Kredi Ustam
2 Yıl Önce Kullanıma Kapatılan Kredi Kartı Nasıl Geri Açılır? | YAZIYI OKUYUN
Anasayfa > Kredi Kartları > Kolay Ve Hızlı Kredi Kartı Limit Yükseltme [SMS-Mobil-ATM]

Kolay Ve Hızlı Kredi Kartı Limit Yükseltme [SMS-Mobil-ATM]

Tarih: 26.04.2020
Güncel: 26.04.2020
kredi kartı limit yükseltme

Kredi kartı limit arttırma, yükseltme nasıl yapılır ile alakalı çok detaylı bilgileri sizlere sunacağım bu makalemde. Kredi kartı türleri alışverişlerde bugünün en popüler tüketici araçlarıdır. Alışverişin artmasıyla birlikte limit de ciddi şekilde artmaktadır. Kredi kartı kullanıcıları, kart limitlerini artırmak için ne yapmaları gerektiğini çoğu zaman bilmiyorlar.Kredi kartı limitinizi yükseltmek için birkaç şey düşünmeniz gerekir.

Kredi kartı limitlerinin artırılma derecesi hakkında akla ilk iki geliyor. Kredi notu ve gelir durumu. Yüksek kredi notuna sahip kişilerin banka tarafından kredilendirilmesinin daha muhtemel olduğunu söylemek mümkündür. Bu nedenle, kredi notu doğrudan kredi kartınızla ilgilidir.Bizde bu konumuzda Garanti Bankası, İş Bankası, Yapı Kredi Ve Akbank Kredi kartı limitleri nasıl arttırılır inceleyeceğiz.

Bankaların Kredi Kartı Limit Arttırma Ve Yükseltme Yöntemleri

Kredi notu düşükse, banka birçok işlem yapmayı kabul etmez. Bu nedenle, kredi notu yüksek olmalı ve borcun üstlenilmesi için gelir seviyesi yeterli olmalıdır. Kredi notu hakkında kısaca bilgilendirme yapacak olursak;

Borçluluk oranı artmış ve düşük veya ertelenmiş ödemeler kişinin puanın düşmesini tetikliyor, bankadan yapılan bir kredi başvuru işlemden sonra borçların düzenli ödemesi ve düzenli geri ödeme alışkanlığı olanlar banka bilgi deposunda puanlama esasına göre derecelendirilir.İşte kişinin bu puanı da kredi notunu belirliyor.

Dilerseniz şimdi çeşitli bankalara ait kredi kartlarının limit yükseltme başvuruları nasıl yapılıyor inceleyelim.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Limit Yükseltme Nasıl Yapılır?

Çağrı merkezleri üzerinden Ziraat Bankası müşteri hizmetleri numarası olan 444 0 000’ı arayarak hemen limit arttırım talebinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ziraat internet şubesi veya mobil bankacılık uygulamasına giriş yaparak “kredi kartları” sayfasından kart limiti arttırmak adımlarını izleyerek başvurunuzu yapabilirsiniz.

Garanti Bankası’nın Kredi Kartı Limit Arttırma Adımları

Talebi oluşturmak için aşağıdaki adımları deneyin;

• Telefonun mesaj bölümünü girin ve giril artış bölümünü girin.
• Gerekli limitler boşluklara tabidir,
• Kartın son altı rakamı.
• Aylık net gelir bilgilerinizi girin ve 3304’e gönderin.

Bankanızdan bir mesaj aldıktan sonra onaylanan kişiler iletiyi incelemelidir. Yüksek bir kredi notu kredi limitinizi önemli ölçüde artıracaktır. Aksi halde, yükselmek zordur. Alternatif olarak, müşteri hizmetlerini arayan koşullarda çalışan kişilerin ihtiyaçlarını da iletebilirsiniz. Bonus Flash uygulamalarına ek olarak, kredi limitleri kolaylıkla ATM’lerden yükseltilebilir.

Yapı Kredi Bankası’nın Kredi Kartı Limit Yükseltme

YKB bankasına ait kartların limit arttırımı için bir çok yolu var. Bunlar şu şekildedir;

• LIMIT’i SMS ile doldurmanız, bir marj bırakmanız, kredi kartı numaranızın son altı hanesini girmeniz, aylık gelirinizi girmeniz ve son olarak 4411’e göndermeniz gerekmektedir.

• Kredi kartı limitleri telefon bankaları ile artırılabilir. Müşteri hizmetlerini aradıktan sonra 444 0 444; 1,2 ve 1 bağlanabilir.

• İnternet bankacılığını kullanarak İnternet bankacılığını arttırmak için kredi kartı limitinizi Şirket Sitesi Sayfası: Kart / Kart Servisi / Kısıtlamalar operasyonel aşamasında artırabilirsiniz.

Akbank Axess Kredi Kartı Limitini Arttırmak

Akbank doğrudan telefon bankacılığına geçebilir. Bunun için;

• Müşteriler kredi kartı limitlerini artırmak için 444 25 25 numaralı Müşteri Hizmetlerine başvurabilir.
• İnternet bankacılığı ile kredi kartı limitinizi arttırmak da mümkündür. Bunu yapmak için Akbank doğrudan başvuru adımlarını takip edin.
• Mobil bankacılığa geçmek isteyen müşteriler, limiti artırmak için 0 (262) 686 96 96 numaralı telefondan müşteri hizmetleri merkezini arayabilirler.
• Akbank şubelerine başvurarak kredi limitinizi artırabilirsiniz.

