• AMERIKAN DOLARI
  33,1952
  % -0,11
 • AVUSTRALYA DOLARI
  22,1976
  % -0,36
 • € EURO
  36,0226
  % -0,60
 • £ POUND
  42,8115
  % -0,31
 • ¥ YUAN
  4,5456
  % -0,29
 • РУБ RUBLE
  0,3772
  % 0,65
 • ÇEYREK ALTIN
  4.184,00
  % -1,32
 • BIST 100
  11.156,20
  % 0,15

Menfaatsiz Borç Para Veren Hayırseverler [Zenginler-Dernek]

Menfaatsiz Borç Para Veren Hayırseverler [Zenginler-Dernek]

Bugünkü yazımda sizlere karşılıksız menfaatsiz bir şekilde borç para veren hayırseverler, zenginler var mı, gerçekte bu insanlar hayatta aramızdalar mı, bahsetmek istiyorum. Bildiğiniz gibi dünya şuanda ekonomik bir krize sürüklendiği ve güncel bir sağlık sorunu yada daha doğrusu salgını olan “covid 19” virüsü ile boğuşmaktadır. Tüm bankalar bu konuda bir yere kadar destek olsa da işine gidemeyenler borçlarını ödeyemeyenler oldukça fazla böyle bir durumda insanların akıllarına faizsiz bir şekilde borç para veren hayır kurumları, vakıflar veya dernekler var mı diye geçmiyor değil…

Bu soru çok merak edilen bir soru olduğu gibi, gerçekliği de uzun zamandır tartışılıyor. Zenginler, vakıflar, dernekler, topluluklar ve hayırsever iş adamları ihtiyaç sahibi olan kişilere yardım yapıyor mu yapmıyor mu hep merak edilmiştir. Yaptığımız araştırmalara göre, ihtiyaç sahibi olan kişilere bir çok yardım yapan, nakit ödeme yapan, aylık ihtiyaçlarını karşılayan bir çok kurum ve kuruluş bulunuyor. Elbette, zor durumda olan kişilere devletimiz tarafından da bazı yardımlar ve destekler sunulmaktadır. Bunun için de işsizlik maaşları veya fakirlik yardımı gibi yöntemleri düşünebiliriz. İlgili belediyeler bu konular hakkında yardımcı olacaktır. Peki borç para veren hayırsever kişiler derken kimlerden bahsediyoruz detaylıca bakalım.

Destek Olmak İçin Borç Para Veren Hayırseverler Kimlerdir?

Hem vicdanen hem de dinimize göre ihtiyaç sahiplerine ve zor durumda olanlara yardım etmek oldukça yerinde bir davranıştır. Bu tarz hayırsever insanlar genelde kendilerini gizler ve yaptıkları yardımların çok bilinmesini istemezler çok yakın bir zamana kadar. İstanbul’un belirli ilçelerinde zengin bir iş adamı tarafından ihtiyaç sahibi aileler belirlenerek 1.000 TL ve 2.000 TL tutarında zarflanmış paralar verilmiştir. Tabi bu beklenmeyen zamanda gelen karşılık beklenmeyen para ihtiyaç sahibi kişileri oldukça memnun etmiştir.

Yine bir hayır kurumu olan ve çok tanınmış bir kişi olan Haluk LEVENT öncülüğünde kurulan “AHBAP” derneği karşılık ve menfaat beklemeden borç para veren vakıflar arasında gösterilebilir. Tabi kurum bunu belirlerken kendi araştırmaları ve kriterleri bulunmaktadır. Resmi sitesi https://ahbap.org/ ‘dur.  Dostlar Derneği’nin amacı, toplumdaki insanlara yardım etme bilincini güçlendirir, iyi insanlar ve iyi toplumlar kurar ve yerel kültürü korumak isteyenlere işbirliği modelleri ve projeleri aracılığıyla yeni ve modern işbirliği ve dayanışma ve dayanışma ağları oluşturur. Ayni ve nakdi her türlü yardım desteğini sunmaktır.

 • Yardım Ve Dayanışma İçin Kurulmuş Özel Dernekler
 • İhtiyaçları Gidermek Ve Yardımlaşmak İçin Kurulmuş Özel Vakıflar
 • Yüksek Gelire Sahip Olan ( İş Adamları, futbolcular, Sanatçılar)
 • Holdingler
 • Devletin Fakirlere Vermiş Olduğu Maddi Destekler

Olarak sıralanabilir. Örnek vermek gerekirse, KOÇ Holding yine kendi bünyesinde kurmuş olduğu Vehbi KOÇ Vakfı ile bir çok sosyal sorumluluk projesine imza atıyor. Bir kişi, net olarak nakit yardımlar yapmasa da, bu vakıflar sayesinde bir çok ihtiyacınızı karşılayabiliyorsunuz. Elbette bu gibi yardımlar almak için de bazı kriterler gerekiyor. İlk hedefleri ihtiyaç sahiplerine ulaşmak olduğu için, ihtiyaç sahibi olduğunuzu kanıtlamalısınız.

Borç Para Veren Hayırsever Zenginler Elden Ödeme Yapar Mı?

Aslına bakarsanız nakit ödeme yapan, borç para veren zenginler ve hayırseverler oldukça azdır, bunun sebebi kimse yapmış olduğu bir hayır işini ulu orta herkesin önünde yapmak istemez. Çünkü bu kişiler yaptıkları yardımları karşılıksız olarak yapar ve bunları da kurdukları dernekler vakıflar aracılığı ile yapar. Yani zengin bir sanatçının, futbolcunun veya iş adamının size elden borç para vermesi pek mümkün değil. Bunun mümkün olabilmesi için bu kişiyle tanışıyor olmalı ve birebir ricada bulunmanız gerekiyor.

para yardımı yapan dernekler

Ama şunu söylemeden de geçemeyeceğim artık günümüzde zengin kişilere ulaşmak çok kolay nasıl derseniz Instagram, Facebook ve diğer sosyal platformlar aracılığı ile gerçek ihtiyacınızı bu kişilere mesaj yoluyla iletebilirsiniz. Tabi bu kişilerin sizin bu yardım talebinizi ne kadar dikkate alacağı veya bu mesajı okuyarak yardımda bulunacağı tamamen şanstır.

Borç para veren hayırseverler arasında olmaktansa karşılıksız bir şekilde, Vakıflar, Dernekler veya yardım kuruluşları aracılığı ile para ihtiyacı olan ailelerin çocuklarının eğitim masraflarını üstleniyor yada bu ailelere birebir hangi desteklere ihtiyacı var ise bu alımları yapıyor buda bir nevi nakit para vermeyle eşdeğer aslında… Bu ihtiyaç sahiplerinin çocukların okul masraflarından, servis masrafına kadar, sınav ücretlerinden tüm işlem ücretlerine kadar her şeyi karşılayarak ailenin omuzlarından eğitim yükü tümüyle alınmış oluyor. Sizler de bu sayede eğitim için aile bütçesinden para ayırmamış oluyorsunuz.

Maddi Destek Ve Yardım Eden Hayırseverlere Nasıl Ulaşırım?

Yazımın başında da belirttiğim gibi borç para veren veya karşılıksız ve menfaat beklemeden yardımda bulunan hayırseverlere ulaşmak zordur. Bu kişiler tanımadıkları kişilere elden para vermezler. Bu kişilere bu şekilde oldukça fazla istekte bulunan olduğundan ister ünlü bir sanatçı veya iş adamı olsun size pek yanıt vermek istemeyebilirler.

