• AMERIKAN DOLARI
  33,1952
  % -0,11
 • AVUSTRALYA DOLARI
  22,1976
  % -0,36
 • € EURO
  36,0226
  % -0,60
 • £ POUND
  42,8115
  % -0,31
 • ¥ YUAN
  4,5456
  % -0,29
 • РУБ RUBLE
  0,3772
  % 0,65
 • ÇEYREK ALTIN
  4.184,00
  % -1,32
 • BIST 100
  11.156,20
  % 0,15

Türk Telekom GSM Hattı Üzerinden Kredi Alma

Türk Telekom GSM Hattı Üzerinden Kredi Alma

Eski adı Avea olarak bilinen Türk Telekom, müşterilerine her gün farklı hizmetler sunarak hizmet vermeye devam ediyor. Bu nedenle, Türk Telekom hattında kredi başvurusunda bulunmak isteyen bir Telekom kullanıcısıysanız, kredi sorunuza bir cevap arayacağız.

Ülkemizde en çok tercih edilen GSM operatörü olan Türk Telekom’un 35 milyondan fazla abonesi olan abonelerin sayısı, müşterilere daha iyi hizmet verebilmek adına faturalı kredi hizmeti vermektedir. Ancak, bu kredi başvurusu, bankaya ait kredi başvurusu ile karıştırılmamalıdır. Pek çok kullanıcı banka kredinizi bir soru olarak kabul eder. Bu kredi tesisi sadece Türk Telekom bayilerinde bulunan telefon modelleri için geçerlidir ve mağazalarda satın alınan cihazlarda kullanılır.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumundan alınan onay ile bayiler aracılığı ile imzalanan sözleşme şartlarında belirtildiği üzere cep telefonu cihazı alımı ve satımı ile tahsis edilen maddi desteğin adı Türk Telekom faturalı hattı üzerinden kredi olarak sunuluyor. Televizyon reklamlarında göremediğiniz fakat sosyal medya üzerinden müşteri bulan faturalı hatlara kredi ürünü sunan firmalar Türk Telekoma bağlı olarak çalışan bayilerdir. Bu bayiler mevcut şartlar dahilinde satışa konu olan cep telefonlarının satışını hat üzerinden taksitlendirme yolu ile yapar ve bu cihazı geri satın alarak size maddi finans desteği sağlamaktadırlar. Yani belirtildiği üzere size direk kredi veremezler.

Türkiye’de kredi ürünü sağlanması, pazarlanması hususu BDDK ya bağlı yönetmelikler ve yasalar çerçevesinde finans kuruluşlarınca yapılmaktadır. Geçtiğimiz yıllarda tüketicileri korumak adına çıkarılan cep telefonu alımlarında kredi kartı taksit yasağı sonrası bu durumun en çok yaradığı firmalar GSM firmaları oldu.

Kart yasağı ile telefon alamayan kişiler yüksek tutarlardaki cihazları alabilmek adına faturalı hatlara konu olan alımlara ayak uydurdu. Gelişen teknoloji ve kredi notu düşüklüğü gibi sebeplerle kredi alamayan kişilerin başvuru noktasında ilk adım haline gelen bu husus kredi siciline takılmadan para alımına imkan veriyor. Bu imkanı da şartlar dahilinde alabiliyorsunuz ki başvurunuzun onaylanması gerekiyor.

ÖNEMLİ NOT: Yeni anlaşmalar için taksit sayısı son gelişmelerle beraber GSM satışlarını hareketlendirmek için arttırılmıştır. Bu konuda bayilerden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Türk Telekom Hattı İle Kredi Başvurusu

Türk Telekom hattına kredi alımı talebinde bulunacaksanız bunu firmaya bağlı olarak çalışan bir bayi üzerinden yapmalısınız. Geçmişte Aycell ve Aria markasının ortak kuruluşu olarak Avea arkası ile hizmet veren Türk Telekem daha sonra bünyesindeki TTNet ve Tivibu ile birleşerek Türk Telekom adını aldı.

Bu firmalara ait ürünleri kullanıyor olmanız, bu ürünü en az bir yıl süre ile kullanmanız ve son üç ay içinde ödemelerinizde aksama yaşamamanız halinde onay almanız mümkün. Onay için bayi kanalı ile başvuru yapmanız halinde onayınız cep telefonunuza SMS yoluyla geliyor. Başvuru öncesi sonu ödeme tarihi gelmemiş olan borçlarınızın ifasını yerine getirmeniz gerekiyor. Aksi takdirde onaylanması mümkün olmayabiliyor.

