• AMERIKAN DOLARI
  32,6270
  % 1,09
 • AVUSTRALYA DOLARI
  21,5795
  % 0,66
 • € EURO
  34,9614
  % 0,14
 • £ POUND
  41,5329
  % 0,69
 • ¥ YUAN
  4,4952
  % 0,95
 • РУБ RUBLE
  0,3682
  % 0,22
 • ÇEYREK ALTIN
  3.914,00
  % 0,68
 • BIST 100
  10.518,37
  % 1,22

Bankaların QR Kod ile Para Çekme Limiti Ne Kadar?

Bankaların QR Kod ile Para Çekme Limiti Ne Kadar?

QR kod ile para çekme hepimiz için para çekme işlemini olabildiğince basite indirgeyen bir uygulama. Artık yalnızca birkaç tuşa basarak QR kod ile kolayca para çekebiliyor ya da yatırabiliyoruz. Peki ya bankalardan QR kod ile para çekme limiti ne kadar? Bu yazımızda bankaların QR kod ile nasıl para çekebileceğimizi ve QR kod ile para çekme limitlerini inceleyeceğiz.

QR Kod Para Çekme Limiti Nedir, Nasıl Belirlenir?

Artık bankamatik ve ATM’lerden kartımız olmadan da para çekebiliyoruz, bu sistemin adına kare kod yani QR kod ile para çekme deniyor. Olduça kolay ve pratik bir yöntem unutkanlar içinse bulunmaz bir nimet diyebilirim. Neden derseniz para çekmek için sadece telefonunuzun yanında olması yeterli.

Fakat bu hesabınızdaki tüm paranızı çekebileceğiniz anlamına gelmiyor çünkü bankadan bankaya farklılık gösteren para çekme limitleri bulunuyor bu limitler genelde bankaların kendi insiyatiflerinde belirlenmektedir. Bu yüzden sizlere Garanti BBVA, Yapı Kredi Bankası, İş Bankası ve Ziraat Bankası gibi bankaların QR kod ile para çekme limitleri ne kadar tüm detayları ile aktaracağım. Şimdi geçelim detaylara…

Yapı Kredi QR Kod ile Para Çekme Limiti

Yapı Kredi ATM’lerinden QR kod ile günlük para çekme limiti 2.000 TL’dir. Yapı Kredi bankamatiklerinden para çekmek için Yapı Kredi Mobil’e giriş yapın. Anasayfa’da bulunan “Para Çek / Yatır” butonunu tıklayın. “Hesap” bölümünden paranızın çekileceği hesabı seçin.

ATM üzerinde bulunan QR kodu, Yapı Kredi Mobil uygulamasında açılan kameraya okutun. Geriye yalnızca Yapı Kredi ATM’sinden paranızı çekmek kalıyor. İlk ekranda karşınıza çıkan “Seçimi Hatırla” seçeneğini aktif ederseniz bir sonraki para çekme işleminde herhangi ek bir bilgi girmeden para çekme işleminizi çok daha hızlı ve kısa sürede gerçekleştirebilirsiniz.

İş Bankası QR Kod ile Para Çekme Limiti

İş Bankası ATM’lerinden QR kod ile para çekme limiti günlük 3.000 TL’dir. İş Bankası bankamatiklerinden QR kod ile para çekme işlemi için İşCep mobil uygulaması üzerinden “Bankacılık” işlemlerine girin. “Para Çekme” butonunu tıklayın. Para çekme işlemleri arasından “Karekod ile Para Çekme” seçeneğine basın. Hesaplarınız arasından para çekmek istediğiniz hesabı seçin. İşCepMatik cihazından Karekod seçeneğini tıklayın ve ATM’de beliren QR kodu İşCep mobil uygulamasına okutun. İşte paranız hazır. İş Bankası ATM’sinin para çekme kısmından paranızı çekebilirsiniz.

Garanti BBVA QR Kod ile Para Çekme Limiti

Garanti BBVA ATM’leri üzerinden yapacağınız QR kod ile para çekme işlemi için günlük limitiniz 3.000 TL’dir. Garanti BBVA bankamatiklerinin QR kod uygulamasını kullanarak para çekme işleminiz için yapmanız gereken öncelikle Garanti BBVA mobil uygulamasına girmek. “Para Çekme” işlemlerine geçiş yapın. “QR Kod ile Para Çekme” seçeneğini tıklayın. Çekmek istediğiniz tutarı girin. Garanti BBVA ATM’sinden “Kartsız İşlemler” menüsünü tıklayın. “QR Kod ile Para Çekme” seçeneğini tıklayın. ATM’deki QR kodu, Garanti BBVA mobil uygulamasına okutun. İşte işleminiz tamamlandı, yapmanız gereken tek şey Garanti BBVA ATM’sinin para çekme ünitesinden paranızı çekmek.

Ziraat Bankası QR Kod ile Para Çekme Limiti

Ziraat Bankası ATM’lerindeki günlük QR kod ile para çekme limiti 1.500 TL’dir. QR kod ile Ziraat Bankası ATM’lerinden para çekme işlemi yapmak için izlemeniz gereken yol ise şöyledir:

Ziraat Bankası mobil uygulamasına giriş yapın. Açılan sayfadaki “QR Kod ile Para Çekme” seçeneğini tıklayın. Sizden şifre talep edildiğinde şifrenizi girin.  Çekmek istediğiniz para miktarını yazın. Ziraat Bankası ATM’sinden “QR Kod ile Para Yatırma ve Çekme İşlemleri” seçeneğine girin. “Para Çekme” işlemini tıklayın ve çekeceğiniz tutarı yazın. Ziraat Bankası ATM’sindeki karekodu Ziraat Bankası’nın mobil uygulamasına okutun. Hem mobil uygulamadan hem de ATM üzerinden QR kod ile para çekme işleminize onay verin. Bütün işlemleri tamamladığınızda Ziraat Bankası ATM’sinin para çekme ünitesinden paranızı alabilirsiniz.

