• AMERIKAN DOLARI
  32,6261
  % 0,42
 • AVUSTRALYA DOLARI
  20,7926
  % -0,39
 • € EURO
  34,9411
  % 0,02
 • £ POUND
  40,8097
  % -0,10
 • ¥ YUAN
  4,5098
  % 0,22
 • РУБ RUBLE
  0,3472
  % 0,12
 • ÇEYREK ALTIN
  4.294,00
  % 1,04
 • BIST 100
  9.524,59
  % -0,06

N Kolay Kredi Nedir, N Kolay Kredi Nasıl Çekilir?

N Kolay Kredi Nedir, N Kolay Kredi Nasıl Çekilir?

Kredi anlayışına farklı bir bakış açısı getiren  Aktifbank N kolay kredi nedir ve nasıl çekilir bu sistemi duymayanımız yoktur sanırım. Rahatına düşkün olanlar ve anında kredi çekmek isteyenler için n kolay kredi başvurusu nasıl yapılır anlatmaya çalışacağım. N kolay kredi, banka şubesine gitmeden basit ve hızlı bir şekilde online başvuru ile çekilen paranın hemen hesaba yattığı bir kredi türüdür.

İlk paragrafta anlattıklarım kulağa çok hoş geliyor öyle değil mi? Fakat bu kredinin sonuçlanması ve değerlendirme aşaması KKB (Kredi Kayıt Bürosu) tarafından detayları tutulan notlu risk raporu ve banka nezdinde ki müşteri risk raporu sayesinde veriliyor.

Dilerseniz şimdi biraz daha irdeleyerek detaylandıralım. Hatırlatmakta tekrar fayda var N kolay kredi hangi bankaya ait diye soranlara, Aktifbank demek istiyorum.

N Kolay Kredi Nedir?

N Kolay Kredi, Aktif Bankanın nakit ihtiyacını şubeye gitmeden karşılamasını sağlayan bir tüketici kredisi ürünüdür. İnternetten online olarak “www.nkolaykredi.com” adresinden 7/24 saat kredi başvurusunda bulunabilir ve şubeye gitmeden kredi işlemini tamamlayabilirsiniz. Buna ek olarak, paranızı bir sürü kağıtlarla imzalarla uğraşmadan anında kredilendirerek ödemeniz yapılır.

N Kolay Kredi Nasıl Çekilir?

N kolay kredi başvurusu nasıl yapılır ve çekilir merak ediyorsanız burada en önemli husus Aktifbank müşterisi olup olmadığınızdır, eğer bankanın aktif bir müşterisi iseniz,

 • Aktifbank Müşterisi İçin Başvuru

Tarayıcınızdan www.nkolaykredi.com.tr Bankaya kayıtlı kimlik numaranız, e-posta adresiniz ve cep telefonu numaranızı girerek başvurabilirsiniz. Kredi onaylanırsa, ekranda gösterilen bilgileri doğru bir şekilde girmeniz gerekir. Bilgiler tamamlandığında, kredinizin ön onayı için ekranda görüntülenecek olan şu ibare ile; aşağıdaki sözleşme ve formu okumanız ve onaylamanız gerekir.  Söylendiği gibi formu onaylayarak devam ederek başvuru sürecini tamamlamalısınız. Onaylanması istenen evrakların isimlerini sizlerle paylaşmak istiyorum. Bunlar şu şekildedir.

 • Finansal Hizmetler ve Sabit Vadeli Tüketici Kredisi Sözleşme Öncesi Bilgi Formları,
 • Finansal Hizmetler ve Sabit Vadeli Tüketici Kredisi Anlaşmaları
 • Kredi Koşulları ve Geri Ödeme Planları Hakkında Bilgilendirme
 • Tüketici Kredisi Ürün Bilgi Formu,
 • Temel Bankacılık Ürün ve Hizmet Bilgi Formu.

Hepsini okumanızı tavsiye ediyorum kesinlikle okumadan onaylamayınız aksi halde bir hak talep edemezsiniz.

Eğer ben internetten değil de kısa mesaj ile başvuru yapmak istiyorsanız;

3050’ye KREDI boşluk, TC KİMLİK NO yazarak kısa mesaj (SMS)

göndermeniz yeterli olacaktır. Göndermiş olduğunuz kısa mesaj için ödeyeceğiniz ücret (Bir TL) olacaktır. Her iki seçenekte de banka tarafından sizinle iletişime geçilerek bazı özel bilgileriniz sorulabilir hazırlıklı olmalısınız.

