL‘dir.

Bir başka para çekme hizmeti ise QR kod ile gerçekleştirilir. ATM’ye temas etmeden, ana ekran üzerindeki QR kodu Garanti BBVA Mobil uygulaması ile okutarak para çekme, yatırma, kredi ve kart borcu ödeme işlemleri yapılabilir. Garanti ATM’si üzerinden QR ile para çekme üst limiti ise 5.000 TL olarak bilinir. Yapılan para çekme işlemleri için belirli ücretler kesilmektedir.

Garanti BBVA Mobil Günlük İşlem Limitleri Nedir?

Garanti BBVA Mobil günlük; havale, EFT ve Fast işlemlerine göre limitleri değişim gösterir. Havale için günlük olarak alt limit 0,01 TL iken üst limit 250.000 TL’dir. EFT işlemi için günlük alt limit 0,01 TL ve üst limit 250.000 TL olarak belirlenmiştir. FAST işleminde ise bu miktar daha azdır. Günlük olarak alt limit 0,01 TL iken üst limit 5.000 TL’dir.

Garanti Günlük Para Çekme Limiti

Garanti Günlük Para Çekme Limiti

Garanti BBVA Günlük İşlem Saatleri Nedir?

Garanti BBVA ile işlem saatleri işleme göre 24 saat dilimi ya da belirli mesai saatlerine göre farklılık gösterir. Döviz alış ve satış işlemleri 24 saat yapılabilirken, para yatırma kapsamında havale ve EFT işlemleri farklılık gösterir. EFT/Havale İşlemleri iki ayrı işlem olarak değerlendirilir. EFT ile para yatırma işlemi mesai saatlerine göre değişim gösterir. Havale işleminde ise Garanti BBVA Mobil üzerinden 24 saat içinde gerçekleştirilebilir. Ek olarak hafta sonu havale saatleri için de belirli bir süre bulunmamaktadır dolayısıyla hafta sonu da havale işlemleri 24 saat boyunca hizmet verir. Garanti BBVA Mobil üzerinden EFT işlemini ise yalnızca 08.00-17.15 arası yapılabilir. Ek olarak mobil bankacılıkta kredi kartı işlemlerinin de 24 saat hizmet verdiği bilinir.

Garanti BBVA Günlük Para Çekme Limiti Arttırılır Mı?

Garanti BBVA para çekme limiti, bireysel hesap açıldığında bu limit 5.000 TL olarak geçerlidir. Ancak bazı işlemlerde komisyon ile limit değişim gösterir. Örneğin; 35 TL komisyon farkı ile para çekme limiti 7.000 TL’ye arttırılabilir.

İnternet şubesi veya mobil bankacılık kapsamında banka tarafından belirlenen bu limitin arttırılması söz konusu değildir.

Garanti BBVA Günlük Kartsız Para Yatırma Limiti Ne Kadar?

Garanti BBVA Kartsız işlemlerde ATM üzerinden kartsız olarak para yatırma limiti 12.000 TL olarak bilinir.

Garanti BBVA günlük işlemlerde ATM ile ihtiyaçlarınıza cevap verebilirsiniz. Örneğin kartlı olarak yapılan işlemler kapsamında GSM TL yükleme işlemi limiti, günlük 1.000 TL’dir. Yine kartlı olarak yapılan işlemler kapsamında şans oyunları ödeme limiti, günlük 5.000 TL olarak bilinir.

Garanti ATM’den Kartsız Nasıl Para Çekilir?

Garanti ATM’sinden kartsız para çekimi için öncelikle bir ATM’nin mobil bankacılık kısmındaki giriş ekranında ki Para Çek/Yatır butonuna tıklanmalıdır. Açılan bir sonraki ekranda ‘Para Çek’ bölümüne girilmelidir. İşlemi gerçekleştirmek için paranın çekileceği hesap, çekilecek miktar ve internet şubesi şifrenizi yazıp ‘Şimdi Çek’ butonuna tıkladığınızda işlemi gerçekleştirmek için Garanti ATM’si üzerinde ki QR kodu, telefonunuzda açılan kameraya okutulmalıdır. Doğrulandığı takdirde para çekme işleminizi bitirmek için paranızı ATM’den alabilir ve hizmetten yararlanılabilir.

Garanti Bankası CepBank Nedir?

Garanti Bankasında CepBank fırsatı sunulur. CepBank, bir cep telefona para gönderme işlemidir. Parayı göndermek istediğiniz telefon numarasına bir kod iletilir ve bu kod ile para gönderilen kişi Garanti BBVA ATM’sinden gönderilen parayı kart sahibi olmadan cep telefon numarasına gönderilen kod ile temin edebilir.

CepBank İle Para Çekme İşlemleri Nelerdir?

CepBank ile para çekmek için öncelikle CepBank’ı kullanmak adına bir tanımlama yapılması gerekir. Bunun için öncelikle Garanti İnternet Bankacılığına giriş yapmak ve CepBank menüsüne tıklayarak, CepBank Tanımlama butonuna tıklanır. Ardından CepBank işlemlerinde kullanacağınız (kendi numaranız) cep telefon numarası, hesap numarası ve CepBank şifrenizi belirlenmesi gerekir.

Giriş işlemlerinin ardından Cep No’ya Transfer (CepBank) ve Para Gönderme adımlarını taip ederek parayı gönderilen kişinin telefon numarasına bir kod numarası gelir ve bu kodun üzerinden 24 saat geçmeden para çekme işleminin gerçekleştirilmesi gerekir.

Garanti BBVA hesabından gelen parayı ancak Garanti ATM’sinden çekilebilir. Bu işlem için izlenecek adımlar şu şekildedir;

 • Kartsız İşlem butonu,
 • Para çekme butonu,
 • Cebe havale para çekme butonu ile ilgili menüye yönlendirilir.

Garanti BBVA Günlük Para Çekme Limiti

Parayı çekmek için;

 • Gönderenin cep telefon numarası,
 • Alıcının cep telefon numarası,
 • Alıcı kimlik numarası,
 • Gönderilen para miktarının bilgisi,
 • Alıcının cep telefonuna gelen SMS ile gelen kodun girilmesi

halinde alıcı gönderilen miktarın hepsini tek işlemde çeker. Parayı çekmek için alıcı, yukarıda istenilen bilgileri 3 kez yanlış girmesi halinde gönderilen para miktarı, göndericinin hesabına iade edilerek işlem sonlandırılır. Bu özellik Garanti BBVA günlük sadece 2 kez kullanılabilir.

Ayrıca bknz: Akbank Günlük Para Çekme Limiti