• AMERIKAN DOLARI
  32,6432
  % 1,14
 • AVUSTRALYA DOLARI
  21,6031
  % 0,77
 • € EURO
  34,9307
  % 0,07
 • £ POUND
  41,4775
  % 0,56
 • ¥ YUAN
  4,4995
  % 1,04
 • РУБ RUBLE
  0,3659
  % -0,46
 • ÇEYREK ALTIN
  3.935,00
  % 0,83
 • BIST 100
  10.482,11
  % 0,87

TRT Rüzgar Gülü Başvurusu ve Başvuru Formu Şartları 2023

TRT Rüzgar Gülü Başvurusu ve Başvuru Formu Şartları 2023

TRT Rüzgar Gülü Başvurusu ve Başvuru Formu Şartları 2023

TRT Rüzgar Çiçeği Başvuru Formu, Başvuru Formu ve Gereklilikler 2022-2023 TRT Rüzgar Çiçeği Başvuru Formu, Başvuru Formu ve Gereklilikler Nedir? La Rüzgar Gülü, TRT çocuk kanalının en eğlenceli programlarından biridir ve izleyici sayısı her geçen gün artmaktadır. Rüzgar Gülü projesi sayesinde hem eğlenebilir hem de birbirinden çeşitli hediyeler kazanabilirsiniz. Çocuklara ve ebeveynlere eğitici bir şekilde sunulan Rüzgar Gülü, sunduğu hediyelerle de dikkat çekiyor. TRT Rüzgar Gülü uygulama teması da herkesin merak ettiği bir temadır. Bu programa başvurarak şansınızı deneyebilir, birbirinden güzel hediyeler kazanabilirsiniz.

TRT Çocuk’ta yayınlanan ve her programda rekorlar kıran bu eşsiz programın bir parçası olmak çok kolay. Öncelikle, programa katılmak için bazı temel gereksinimleri karşılamanız gerekir. Bu şartları sağladıktan sonra TRT Rüzgar Gülü başvuru aşamasına geçebilir ve başvuru formunu doldurabilirsiniz. Bu projede çocuğunuz eğlenirken genel bilgi seviyesini de geliştirecek. Her açıdan çok faydalı olan bu program sayesinde siz de değerli bir hediyenin sahibi olacaksınız.

TRT Rüzgar Gülü Başvuru Formu

TRT Rüzgar Gülü Nedir ve Sunucusu Kimdir?

Rüzgar Gülü programı çocuklar için en çok izlenen eğlence programlarından biridir. TRT Børnekanal’da her gün saat 18:30’da yayınlanan program, çocuklara yönelik genel kültür gelişimine de katkı sağlıyor. Bu eğitim ve öğretim programları sayesinde çocuğunuz daha yetenekli ve yetenekli olacaktır. Ayrıca Rose des Vents’e katılan her çocuğa programın formatına göre farklı bir hediye verilecektir.

TRT’de her gün çocuğa yayınlanan Rüzgar Gülü programının sunuculuğunu Emel Yurt Özenç ve Serkant Özenç yapıyor. Güler yüzlü ve eğlenceli anlatımıyla Rüzgar Gülü gösterisi, çocuklar ve yetişkinler için kaçırılmayacak bir fırsat.

 

TRT Rüzgar Gülü Başvuru Şartları Nelerdir?

TRT Rüzgar Gülü başvurunuz için tüm soruları derledik. İlk olarak Türkiye’nin neresinde olursanız olun Rüzgar Gülü projesine katılabilirsiniz. Başvuru başlığınız olarak TRT alt sayfasından da doğrudan başvurabilirsiniz. Tüm talepler dikkate alınacaktır. Değerlendirme talebinizin olumlu sonuçlanmasının ardından, program ve işleyişi hakkında size daha fazla bilgi vermek için sizinle iletişime geçeceğiz. Bu aşamadan sonra programa katılım tarihleriniz belirlenecektir.