Aslında haklı da sayılırlar çünkü artık günümüzde gerçekten paraya ve yardıma ihtiyacı olan kişileri ve dolandırıcıları ayırmak çok zor ama yine de denemek isterseniz aşağıdaki bazı yöntemleri deneyebilirsiniz.

Futbolcuların Instagram Sayfalarını Takip Edin Ve Yardım Mesajı Gönderin

Mesela eğer maddi desteğe ihtiyacınız var ve bu gerçekten kanıtlanabilir ve ikna edilebilir belgelerle sabit ise ve zor durumdaysanız süper lig profesyonel futbolcularından yardım talebinde bulunabilirsiniz. Örnek olarak Türkiye’de çok popüler olan Abdulkadir ÖMÜR futbolcu abimizin https://www.instagram.com/abdulkadiromur10/ instagram hesabını takip ederek bu gerekçeli yardım talebinizi dile getirebilirsiniz.

Tabi bu kişilerin cevap verip vermeme ve yardım edip etmeme hakları tamamen kendilerinin bileceği bir iştir. Bunu tamamen size bir örnek olarak veriyorum. Dediğim gibi böyle bir yardım talebine cevap gelir mi gelmez mi biraz kestirmesi zor ama denenebilir.

Yardım Eli, Ve Beşir Derneklerine Başvuru Yapın

Bu işi biraz daha düzgün ve resmi bir yoldan dile getirmek istiyorsanız. Maddi destek yapan yardım kuruluşlarına başvuru yapabilirsiniz. Bu kurumlar sizin başvurunuzu ve para ihtiyacınızı ve maddi giderlerinizi araştırarak gerçekten böyle bir yardıma ihtiyacınız varsa gerekli prosedürler tamamlanarak sizlere yardımda bulunabilirler. Para veren hayırseverler genellikle böyle derneklere para verirler ve derneklerde ihtiyaç sahiplerini belirleyerek bu yardımları gerçekleştirirler.

Yardım Eli Başvuru : Buradan

Beşir Derneği Yardım Talebi için : Tıklayınız

E-Devlet Üzerinden Sosyal Ekonomik Destek Hizmeti Ön Başvurusu Yapın

Devlet’de hayırsever bir kurumdur aslında bu yüzden sosyal hizmet kapsamındaki vatandaşların ve maddi ve manevi desteğe ihtiyacı olan kişilere başvuru yapma fırsatı sunar ve değerlendirmeler sonucunda gerekli tüm destekler Devlet tarafından eksiksiz olarak yerine getirilir. Bunun için e-devlet sitesine girerek başvuru yapmanız yeterlidir.

Ünlü Sanatçıların Facebook Hesaplarını Takip Edin Yorum Ve Mesajlarla Yardım İsteyin

Zengin sanatçıların Facebook hesaplarını takip etmek ve yorum kısmından ve  mesaj kısımlarından maddi yardım talebi istemekte farklı bir yol olabilir. Fakat unutmamalısınız ki bu kanallardan bu kişilere ulaşmak ve gerçekten ihtiyacınız olduğunu ispatlamak oldukça zordur. Gereken hayranlarının mesajları gerek ise yardım talepleri mesaj kutularını oldukça doldurmuş olabilir ve sizin gerçek olan bu destek talebinizin gözden kaçması okunamaması çok muhtemeldir.

Borç Para Veren Hayırseverlere Ulaşamadım Ne Yapmalıyım?

Eğer tüm seçenekleri denediniz ve hiçbir şekilde hayırsever zenginler ile bir iletişim kuramadı iseniz senetle borç para veren firmaları deneyebilirsiniz. Tabi bu şirketler faiz ve komisyon alacaklardır, bunu bilerek bu yola başvurmalısınız. Bununla alakalı senetle borç para veren firmalar başlıklı yazımı okuyabilirsiniz. Birde hatırlatmam da fayda var borç para veren tefeciler var bu kısımdan kesinlikle uzak durunuz tefeci arıyorum başlıklı yazımda neden bu tarz bir eylemde bulunmamanız gerektiğini tüm detayları ile anlattım.

Umarım para veren hayırseverler ile ilgili tüm detayları sizle paylaşabilmişimdir. Hoşça kalın.

YORUMLAR YAZ
 • Eylem4 yıl önce
 • Selamun aleyküm. Utanarak mesaj yazıyorum. 15 aylık bebeğim var. Eşimin çalışıyor olduğu restoran korona virüsü sebebi ile kapatıldı. İş kura gitti. Gün eksik demişler. Ev temizliyordum. Çağırmıyorlar. Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfına gittim. Kayıt yapmıyoruz, toplantı yapmıyoruz dediler. Allah rızası için destek olurmusunuz? suleyman.eylemmm @ gmail . com

 • Aydın4 yıl önce
 • Bu güne kadar Babamdan hariç hiç hayır sever görmedim. Rahmetli Babam aham şaham bir varlığa sahip değildi. Fakat, ekmeğini insanlarla paylaşmayı severdi. Dürüst bir insandı. Asla başkasının hakkını almaya çalışmazdı. Hep şükür ederdi. Bu yüzden hep projeler yapmaya çalışıyorum. Benim de yeteri imkanım yok. Fakat projelerimle insanlara ekmek kapısı açmayı çok istiyorum. Ben bir adım atabilsem ikinci adımda üçüncü adım da kendiliğinden gelir ve insanlara her halukarda yardımım dokunmuş olur. Yeterki çemberi kırabileyim. Oda Allah’ın taktirine bağlıdır. Birileri bana adım atmamı sağlarsa eğer bende hayatım boyunca hayırda yarıışırım. Çok istiyorum insanlara el uzatmayı… Yine taktir Allah’ın dır. Kısmette varsa olur yoksa da yapabilecek bir şey yok.

  • Celal4 yıl önce
  • Abi bana otuzbin lazım düğün yapacam senet yapalim 2bin aylıkla geri oderim

  • Kutay DEMİRCİ4 yıl önce
  • Aydın bey sizin gibi insanların sayısı çoğaldıkça maddi ve manevi ihtiyacı olan insanların sıkıntıları da bir nevi geçmiş olacak güzel düşünceleriniz için teşekkürler. Eğer ihtiyacı olanlar yorumların sonuna mail adreslerini yazarlar ise bu yazıyı okuyan belki bir hayırsever iletişime geçer, bu yüzden mail adreslerini mutlaka ekleyelim.

   • Anı4 yıl önce
   • Freelance spor egitmeniyim pandemi basindan beri is yerimiz kapandigi ve acilmasina ragmen insanlar spora gelmedikleri icin batmis durumdayim. Acil 10.000 liraya ihtiyacim var. Tek basimayim ailemden destek yok. İnsallah eylul ekimden sonra isler acilir diye dua etmekten baska elimden birsey gelmiyor. Kirami odeyemiyorum marttan bu yana. Lutfen imkani olan biri yardimci olabilirmi? Geri odeme sartiyla yardim istiyorum.
    aniayhan@hotmail.com mail adresimi de yazdim. Borc olarak lutfen biri yardim etsin.

