Kredi Ustam
BUNLARI DA OKUYABİLİRSİNİZ
Kredi Notu Öğrenme’nin Cüzdanınıza Olan 7 Etkisi
Kredi Notu Öğrenme’nin Cüzdanınıza Olan 7 Etkisi
Kredi notunu öğrenme; özellikle bankalardan kredi çekmeyi düşünen kişilerin istediği bir durumdur. Bankalar size kredi vermek için öncelikli olarak size...
Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar [Resmi Yol Yöntem]
Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar [Resmi Yol Yöntem]
Bankalar sicili bozuk olana kredi vermekte çekimser olsa da, bazı veren bankalar bulunmakta ve bu işlemi pekte sorun yaratmadan çözmektedir....
Anasayfa > Kredi Notu > Tefeci Arıyorum Çok Borcum Var İletişim Bilgileri Lazım

Tefeci Arıyorum Çok Borcum Var İletişim Bilgileri Lazım

tefeciden senetle borç almak suç mu

Genellikle borçlarından sıkılmış hiçbir türlü kredi kullanamayan kişiler acil tefeci numaraları arıyorum diyerek yola koyuluyor, tefeci arayanlar genelde bankalardan kredi çekmekte zorlanan ve sicili bozuk olduğu için bankalarla çalışamayan kişiler tarafından tercih ediliyor. Bankalar, sicili bozulmuş veya ödemelerini düzensiz yapan kişilere kredi verme konusunda oldukça çekimser davranıyor. Bu kişiler de bu gibi durumlardan kurtulmak için bankaya olan borçlarını kapatmak zorunda kalıyor. Bunun için de tekrar bankalardan destek alamayacağı için, tefeci gibi yöntemleri tercih ediyor. Aslında en büyük yanlışlardan birisi olarak da kabul edilebilir.

Çünkü bu yasa dışı bir işlem olmakla birlikte, bir çok konuda sizleri sıkıntıya sürükleyebilecek işlemlerin de başında geliyor. Zira tefeciler, bir çok alanda yasa dışı işlemler yaptığı için, borç tahsilatı konusunda da kaba kuvvete başvurabiliyor. Bunun için tefecilere başvurmak yerine daha çok sizlere önereceğimiz yasal yöntemlere yönelebilirsiniz. Peki, Tefeci ne demek ne iş yapıyor bu tefeciler ve insanlar neden tefeci arama yoluna koyulmuş bir bakalım.

Tefeci Nasıl Çalışır Ve Ne İş Yapar?

Arkadaşlar tefeci aramadan önce araştırma yapmalısınız bu yazımı da sizler gibi borç yükünden bıkmış ve bir çıkar yol arayan kişilere rehber olmak için hazırdım. Tefeci nedir, tefeci belli bir miktarda parayı yasal olmayan şekilde elden borç vererek belli faiz oranları ile ( bu genelde yüksek faizler oluyor) sizleri senet karşılığı borçlandıran insanlardır. Kısaca tefeci bu anlama geliyor. Tefeciler size para veriyor da karşılığında ne istiyor? Hemen bakalım;

 • Eviniz varsa evinizi ipotek etmek istiyor,
 • Arabanız varsa rehin ipotek koymak istiyor,
 • Malvarlığınız yoksa yüksek faizlerle senet imzalatmak istiyor,
 • Ev eşyalarınıza kadar haciz getirebiliyorlar ve çok daha fazlası..

Sizlerin belki o an için ihtiyacınız olan parayı size veriyor ama bir beladan kurtulup başka bir borç batağına saplanıyorsunuz hem de borcunuz daha yüksek bir toplamla size geri dönüyor. Tefecinin çalışma şeklini öğrendiğimize göre, tefecilik normal bir şey mi güvenli mi ve çalışabilir miyiz bir bakalım….

Tefecilik Suç Mu, Tefeci İle Çalışırsam Ceza Alır Mıyım?

Bireysel kişilerin (yani tefecilerin) doğrudan veya dolaylı yoldan ödünç para vermesi, senet imzalatarak borç para vermesi, kredi kartını kullanarak faturasız çekim yapmaları yani ( pos tefeciliği) yapması, senet kırmak ve çek kırmak gibi tüm işlemler Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına göre suçtur. Bu işleri yapan, yaptıran herkes aynı suçlardan yargılanabilir. Bu suç unsurunu uygulayan veya uygulanmasına zemin hazırlayan kişiler de aynı suçlardan yargılanabilir. Onun için de yasa dışı işlemler yaparak sicilinize leke sürmemenizi tavsiye ederiz.

İlgili kanun şu şekilde;

Tefecilik Suçunun Cezası (TCK 241) Tefecilik suçunun cezası şu şekildedir: Kazanç elde etmek amacıyla başkasına ödünç para veren kişi, iki yıldan beş yıla kadar hapis ve 5000 güne kadar adli para cezası ile cezalandırılır. (TCK 241)

Tefeciliğin bir cezası var yani, sizde tefeci arayarak bu suça ortak olabilirsiniz. Bu yüzden çok dikkatli olmalısınız.

tefeci arıyorum diyenlere öneriler

Kredi Kartımla Faturasız Çekim Yaptım Tefeciliğe Girer Mi? ” Sanal Tefecilik”

Sevgili okurlar kredi kartınızla faturasız bir şekilde işlem yapmanızın adı argo dilde sanal tefeciliktir. Bu tarz işlemlerden kesinlikle uzak durmalısınız. Kredi kartı benim ve bir pos cihazından çekim yapılıyor bunun ne zararı olabilir diyorsunuz ama çekilen bu para kimin hesabına yatıyor!