TRT Rüzgar Gülü Başvuru Şartları, TRT Rüzgar Gülü uygulamasının gereksinimlerini karşılıyorsanız programa katılabilirsiniz. Size ulaşan Wind Rose başvuru formu eksiksiz olarak doldurulmalıdır. Bu başvuru formunun detayları doğru bir şekilde doldurulmalıdır. Aksi takdirde yanlış veya yanlış bilgi vermeniz halinde başvurunuz geçersiz sayılacaktır. Yel Değirmeni programı için aranan şartlar şunlardır:

 • Programda yer alacak çocuğun soyadı, adı, doğum tarihi
 • İkametgah adresi
 • Telefon
 • Soyadı, adı, doğum tarihi
 • Meslek
 • İletişim numarası

Bilgi isteme. Görüldüğü gibi Rose of the Winds uygulamasının gereksinimleri aşağıdaki gibidir. Bu, başvuru formunda istenen bilgilerdir. Bu bilgileri eksiksiz ve eksiksiz olarak tamamladıktan sonra programa resmi olarak başvurabilirsiniz.

TRT Rüzgar Gülü Başvuru

 

TRT Rüzgar Gülü Başvurusu Nasıl Yapılır?

Rüzgar Çiçeği Projesi’ne bir an önce katılmalısınız, bu milyonlarca çocuğun hayallerinden biri. Her gün sayısız başvuru alan bu seçkin programa ne kadar erken başvurursanız, şansınız o kadar artar. Geçmişten günümüze başvurular incelendiği için en kısa sürede sizinle iletişime geçilecektir. TRT Rüzgar Gülleri’ne başvuran adayların bu aşamadan sonrasını beklemeleri gerekmektedir.

TRT Rüzgar Gülü uygulamasından faydalanmak için https://www.trtcocuk.net.tr/oyunlar/ruzgar-gulu adresini ziyaret etmeniz yeterli. Buradaki başvuru formunu doldurduktan sonra başvurunuz alınacak ve bekleme listesine alınacaktır. Başvurular sırayla işleme alındıktan sonra, başvurunuz uygunsa sizinle iletişime geçerek süreç hakkında sizi bilgilendireceğiz. Sizinle iletişim kuran ekip, çocuğunuz hakkında genel kültürel sorular sorarak başlayacak. Bu soruları doğru cevapladığınız sürece ertesi gün canlı yayına katılabilirsiniz.

TRT Rüzgar Gülü Başvurusu, Canlı yayın koşullarını sağlayan çocuk, programın aynı günü yarışmaya katılmak üzere gönderilecek. Rüzgar Gülü’nün ilk birkaç bölümünü yayınlanmadan önce izlemenin faydasını göreceksiniz. Bu şekilde, programın nasıl çalıştığı ve hangi soruları sorduğu gibi birçok ayrıntıyı elde edebilirsiniz. Aynı zamanda programa girmeden önce deyim ve atasözlerinizi geliştirmeniz oyun zaferinize büyük katkı sağlayacaktır.

Rüzgâr Gülü Programına başvurmak için;

 1. https://www.trtcocuk.net.tr/ruzgar-gulu adresine giriş yapınız ve yarışma butonuna tıklayarak başvuru formunu doldurup gönderin. Bu, aşağıda daha basit bir açıklama olarak ve görsel olarak açıklanmıştır.
 2. Yarışma butonuna tıklayınız.
 3. Doldurulmuş Başvuru Formu
 4. Daha Sonra Gönder düğmesine basın. 15 gün içinde geri dönüş almazsanız aynı şekilde yeniden başvuru verebilirsiniz.

TRT Rüzgar Gülü Başvuru Formu

TRT Rüzgar Gülü

TRT Rüzgar Gülü Başvuru

 

TRT Rüzgar Gülü Başvurusu Hangi Tarihte Sonuçlanır?

TRT Rüzgar Gülü Başvurusu, TRT Rüzgar Gülü siparişi veren çocukların en sık sorduğu sorulardan biridir. Ancak başvurular sıralı olarak değerlendirilir. Başvurunuz iki hafta içinde onaylanırsa sizinle iletişime geçeceğiz. İki haftadan uzun süredir temas yoksa yeniden başvurabilirsiniz.

TRT Rüzgar Gülü’ne başvurmadan önce lütfen başvuru formundaki tüm bilgilerin girildiğinden emin olunuz. Çünkü projeye başvuran adayların çoğu eksik bilgi nedeniyle değerlendirilmedi.