TEB Bank’ın Kredi Kartı Limit Yükseltme İçin İzlenecek Adımlar

için internet bankacılığı veya müşteri hizmetleri alabilirsiniz. Ayrıca düzenli kredi kartı artışları için TEB Bankasına bir SMS gönderilmesi de mümkündür. Bunu yapmak için, SMS bölümüne 4616’ya bir metin mesajı göndermek için LIMIT girmelisiniz.

Finansbank CardFinans’ın Kredi Kartı Limitini Arttırmak

Finansbank için ise aşağıdaki adımları uygulayarak başvuru yapabilirsiniz;

• İnternet Bankacılığı veya Müşteri Hizmetleri ile iletişim kurun.
• Kredi kartı limitinizi SMS ile artırmak da mümkündür.
• 2273’e mesaj göndermek için SMS bölümüne LIMIT yazmalısınız.
• Finansbank çağrı merkezinin aranması limiti kolaylıkla artırabilir.
• 0 850 222 19 01 tuşlarını kullanarak ve limiti artırarak gerekli talepleri yapabilirsiniz.

İş Bankası Müşterileri İçin Özel Olarak Limit Yükseltmek

• İŞCEP mobil uygulaması,
• İnternet bankacılığının kurulması ve müşteri hizmetleri ile iletişim kurulmasıyla artan limitler elde edilmektedir.

İlgili Makale : Kredi Kartı Alışveriş Limitini Nakite Çevirme

Kredi Kartı Limiti Yükseltme Talebinden Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler!

Yani, kredi notu, tüketicinin ödeme disiplini değerlendiren bir sistem olarak tanımlanır. Banka maaşı esas alarak kredi kartı limitini belirler. Peki bu durumda kredi kartı limiti nasıl arttırılır veya kredi kartı limiti yükseltmek için neler yapmak gerekir bir bakalım.

  • Borcun düzenli ödenmesi,
  • Krediler aylık olarak ödenmelidir,
  • Aynı günün borcunu ödemek için düşük bir kredi kartı sağlamak durumu iyileştirmede etkilidir.
  • Faturalar için otomatik ödeme talimatı, kredi derecelendirmenizi hızlı bir şekilde geliştirmenize ve limitinizi arttırmaya yardımcı olabilir.

Bu adımları düzenli olarak gerçekleştirmek isteyen herkesin, iki ila üç ay içinde kredi notu artacaktır. Kredi puanınızı kısa bir sürede artırırsanız, kredi kartı limitinizi artırabilirsiniz. Mevcut kredi kartı limitine bakarsanız minimum limit 5.300 TL’dir.

Artışın nedeni asgari ücret artışına orantılı olarak açıklanmaktadır. Bu açıdan asgari ücret, ücretin dört katına eşittir. Kredi kartı kullanım süresinin dolmasıyla ilgili olarak, dokuz aylık dönem kaldırıldı ve bu süre 12 aya yükseldi. Bu durumda, kredi kartı kullanan tüketiciler satın aldıkları ürünler için en fazla 12 aylık taksit seçeneklerini kullanabilir.

Kredi Kartı Limiti Neye Göre Yükseltilir Ve Arttırılır?

Kredi kartı limiti kişilerin gelir durumu ve yukarıdaki not bilgisine göre belirlenir. Sadece gelirde tek etken değildir, kredi kartı limiti belirlenecek kişinin diğer bankalara olan borçları diğer kredi kartları, kredi borçları göz önünde bulundurularak ödeyebileceği kadar kredi kartı limiti belirlenmektedir.

Mesela kişiler en yüksek kredi kartı limiti ne kadar, kredi kartı limiti her ay yenileniyor mu ve kredi kartı limiti aylık mıdır gibi sorular soruyorlar. Aslında bu soruyu soran tüm kişiler doğru bir kredi kartı kullanıcısı değildir.

Hatta örnek vermek gerekirse , taksitle 1.500 TL alışveriş yapan bir kişi kredi kartı limitinden sadece ilk taksidinin tahsil edileceğini düşünür. Fakat işin aslı böyle değildir. Kredi kartı limitinizden 1.500 TL tutarındaki tüm alışverişinizin tamamı tahsil edilecektir. Siz bu tutarın her ay ekstrenizde taksitlendirilmiş kısmını ödeyeceksiniz.Dolayısı ile her taksit ödemenizde kredi kartı alışveriş limitiniz tekrar artacaktır.

Kredi Kartı Limit Yükseltme Ne Kadar Sürer, Dakikalar İçinde…

Kredi kartı limiti talebiniz doğrultusunda eğer limitleriniz açık ve size tanımlanabilecek bir açık var ise hemen hemen dakikalar içerisinde sonuçlanır ve yeni limitiniz kartınıza tanımlanarak yükseltilir. Bunun sebebi artık bankaların bir çok işlemi online olarak gerçekleştirmesidir.

Eskiden olduğu gibi kart limiti arttırma talebi oluşturarak günlerce beklemenize gerek yoktur. İşlem bir kaç dakika içerisinde sonuçlanmaktadır.

Kutay DEMİRCİ / Finans Uzmanı
Kolay Ve Hızlı Kredi Kartı Limit Yükseltme [SMS-Mobil-ATM]
Finans ve krediler ile alakalı güncel içeriklere meraklı ve araştırdığı yazıları bloğunda eğitici ve öğretici şekillerde yayınlayarak , blog ziyaretçileri ile paylaşmayı sever. Kredi skoru ve banka kredileri ile alakalı merak ettiğiniz tüm sorunlarınızı soru cevap sayfamızdan ve makale altındaki yorum formları ile sorabilirsiniz.
Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git