 • Aktifbank Müşterisi Olmayan Kişiler İçin Başvuru

nkolaykredi.com.tr adresinden bir kimlik numarası, e-posta adresi ve cep telefonu numarası ile başvurabilirsiniz. Krediniz onaylanırsa, ekranda gösterilen bilgileri doğru bir şekilde girmeniz gerekir. Bilgiler tamamlandıktan sonra, düzenli bir kredi alabilmek için yine yukarıda saymış olduğum evrakları okuyup onaylamanız istenecektir. Yine müşteri hizmetlerinden başvuru sahibi aranabilir ve teyid için bazı sualler yöneltilebilir. Peki, kolay kredi onaylandı param hesabıma ne zaman geçer diyorsunuz değil mi hemen bir alt başlıkla devam ediyoruz.

N Kolay Kredi Hesabıma Ne Zaman Geçer?

Geldik en güzel yere n kolay kredi başvurumuzu yaptık hesabımıza artık para yatması gerekiyor öyle değil mi peki nasıl olacak. Bildiğiniz gibi iki başvuru şeklimiz vardı paranın yatma şeklide bu yüzden iki türlü olacak eğer banka müşteri iseniz veya Passolig banka kartına sahipseniz güzel haber n kolay kredi onayına istinaden paranız hesabınıza hemen yatacak. Yeri gelmişken Passolig Kredi Kartı Başvuru ve Özellikleri başlıklı yazıma göz atmanızı tavsiye ederim.

Eğer banka müşterisi değilseniz paranızın hemen hesaba geçmesi mümkün değil fakat süreç çok uzamayacak, neden derseniz başvurunuz onaylandıktan sonra size n kolay kurye aracılığı ile

N Kolay banka kartı ve banka hizmet sözleşmesi (perakende müşteriler için) adresinize gönderilecektir. Banka sözleşmeyi imzalatan kuryeden bilgi alır almaz, paranızı hesabınıza yatırılacaktır.

N Kolay Kredi Aylık Taksitlerimi Nereden Ödeyebilirim?

Kredimize başvurduk, onaylattık paramızda yattı şimdi sırada ne var taksitleri geri ödemek bu pek hoş gelmedi sanırım kulağınıza ama bankalarla aramızı iyi tutmak için bu ödemeleri aksatmadan yapmalıyız. N kolay kredi ödemesi nasıl ve hangi yollarla ödenir bakalım. Ödemenizi yapmak için;

 • Tüm banka hesaplarından Aktif Bank IBAN’a elektronik transfer yaparak,
 • Tüm PTT şubelerinde ve Pttmatiklerden,
 • Akbank ATM, VakıfBank ATM veya Pttmatiklerden,
 • N Kolay banka kartı, diğer banka ATM’lerinden para yatırmanıza ve banka hesabınızdan taksitle ödeme yapmanıza olanak tanır.

PTT ATM’leriden N kolay kredi taksit ödemeleri yapmak için;

 • Anlaşmalı Bankalar işlemleri menüsüne girin.
 • Etkin bir banka işlemi seçin,
 • Nakit Mevduat Hesabı düğmesine basın.
 • Lütfen bir banka kartı numarası veya hesap numarası seçin.
 • İstenen bilgileri ve cep telefonu numaranızı girin.
 • Lütfen bir yorum girin.
 • İşlem ücretini onayladıktan sonra, taksit tutarını yatırabilirsiniz.

Kolay kredi ödemeleriniz için bir kredi kartına da ihtiyacınız yok herhangi bir bankamatikten kartsız işlemler menüsünü kullanarak taksit ödemelerinizi yapabilirsiniz. Bunun için;

 • Kartsız ticaret menüsüne girin.
 • Etkin bir banka işlemi seçin.
 • Banka kartı numaranızı veya hesap numaranızı girin.
 • T.C. Kimlik numarasını girin ve taksit tutarını yatırın.
 • Bilgileri kontrol edin.
 • İşlem ücretini onayladıktan sonra, taksit tutarını yatırabilirsiniz.

ne kolay kredi hesaba ne zaman yatar

Kolay Kredi Faiz Oranları ve Yapılacak Kesintiler Nelerdir?