Karşılığında faturanız var mı tabi ki yok… Aynı zamanda sanal pos tefecileri sizlerden çok yüksek miktarlarda komisyon alıyorlar haksız bir kazanç var ortada, kredi kartınızla yaptığınız tüm işlemler kayıt altına alındığından daha sonraki incelemelerde tüm kimlik bilgilerinize ulaşılabilir ve başınız oldukça ağrıyabilir. Artık tefeci arıyorum demekten vazgeçmiş olmalısınız öyle değil mi?

Eğer anlattıklarımız sizi tatmin etmediyse birde farklı açıdan bakalım bir tefeciden ve bir bankadan para bulmak arasındaki farkı inceleyelim.

Tefeci Arıyorum Diyenler İçin Kar Zarar Tablosu

Mersinde, İzmir’de, İstanbul’da, Ankara’da ve benzer şehirlerde tefeci arıyorum diyenler özellikle bu kısmı çok iyi analiz etmeliler, arkadaşlar sözümüzü dinlemediniz suç olduğunu bile bile gittiniz bir tefeciden borç para aldınız yani suç işlediniz suç işlemekle kalmadınız bir o kadar da zarar girdiniz günümüz şartlarında bir yolunu bularak kredi çekseniz veya bir arkadaşınıza veya dostunuza Anne veya Babanıza kredi çektirmiş olsanız ne değişecekti bakalım. Bunu size bir örnekle açıklayacağım 20.000 TL borcunuz olduğunu düşünerek örneğimi hesaplayacağım;

Borç Para Veren Kişi / Kurum Borç Tutarı Faiz Geri Ödeme Vadesi Aylık Geri Ödeme Toplam Geri Ödeme
Tefeci 20.000 TL % 3,99 36 AY (Senetle) 1.175,96 TL 42.334,64 TL
TEB Bankası 20.000 TL % 0,98 36 AY 672,11 TL 24.195,88 TL

Gördüğünüz gibi tam tamına 18.138,76 TL zarardasınız ! Üstelik tefeciye olan borcunuzu zamanında ödemediğinizde tefeci size nefes aldırmayacak ve sıkıştıracak, fakat banka ise en az 1, 2 ay toparlanmanız için süre verecek, faiz oranları burada yazdığımdan çok daha yüksek olacağı da kulağınıza küpe olsun…Aman diyeyim dostlar kesinlikle böyle bir ticaretin içine girmeyin. Ne yapın edin her imkanı kullananın ve sakın tefeci arıyorum demeyin.

Tefeci Aramaktan Vazgeçtim, Peki Nasıl Para Bulabilirim?

Sanırım yavaş yavaş tefeci arıyorum demekten vazgeçiyorsunuz öyle değil mi, öyleyse güzel…Ülkemizde bir finansman ihtiyacınız olduğunda başvurabileceğiniz kurumların başında bankalar geliyor. Yani BDDK onaylı finans şirketleri dışındaki tüm işlemler yasa dışı kabul ediliyor.

Çünkü tüm vermiş olduğumuz bu bilgiler, Türkiye’de hizmet verebilmek için BDDK tarafından onaylı olması gerektiğini ifade ediyor. Örnek vermek gerekirse, mobil operatör firmaları bile ilave olarak kurduğu finansman şirketleri için BDDK’dan çalışma izni yani onay almak zorunda kalıyor. Turkcell Finansman AŞ gibi kuruluşların da BDDK tarafından onaylı olduğunu resmi internet sitelerinden sorgulayabilirsiniz.

Yani borç para alacağınız veya kredi çekeceğiniz firmaları BDDK üzerinden araştırabilirsiniz de denebilir. İnternet sitesi üzerinde katılım bankaları da dahil olmak üzere tüm finans kuruluşlarının ayrı ayrı listesine ulaşabilirsiniz. Tüm bu bilgilerden ışıkla kredi çekerken veya borç para alırken dikkat etmeniz gerekenler şöyle;

 • BDDK onaylı finans şirketleri ile çalışmak,
 • Senetle Kredi Veren Yasal Faktoring Şirketleri İle Çalışmak,
 • Senetle taşıt kredisi veren firmalar
 • Senetle alışveriş yaparak nakde çevirmek
 • İkrazat firmaları
 • Faktoring şirketleri

Örnekler arasında gösterilebilir. Bunlara ek olarak sizlere bir etkili acil para bulma yöntemleri sunabilirim.

Tefecilere Bulaşmamak İçin İş Yeri Tazminatınız Sizin Kurtarıcınız Olabilir!

