• AMERIKAN DOLARI
  33,1952
  % -0,11
 • AVUSTRALYA DOLARI
  22,1976
  % -0,36
 • € EURO
  36,0226
  % -0,60
 • £ POUND
  42,8115
  % -0,31
 • ¥ YUAN
  4,5456
  % -0,29
 • РУБ RUBLE
  0,3772
  % 0,65
 • ÇEYREK ALTIN
  4.184,00
  % -1,32
 • BIST 100
  11.156,20
  % 0,15

Kolay Ve Hızlı Kredi Kartı Limit Yükseltme [SMS-Mobil-ATM]

Kolay Ve Hızlı Kredi Kartı Limit Yükseltme [SMS-Mobil-ATM]

Kredi kartı limit arttırma, yükseltme nasıl yapılır ile alakalı çok detaylı bilgileri sizlere sunacağım bu makalemde. Kredi kartı türleri alışverişlerde bugünün en popüler tüketici araçlarıdır. Alışverişin artmasıyla birlikte limit de ciddi şekilde artmaktadır. Kredi kartı kullanıcıları, kart limitlerini artırmak için ne yapmaları gerektiğini çoğu zaman bilmiyorlar. Kredi kartı limitinizi yükseltmek için birkaç şey düşünmeniz gerekir.

Kredi kartı limitlerinin artırılma derecesi hakkında akla ilk iki geliyor. Kredi notu ve gelir durumu. Yüksek kredi notuna sahip kişilerin banka tarafından kredilendirilmesinin daha muhtemel olduğunu söylemek mümkündür. Bu nedenle, kredi notu doğrudan kredi kartınızla ilgilidir. Bizde bu konumuzda Garanti Bankası, İş Bankası, Yapı Kredi Ve Akbank Kredi kartı limitleri nasıl arttırılır inceleyeceğiz.

Bankaların Kredi Kartı Limit Arttırma Ve Yükseltme Yöntemleri

Kredi notu düşükse, banka birçok işlem yapmayı kabul etmez. Bu nedenle, kredi notu yüksek olmalı ve borcun üstlenilmesi için gelir seviyesi yeterli olmalıdır. Kredi notu hakkında kısaca bilgilendirme yapacak olursak;

Borçluluk oranı artmış ve düşük veya ertelenmiş ödemeler kişinin puanın düşmesini tetikliyor, bankadan yapılan bir kredi başvuru işlemden sonra borçların düzenli ödemesi ve düzenli geri ödeme alışkanlığı olanlar banka bilgi deposunda puanlama esasına göre derecelendirilir. İşte kişinin bu puanı da kredi notunu belirliyor.

İlgili Makale : Kredi Kartı Alışveriş Limitini Nakite Çevirme

Kredi Kartı Limiti Yükseltme Talebinden Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler!

Yani, kredi notu, tüketicinin ödeme disiplini değerlendiren bir sistem olarak tanımlanır. Banka maaşı esas alarak kredi kartı limitini belirler. Peki bu durumda kredi kartı limiti nasıl arttırılır veya kredi kartı limiti yükseltmek için neler yapmak gerekir bir bakalım.

 • Borcun düzenli ödenmesi,
 • Krediler aylık olarak ödenmelidir,
 • Aynı günün borcunu ödemek için düşük bir kredi kartı sağlamak durumu iyileştirmede etkilidir.
 • Faturalar için otomatik ödeme talimatı, kredi derecelendirmenizi hızlı bir şekilde geliştirmenize ve limitinizi arttırmaya yardımcı olabilir.

Bu adımları düzenli olarak gerçekleştirmek isteyen herkesin, iki ila üç ay içinde kredi notu artacaktır. Kredi puanınızı kısa bir sürede artırırsanız, kredi kartı limitinizi artırabilirsiniz. Mevcut kredi kartı limitine bakarsanız minimum limit 5.300 TL’dir.

Artışın nedeni asgari ücret artışına orantılı olarak açıklanmaktadır. Bu açıdan asgari ücret, ücretin dört katına eşittir. Kredi kartı kullanım süresinin dolmasıyla ilgili olarak, dokuz aylık dönem kaldırıldı ve bu süre 12 aya yükseldi. Bu durumda, kredi kartı kullanan tüketiciler satın aldıkları ürünler için en fazla 12 aylık taksit seçeneklerini kullanabilir.

Kredi Kartı Limiti Neye Göre Yükseltilir Ve Arttırılır?

Kredi kartı limiti kişilerin gelir durumu ve yukarıdaki not bilgisine göre belirlenir. Sadece gelirde tek etken değildir, kredi kartı limiti belirlenecek kişinin diğer bankalara olan borçları diğer kredi kartları, kredi borçları göz önünde bulundurularak ödeyebileceği kadar kredi kartı limiti belirlenmektedir.

Mesela kişiler en yüksek kredi kartı limiti ne kadar, kredi kartı limiti her ay yenileniyor mu ve kredi kartı limiti aylık mıdır gibi sorular soruyorlar. Aslında bu soruyu soran tüm kişiler doğru bir kredi kartı kullanıcısı değildir.

Hatta örnek vermek gerekirse , taksitle 1.500 TL alışveriş yapan bir kişi kredi kartı limitinden sadece ilk taksitinin tahsil edileceğini düşünür. Fakat işin aslı böyle değildir. Kredi kartı limitinizden 1.500 TL tutarındaki tüm alışverişinizin tamamı tahsil edilecektir. Siz bu tutarın her ay ekstrenizde taksitlendirilmiş kısmını ödeyeceksiniz. Dolayısı ile her taksit ödemenizde kredi kartı alışveriş limitiniz tekrar artacaktır.

Kredi Kartı Limit Yükseltme Ne Kadar Sürer, Dakikalar İçinde…

Kredi kartı limiti talebiniz doğrultusunda eğer limitleriniz açık ve size tanımlanabilecek bir açık var ise hemen hemen dakikalar içerisinde sonuçlanır ve yeni limitiniz kartınıza tanımlanarak yükseltilir. Bunun sebebi artık bankaların bir çok işlemi online olarak gerçekleştirmesidir.

Eskiden olduğu gibi kart limiti arttırma talebi oluşturarak günlerce beklemenize gerek yoktur. İşlem bir kaç dakika içerisinde sonuçlanmaktadır.