İsterseniz başvururken bir sigortalı giriş seçebilirsiniz, bu şekilde, taksitleriniz ve toplam ödemeleriniz daha düşük faiz oranlarına indirilebilir. Prim, kredi tutarına, kredinin vade uzunluğuna ve müşterinin yaşına bağlıdır. Hesaplanan prim, toplam kredi tutarından düşüldükten sonra, kredi müşterinin hesabına aktarılıyor. Ayrıca N Kolay Kredi’den alınan 0,005 oranında kredi tahsis ücreti tahsil edilecektir. Kredi kullandırma faizi ve ücreti ise bulunmuyor.

Kredi tahsis ücreti olarak geçen faiz onaylanan tutardan düşülür, kalan tutar hesabınıza aktarılır. Bir sigortalı kredisi seçerseniz, hesaplanan prim de kredi tutarından düşülür ve kalan tutar hesaba aktarılır. Bu ödeyeceğiniz tutarları da göz önünde bulundurmalısınız.

Kredileri en az 3 ay, en çok 60 ay faizle kullanabilirsiniz. N kolay faiz oranları nedir buna örnekler verecek olursam şu şekildedir;

Kredi MiktarıVadeUygulanacak Faiz Oranı
3.000 TL – 5.000 TL60 Ay% 0,98
10.000 TL24 Ay% 1,89
10.000 TL48 Ay% 1,89

Önemli!
N Kolay Kredi faiz oranları kredi notuna göre değişebileceğini unutmamalısınız. Bu hesaplamada kullanılan aylık sözleşme faiz oranı % 0,98 olup, sigorta isteyen ve en yüksek puana sahip olanlar için geçerli bir kredi faizidir. Kredi tahsis ücreti, kredi tutarının % 0,5’idir ve % 5 BSMV’yi içeriyor.

N Kolay Kredi 25.000 TL İhtiyaç Kredisi Örnek Hesaplama Tablosu

Şimdi ise sizler için 25.000 TL N kolay kredi çekersek aylık taksitlerimiz ve toplam geri ödemelerimiz ne kadar olacak ve hesabımıza tam olarak kaç para yatacak bunu örnek bir hesaplama yaparak sunmak istiyorum. Geri ödeme planımız şu şekilde oluyor;

Çekilecek TutarKredi VadesiUygulanacak FaizÖdenecek Taksit TutarıHesaba Yatacak TutarToplam Geri Ödeme Tutarı
25.000 TL36 Ay% 1,891.023,53 TL24.868,75 TL36.847,04 TL

Gördüğünüz gibi geri ödemede toplam 36.847,04 TL bir ödememiz oluyor ve yaklaşık 3 senede 11.867,00 TL bir faiz ödemiş olacağız. Şuan ki faiz oranlarına göre bu faiz tutarı biraz çok olabilir ama acil ve hemen kredi lazım olduğu durumlarda belki sineye çekilebilir. Çünkü şubeye gitmeden kredi veren bankalar arasında Aktifbank n kolay kredi hesaba hemen yattığı için çok tercih ediliyor. N kolay kredi en çok ne kadar çekilir diyenler için ise minimum 2.000 TL, maximum 40.000 TL tutarında kullanabiliyorsunuz. Ya başvurumuz hafta sonlarına denk gelirse ne olacak? Hemen bu konuya da açıklık getirelim.

Cumartesi ve Pazar Günleri Bile N Kolay Krediniz Hesabınıza Yatıyor!

Bildiğiniz gibi hiçbir banka bırakın para yatırmayı çalışmıyor bile ama N kolay kredi sisteminde başvurunuzu hafta sonu yani Cumartesi ve Pazar günleri dahil yapabiliyorsunuz ve çekmek istediğiniz tutar onaylanır ise aynı gün hafta içi hafta sonu fark etmeden hesabınıza yatıyor. Bu sistemi ülkemizde uygulayan hiçbir banka ve sistem şuan için bulunmuyor, N kolay kredi çıkarmış olduğu yeniliklerle daha adından çok söz ettirecek gibi gözüküyor.

Tabi burada önemli bir hususu belirtmek isterim Kolay Kart, N Kolay Kredi sisteminin en önemli özelliğidir. N Kolay Kartınız varsa, 5 dakika içinde kredi başvurusunda bulunabilir ve herhangi bir işlem yapmadan bu web sitesinden para alabilirsiniz. Eğer kartınız yoksa maalesef anında kredi işleminiz gerçekleşmez.

Sanırım N Kolay Kredi hakkında aklınıza takılan tüm soruların cevaplarını bu makale ile çözmüş olduk, başka bir yazıda görüşmek üzere hoşça kalın.