Tefeciler yerine çalıştığınız iş yerinizdeki tazminatınız sizin acil nakit sıkıntınızı çözebilir. Bu yöntem belki aklınıza gelmemiş olabilir fakat zor durumda olanlara para bulma yöntemleri içerisinde oldukça etkilidir. Patronunuza giderek yaşamış olduğunuz maddi sıkıntılardan bahsedin ve tazminatınızı almak istediğinizi bunun için yasal düzenlemenin ne ise yapılmasını isteyin ve geçmişe dönük tazminatınızı alarak borçlarınızı kapatın bu şekilde tefeci aramaktan vazgeçmiş olacaksınız.

Tazminatı verip vermemek iş yeri sahibinize kalmış bir durum ama denenmesinde fayda var gerçekten mantıklı bir açıklamanız var ise tazminat ödemenizi almamanız için bir sebep yok tabi bunu iş yerinize çok güzel bir dille anlatmalısınız.

Banka Ödemelerinizi Sicil Affına Uyan Bankalar İle Yapılandırma Yapabilirsiniz

Tefeciler ile bir araya gelmektense bankalara giderek sicil affı yasasından yararlanmak istediğinizi söyleyerek uzlaşma yoluna gidip borçlarınızı makul taksitler ve uzun vadeler ile yapılandırın. Bilmiyorsanız hemen açıklayayım son çıkan kanun ile kredi kredi kartı ve banka borçlarınızı 72 aya kadar taksitlendirerek ödeyebiliyorsunuz.

Genellikle insanların borçları %90 oranında bankalara ya kredi borcu oluyor yada kredi kartı borcu oluyor bu yüzden bu seçenek hem yasal hem tefecilerden uzak durmanızı sağlayan bir yöntem.

Bu yazımızda tefeci numaraları ve tefeci arıyorum diyenlere makul mantıklı ve daha fazla sorundan kurtulmalarına yönelik yazdık umarım başarılı olmuşuzdur. KESİNLİKLE .. Yasal olman tanımadığınız  ne olduğu belirsiz kişilerden borç para almayınız.

Tefeci Arıyorum Çok Borcum Var İletişim Bilgileri Lazım Konusuna 21 Yorum Yapıldı
 1. Kenan dedi ki:

  Acil 30 tl lazim

  1. Ferhat dedi ki:

   Acil paraya ihtiyacım var kim yardımcı olabilir

 2. Kenan dedi ki:

  Çok acil 30000 tl ihtiyacım var yardımcı olurmusunuz

 3. Kenan dedi ki:

  Acil paraya ihtiyacim var yardımcı olurmusunuz

 4. Mücahit dedi ki:

  10 bin lazım

 5. Oğuz dedi ki:

  Merhaba. 6 bin TL ihtiyacım var. Yardımcı olabilecekler varsa memnun olurum.

 6. fedai dedi ki:

  15 bin tlye acil ihtiyacim var çok acillllll

 7. Hazal dedi ki:

  Acil yarın sabah 10 kadar 7.000 tl ye ihtiyacım var 1 hafta içinde ödeme yaparım lütden çok acil

 8. Sadık dedi ki:

  Acil 15 bine ihtiyacım var lütfen çok acil her türlü faize tamamım düzenli bir isim mevcut.

 9. Ahmet dedi ki:

  Acil nakite ihtiyacım var yardımcı olur musunuz?

 10. Cihan Bakır dedi ki:

  Acil 15 .000 TL LAZIM

 11. Ayşen dedi ki:

  5000 TL ye ihtiyacım var yardım ederseniz sevinirim

 12. Celal cokgezen dedi ki:

  600000

 13. sinan dedi ki:

  Memurum acil 5 bin. Her türlü faize tamamım .

 14. Birol dedi ki:

  10000tlya ihtiyacım var 2senedir aynı yerimde çalışıyorum 10ay vadeyle her ay 1500tl öderim yani toplamda 15000tl alırsınız 5000tl 10ay sonra kâr edersin güvenilir biriyim

 15. Gurkan dedi ki:

  Merabalar 10.000 tl ihtiyacım var yarın akşama kadar aylık 1000 tl ödeme yaparım nolur biri sesimi duysun

 16. Fatih dedi ki:

  Acil 10 bin TL’ye ihtiyacım var aylık 4 bin TL olarak öderim İstanbul fsen2320@gmail.com ulaşabilir siniz

  1. Muharrem dedi ki:

   Acil 5 bin TL ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim

 17. Hakkı dedi ki:

  Acil yarin aksama kadar 15 000 tl lazım kamuda çalışıyorum. Aylık gelir 6000. Bankalarla sıkıntılarım var. Dürüst birini arıyorum. 1500 aylık öderim. Yardımcı olacak varsa hakki-kaya5505@hotmail.com ulaşabilirler.

 18. Emre dedi ki:

  Yeni mezunum 5000 tlye ihtiyacım var yardımcı olabilecek var mı

  1. İsmail dedi ki:

   Merhaba acil 20000 tl ye ihtiyacım var aylık 1500 tl ödeme yaparım kaç ay odeme yapacagimi arayın konuşalım lütfen çok acil

Sayfa başına git