• AMERIKAN DOLARI
  33,1952
  % -0,11
 • AVUSTRALYA DOLARI
  22,1976
  % -0,36
 • € EURO
  36,0226
  % -0,60
 • £ POUND
  42,8115
  % -0,31
 • ¥ YUAN
  4,5456
  % -0,29
 • РУБ RUBLE
  0,3772
  % 0,65
 • ÇEYREK ALTIN
  4.184,00
  % -1,32
 • BIST 100
  11.156,20
  % 0,15

İş Bankası Günlük Kazandıran Hesapla Paran Aynı Gün Hesapta

İş Bankası Günlük Kazandıran Hesapla Paran Aynı Gün Hesapta

Türkiye İş Bankası günlük kazandıran hesap duymayanınız olabilir, bu müthiş hesaptan bahsedeceğim sizlere bu gün. Bakalım hesabımızın özellikleri nedir, kazandıran hesabın en güzel özelliği biriktirdiğiniz paralarınız günlük olarak faizde değerleniyor ve aynı gün hesabınıza yatıyor. Bununla da bitmiyor aman para çekmeyim vadem bozulmasın gibi bir derdiniz de yok, kazandıran hesabı kullanan kişiler hesaplarına ister para yatırsınlar ister çeksinler vade bozulma gibi bir sorun asla yaşamıyorlar.

Sanırım sevmeye başladınız böyle bir hizmeti kim sevmez İş Bankası’nın sunmuş olduğu bu güzel hizmet sayesinde paralarınızı bir gecede veya bir günde dilediğiniz şekilde günlük olarak size kazanç sağlıyor. Peki bu hesaba sahip olmak istiyorum ne yapmalıyım diyorsanız, onu da yeri gelmişken söylemeliyim ki günlük kazandıran hesap sadece İşcep mobil uygulamasından ve İş Bankası internet şubesi üzerinden açılabiliyor. Hesabınıza kazandığınız para otomatik olarak yatıyor manuel olarak bir işlem yapılmıyor.

İş Bankası Kazandıran Hesap Nedir, Nasıl Çalışır?

İş bankası tarafından hizmete sunulan vade sonu ve saati beklemeden hesaptan para çekip, yatırdığınızda vadesi bozulmayan ve günlük bir kazanç sağlayan vadeli bir hesaptır. Yapılacak para yatırma ve çekme işlemleri sadece mobil uygulaması olan İŞcep ve internet şubesi üzerinden yapılabilecektir. Eğer siz bankaya giderek “günlük kazandıran hesap” için para yatırmak isterseniz bu işleminiz banka şubelerinden yapılmayacaktır önemli bir husus olduğu için belirtmek istedim.

Bu hesaba saat “16:00” ya kadar ekleyeceğiniz paralarınızın vadesi aynı gün valör üzerinden alınacaktır. Fakat siz eğer hesabınıza saat “16:00″dan sonra para eklerseniz hesabın faiz işletimi ertesi günün valörü alınarak hesaplanacaktır. Resmi bayramlar, arife günleri gibi mesai saatlerinin yarım gün olduğu günlerde bu işlem saat “12:00” ve “12:00″den sonrası olacak şekilde işlem görecektir.

Evde yastık altında duran paralarımızı günlük kazandıran hesap ile değerlendirmek ve her gün hesabımıza yatan faiz ile arttırmak hoş olsa gerek öyle değil mi, Bakalım bu işlemler için ücret alınıyor mu?

Kazandıran Günlük Hesap İşlemlerinden Ücret Alınıyor Mu?

Kazandıran hesap diğer vadeli hesaplar ile aynı işleme ve kanuna tabidir, hesapların YP, TL veya döviz hesabı olması bir şeyi değiştirmiyor.

1 Aralık 2018 tarihinden itibaren açılan veya yenilenen TL mevduat hesaplarına ödenen faiz; 6 aya kadar (6 ay dahil) vadeli mevduatlar için% 15, 1 yıla kadar (1 yıl dahil) vadeli mevduatlarda% 12 ve 1 yıldan fazla hesaplar için% 10 oranında stopaj vergisi alınacaktır.

Günlük kazandıran hesap için de kurallar aynen geçerlidir, bankanın açıklamasına göre eğer aynı bankadan para yatırma işlemi yapacak iseniz herhangi bir ek işlem ücreti alınmayacaktır.

Günlük Kazandıran Hesap Faiz Oranları

Günlük kazanan hesap; İş Bankası tarafından açıklanan günlük kazanç hesapları faiz oranlarında uygulanacaktır, bankanın faiz oranlarını değiştirme hakkını unutmayınız.

