• AMERIKAN DOLARI
  33,1952
  % -0,11
 • AVUSTRALYA DOLARI
  22,1976
  % -0,36
 • € EURO
  36,0226
  % -0,60
 • £ POUND
  42,8115
  % -0,31
 • ¥ YUAN
  4,5456
  % -0,29
 • РУБ RUBLE
  0,3772
  % 0,65
 • ÇEYREK ALTIN
  4.184,00
  % -1,32
 • BIST 100
  11.156,20
  % 0,15

Garanti Kullanıma Kapanan Kartı Açtırma (Aktif Etme)

Garanti Kullanıma Kapanan Kartı Açtırma (Aktif Etme)

Garanti Kapanan Kartı Açtırma, Özellikle son yıllarda birçok kişi, çeşitli bankalar üzerinde bulunan hesaplarını aktif bir şekilde kullanmakta, bu hesapların ait olduğu kartları ile çeşitli alanlarda alışverişler yapmaktadır. Bu noktada hem kredi kartları hem de banka kartlarının kullanıldığını, bilhassa kredi kartları ile yapılan işlemlerin sayılarında bir artış olduğunu söylemek mümkün. Pek çok kişinin maaş kartları bulunmakta, bazı kimseler ise maaş hesapları bulunmayan bankalar üzerinde de hesap açmaktadır. Nakit paraya ulaşmanın zor olduğu günümüz dünyasında, kartlar üzerindeki yoğunluğun çok olmasını anlamak oldukça kolaydır.

Fakat bilindiği gibi kullanılan kartlar pek çok sebepten ötürü kapatılabilmektedir. Peki kartların kapanmasının nedenleri nelerdir? Bu nedenleri şu şekilde sıralamak mümkündür:

 • Eğer kişi kredi kartı kullanıyor ve borçlarını ödemiyorsa -bu süre 90 gündür- bu durumda kişinin kredi kartı kapanır. Kapanan kredi kartı ile birlikte borçların ödenmemesinden ötürü kişi ile ilgili yasal işlem de başlatılmaktadır.
 • Banka kartları ve kredi kartlarının belirli süreleri bulunmaktadır. Bu sürelerin geçilmesi durumunda kart banka tarafından otomatik bir şekilde kapatılmaktadır.

Yukarıdaki durumlar nedeni ile kapatılan kartlar, insanların alışverişleri için çeşitli sıkıntılar oluşmaktadır. Birçok kişi, kapanan kartlar ile ilgili çeşitli sorular sormakta ve bu soruların cevaplarını merak etmektedir. Kişilerin merak ettikleri hususlardan bir tanesi Garanti kapanan kartı açma işlemlerinin nasıl yapıldığıdır. Kişiler ya kapanan kartlarını açtırabilir ya da yeni bir kart talep edebilir. Bu sayede kişiler, yaşadıkları problemleri hızlı bir şekilde çözümleyebilmektedir.

Garanti Kapanan Kartı Açtırma Yöntemleri Nelerdir?

Garanti Bankası, pek çok müşteriye sahip olan bir bankadır ve müşterilerine çeşitli avantajlı teklifler sunmaktadır. Garanti Bankası müşterileri, kapanan kartlarını nasıl açtıracaklarını merak etmektedir. Garanti kapanan kartı açtırma yöntemleri şu şekilde sıralanabilir:

 • Kişinin kredi kartı kapatıldı ise bunun tekrar açtırılması mümkün değildir. Bu nedenle kişilerin banka üzerinden yeni bir kredi kartı talebinde bulunması gerekmektedir.
 • Bloke edilen bir kredi kartının ise açtırılması için bazı yöntemler karşımıza çıkmaktadır. Fakat bu noktada da dikkat edilmesi gereken husus, kredi kartının bloke edilmesinin sebebidir.
 • Bilindiği gibi kredi kartının kapatılma nedenlerinden bir tanesi, kredi kartı üzerinde bulunan borcun 90 gün boyunca ödenmemesidir. Kişiler kredi kartları üzerinde bulunan borçları ödedikleri takdirde kartı açtırabilmektedir. Ama bir aylık bir gecikme sebebi ile kredi kartına bloke konmuş ise yalnızca asgari tutarın ödenmesi durumda kredi kartı kullanıma açılmaktadır.
 • Kişinin kartı kayboldu ya da çalındı ise kişinin kullandığı kart tamamen kapatılır. Bu durumda kişinin yeni bir kart talebinde bulunması gerekmektedir.
 • Kişilerin Garanti kapanan kart açtırma işlemlerini uygulayabilmesi için bankanın müşteri hizmetlerinden yardım alması ve verilen yönergeler dahilinde hareket etmesi gerekmektedir.

Garanti Kapanan Kartı Açtırma İşlemleri Nelerdir?

Garanti Bankası tarafından kişilerin kartları çeşitli nedenlerden ötürü kapatılabilmektedir. Kredi kartlarında kapatılma yapılmasının sebeplerinden bir tanesi, kredi kartı üzerinde bulunan borcun 90 gün boyunca ödenmemiş olmasıdır. Bunun yanı sıra kartın çalınması ya da kaybolması halinde de kapatılma işlemleri gerçekleştirilmektedir.

Bu noktada kişiler, Garanti kapanan kartı açtırma işlemleri hususunda bilgi sahibi olmak istemektedir. Bunun için kişilerin bankanın müşteri hizmetlerine başvurması ya da kendisine en yakın Garanti Bankası şubesine gitmesi gerekmektedir. Bu işlemler dahilinde kişi kartını açtırabilir ya da açılmayan kart yerine yeni bir kart çıkarabilir.

Garanti Bankası Kredi Kartı Kullanıma Açma

Garanti Bankası müşterilerinden bazıları, kartlarının kapanmasından şikâyet etmektedir. Kart kapanması durumunda sebebin ne olduğunun öğrenilmesi gerekmektedir. Çünkü kartın kapatılma sebebi bilinirse eğer kişiler bu sebeplere yönelik gerekli işlemleri yapabilmektedir. Kişinin var olan kredi kartı borç yüzünden kapatılmışsa eğer borçların ödenmesi halinde kart tekrar kullanıma açılabilir. Eğer kredi kartı tamamen kapatıldı ise kartın tekrar açtırılması mümkün değildir. Öte yandan banka kartları üzerinde de kapatılma işlemleri uygulanmaktadır. Kartın süresinin dolması halinde banka kartı kapatılır. Garanti Bankası kredi kartı kullanıma açma işlemleri için daha önce bahsedilen işlemlerin yapılması gerekmektedir.

Yukarıda Garanti Bankası kartı kapanan müşterilerin nasıl açması gerektiği hususunda bilgi verdik. Bu konudan ayrı olarak; garanti kartı güvenlik kodu nerede, kullanıma kapanan kredi kartı ne zaman açılır, garanti mobil ödeme nasıl yapılır ve garanti bankası internet bankacılığı nasıl açılır sorularını google arama motorundan arama yaparak daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Garanti bankası zaten bu konuda detaylı bir açıklama yapmıştır buradan ulaşabilirsiniz.