 • Umut ozan öztaş4 yıl önce
 • Selamunaleykum efendım sosyal bı guvencem yok gunluk yomıyeyle gecımımızı saglıyorduk corona belası bızı kuru ekmeye muhtac ettı 2kiram faturalarım bırıkmıs odeyemıyorum allah ıcın bana yardım edın lutfen cok zor durumdayım gonlunuzden n koptuysa ben dılencı deyılım yalnıs anlamayın gercekten ıhtıyacım var 2 çocuğum var bayram geldı gercekten cok zor durumdayım ALLAH peygamber için bana yardım edın lutfen Oztasumutozan@gmail.com

 • Leyla4 yıl önce
 • İnanın zor durumdayım acil onbine ihtiyacım var lütfen yardım edin

 • Kerem uyar4 yıl önce
 • Acilen nakite ihtiyacım var 5000tl

 • Şengül4 yıl önce
 • Merhaba benim iş yerim vardı,geçen yıl mart ayında tüm sosyal medyada fotoğrafım çocuk kaçıran kadın diye paylaşılmış ve bu siber saldırıdan dolayı battım, sürekli haciz kararları çıkıyor, işimden ailemden oldum, savcılık araştırıyor ama henüz bir şey yok, ne yapacağımı nasıl borçlarımı ödeyeceğim bilmiyorum, yardımcı olursanız sevinirim, kocakafasengul@gmail.com

 • Burak4 yıl önce
 • Sayın büyüklerim çok acil 8 milyara ihtiyacım var lütfen yardım edin sizleri seviyorum

 • Bilal4 yıl önce
 • Bayramdan sonra düğünüm var Allah için 10000 TL ihtiyaçım var ne olur lütfen yardım edermisiniz mail de bırakıyorum lütfen çok ihtiyaçım var bilalgul3472@icloud.com

 • Okan4 yıl önce
 • Merhaba yalniz yasiyorum ilk defa bu duruma Dustum kirami odemem lazim bayram gunu 10 yasindan beri sokaklara buyudum ailem disladi beni cocukluk travmasi atlattim virus ten once daire yuttum ama simdi Yemek yemeye param kalmadi kredi borcum kart borcum dolu sadece bu ayki Kirayi borc istiyorum lutfen odeyemezsem sokaklara dusucem tek istegim 1 aylik borc sadece 1.500 tl kira faturalarim okan.karasu34@hotmail.com

 • HÜSEYİN Şimşek4 yıl önce
 • Selamın aleyküm hayırlı günler acil 130000 TL ihtiyacım var faizsiz bana kim kardımcı olabilir Bi hayır sever arıyorum aylık 1500 öderim geri Allah rızası için menfaat aramadan üste para istemeden YARDIMCI olacak birini arıyorum hsyn.smsk.0606@hotmail.com mail atın yardım edebilirseniz saolun

 • Vel4 yıl önce
 • Merhaba 13.000 tl ye ihtiyacım var. Lütfen desteği olabilecek olan için mail bırakıyorum. Geri ödeme şartıyla.
  e6m3e2m@gmail.com

 • Özge kaya4 yıl önce
 • Merhaba Çok acil 350 liraya ihtiyacım var .lutfen gerekirse borç olarak öderim

 • Hüseyin Şimşek4 yıl önce
 • SELAMIN ALEYKÜM HAYIRLI GÜNLER KREDİ BORCUM VAR ÖDEYEMEDİĞİM İÇİN HEP KREDİYİ KREDİ İLE KAPATMAKTAN YÜKSELDİ ZOR DURUMDAYIM ne olur Allah rızası için yardım edin bana geri öderim elimden geldiği kadar yeterki faizden kurtarın beni evime faiz girdi gireli huzur kalmadı Allah rızası için yardım edin yalvarırım

 • Anne4 yıl önce
 • Selamun aleyküm. İki yaşında bebeğim var. Korona virüsü sebebi ile çalışmıyor eşim. Bir odanın içerisinde yaşıyoruz. Bebeğimin ihtiyacı olan malzemeleri satın alamıyorum. Para istemiyorum. Kargo ile göndermek isterseniz kabul ederim. Dua ederim. Allah rızası için destek olurmusunuz? Gmail hesabımı yazacağım. eylemmetin3@gmail.com

 • Gül4 yıl önce
 • Bu sayfalarda gerçekten hayır sever biri varmıdır yada yardım için gelen biri varmıdır bilmiyorum ama benim eşim kanser hastası ondan ayrıldıktan sonra tedaviye başladı evim kira ve durumum çok kötü ben çalışmıyorum o hasta ben bakıyorum bu durumda kiram fatutalarim derken borcum oldu biri yardım edip Allah rızası için menfaat beklemeden el uzatirmi bilmiyirum ama inşallah bı hayır sever sesimi duyar
  Ulaşım sağlayacağınız e postam
  akgulcan90@gmail.com
  Budur Allah adını vererek diyorum ki menfaat bekleyerek kimse gelmesin düşene kadın diye birde o şekilde karşılık beklemesin lutfen

 • Hakan4 yıl önce
 • Bende şu anda ışsizim zor durumdayım evim kira 3000 tl borç istiyorum işe girince 9 taksitle öderim saygılar selamlar.

 • Nuray4 yıl önce
 • Öyle bir bataktayimki artik intihar edicem iki cocugum var onlar icin ayaktayim esimden bosandim dolandirildim iki senedir hukuk mucadelesi veriyorum son ekmek parama kdr caldilar esyalarimi sattim iki cicugum icin allh rizasi icin bu msji okuyan varsa ne olursa yardimlariniza muhtacim borcuma destek olana karsiliginda senet imzaliyarak hemde hapis cezali senet imzalarim

 • Şakir Ertuş4 yıl önce
 • Öncelikle rabbimin merhameti uzerinize olsun inşallah.tm olarak 11 aydir işsizim defalarca belediye ve bir çok yerlere baş vuruda bulundum defalarca derdimi anlattım ve hc bir şekilde sonuç alamadım yüzde kırk engelliyim ve evliyim çok zor durumdayım çaresizim iş bulamıyorum eşimden utanıyorum evime bakamadigim için 4 aydır kiramı yatiramiyorm en kısa zamanda evimn sahibi beni evnden çıkaracak . gitlaga kadar borç içindeyim çok çaresizim iki yerden iş sözü aldım sadece bana acıl lazım olan yanlız 6300 TL para Allah rızası için yardım ediniz yüce rabbim sizi sevdiklerinize bağışlasın inşallah rabbim sizi sevdiklerinize bağışlasın .sadece sizlere yapacağım tek bir iligim var eşimle birlikte szlere dua etmek .devletten aldığım sosyal yardımlaşma vakfından aylık 530 TL bir para.ihtiyac sahibiyim Allah rızası için yardım ediniz

 • Bende Kalsin4 yıl önce
 • Bugün 10 bin TL bulamazsam yuvam yikilicak umudum bile yok Allahim sen bı kapı aç ne olursun yoksa harbiden intihar edicem

 • John Lisa4 yıl önce
 • Hızlı kredi, hız ve rahatlık için oluşturulmuş kısa vadeli bir kişisel kredi türüdür. Hızlı kredi ürünleri, nakit acil durumlarına hızlı çözümler sunmak için tasarlanmıştır. Bu tür teminatsız finansman, kredi tutarları oldukça küçük ve kredi süreleri kısa olduğundan, genellikle kredisi nispeten zayıf olanlar için uygundur.

  Bay John Lisa
  Teşekkür ederim,

 • mert4 yıl önce
 • merhaba arkadaslar bana kredım konsuunda bır arkadas yardımcı oldu sakınan ınanmayın cogu dolandırıcı sagolsun elımızden tuttu saglam bırıde kredımı cıakrdı

 • Bayram durdu4 yıl önce
 • Merhaba benim sizden bir ricam var garanti bankası na kredi borcu m var aldığı m maaş borca gidiyor cocuklarım ihtiyaç larini karşılamıyor um ikitane çocuğum var zor durumda yım lütfen yardım edin

 • Mehmet Göğüş4 yıl önce
 • Merhaba ben mehmet göğüş kredi ve kredi kart borçlarımı nedeniyle sıkıntıdayım.emekliyim bana bu konuda destek olabilirmisiniz.90000 tl.borçlarımı kapatmam için gerekli bu parayı size tekrar geri aylık 1000 tl.olarak istediğiniz hesaba öderim.yalancı ve dolandırıcı değilim. ALLAH rızası için böyle bir iyilik yapacak kardeşimiz varsa çok sevinirim.

