• AMERIKAN DOLARI
  33,1952
  % -0,11
 • AVUSTRALYA DOLARI
  22,1976
  % -0,36
 • € EURO
  36,0226
  % -0,60
 • £ POUND
  42,8115
  % -0,31
 • ¥ YUAN
  4,5456
  % -0,29
 • РУБ RUBLE
  0,3772
  % 0,65
 • ÇEYREK ALTIN
  4.184,00
  % -1,32
 • BIST 100
  11.156,20
  % 0,15

Garanti BBVA 3390 (SMS) Kredi Başvurusu Nasıl Yapılıyor?

Garanti BBVA 3390 (SMS) Kredi Başvurusu Nasıl Yapılıyor?

Kolay kredi kullanımı ve hızlı krediye erişim her geçen gün gelişiyor, bu yüzden bizde bu yollardan bir tanesi olan Garanti Bankası cepten kredi seçeneğinden bahsetmek istedik. Garanti BBVA’nın SMS yoluyla bir çok  hizmeti ve sorgulaması bulunuyor bu yazımızda bununla alakalı kredi başvurusu nasıl yapılır ve tüm detaylarına yer vermek istedik.

Garanti BBVA bankasına kredi başvurusu yapmak için şubeye gitmenize gerek yok başvuru SMS yoluyla da yapılmaktadır. Kredi çekmek için banka şubesinden numara alarak kuyruk beklemeye son veren Garanti 3390 SMS kısa mesaj servisi sayesinde tüm kredi talepleri bu yolla alınıyor. Dilerseniz bu yöntemi nasıl deneyebiliriz, hangi faiz oranları uygulanıyor ve özellikleri neler teker teker inceleyelim.

Garanti BBVA SMS Kredi Başvurusu Ne Gibi Özelliklere Sahip?

Garanti Bankası’ndan SMS ile kredi başvurusunda bulunan kişilere belli avantajlar sağlanır. Bu avantajlar aşağıda detaylı bir şekilde yer alır;

 • Garanti SMS ile kredi alan kişiler, 36 ay vade imkânını elde eder.
 • Garanti Bankası’ndan SMS ile alınan krediler, en fazla 25 Bin TL değerindedir. (Cepten ve İnternetten kredi başvurularının tümü için geçerlidir.
 • Krediye uygulanan faiz oranı ise % 1.60 olarak hesaplanır. Bu tutar başvuru yapacağınız kredi miktarına göre biraz daha aşağı çekilebiliyor. (Banka sayfasından takip ediniz.)
 • Cepten kısa mesaj ile yapacağınız bu kredi talebinde, banka onayına istinaden ek belge talep edilmez ise hesabınıza paranız hemen yatacaktır.
 • Esnaflar için ise başvuru yapılabilecek maksimum limit 60.000 TL olarak belirlenmiştir.

Garanti 3390 SMS Kredi İçin Örnek Hesaplama Tablosu

Eğer sizler Garanti Bankası SMS kredi numarası ile bir kredi talebi oluşturmak istiyorsanız sanırım bir geri ödeme planını merak edersiniz. Bu yüzden cepten 20.000 TL kredi başvurusu yapıldığında geri ödemeler ve masraflar neler olacak bir bakalım.

 • Örnek hesaplamamız da 20.000 TL bir kredi başvurusunda bulunduğumuzu varsayıyoruz.
 •  Vade sayımızı ise 30 ay olarak hesapladık,
 • Buna göre ödeyeceğimiz taksit tutarı : 883,21 TL olacaktır.
 • Toplamda KKDF için 812,00 TL BSMV için ise 270,00 TL  ödeyeceksiniz.
 • Bu çekmiş olduğunuzu varsaydığımız kredi için toplamda 26.496,16 TL geri ödeme yapacaksınız.

Garanti BBVA Onayı SMS Olarak Gelen Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Garanti Bankası müşterisi olan veya olmayan kişilere, sunulan kredi fırsatlarına evlerinin rahat ortamından akıllı telefonlarının bir kaç tuşuna basarak başvuru yapmasına ve kredisini hemen almasına olanak sağlıyor peki, SMS kredi başvurusu nasıl yapılıyor? Garanti Bankası’ndan SMS yolu ile kredi başvurusunda bulunmak için aşağıda verilen adımlar izlenmelidir;

“Müşteriler, cep telefonlarından aralarda boşluk bırakarak T.C. kimlik numarasını, çekmek istenilen kredinin miktarını, ödemek istenilen vade süresini, aylık gelir miktarını yazarak 3390 ‘a kısa mesaj göndermelidir.”

Cepten kredi başvurusunda bulunan kişilere onay gelmiş olsa dahi sadece ön başvuru işlemlerini gerçekleştirmiş olur. Yani SMS ile yapılan kredi başvurusunda müşterilerin krediyi ödeyip ödeyemeyeceklerinin kontrolü yapılacak ve size kısa mesaj ile bilgi gönderilecektir.

SMS Onay Mesajı Geldikten Sonra Para Hemen Hesabıma Yatar Mı?

Garanti SMS Bankacılığı ile yapılan kredi başvuruları sonucu banka tarafından müşterilere, en kısa sürede bildirilir. Kredi başvurusu sonuçları olumlu olan kişiler, bankanın şubesine talep edilen evraklarla beraber giderek kredi başvuru işlemlerini onaylatıp anında kredilerini alabilir.

