• AMERIKAN DOLARI
  32,2058
  % 0,00
 • AVUSTRALYA DOLARI
  21,4985
  % -0,29
 • € EURO
  35,0249
  % 0,02
 • £ POUND
  40,9742
  % 0,14
 • ¥ YUAN
  4,4525
  % -0,25
 • РУБ RUBLE
  0,3549
  % 0,22
 • ÇEYREK ALTIN
  4.092,00
  % 1,84
 • BIST 100
  10.739,57
  % 0,90

İnternetten Ne Satarak Para Kazanabilirim?

İnternetten Ne Satarak Para Kazanabilirim?

İnternetten ne satarak para kazanabilirim diyorsanız, internetten para kazanma yöntemlerinden bahsedeceğim. Online alışveriş günümüzün vazgeçilmez unsurlarından biri hale gelmiş durumda. Artık insanlar ticaret yapabilmek için bir dükkan aracılığıyla satış yapmak istemiyor. Bu şekilde ticaret yapan insanlar belirli bir konuma hizmet verebilmesinden dolayı kazançlarının düşük olmasının yanı sıra dükkan kirası ve personel gibi birçok gideri bulunmaktadır. Bunun yerine internetten satış yaparak sadece bulunduğunuz konuma değil tüm ülkeye hatta tüm dünyaya ürün satışı gerçekleştirmeniz mümkün.

Giderlerinizin daha az olmasının yanı sıra kazançlarınızda ciddi anlamda artış olacaktır. Tabii bu konuda ürün seçimini doğru yapmalısınız. Aksi takdirde ticaret maceranız kısa sürebilir. Peki, internetten ne satabilirim? Bu sorunun cevabına ve daha fazlasına yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

Stoksuz Ürün Satışı

Birçok kişi ticaret yapabilmek için ürün almak gerektiğini, ürün alabilmek için ise yüksek meblağlarda sermayenin şart olduğunu düşünmektedir. Günümüzde en zenginler arasında yer alan birçok insanın herhangi bir ürün üretmediğini ve satın almadan ticaret yaptığını görmekteyiz.

Stok tutmadan başka kişilerin ürünlerini satarak kardan komisyon alma sistemine dropshipping denilmektedir. Satabileceğinize inandığınız ancak, sermayeniz olmadığı için vazgeçtiğiniz bir girişiminiz varsa bu yöntem tam size göre. Satmak istediğiniz ürünün üreticileri ile iletişime geçerek dropshipping yapabilirsiniz. Üretici, ürünlerinin daha çok satılacağını düşünerek genellikle bu iş ortaklığını kabul etmektedir.

İnternetten Satabileceğiniz Ürün Fikirleri

Özelliklerde son zamanlarda yaşanan korona virüs salgını nedeniyle insanlar çoğu alışverişini internetten yapar oldu. Son birkaç senede online alışveriş hacmi ciddi oranda artış göstermiş durumda. Peki, neden biz bu geniş hacme sahip pazarda yer almayalım? İnternetten ne satabilirim diyenlere ürün fikirlerini aşağıda listeledik:

Sanal Ürünler

Son zamanlarda internet üzerinden alışveriş yapan insan sayısının arttığı kadarda satış yapmak isteyen sayısı da artmıştır. Bu insanlara başta e-ticaret sitesi kurma gibi birçok sanal hizmet satışı sunabilirsiniz. E-ticaret sitesi kurma beceriniz yoksa Youtube veya sanal kurs platformlarında satılan derslerden faydalanarak kısa süre içerisinde öğrenebilirsiniz.

Bebek Kıyafeti

Dünya üzerinde nüfus artışı son gaz devam ediyor. Bebek sayısının her geçen gün artması yeni sektörlerin gelişmesine ve büyümesine katkı sağlamaktadır. Sizde bu büyümeye e-ticaret sayesinde basitçe dahil olabilirsiniz. Tek yapmanız gereken bebek kıyafet üreticisi bulmak veya kendi ürünlerinizi üretmek. Unutmamalısınız ki bebek kıyafetlerini kendiniz üretmeniz halinde kar oranınız inanılmaz derecede artacaktır.