 • Berrin4 yıl önce
 • Benim 200 liraya ihtiyacım var bana yardım edebilecek biri varsa TR02 0004 6001 2488 8000 3235 ** berrin arı***** akbank iban numarasına çok acil olarak lütfen

 • harun karlık4 yıl önce
 • Mrb yardim edin bana 130milyar lazim ben ayda 1 oderim gerekirse bankalardan bunaldim lutfen

 • Birgul4 yıl önce
 • Çok acil paraya ihtiyacımvar acil teşekkür ederim

 • Güler4 yıl önce
 • Merhaba hayır severler.. Ben 59 yaşındayım bir bayanım ev almak huzurlu bir şekilde evimde yaşamak istiyorum.. Eşim uzun yıllar bitkisel hayat yaşadı dönüşü olmadı vefat etti ona bakmak zorunda kaldım çok zorluklar çektim. Bundan sonra kalan günlerimi huzur içinde geçirmek istiyorum. Yardım seven zenginler Allah rızası için yardımcı olun.. Sizlere duacı olurum..

 • Gani4 yıl önce
 • İşten çıkarıldım batmak üzeriyim 2 aydır çalışmıyorum kredi ödemelerim var icralık oldum birinde 5 kuruşuz kaldım lütfen sesimi duyun

 • Suzan4 yıl önce
 • Acil paraya ihtiyacım lütfen bana yardım edin

 • Sinan4 yıl önce
 • Gerçekten ihtiyacım var ne olur yardım edin kredilerimi ödeyemiyorum bari borç verin aylık size ödeyeyim bankalar kredi vermiyor işsiz kaldığım için ödeyemedim

 • Mustafa4 yıl önce
 • Duygu sömürüsü olsun diye yazmıyorum o kadar zor durumdayımki anlatamam çok borcum var geceleri uyuyamıyorum bazen sabah olmasin diyorum sürekli tetik halindeyim telefon mu çalacak alacaklımı arıyor diye psikolojim iyice bozuldu iki tane çocuğum var ellerinizden öper onları düşünmesem intiharı dahi çok düşündüm evdekilere durumumu hissettirmemeye çaĺışıyorum ama için için sıkıntı stresten sanki bağrında 1000 ton yük var gibi bazen nefes alamıyorum yani yazdıklarında eksik yok fazla var en ufak duygu sömürüsü yapıp para tırtıklayıp keyfi harcama düşüncem var obalınızı çekeyim bana böyle iyilik yapan birisi olursa bir ailenin kurtuluşunu vesile olur samimiyetle söylüyorum durumum okadarmı okadar kötü yazmaya kalksam sayfalar yetmez lütfen yardım edin telefon numarası adreste veririm benim yazdıklarım candan cigerden ALLAH rızası için yardım çığlığı mail adresi yazdım ama mail kullanmadigim iiçin o yazdığım adresle kimseyle iletışime geçemiyorum

 • samara4 yıl önce
 • Benimde eşim ceza evinde bir tane çocuğum var hiç çalışmadım, gelirim yok fitre ile geçiniyorum. Allah rızası için yardım eder misiniz.

 • Sevim3 yıl önce
 • Çok zor durumdayım oğlum cezaevinde oturduğum evin sahibi evden çıkardı diğer oğlum yeni bir iş kurmak için borç aldı ama işi rast gitmeyince borcumuzu ödeyemedik giderlerimizi karşılayamaz olduk kullandığım telfdan başka sarıçam bir şey kalmadı ne olur yardımınıza ihtiyacım var

 • Dursun kovan3 yıl önce
 • Selam allah razasi icin yardim ediniz acil olara yardim isdiyorum 25 miliyara ikdiyacim var senet verim ne isderseniz yaparim

 • Hekimoğlu3 yıl önce
 • Selamün aleyküm arkadaşlar Kurtuluş Dergahından yazıyorum mümin kardeşimiz sizlere yardımcı olmak isteyen hayır severlerin bağışları ile bir nebzede olsa sıkıntilarinizi gidermek amacıyla buradayiz bize ulaşın gerçek ihtiyaç sahiplerine elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağız Allah’a emanet olun 053620376sıfıryedi

  • Mehmet3 yıl önce
  • İyi akşamlar hocam ben 54 yaşında ankilozan spondilit ve koah hastasıyım. 6 aydır işsizim. Yınede tedavi olmam gereken rahatsızlığım var. Bankalara borclarım var ve kiramı bıle ödemeye zorlanıyorum. Çok zor durumdayım. Lütfen bana yardımcı olabilirmisin. Çok zor durumdayım lütfen

  • nihat3 yıl önce
  • Selamünaleyküm merhaba ben Nihat ölmez Manisa da oturuyorum aslen Konyalıyım 45 yaş evli 1 çocuk babasıyım acilen100000 tl ihtiyacım var bu parayı borç olarak istiyorum eşit taksitlerle ödemek istiyorum kredi çekemiyorum tıkandım boçlarımı tek çatı altında toplamak istiyorum lütfen bana yardımcı olun 531 651 96 79

  • Mehmet3 yıl önce
  • Selamün aleyküm hocam belkide benden daha çok paraya ihtiyacı olan vardır Allah herkese yardım etsin.Benim sizden istediğim yedi yıldır evliyim nişanlıyken eşime sana evlendigimiz zaman ev alacağım diye söz verdim ama hiçbir şey umduğum gibi olmadı ne işe girdiysem bütün işlerim ters gitti hep zarar ettim.Elde avuçta az bişey kaldı eğerki yakın zamanda ev alamazsam eşimle boşanma aşamasına gireceğiz haklida verdiğim sözü tutamadım.sizden ricam Allah rızası için maddi yardım bekliyorum karşılıksız olmasın borç istiyorum lütfen yardımcı olun durumum çok kötü

  • Muhammet3 yıl önce
  • Merhaba sayin Hakim oglu

   Ben size yazyiyorum ama dogrumu ediyorum bilemedim. Benim istecegim para cok buyuk rakam, belkde o benim icin oyledir ama yinede sizden Allah c.c. cok razi olsun.

   saygilarimla

  • Ahmet3 yıl önce
  • Slm mrh çok zor durumdayim acil nakite ihtiyacım var gerçekten her şeyi göze aldım iki çocuğum var aci yardımlarınızı bekliyorum

  • abdullah3 yıl önce
  • meraba kurtuluş hocam bende sizin dergaha üye öğrencinizim ALLAH sizlerden razı olsun.