Hemen şunu sorabilirsiniz, hesabıma para hemen yatar mı? Bu soruya cevabımız hem evet hem hayır olacak, evet kısmı için şöyle bir açıklama yapabiliriz, eğer sizler garanti bankasında bir vadesiz hesaba sahipseniz ve mobil veya garanti internet bankacılığı kullanıyorsanız pozitif bir kredi sonucunda paranız hesabınıza hemen yatabilir.

garanti kısa mesaj kredi başvurusu

Hayır kısmı için ise, eğer garanti bankası müşterisi olmadan mesaj yoluyla kredi başvurusunda bulunduysanız bu durumda hesabınız olmadığı için banka sizden bazı evraklar talep edecektir. Bu evrakları sağladığınız taktirde ödemeniz yeni açılan hesabınıza hemen yatacaktır.

Garanti SMS İhtiyaç Kredisi Başvuru Sonucum Mesaj Olarak Gelmedi Ne Yapabilirim?

Bazı durumlarda mesaj atmış olsanız bile sonuç telefonunuza olumlu veya olumsuz olarak geri bir bildirim olarak gelmeyebilir. Böyle bir durumda çaresiz değilsiniz. SMS kredi başvuru sonuçlarını öğrenmek de mümkündür. Bunun için sonuçlarını sorgulamak isteyen kişiler, Garanti Bankası’nın İnternet, Mobil bankacılık uygulaması üzerinden ya da 444 0 335 numaralı Garanti Bankası destek hattından cepten yapmış oldukları başvuru sonuçlarını sorgulayabilir.

“Garanti Bankası SMS kredi Başvuru sonucu sorgulama için cep telefonlarının mesaj kısmına aralarında boşluk olacak şekilde DURUM ve T.C. Kimlik numarasını yazarak 3390’a kısa mesaj göndermeleri gerekir. Böylece müşteriler kredi başvuru sonuçlarını bankanın bilgilendirme mesajından önce de öğrenebilir.”

Garanti SMS Kredi Talebi Olumlu Olursa, Banka Hangi Evrakları İstiyor?

Garanti SMS kredi başvuru işlemleri yani kısa mesaj doğru bir şekilde gönderilmiş ise yukarıda da bahsetmiş olduğumuz gibi telefonunuza gönderilen bilgi mesajı ile olumlu veya olumsuz olduğunu öğrenebiliyorsunuz. Başvurunuz pozitif sonuçlanmış ise bireysel müşteri temsilcileri sizlere ulaşarak kredi kullanımınızın sonuçlanması ve hesabınıza çekilen tutarın aktarılabilmesi için evrakları istiyor. Banka şubesi yetkili tarafından istenilen bu evrak ve belgeleri sıralamamız gerekir ise ;

 • Başvuruda bulunan kişinin T.C. Kimlik Belgesi
 • Gelirinin olduğuna dair maaş bordrosu veya maaş yazısı ( Maaş yazısı olacak ise imza sirküleri gereklidir.)
 • Muhtardan ikametgah belgesi ve son aya ait adınıza ödenmiş bir fatura belgesinin aslı
 • Gerekli görülmesi durumunda kefil (Garantör)
Garanti Bankası 3390 SMS Kredi Başvurusu Ücretli Mi?

Bu tür kısa mesajla ilgili sorgulama ve kredi başvurularında kullanılan özel kısa mesaj servislerinden ekstra bir ücret alınmamaktadır. Normal bir arkadaşınıza mesaj gönderiyormuş gibi gönderim sağlıyorsunuz.

Ücretlendirmede bu şekilde yapılıyor bağlı olduğunuz GSM operatöründe 1 SMS ücreti ne kadar ise faturanıza o ay bu başvuru için 1 kısa mesaj ücreti olarak yansıyor. Kontörlü hat kullanan kullanıcılar ise hesaplarından 1 sms kontör ücreti kadar kontör düşecektir.

Garanti BBVA Bankasında SMS İle Başka Hangi İşlemler Yapılabiliyor?

Garanti Bankasından sadece SMS kredi başvurusu değil bir çok sorgulama işlemi yapabilirsiniz. Hem de günün istediğiniz saatinde ve zamanında anında işlem yapabilirsiniz. Aşağıda Garanti bankası SMS ile sorgulanan işlemler listesi yer almaktadır;

 • Kredi kartı limiti sorgulama
 • Birikmiş Bonus tutarı (puan) sorgulama
 • Dönem içi kredi kartı harcama tutarı sorgulama
 • Gelecek ekstre kesim tarihi sorgulama

Yukarıda verilen sorgulama işlemleri için sadece bir mesaj gönderilerek öğrenilebilir. Sadece “bilgi” yazıp 3340’a SMS göndermek yeterlidir.

Garanti SMS Bankacılığı ile ayrıca Garanti Bankası’na ait kredi kartlarının ekstresi hakkında da aşağıda verilen bilgiler de öğrenilebilir. Bu bilgiler şu şekildedir;

 • Ekstre borç tutarı
 • Asgari ödeme tutarı
 • Son ödeme tarihi
 • Kredi kartı kalan borç bilgisi

Yukarıda verilen bilgileri öğrenmek isteyenler, cep telefonlarına aralarda boşluk bırakmak şartı ile ekstre ve kredi kartlarının son 4 rakamını yazıp 3340’a SMS gönderebilir. Ayrıca Garanti Bankası ile yukarıda verilen bilgilerin sorgulanma işleminin yapılması için Garanti Bankası’nın sisteminde cep telefon numarasının kayıtlı olması gerekir.

Cep telefon numaraları, Garanti Bankası’nın sistemine Garanti bankamatikleri ve şubeleri ile kayıt edilebilir. Garanti SMS Bankacılığı ile sorgulama işlemi için müşterilerin telefon faturalarına bir miktar ücret eklenmektedir.

Sizlerden gelen isteklere istinaden yayımlamış olduğumuz kredi kartı ekstre erteleme nedir, nasıl yapılır, başlıklı makalemizi inceleyebilir ve tüm detayları öğrenebilirsiniz.