• AMERIKAN DOLARI
  32,5926
  % 0,32
 • AVUSTRALYA DOLARI
  20,7649
  % -0,52
 • € EURO
  34,7100
  % -0,19
 • £ POUND
  40,4305
  % -0,47
 • ¥ YUAN
  4,5006
  % 0,10
 • РУБ RUBLE
  0,3464
  % -0,02
 • ÇEYREK ALTIN
  4.307,00
  % 1,36
 • BIST 100
  9.524,59
  % -0,06

Halkbank Kartsız Para Çekme İşlemi Nasıl Yapılır? (ATM’den)

Halkbank Kartsız Para Çekme İşlemi Nasıl Yapılır? (ATM’den)

Halkbank kartsız para çekme işlemi, özellikle kredi veya banka kartımız yanımızda olmadığında imdadımıza yetişen harika özelliklerden birisi. Artık hemen hemen tüm bankalar bu hizmeti veriyor olsa da, Halkbank yoğun müşteri potansiyeli olan bir banka olduğu için daha çok ön plana çıkıyor. Artık tüm para transferi ve ödeme gibi işlemlerimizi de bankalar aracılığı ile yaptığımızı düşünürsek, ATM‘ler sık sık kullandığımız banka araçlarından biri olarak karşımıza çıkmış oluyor.

Elbette ATM’ler ile bir çok işlem yapabiliyorsunuz. Hatta artık kredi ve kart başvuruları da dahil olmak üzere ATM üzerinden yapılabilir işlemler olarak kabul ediliyor. Bu işlemlerin tamamını banka müşterileri yapabilirken, banka müşterisi olmasanız bile kartsız işlemler menüsünü kullanabiliyorsunuz.

İşte bu kartsız işlemler menüsü de, kartınız yanınızda olmadığı zamanlarda imdadınıza yetişen bir özellik. Kartınız yanınızda olmasa bile, bu menüyü kullanarak para çekebiliyorsunuz.

Halkbank Kartsız Para Çekmek Mümkün Müdür?

Halkbank ATM’den kartsız para çekme işlemi, yaygın olarak kullanılan bir yöntemdir. Kartımız yanımızda olmadığında veya yeni hesap açtığımızda kartımız elimize henüz ulaşmamışsa, kartınız olmadan da hesabınızdan para çekebiliyorsunuz.

Sadece ATM’ler değil, banka şubelerini de kullanarak para çekebilirsiniz. Bunun yanı sıra şubelerin kapalı olduğu zaman dilimlerinde, ATM’lerden sorunsuz bir şekilde para çekebilmek için aşağıdaki adımları uygulamanız gerekiyor. Bu işlem halk arasında daha çok Halkbank QR kod ile para çekme olarak bilinmektedir.

Halkbank Kartsız Para Çekme

Halkbank ATM’den kartsız para çekme işlemi için ilk olarak ATM’nin kartsız işlemler menüsüne giriş yapmanız gerekiyor. ATM’de kartsız işlemler menüsüne dokunabilir, böyle bir menü göremiyorsanız da Giriş tuşuna basabilirsiniz. Giriş yaptıktan hemen sonra aşağıdaki adımları izlemelisiniz.

 • Kartsız işlemler menüsüne giriş yapılır,
 • Para çekme menüsüne girilir,
 • Kendi hesabımdan para çekme adımı tercih edilir,
 • Tutar bilgisi girilir, bankanın istediği tüm bilgiler tuşlanır.

Bu işlemleri kartsız olarak yaptığınızda banka sizi tanımak için TC kimlik numaranızı ve numaranızı isteyecek. Telefon numaranızı bankaya kayıtlı olan numaranız ile aynı girdiğinize dikkat etmelisiniz. Aksi halde banka sizi tanıyamaz ve işleminizi reddedebilir.

Aynı zamanda giriş yapacağınız cep telefonu numarasına da bir onay SMS’i gönderecektir. Bu SMS’deki şifreyi de yine ATM’den tuşlamanız gerekecek.

Halkbank ATM’den Kartsız Para Çekme, Adım Adım Resimli Anlatım

Evet bir örnekle Halkbank ATM’den kartsız para çekme işlemini resimli olarak sizlere aktarmaya çalışacağım. Cüzdanınızı evde unuttunuz ve hemen paraya ihtiyacınız var ise telefonumuzda Halkbank Mobil Bankacılık uygulaması varsa açıyoruz yoksa indiriyoruz giriş yaptıktan sonra karşımıza gelecek ekran resmi şu şekilde olacaktır;

qr yontemi para çekme anlatım 1

Menü kısmından kare kodla para çekme işlemlerine tıklayacaksınız daha sonra buradan hesabınızdan çekmek istediğiniz tutarı yazarak tamam diyeceksiniz.

qr yöntemi para çekme 2

Çekmek istediğiniz parayı girip tamam dedikten sonra aşağıdaki ekran gibi QR kodu okuyacak bir ekran açılacak ve hemen bankamatiğe tutarak, ATM den “1” tuşuna basacaksınız daha sonra ekrana QR kodu gelecek ve telefonunuzu okuttuğunuzda işlem tamamlanmış olacak ve paranız ödenecektir.

kartsız para çekme resimli anlatım 3

İşte Halkbank kare kod para çekme işlemi bu kadar kolay.

Halkbank Kartsız Para Çekme Ücretli Midir?

Halkbank ATM’lerinden kartsız para çekmek tamamen ücretsiz bir işlemdir. Elbette bu işlemin kendinize ait olan Halkbank hesabından yapılıyor olması gerek. Başka bir bankadan veya başka bir banka hesabından gelen para transferini çekmek istiyorsanız bankalar bu işlemler için komisyon talep edebiliyor. Fakat kendi hesabınızdan para çekerken ücret ödemiyorsunuz.

Halkbank Şubelerinden TC Kimlikle No İle Kartsız Para Çekilir Mi?

Halkbank şubelerinden de yanınızda kartınız olmadan para çekebiliyorsunuz. Bu işlem için TC kimlik numaranız tek başına yeterli olmuyor. Banka çalışanı, adınıza işlem yapabilmek için kimliğinizi görmeli. Yani kartınız yanınızda değilse, en azından kimliğiniz ile şubelere başvuru yaparak para çekebiliyorsunuz.

Yine tüm bankalar için bilgi verdiğimiz TC kimlik ile para çekme isimli makalemizi okuyarak farklı yöntemleri de öğrenebilirsiniz. ATM’den para çekerken ise TC kimlik numaranızı tuşlamanız yeterli olacaktır. Bunun için yanınızda hem kimlik, hem de kartınız yoksa ATM’leri kullanmaya devam edebilirsiniz.

Halkbank Kartsız Para Çekme Limiti Ne Kadar?

Halkbank ATM’lerinden kartsız olarak para çekmek istiyorsanız, bunun bir limiti olduğunu da bilmelisiniz. Banka hesabınızda ne kadar para olduğu farketmeksizin, ATM’den bir gün içinde çekebileceğiniz maksimum tutar 1.500 TL’dir. Bu işlem limiti, kartınız ile daha fazla olabiliyor.

Eğer kartınızdaki günlük para çekme limitini arttırmak istiyorsanız da banka müşteri hizmetleri ile görüşmeniz gerekiyor.

Halkbank Karekod (QR) Yöntemi  İle Kartsız Para Çekme Videolu Anlatım

Anlattıklarıma ilave olarak eğer halen kafanızda Halkbank ATM’lerinden kartsız para çekme hakkında tereddütleriniz var ise aşağıda sizler için eklediğim video yardımcı olacaktır. Çok basit ve pratik bir anlatım içermektedir.