 • Cemil3 yıl önce
 • 78 bin liraya ihtiyacim var lutfen bana yardım edin intihar edicem dayanamiyorum allah bu bankalarin ve verdikleri kredilerin belasini versin

 • Hasan Eroğlu3 yıl önce
 • Slm hayir seven insanlar ben yeni bir ise basliyacagim orman kesim isi bunun icin ekip kurmaya htiyacim var ve her ekibin masrafi 10.000 tl suan elimde 2 ekip var ve ben parasizliktan dolayi ise baslatamiyorum bankalar hic bir borcum yokken bana kredi vermiyor Yapacağım isin getirisi guzel bana yardimci olacak kisinin geri odemesi haziranin sonua kadar geri alabilir senet yapa bilirim uzerimde bu parayi karsiliyacak gayri menkul var fakat evimi satmak istemiyorum

 • Murat erol3 yıl önce
 • Slm ben malatyadan adanaya geldim orda issiz olduğum için eşimden ayriyim 3 çocuğum var 2 si lise 1 tanesi ilk okul 1 e gidiyo evi adanaya getirmek için 3 bin tly ihtiyacım var bana yardımcı olacak allah rızası için hayır severlere sesleniyorum çok zor durumdayım yardım bekliyorum

 • Filiz akcay3 yıl önce
 • Yardim edermisiniz banka borcum var oduyemiyorum lütfen yardim edermisiniz banada para lazım

  • Mahmut3 yıl önce
  • Mrb benim adım Mahmut 12 yaşından beri çalışıyorum 12 yaşında babamı kaybettim evin en büyüğü olarak aileme ve 2 çocuguma ben bakıyorum bana 50000 bin lira lazım aylık gönderirim kimsenin hakkını yiyemem çünkü Bi çocugum hasta bu parayıda kardeşimin dügününü yapmak için istedim Allah rızası yardım edin buda numaram 05435804142

 • Serdar3 yıl önce
 • Babam trafik kazsi geçirdi çok magduruz

 • Şadiye atak3 yıl önce
 • Babamdan yetim maaşı alıyorum oda zar zor yeten bir maas ve acilen bir iş kurmak istiyorum onada sermaye lazım. Buna borç veren çıkabilirdi acaba

 • Mehmet3 yıl önce
 • Selamün aleyküm hocam belkide benden daha çok paraya ihtiyacı olan vardır Allah herkese yardım etsin.Benim sizden istediğim yedi yıldır evliyim nişanlıyken eşime sana evlendigimiz zaman ev alacağım diye söz verdim ama hiçbir şey umduğum gibi olmadı ne işe girdiysem bütün işlerim ters gitti hep zarar ettim.Elde avuçta az bişey kaldı eğerki yakın zamanda ev alamazsam eşimle boşanma aşamasına gireceğiz haklida verdiğim sözü tutamadım.sizden ricam Allah rızası için maddi yardım bekliyorum karşılıksız olmasın borç istiyorum lütfen yardımcı olun durumum çok kötü

 • Bulent kesimogllu3 yıl önce
 • Calismiyorum acil kiram faturarim icin nakite ihtiyacim var yardimci olursaniz sevinirim

 • Fatma3 yıl önce
 • Hayırlı geceler
  7 senelik evliyim kiracıyım istanbulda yaşıyorum.Eşim tek maaşla çalışıyor ve özel sektör olduğu için arada işsiz kalıyor. Böyle olunca hiç bir şekilde para biriktirip bir araba bile alamadık. Geçen hafta eşimin teyzesi aradı paraya sıkıştiklarini söyledi eğer bir miktar para verirseniz geri kalanını da eve taşındıktan sonra taksitle ödersiniz sizinde eviniz olsun dedi. Eşimin ailesi de hiç bir şekilde destek olmuyor. 2 çocuğumuz var. Faize bulaşmak istemedigim halde mecburiyetten bankaya başvuru yaptım fakat kredi notum düşük diye vermediler. Eğer Allah rızası için borç para vermek isteyen varsa çok memnun olurum ve ömrüm boyunca dua ederim.
  Çünkü çok bunaldım. Şimdiden çok teşekkür ediyorum

 • Ferhat3 yıl önce
 • Allah rizasi için yardım edecek yokmu çok.zor durumdayim borç verebilecek kimsedemi yok allah rizasi için yardım edin kredi borcum var TR900006400000183590065725 iş bankası

 • Fatih3 yıl önce
 • Allah Rızası için yardım edin çok zor durumdayım hiç kimsem hiç birseyim kalmadı borclarimdan dolayı elektrigim doğalgazın kesildi çocuklarım evde hiç birseysiz bekliyor intiharın esig8ndeyim artık yapacak hicbirseyim kalmadı tefeci aradım herşeyi sorguladım ama yok hiç biryerden birşey bulamıyorum lütfen yardım edin

 • Fatih3 yıl önce
 • Merhaba ismim fatih 3 aydır çalışmıyorum işyeri beni isden çıkardı sigorta çıkışını (istifa olarak)belirtmiş ne tazminat ne bişey alamadım bir çocuğum var eşim hamile herkes çok zor durumda bankalar kredi vermiyor devlet ihtiyacı olana yardım etmiyor defalarca sosyal yardım için başvuru yaptım çıkmıyor borçlarım çoğaldı evime haciz geliyor telefonum kapandı doğalgazı kestiler… Zor durumdayım halı vakti yerinde olan veya borç verebilecek kardeşlerden 7000 TL senetli veya aylık ödemeli kredi veya nasıl derlerse aylık odeyebilecegim şekil de yardımcı olmalarını rica ediyorum telefonum kapandı dışardan arama geliyor teşekkür ederim … 0544 466 0699

 • Anne3 yıl önce
 • Merhaba. Bir tane çocuğum var. Eşim evlenmiş. Boşanmış. Üç tane çocuğu var. Üç tane çocuğu için nafaka ödemesi gerekiyor. Kira. Elektirik faturası. Su faturası. Mutfak masrafı. Çocuğumun masrafı. Allah rızası için destek olurmusunuz? muhammedin annesii @ gmail . com

 • Ramazan3 yıl önce
 • 6000 tl acil ödemem var aylık 3 bin tl maaşla çalışıyorum ama 6 bin ödemem acil yardımcı olurmu biri kuran üzerine el basarım ki oduycem 3 ay 2 bin 2bin şeklinde oduycem allah rızası için birisi yardımcı olsun 05436348903

 • Sultan3 yıl önce
 • Merhaba eşim vefat etti yuklü miktarda borçlarim var oğluma kefil olduğumdan dolayı maaşım icralık kiramı faturamı ödemekte çok zorlanıyorum borç istiyorum aylık taksitlerle ödeme yaparım lütfen bana yardımcı olurmusunuz

 • Sultan3 yıl önce
 • Merhaba eşim vefat etti yuklü miktarda borçlarim var oğluma kefil olduğumdan dolayı maaşım icralık kiramı faturamı ödemekte çok zorlanıyorum borç istiyorum aylık taksitlerle ödeme yaparım lütfen bana yardımcı olurmusunuz
  50 bin civarında borcum var

 • Sultan3 yıl önce
 • Merhaba eşim vefat etti yüklü miktarda borcum var maaşım icralik oğluma kefil olduğumdan dolayı kiramı faturamı ödemekte zorlaniyorum çok uğraştım fakat hiç bir yerden sonuç alamadım para bulmak için lütfen sesimi duyun borç para istiyorum aylık taksitlerle ödeme yaparım

 • Serap3 yıl önce
 • Benim acil ödemem var durumum iyi değil ev temizligine gidiyordum pandemi dolayısıyla güdemiyorum nisanin 15 e kadar ödeyemezsem cezaevine girecem yardımcı olursanız sevinirim