Faiz tahakkukları mesai günlerinde saat“00:00-08:00” diliminde hesabın saat 16:00 bakiyesi ile gün sonundaki bakiyesi karşılaştırmak suretiyle daha düşük olan bakiye baz alınacak ve bu şekilde hesaplanacaktır. Şuan ki faiz oranları ise şu şekildedir;

Hesaba Yatırılacak Tutarİşlem Görecek Günlük Faiz Oranı
1,000 – 30,000 TL% 8 Günlük Faiz
30,000 – 250,000 TL% 8 Faiz Günlük
250,000 – 1,000,000 TL% 8,25 Günlük Faiz
1,000,000 TL ve Üstü Rakamlar% 8,25 Faiz

Buradaki faiz oranlarının güncel halini İş Bankası internet şubesi üzerinden güncel olarak teyit etmenizde fayda vardır.

İş Bankası Günlük Kazandıran Hesap Örnek Hesaplama Tablosu

Bu hesaba sahip olursak günlük ne kadar faiz yani para kazanabiliriz sizlere örnek bir hesaplama tablosu ile sunmak istedim. Seçenekleri 3 farklı para birimi ve farklı para tutarlarında yaptım değerlendirmeniz kolay olsun diye Türk Lirası, EURO ve USD olarak hesaplama tablosuna göre günlük kazancınızı değerlendirebilirsiniz.

Para BirimiTutarFaizVade (GÜN)Net Faiz Getirisi
Türk Lirası15.000 TL% 81 Gün2,79 TL
USD (Dolar)12.000 USD% 81 Gün2,10 USD
EUR (Euro)15.000 EUR% 81 Gün2.63 EURO

Belki günlük olarak az olarak bulabilirsiniz ama damlaya damlaya göl olacaktır. Şunu unutmayın burada günlük kazandıran hesaba yatıracağınız para tutarı da bu kazançta etkili meblağ ne kadar yüksek olur ise günlük olarak kazanacağınız getiride ona orantılı olacaktır.

İş Bankası Günlük Kazandıran Hesap USD ve EURO olarak Açılır Mı?

Hesabınızı tüm para birimlerinden açabiliyorsunuz TL, USD veya Euro para birimleri üzerinden hesap açarak hemen birikimlerinizi değerlendirmeye başlayabilirsiniz.

Döviz cinsinden para birimleri için tüm anlattıklarımız geçerlidir. Dolar veya Euro hesabı olması ne faiz oranını nede diğer şartları değiştirmiyor.

Kazandıran Hesap Getirisi Hesabıma Aylık Mı Yatıyor?

Vadeli hesaplar arasında yer alan günlük kazandıran hesap getirisi bu vadeli hesabı araştıran kişiler tarafından çok merak ediliyor. Acaba kazandıran hesap faizi günlük mü yoksa aylık olarak mı hesaba yatıyor diye, hesabın adı üzerinde olduğu gibi günlük kazandıran hesap kazancı aynı gün hesabınıza yatıyor yani hesabınıza kazandığınız paranızın yatması için ay sonunu beklemiyorsunuz 24 saatlik bir zaman dilimi sonrası sistem otomatik olarak kazancınızı hesabınıza yatırmaktadır.

Aslında günlük olarak faiz getirisi kazandıran hesaplar İş Bankası öncülüğünde başlamış ve şuanda diğer bankalara sıçrayarak tüm bankalar benzer hesapları devreye sokmaya başlamıştır. Eski vadeli hesaplarda tahsilat ve faizin yansıması ay sonu oluyordu bu yüzden yeni çıkan bu hesaplarda bu tarz soruların sorulması oldukça doğal ama bir kez daha söylemek istiyorum “ faiz getiriniz ertesi gün hesabınızdaki paranıza artı olarak eklenmektedir.

Eğer makalelerimi beğendiyseniz daha evvel yazdığım Akbank Direkt Şifre Alma yazımı inceleyebilir, günlük kazanan hesapla alakalı sorularınızı yorum bölümünden bana sorabilirsiniz hoşça kalın.

https://www.youtube.com/watch?v=9jTL02CQjfE

YORUMLAR YAZ
 • Özcan4 yıl önce
 • Hiç beğenmedim. Faiz yalan. Bazen eksi oluyor. Ayrıca paramı vadesiz hesaba aktarmak istiyorum. Aktarmıyor. Çekmek istiyorum çekemiyorum.

 • meryem4 yıl önce
 • Paramı vadesiz hesabıma aktarıyorum, çekemiyorum da. Hesabımın olduğu şubeyi arıyorum telefonlara bakan yok. Dönüş yspılacaktır deniyor, dönüş yok. İş bsnkasına güvenim azaldı.

 • Murat halisdemir4 yıl önce
 • Yatırılan para arttıkça getirisi artıyormu vakıfbank ta artıyor görünüyor yani 1000 liraya 20 lira kazanıyorsun 5000 bine 100 lira kazanıyorsun