Türk Telekom Kredi Başvurusundan Yararlanabilecek Kişiler

Türk Telekom üzerinden kredi başvurusu yapmak için Türk Telekom müşterisi olmanız gerekmektedir. Ancak bir Türk Telekom müşterisi olmanız yeterli değil. Aynı zamanda, şirket tarafından sağlanan Türk Telekom faturalı GSM hattını da kullanmalısınız. Ancak, Türk Telekom’un bu tür kredilere başvurmak için düzenli olarak fatura ödeme yapması gerekmemektedir ve son üç ayda fatura ödemelerinde herhangi bir usulsüzlük olmamalıdır. Bu nedenle, bu kriterleri karşılayanlar Türk Telekom mağazasında bu tür bir kredi için başvurabilirler.

Faturalı Hatta Kredi Güvenilir mi, Şartlar Neler ?

Faturalı hatlara kredi almak güvenlimi sorusundan önce Türk Telekom faturalı hatta kredi hizmetinden yararlanabilmeniz için fatura ödemelerinizde bir aksaklık olmaması gereklidir. Ve faturalarınızı düzenli bir şekilde ödemiş olmanız gerekmektedir. Özellikle son üç aya ait faturalarınızda bir gecikme olmamalıdır.  Eğer şartlar size uyuyor ise Türk Telekom mağazaları üzerinden başvuruda bulunabilirsiniz.

Tamamen yasal zemin üzerine oturtulmuş olan bir sistem üzerinden cihaz alımı ve bu cihazın satımı ile gerçekleştirilmesi nedeniyle yasal ve güvenilir bir husus oluyor.

Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

GSM operatörleri, elektronik cihazlar üzerindeki ambargo yasağından en çok etkilenenler arasındadır. Türk Telekom cep telefonlarının cep telefonları için kredi kartı bölümünün cep telefonu satışları ile devredilmesini yasaklıyor ve bu konuda 48 ay vadeye kadar cep telefonu satın alma imkânı sunmak için bu konuda araştırmalar yapıyor. Ben yaptım Bu nedenle Türk Telekom mağazasına çağrı almak isteyen birçok müşteri bu tür bir krediyi desteklemek istedi.

Bu tür bir krediyi alabilmek için faturalarınızı faturalı bir hat ile düzenli olarak ödemelisiniz. Dönemsel ödeme faturanızı aldıktan sonra, günün 24 saati ve yılda 48 ay vade seçenekleri sunan Türk Telekom’dan 8.000 TL’ye kadar çekebilirsiniz.

Faturalı Hat Üzerine Kredi İçin, İnternet Üzerinden Başvuru

Türk Telekom hizmetine ait hizmetinize dair fatura üzerinden kredi başvurusu yapabileceğiniz internet siteleri de bulunuyor. Bu sitelerin güvenli olması ve yetkili olması da önemli. Bu mecralarda başvurular genel olarak doldurulan form ile yapılıyor. Bu form sonrası sizinle iletişime geçen firma başvurunuzu değerlendirmeye alarak size onay verilmesi halinde kredi tahsisi yapma yoluna gidiyor.

Gelen onay sonrası bayi ile yapacağınız sözleşme neticesinde size fatura kesiliyor. Bu fatura bedeli üzerinden de size nakit sağlanırken borçlar faturanıza aylık olarak yansıyor. Burada sizin dezavantajınız bir bankadan alacağınız kredinin faizi ve masrafından çok daha yüksek tutarlar ödemek zorunda kalmanız ve buna keza çok daha düşük tutarlarda kredi alabilmenizdir. Cep telefonlarının artan fiyatları karşısında buradan alınan kredilerin tutarları da artırılsa da, mevcut olarak yedi bin liranın üzerinde kredi alabilmeniz mümkün bulunmuyor.

Yasal onaylar ile cihaz alım ve satımı gerçekleştirilmesi nedeniyle buradan alacağınız maddi unsur tamamen yasal hale getirilmiş oluyor. Zira sadece GSM hattı üzerinden değil Tivibu yada Ttnet internet paketi kullanan kişiler ile ev telefonu kullananlarda bu hatları üzerinden kredi alabiliyorlar.

Yapılan işlemin bir sözleşmeye bağlanması önemli husus. Bu sözleşme ile kredi talebinde bulunacağınız bayi de önem arz eder. Çünkü Türk Telekom’a bağlı olarak çalışan bayilerin yanında bu isimler altında kredi imkanları sunan bayilerde bulunuyor. Burada bu hizmeti vermeye sizinle sözleşme imzalamaya yetkili bayiler olmasına dikkat etmelisiniz.