 • davut DURMAZ3 yıl önce
 • SELAMUN ALEYKUM BİSMİLLAH ALLAH rızası için 45 yaşındayım 2015 te hacca gittim hac da vinç düşme olayındada yaralandım ziraat bankasından ciftçi destek kredisi çektim ev almak için 80 bin kredi çektim 70 binimde vardı ev aldım evi ipotek altına aldı banka lakin geçirmiş oldugum bir amaliyat nedeniylen bir süre çalışamadım daha sonra akçiger karaciger kanseri teşhisi konuldu bir müdette onun tedavisini gördüğüm için hiç bir iş yapamadım ve günüm yaklaştı 80 bin tlyi ödiyemezsem banka eve icra koyacak 4 çocugum var ve imkanım yok ödemeye fiseblillah ALLAH rızasını gözeten hayır sever büyüklerimden AHİRETTE kendilerine hayır ve hasanat olarak dönecek iyilikler yapan hayır sever ALLAH kularından yardım talebinde utanarak bulunuyorum yardımda bulunmak isteryen degerli abilerim ve ablalarım için tlf numaram 05394613627

 • Çaresiz anne3 yıl önce
 • İki yaşında çocuğum var. Beş numara bebek bezi, ıslak mendil, meyve, sebze ihtiyacım var. Allah rızası için destek olurmusunuz? metineylem01@gmail.com

 • çaresiz annee3 yıl önce
 • Beş numara bebek bezi, ıslak mendil, bebek bisküvisi, süt, meyve, sebze ihtiyacım var. Para istemiyorum. Kargo ile göndermek istiyorsanız kabul ederim. Dua ederim. Dolandırıcı değilim. Allah korkusu olan insanım. Allah rızası için destek olurmusunuz? Yazmış olduğum mesajı görmemiş gibi hareket etmeyin. Elinizi ayağınızı öpeyim.
  metineylem01@gmail.com

 • Kemal3 yıl önce
 • Ben dürüst olacağım yaklaşık 5 ay öncesine kadar hiç bir sıkıntım yoktu arabamda var borcum da yoktu sonra idda işine girdim ve arabamı altınlarım herşeyi kaybettim hırs yaptım bu sefer r6sağda solda borç aldım onuda oynadım ve yaklaşık şuan 100bin borcum var. Ve gerçekten çaresizim yaklaşık bir hafta sonra çocuklarım olacak gerçekten çok mağdurum Burdan bu sayfayı takiip eden blri varsa yardım etsin bana çok ihtiyacım var

 • Yasar3 yıl önce
 • S.a ben kendime iş kurmak istiyorum kredi alamıyorum anada yok babada yok para bana 30 bin tl geri ödemeli borç verecek olan varsa çok sevinirim

 • Yasar3 yıl önce
 • Kendime su aritma pazarlama işi kurmak istiyorum çok iyi yaptığım iş başkalarına kazandırdık yıllarca biz avucumuzu yaladık 45 yaşındayım artık kendime çalışmak istiyorum evliyim ev kira nevşehirde yaşıyoruz 30 bin tl borç paraya ihtiyacım var geri ödeme şartı ile bana yardımcı olacak bir hayır sever yokmu cevremde bu parayı verecek kimse yok olsada verecek zihniyet yok çok bunaldim evim dağılacak böyle giderse yokluktan.bu işi kurabilirsem aldığım parayı 3 ay sonra 6 parca halinde iade edeceğim.yemin ederim ihtiyacı olan varsa böbreğimi satacak hale geldim yokluk iyice daralttı bu iş benim için çok önemli saygılar

 • Yasar3 yıl önce
 • Kendime su aritma pazarlama işi kurmak istiyorum çok iyi yaptığım iş başkalarına kazandırdık yıllarca biz avucumuzu yaladık 45 yaşındayım artık kendime çalışmak istiyorum evliyim ev kira nevşehirde yaşıyoruz 30 bin tl borç paraya ihtiyacım var geri ödeme şartı ile bana yardımcı olacak bir hayır sever yokmu cevremde bu parayı verecek kimse yok olsada verecek zihniyet yok çok bunaldim evim dağılacak böyle giderse yokluktan.bu işi kurabilirsem aldığım parayı 3 ay sonra 6 parca halinde iade edeceğim.yemin ederim ihtiyacı olan varsa böbreğimi satacak hale geldim yokluk iyice daralttı bu iş benim için çok önemli saygılar 05362165033

 • Mehmet3 yıl önce
 • Ben 54 yaşında ankilozan spondilit ve koah hastasıyım yınede tedavi olmam gereken sağlık sorunlarım var. Benim bankalara 60 bin lira kredi borcum var. Okuyan bır oğlum var. Bir oğlumu hastalıktan 5 sene önce kaybettım. Bu oğlumuda hayatta iken kaybetmek istemıyorum. Okutmak istıyorum. Bana bir yardım eden olurmu. Lütfen bana yardım edin gursoymehmet49@gmail.com çok zor durumdayım lütfen

 • Hayri Özdemir3 yıl önce
 • İyi günler ben Hayri Özdemir ben bir hata yaptım borçlandım bana yardımcı olabirmisiniz 150 binlira borcum var ödeyemiyorum artık dönemiyorum ne olur elimden tutun en azından 40 50 bin civarı yardımcı olun beni biraz hafifletin çok zor durumdayım ne olur bana yardımcı olun

 • Mehmet3 yıl önce
 • 54 yaşında ankilozan spondılıt ve koah hastasıyım. Yinede tedavi olmam gereken sağlık sorunum var bankalara borcum var kıramı ödeyemıyorum çok zor durumdayım lutfen bana yardımcı olmak isteyen bir hayırsever olurmu lütfen zor durumdayım

 • Ertugrul3 yıl önce
 • Mrb 70.000 tl borcum var daginik sekilde 33.000 kredi
  13.000 kredi karti
  34.000 cevreme olan borclarim var artik iyice darakdim ayda 2.000 tl odiyebilcegim yardimci olabilecek varmi allah rizasi icin iyice kafayi siyiracam yoksa.

  e.kofraz@gmail.com

 • dilek3 yıl önce
 • cok acil 3500 tl ihtiyacım var lütfen bu konuda bana yardımcı olan ulaşsın çok zor durumdayım

 • remzi3 yıl önce
 • alternatif tıp ile uğraşmaktayım hiç karşılıksız imkansız görülen bazı insanları iyileştirdim şu an muazzam bir alternatif tıp bilgi sahibiyim kolloidal gümüş suyu dezenfektan üretimi işine girdim üretimim olan ürünün biyokimya sonuçları ile sağlık bakanlığından izin alabilmek ve pazarlama sorunum için 100.000 tl ihtiyacım var ..örneğin belinde 3 fıtık bulunan yıllardır bel fıtığı sorunu olan kişiye 3 özel sülük verdim 2 tanesini kullandı 15 günde iyileşti bu şahısı konuşturabilirim 3 adet iyileştirdiğim kişinin videosunu watsaptan gönderebilirim şu an kan kanseri iyileştiren bir formül var bu veya bunun gibi işleri yapabilmem için 2 yıl sonrasına ödemek üzere dolar üzerinden borçlanabilirim

 • remzi3 yıl önce
 • iyi günler benim 15.000 dolara ihtiyacım var 2 yıl sonrası ödemek üzere senet verebilirim. ben alternatif tıp konusu hususunda çok bilgilenmiş biriyim en az 100 tane tıbben imkansız denilen hasta insanları iyileştirdim 3 adet video çektim istendiğinde bu videoları watsaptan gönderebilirim hafızamda formül çok hatta kan kanserinden çok ucuza kurtulma formülü dahi var ama şu an eksilerdeyim iyileştirdiğim kişiler çok fakir kişiler olmuştur ve bunlardan asla para talebim olmadı.zaten onlar bugün çalışmazsalar yarın aç kalacak insanlardı işimi düzene getirebilmek adına bu yazıyı yazıyorum.saygılar