 

TRT Çocuk Rüzgar Gülü Saat Kaçta?

Rüzgar Gülü Yarışı hafta içi her gün 18:50’den itibaren TRT Børnekanal’da yayınlanıyor. Yaklaşık yarım saat süren maç saat 19.20’de sona erdi. Çocukların keyifle ve hayranlıkla izledikleri kısa oyunlar bazen onları rahatsız eder.

 

Rüzgar Gülü Telefon Numarası

Rüzgar Gülü yalnızca formla sipariş kabul eder. Telefon numarası içeren talepler kabul edilmeyecektir. Telefon (santral): 0312 463 43 43, yine de sorgulamak isterseniz bu numarayı arayabilirsiniz.

 

Rüzgar Gülü Sunucuları Kim

Oyununun sunucusu kimdir? Sorulan soru çocukların en çok merak ettiği sorulardan biridir. Çocuk kanalının eğlence programını daha da heyecanlı kılan ise genç, cana yakın ve sevimli iki sunucunun ev sahipliği yaptığı yarışmadır. Animatörlerin oyuna kattığı renk, çocuklarla kurdukları nazik ve nazik diyalog, çocukların şakalarında gösterdikleri sabır, oyuna kattıkları güzellikler olarak bizlere sunuluyor.

TRT Rüzgar Gülü Başvurusu

Rüzgar Gülü Sunucusu Serkan Özenç Kimdir?

Yarışmanın eş sunucularından biri de Serkant Özenç’ti. Peki Serkant Özenç kimdir? Serkan Özenç 1979 yılında İzmir’de doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini burada tamamladıktan sonra üniversite eğitimini Isparta Süleyman Demiral Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Drama Bölümü’nde aldı.

“Hazır Mısın” ve “Kasaba”yı İstanbul’da TRT Stüdyoları’nda ağırladı. Şu anda TRT Çocuk Kanalı’nda “Rüzgar Gülü” programını yayınlamaktadır.

Daha önce TRT İzmir Stüdyosu’nda “Pabucu Yarım” ve “Salıncak”ı da seslendirdi. Özenç’in başlıca özelliği birçok film çekmiş olmasıdır. Ankara Devlet Tiyatrosu’nun oyuncusu Özinç de burada çeşitli oyunlar oynadı.

 

TRT Çocuk Rüzgar Gülü Ödülleri Neler?

TRT Rüzgar Gülü Başvurusu, Kayıt olup kabul eden çocuklar, Rüzgar Çiçeği Yarışması’e katılabilir. Her soruyu (“Atasözleri” hariç) 90 saniye içinde iki farklı seçenek kullanılarak doğru cevaplayan kişiye bir ödül verilecektir. Oyundan sonra, toplam doğru cevap sayısına göre farklı ödüller verilecektir.

Çocuğun tamamı çadır, tablet, frizbi, mp3 çalar, TRT Çocuk dergisi, t-shirt, kitap ve daha birçok ödül kazanacak. Bu ödülleri kazanmak için soruları doğru cevaplamalısınız. Kısa sürede çok sayıda izleyicinin ilgisini çeken yarışma, sürekli sürprizler ve cazip ödüller ile zengin bir içeriğe sahipti.

 

TRT Çocuk Rüzgar Gülü Yarışmasında Ne Soruluyor?

TRT Rüzgar Gülü Başvurusu, TRT çocuk ekran yarışması ağırlıklı olarak bilgi yarışması şeklinde sunulmaktadır. Bilgisayarda rastgele bir kategoriden bir oyun seçerek sınav formatında sorular sorun. Çocuklara şu sorular soruldu:

 • TRT Çocuk kanalının kahramanları
 • Türkiye nerede?
 • Dünyanın neresinde?
 • Türkiye neden ünlü?
 • Dünyaca ünlü nedir?
 • Kitap Kurdu
 • Atasözleri
 • Hayvanları Tanıyalım

Türkiye ve dünya ile ilgili soruların sorulduğu programda, quiz sonunda verilen toplam doğru cevap sayısına göre katılımcılara hediyeler verin. Çocuk televizyon programı “Rüzgar Gülü” yakın zamanda yayınlandı.