Türk Telekom Ve TTNET Ortak Kredisi

Ancak, Türk Telekom ve diğer GSM operatörleri tarafından sağlanan bu tür kredi, alacağınız cep telefonunun fiyatına büyük bir ilgi göstermektedir. Diğer bir deyişle, bir Türk Telekom bayisinden veya başka bir GSM operatöründen 4,000 £ değerinde bir cep telefonu alırsanız, ortalama 4.500 sterlin ve 3.500 sterlin ödemeniz gerekecektir. Yani bu tür bir kredi ile telefon görüşmesi yapmak mantıklı olacaktır.

Türk Telekom Kredisi Geri Ödemeleri Hakkında Bilgilendirme

Türk Telekom hattınız üzerine alacağınız kredilerinin geri ödemeleri telefon faturanıza yansıyacaktır. Her aylık taksitler görüşme tutarınıza eklenerek son ödeme tarihinde ödenmesi talep edilecektir. Faturalarınızı geciktirmeniz kredi notunuza etkisi olacağını unutmamalısınız. Telefon faturası diyerek geç ödesem de bir şey olmaz diyorsanız unutmayın ki kredi kullandığınız için bilinçsiz bir şekilde istemeden kredi notunuzu düşüreceksiniz. Bu önemli noktaya dikkat etmelisiniz.

Şirketlerin bu tarz hizmetleri verebilmesi için BDDK’dan izin alması gerekmektedir. Türk Telekom bu izinleri eksiksiz bir şekilde yerine getirmiş ve faturalı hatta kredi hizmeti sunmaktadır. Krediye başvurduktan sonra kullanılan aktif cep telefonu numarasına onay SMS geliyor. Gelen mesajı Türk Telekom mağazasındaki yetkiliye verdikten sonra cihaz satış sözleşmesi imzalanıyor.

Alacağınız cihazı hangi vadelerde ödemek istediğiniz tamamen sizin seçiminiz 12 ay, 24 ay veya 36 ay vadelerde cihaz satın alabilirsiniz. Geri ödemeleriniz ise normal kredilerdeki gibi bankaya değil Türk Telekom hattı üzerinden alınan cihaz kredilerinin geri ödemeleri faturaya ek olarak gelmektedir. Faturanızı ödediğiniz de kredi ödemenizi de gerçekleştirmiş olacaksınız.

Türk Telekom Faturalı Hattıma Kredi Alırsam, Hattımı Taşıyabilir Veya Kapatabilir Miyim?

Aslında bu çok merak edilen bir soru bu yüzden bunu hızlıca anlatmaya başlayacağım. Türk Telekom faturalı hattınıza kredi alırsanız tüm borcunuzu ödemeden başka bir operatöre hattınızı taşıyamazsınız. Örnek verelim siz faturalı hattınıza kredi aldınız ve 3 ay sonra hattınızı başka GSM operatörüne taşımak istediniz veya iptal etmek istediniz.

Böyle bir durumda Türk Telekom faydalanmış olduğunuz kredinin avantajlarını ve ödenmemiş tüm taksitlerinizi tek bir faturada size yansıtabiliyor ve bu borç ödenmeden başka bir operatöre geçmenize veya hattınıza kapatmanıza müsaade etmemektedir.

Önemli Not : Unutmamalısınız ki her ne kadar faturalı hat üzerine kredi almış olsanız dahi faturalarınızı ödememeniz sonucunda veya geciktirmeniz durumunda kredi notunuzun düşeceğini ve olumsuz etkileneceğini bilmelisiniz.

YORUMLAR YAZ
 • Gurbuz5 yıl önce
 • Kredi çekmek istiyorum

  • Pınar5 yıl önce
  • Acil kredi çekmek istiyorum

 • Hülya5 yıl önce
 • Kredi çekmek istiyorum ama nasıl olucak ulaşırmışsınız ?

 • Emine4 yıl önce
 • Merhaba hat üzerinden kredi kullanmak istiyorum yardımcı olur dönüş yapılırsa çok sevinirim lütfen

 • Muhammet4 yıl önce
 • Ben faturalı hatta kredi almak istiyorum yardımcı olabilir mısınız

 • Engin4 yıl önce
 • Benim 5000 liraya ihtiyacim var ktedi cekebilirmiyim

 • Turgay purut2 yıl önce
 • Türktelekom TEKNOSACELL hattım kiredi cikarmi

 • sükleyman Yeniçağ2 yıl önce
 • 3000-5000 tl ye ihtiyacım var.

 • Süleyman Yeniçağ2 yıl önce
 • 5000 tl.ye htiyacım var.