 • onur afat3 yıl önce
 • Merhaba ben bel fitigi hastasiyim 3 aydır c alisamiyorum kiralarimi odeyemedim çok zor durumdayım yardımcı olurmusunuz

  • remzi3 yıl önce
  • bir arkadaşa 3 sülük verdim 2 tanesini beline takmış 15 günde bel fıtığı kalmamış bu sülük çeşidi çok özel bir yerde yetişiyor o yüzden siz tıbbi isteyiniz bilemiyorum belki onlarınki de şifa olabilir

 • Kamile3 yıl önce
 • Kamu personelinin yasal takipteyim bankalardan borç transfer kredisi alamyorum 150000nakde ihtiyacım var evim kira

 • caresizannee@gmail.com3 yıl önce
 • İki yaşında çocuğum var.
  Bebek bezi, ıslak mendil, süt, meyve, sebze ihtiyacım var.
  Sırtınızı çevirmeyin.
  Elinizi ayağınızı öpeyim.
  Mahalle muhtarının cep telefonu numarasını yazacağım.
  Mahalle muhtarı ile iletişim kurabilirsiniz.
  Allah haram yemeyi nasip etmesin.
  Allah insanı insana muhtaç etmesin.
  Çocuğumun suratını güldürmek istiyor olan insana merhameti ile muamele etsin, cenneti ile mükafatlandırsın, Muhammed Mustafa Sallallahu Aleyhi Veselleme komşu olmayı nasip etsin Allah.
  Allah rızası için destek olurmusunuz?

 • Kamile işleroglu3 yıl önce
 • Devlet memuruyum kapanması gereken kredi borclarim var acil yüzbin TL ye ihtiyacım var tek maaşla çalışıyorum engelli kızıma yardımcı oluyorum

 • Şükran3 yıl önce
 • Allah için bir bana 40 bin yardım edermi çaresiz kalmasaydin yazmazdim sağlığım için gerekli fazlasinda gözüm yok 40bin utanarak iban yazıyorum napim artık me cbur kaldım birkez o para bende

 • Nursel3 yıl önce
 • Iyi günler benim çok acil 2000 tl ye ihtiyacim var nr olur ev sahibime borcum var yarim saat donra gelecrk iki çocuğum var allah rızası için ne olursunuz kontratim yok bitti yalvariyorum babslari yok sokakta kalacam ne olur çok acil engelli kızım var birtrk ondan aldığım bakim maasimla geçiniyorum lütfen

 • Eylem3 yıl önce
 • Beş numara bebek bezi, ıslak mendil, süt ihtiyacım var.
  Mahalle muhtarının cep telefonu numarasını yazacağım.
  Mahalle muhtarı ile iletişim kurabilirsiniz.
  Allah rızası için destek olurmusunuz? eylemmetinozkan@gmail.com

 • İsa3 yıl önce
 • Benimde ihtiyacım var 3 tane kredim var 100 bin tl bu zor zaman da ama mesajımız göz önüne dahi alınmaz biliyorum yine de hayir yapan herkesten Allah razı olsun 5453410571

 • Eylem3 yıl önce
 • Bebeğim var. Bebek bezi, ıslak mendil, süt, meyve, sebze ihtiyacım var. Para istemiyorum. Allah rızası için destek olurmusunuz? Çaresizim. Allah insanı çaresiz bırakmasın. Allah insanı insana muhtaç etmesin. Destek olmak isteyen insana teşekkür ederim. Allah razı olsun. Mail hesabımı yazacağım. eylemmetin58@gmail.com

 • Yasemin3 yıl önce
 • Merhaba benim derdim cok buyuk bir arkadasima uydum kredi cekip biyere yatirdik para batti aileme esime soyleyemiyorum 2 cocugum var ve kredilerim patladi odeyemiyorum bana acil yardimci olun icraya dusmek istemiyorum allah rizasi icin

 • Aykut3 yıl önce
 • Çok zor durumdayım 5 bin tl ye borcum var 8 bin TL bankaya borcum var dilenci değilim geçinemiyorum mecbur kalmasam yazmazdım eylülün 15 de son gün lütfen sesimi duyan kişilerden yardım talep ediyorum Allah rızası için.. aykutcoban28.28 yardım etmek işten buradan bana ulaşabilir

 • Nuray3 yıl önce
 • para lazım acil acil acil

 • Tülay bucak3 yıl önce
 • Allah rızası için bana da destek olmaya çalışır mısınız eşimden ayrıyım nafaka almıyorum inanın evim yok araştırabilirsiniz ailemden kan davası yüzünden kaçıyorum bir yerde çalışamıyorum yevmiye işlerine gidiyorum Aldığım 100 TL oda günlük zaruri ihtiyaçlarına harcanıyor ne olur sesimi duyun kulunuz kurbanınız olayım
  30bin TL borcum var evim yok icralık dosyalarım var
  Yalvarıyorum beni duyun

 • Borçlu3 yıl önce
 • Ne kadar çok borçlu insan var ☹️ yıllardır borç ödüyorum bitmiyor borç yüzünden evlenemedim. Allah rızası için bi hayır sever kümse yok mu. 60 bin TL lütfen artık ödeyemiyorum

 • Anne3 yıl önce
 • Eşim evlenmiş, boşanmış, üç çocuğu var. Üç çocuğu için nafaka ödüyor. Bebeğim var. Bebeğimin ihtiyacı olan malzemeler var. Buz dolabım boş. Kira ödüyoruz. Elektirik faturası ödüyoruz. Su faturası ödüyoruz. Allah rızası için destek olurmusunuz? eylemmetin34@gmail.com

 • 75iso3 yıl önce
 • Bu gun son gunum 15000 TL borcu odeyemezsem benim bu dunyam bitmistir yardim edecek kimse varsa 05076975746 arasin yoksa hoscakalin son carem buraya yazmakti Allah afetsin

 • cezmi3 yıl önce
 • 200.000 tl degerinde bilgi satacağım.bilginin içeriğini e maille gönderebilirim ..önce sonuçlar gösterilecek sonra para hesabıma yatacak arkasından bilgiler gelecek ben açık açık söyliyeyim 160.000 tl eksideyim bende rahatlamak istiyorum bu bilgiler ancak zengin bir insan tarafından dünya kamuoyuna sunulur bilgilerimin tamamı sadece sağlık konusu husususnda hiç bir şekilde siyasi ekonomik ve kültürel özelliği yoktur.bu bilgileri alan kişi ömrüne en az 30 yıl ekliyecektir . haliyle ömrü yaratan bilir ama bilim yaratana karşı gelmek değildir.

 • Mustafa3 yıl önce
 • Allah çarpsın tefecilere borcum yüzünden evden dışarı çıkamıyorum iş yerime kadar geldiler ve 5 gündür isimede gidemiyorum 2 oğlum var Allah herkese evladını bağışlasın lütfen yardımcı olun Allah rızası için 20000 TL bulamazsam vuracaklar Allah’ını seven durumu iyi olan bana yardım etsin

 • eylemmetinn5817@gmail.com3 yıl önce
 • Eşim evlenmiş, boşanmış, üç çocuğu var. Üç çocuğu için nafaka ödüyor. Bebeğim var. Bebeğimin ihtiyacı olan malzemeler var. Buz dolabım boş. Kira ödüyoruz. Elektrik faturası ödüyoruz. Su faturası ödüyoruz. Allah rızası için destek olur musunuz?