Fitness Kıyafeti

Dünya ikiye bölünmüş durumda. Bir taraf bilinçsiz tüketim sonucunda obez sorunuyla karşı karşıya kalırken bir taraf sağlıklı yaşam sürme çabasında. Obez olan veya olmaya karşı tehlikesi bulunan kişilerin birçoğu zayıflamak adına spor salonlara kayıt olurken diğer tarafta sağlıklı yaşamını daha iyi bir şekilde sürdürmek adına spor salonlarına kayıt olmaktadır. Günümüzde oldukça revaçta olan fitness salonlarını fırsata çevirebilirsiniz. Tüm bedenlere hitap edecek şekilde fitness kıyafetini internet üzerinden güzel stratejiler ile satmanız mümkün.

Termos

Doğamız son zamanlarda çok kirlenmesi sonucunda sivil toplum örgütleri insanları bilinçlendirme çalışmalarına girmiştir. Bunun başında plastik kullanım oranının azaltılması hatta son verilmesine yöneliktir. Gün geçtikçe insanların tek kullanımlık su şişelerinden vazgeçtiği görülmektedir. Bunun yerine cam şişe veya termos tercih ettikleri görülmüştür. Cam şişe su almanın uzun vadede maddi bakımdan zarara dönüşmesinden dolayı birçok insan termos tercih etmektedir. Gün geçtikçe eğitim oranlarında artış olmakla beraber termos kullanımı daha çok artacağı düşünülmektedir. Sizde bunu fırsata çevirerek internet üzerinden termos satışına başlayabilirsiniz.

Korse

Başta kadınlar olmak üzere insanlar güzel görünmek için para harcarlar. Güzellik sorunlarının başında ise kilo yer almaktadır. Olduğundan daha zayıf ve fit gösteren korse ve benzeri ürünlerin son zamanlarda satışlarının arttığı gözlemlenmektedir. Sizde reklam ve tanıtımınızı iyi yapabileceğini düşünüyorsanız bu maceraya dahil olabilirsiniz.

Kulaklık

Rekabet durumu her ne kadar fazla olsa da doğru stratejiler ile bolca satış yapabileceğiniz ürünlerden biride kulaklıktır. Sokakta, parkta, evde… teknolojinin insanoğluna sağladığı en faydalı ürünlerden biri olan kulaklık sayesinde hayatımızın her anında telefon görüşmesi ve eğlence gibi amaçlarımızı hızlı ve basit bir şekilde halledebiliyoruz. Sizde kaliteli ve ekonomik bir kulaklık piyasaya sürerek kolay satış yapabilirsiniz.

İç Çamaşırı

İstisnasız her insanın ihtiyacı olan iç çamaşırı satışı yapabilirsiniz. Özellikle kadın iç çamaşırlarına yoğunluk vererek satışlarını arttırabilirsiniz. Kadınların iç çamaşırı konusunda seçici olması nedeniyle ürün yelpazeniz geniş olması şart.

Postür Düzeltici Korse

Günümüz çağında insanların sağlıklarına daha çok önem verdiği aşikar. ABD’de bir üniversitede yapılan araştırmada insanların uyanık olduğu süre zarfının %75’inden fazlası oturur pozisyonda olduğu belirtildi. Özellikle teknolojinin her geçen gün gelişmesinden kaynaklı masa başında çalışan insan sayısı artmaktadır. Bunun doğurduğu en büyük risklerden bir tanesi de postür ve duruş bozukluğudur. Geleceğin hastalığı olarak tabir edilen bu rahatsızlıklar için postür düzeltici korse önerilmektedir. Sizde postür düzeltici korse yaparak kendinize uzun vadede bir gelir kaynağı oluşturabilirsiniz.

İnternetten satış yaparken pazar yerlerini (Amazon, eBay, Trendyol…) tercih etmenizin yanı sıra kendi internet sitenizi kurmanızı öneririz. Kendi internet sitenizden sattığınız ürünlerde herhangi bir komisyon kesintisi olmayacağından dolayı kar oranınız artacak ve ürünlerinizi satın alan birçok müşteri bir dahaki alışverişinde internet sitenizi ziyaret etmek isteyecektir. Ürünleri imalatçıdan temin etmek yerine kendiniz üremeniz halinde kar oranınızın ciddi anlamda yükseleceğini belirtmek isteriz.

Seyyar Satıcı Olarak Ne Satabilirim yazımız dikkatinizi çekebilir.