  • yetis2 yıl önce
  • 23 bin liraya ihtiyacım var geri ödemek şartıyla be nimle iletişim de olmak isteyenler yazabilir.

 • Murat3 yıl önce
 • Kredı ve kredi kartları borçlarımız var hem benim hem eşimin işssizlik nedıyle kredi borçlarını kredi kartı eksileriyle kapatmaya çalıştık artık para cekemedigımız için borçlar ikiye katlandı 2 aydır taksitler duruyor ev kıra 2 çocuğumuz var artık psikolojik olarak bittik hayata tutunmaya çalışıyoruz gerçekten yardıma ihtiyacımız var hakkımızda araştırma yapılabilir lütfen yardim etmek isteyen olursa.

 • Eylem3 yıl önce
 • 6 numara bebek bezi, ıslak mendil, süt ihtiyacım var. Para istemiyorum. Allah rızası için destek olurmusunuz?

 • Feyyaz Öncel3 yıl önce
 • Kendi işimi yapmak için 30000 TL ye ihtiyacım var .bankalardan kredi çekemiyorum işsizim senetle borç verebilecek birini ariyorum .maksadım kesinlikle dilencilik veya hibe yardımı değil .işimi kurunca aylık 3000 TL ödeme yapabilirim .1 yıla kalmadan Allah’ın izniyle borcumu öderim .sadece işimi kurabilmek için paraya ihtiyacım var . İmza atmam gereken heryere imza atarım yeterki yüksek faizle para veren kan emici bir tefeci olmasın .işimi kurmak için borç verebilecek bir hayırsever varsa lütfen iletişim sağlayın .işsizlikten psikolojik olarak zor durumdayım .

 • Bir umut3 yıl önce
 • Beş ay taksitle geri ödeyebileceğim 5 bin tl borç lazım bir umut yazıyorum.
  Yardım edebilecek olursa.

 • Serap celik3 yıl önce
 • Oğlumla yalnız yasiyorum maddi ve gıdaya ihtiyacım var oğlum birinci sınıfa gitdiginden dolayı çalışamıyorum bakacak kimsem yok kiramı odeyemiyorum Allah rızası için yardımcı olursanız sevinirim

 • muhammetinannesiii@gmail.com3 yıl önce
 • 6 numara bebek bezi, ıslak mendil, süt, meyve, sebze ihtiyacım var. Para istemiyorum. Allah rızası için destek olurmusunuz? Sohbet edersek destek olurum, arkadaş olursak destek olurum yazıyor insanlar. Sohbet etmek için insan aramıyorum. Arkadaş aramıyorum. Anneniz, kız kardeşiniz, hanımınız, kız çocuğunuz var. Annenize, kız kardeşinize, hanımınıza, kız çocuğunuza söylenilmesini istemediğiniz kelimeyi söylemeyin. muhammetinannesiii@gmail.com

 • muhammetmustafaninannesii@gmail.com3 yıl önce
 • 6 numara bebek bezi ıslak mendil süt meyve sebze ihtiyacım var. Para istemiyorum. Allah rızası için destek olurmusunuz? muhammetmustafaninannesii@gmail.com

 • Hüseyin3 yıl önce
 • Slm bana bugün 13bin tl arasında bi para sıkıntım var allah rızası için ameliyat parası yok kız çocuğum için bu para gerekli ve not kızım sağlığına kavuştuğunda ben de başka ihtiyacı olana verecem.

 • eylemmetin3458@gmail.com2 yıl önce
 • 6 numara bebek bezi ıslak mendil süt ihtiyacım var. Para istemiyorum. Allah rızası için destek olurmusunuz? İnsanı insana muhtaç etmesin rabbim. Ne olmuşum dememeli ne olacağım demeli insan. eylemmetin3458@gmail.com

 • Mehmet emin Öztürk2 yıl önce
 • Merhaba bana 50 bin tl ihtiyacım var yardimci olabilecek biri varsa çok memnun olurum geri odeme şartlıyla şimdiden teşekkür ediyorum

 • Ceren2 yıl önce
 • Lütfen yardım edin evimize haciz gelecek çok zor durumdayız hiç bir yer kredi vermiyor kartlar doldu ödeyemedik 70 bine ihtiyacımız var ailemizle aramız bozuk destek yok kimseden dolabımı Bile bomboş şuan rabbim görüyor günlerdir makarna almaya bile para bulamadık eşimin aldığı maaş uçup gidiyor tek bir yere borcumuz yok çünkü ayda 3 bin geri ödeme şartıyla 70 milyar istiyorum yardım edin lütfen

 • Mehmet2 yıl önce
 • Çok acil 2000 bine ihtiyacım var Allah rızası için yardım edin

 • Malik2 yıl önce
 • Çok acil 2000 bine ihtiyacım var Allah rızası için yardım edin

  • yetis2 yıl önce
  • Cok gereksimli bir sebepten do layi 23 bine he ihtiyac duyuyorum cok acilce me sele acì verici icler acisi tekrarda odeme iade siyle taksit taksit garanti belgesi de verebilirim 0553 891 24 52 iletisim nom cok cok rìca olunurrrrr

 • Bülent demirer2 yıl önce
 • Selamun aleyküm. Benim 350bin liraya ihtiyacım var. Allah rızası için ayda 4bin lira geri ödeme koşuluyla verecek hayırsever, iyiliksever bir insan ya da kuruluş ya da vakıf varsa lütfen yardım edin. Allah kimseyi mağdur etmesin. Dediğim gibi Allah rızası için Allah’tan aşağı bana güvenip ayda 4bin ödemeyle 350 bin lira yardım rica ediyorum. İyi günler diliyorum.

 • Ayla şenel2 yıl önce
 • Allah rızası için yardımcı olun yüklü bir paraya ihtiyacım var neolur yalvarıyorum 2 çocuk annesiyim çok zor durumdayım

 • ipek eruz2 yıl önce
 • öncelikle buraya yazıyorum çok borcum var ödeyemiyorum maaşımda var yetmiyor eğer birisi allah rızası için bana 250000bin tl borç verirse her ay düzenli 4 bin tl ödeme yaparım lütfen yardımcı olan arasın gerekirse senet bile yaparım kamu personeliyim lütfen birisi arasın artık buraya yazanlar hiç sonuç aldımı acaba

 • Didem Beriş2 yıl önce
 • Çok zor durumda kaldım yardımcı olursanız sevinirim yoksa canıma kıyıcam inanki insan bu kadar zorda kalınca ne yapacağını bilmiyor

 • Anne2 yıl önce
 • 6 numara bebek bezi, ıslak mendil, süt ihtiyacım var. Para istemiyorum. Bebek bezinin paketini kesebilirsiniz. Dolandırıcı değilim. Allah korkusu olan insanım. Haram yemeyi nasip etmesin rabbim. Külli nefsin zaikatül mevt. Her nefis ölümü tadacaktır. Ahirette mahşer günü cenneti hediye edeceği kul olmayı nasip etsin rabbim. Yazmış olduğum mesajı görmemezlikten gelmeyin. Elinizi ayağınızı öpüyorum. Ne olmuşum dememeli ne olacağım demeli insan. eylem345817@gmail.com

 • İsmail2 yıl önce
 • Ayda 3 bin lira ödeyerek verebileceğim 150 bin lira arıyorum. Çok zor durumdayım. Allah rızası için vesile olacak biri olur umuduyla yazıyorum. ahdil1985@gmail.com

 • Onur2 yıl önce
 • çok acil 48000 tl kırk sekiz bin tl ihtiyacım var