Vakıfbank QR Kod ile Para Çekme Limiti

Vakıfbank ATM’lerinden QR kod ile günlük 1.500 TL’ye kadar para çekebilirsiniz. Vakıfbank bankamatiklerinden QR kod ile para çekme işlemi için Vakıfbank mobil uygulamasına giriş yapmalısınız. Açılan erkanda bulunan “QR İşlemleri” sekmesine girin. Mobil uygulama sizden şifre talep ettiğinde şifrenizi yazın. Karşınıza çıkan ekranda bulunan “Para Çekme” ve “Para Yatırma” menüsünden “Para Çekme” seçeneğini tıklayın.

Hesaplarınız arasından paranın çekileceği hesabı seçin. QR kod ile çekeceğiniz para miktarını girin. “Devam” tuşuna bastıktan sonra Vakıfbank mobil ekranında kamera açılacak. İşleminizin geri kalanını Vakıfbank ATM’lerinden yapacaksınız. ATM üzerinde görülen karekodu Vakıfbank mobil uygulamasının açılan kamerasına okutun. Okuma işleminin ardından QR kod ile para çekme işleminize onay gelecek ve siz de Vakıfbank ATM’sinin para çekme kısmından paranızı çekebileceksiniz.

Akbank QR Kod ile Para Çekme Limiti

Akbank ATM’lerinden yapacağınız QR kod ile para çekme işlemlerinin günlük limiti 5.000 TL’dir. Akbank bankamatiklerinden QR kod ile para çekme işleminizi tamamlamak için öncelikle Akbank Mobil’e tek şifre ile giriş yapın. Akbank Mobil’de bulunan “Para Çekme / Yatırma” işlemine tıklayın. “QR Kod” seçeneğini seçin. Paranın çekileceği hesabı belirleyin ve çekeceğiniz para tutarını girin. Akbank ATM’sinin ekranının sağ üstünde bulunan QR kodu telefonunuzdaki Akbank Mobil uygulamasında açılan kameraya okutun ve işleminize onay gelmesinin ardından Akbank ATM’sinin para çekme kısmından paranızı alın.

TEB QR Kod İle Para Çekme Limiti

TEB ATM’lerinden QR kod ile yapacağınız para çekme işlemleri için günlük limitiniz 5.000 TL’dir. TEB bankamatiklerinden QR kod ile para çekerken izleyeceğiniz adımlar CEPTETEB uygulamasına giriş yapmakla başlar. Ardından “QR Kod ile Para Çekme” fonksiyonunu seçin. Paranızın çekileceği hesabı belirleyin. Hangi tutarda para çekmek istediğinizi yazın.

Geriye kalan işlemleri TEB ATM’leri üzerinden halletmeniz gerekiyor. TEB ATM’lerindeki “Giriş” tuşuna basın. Açılan sayfadaki “CEPTETEB ile Para Çekme” kısmını tıklayın. CEPTETEB uygulamasında açılan kameraya TEB ATM’sindeki QR kodu okutun. CEPTETEB uygulama ekranında tutar ve hesap bilgilerinizin onaylanmasını bekleyin. Ardından ATM ekranında bulunan “Devam” tuşuna basın. İşlemleriniz tamamlandığında ATM’nin para çekme kısmından paranızı alabilirsiniz.

Kuveyt Türk QR ile Para Çekme Limiti

Kuveyt Türk bankamatiklerinden QR kod aracılığı ile günlük çekebileceğiniz para miktarı 5.000 TL’dir. Kuveyt Türk ATM’lerinden QR kod ile para çekme işleminizi tamamlamak için işleminize Kuveyt Türk mobil şubeye giriş yapmakla başlayın. “QR Kod ile Para Çek” seçeneğini tıklayın. Açılan sayfada QR kod ile para çekeceğiniz hesabı belirleyin ve çekmek istediğiniz tutarı girin.

Ardından işlemin kalanına Kuveyt Türk ATM’sinden devam etmelisiniz. Kuveyt Türk ATM’si üzerinde bulunan klavyeden “5” tuşuna basın. ATM ekranında beliren QR kodu cep telefonunuzda açık olan Kuveyt Türk mobil şubedeki kameraya okutun.  İşleminizin tamamlanmasının ardından paranızı Kuveyt Türk ATM’sinin para çekme haznesinden alabilirsiniz.

Halkbank QR Kod ile Para Çekme Limiti

Halkbank ATM’lerini ve mobil şubesini kullanarak yapacağınız QR kod ile para çekme işlemi için günlük limitiniz 5.000 TL’dir. Halkbank ATM’lerinden QR kod ile para çekme işlemi içinse Halkbank Mobil üzerinden “Karekod İşlemleri” kısmına girin. “Karekod İşlemleri” menüsünden “Bank24 Karekod ile Para Çekme” seçeneğini tıklayın. Para çekmek istediğiniz hesabı seçtikten sonra çekmek istediğiniz tutarı girin ve “Devam” tuşuna basın. Bank24 ATM’sinin klavyesinden 1 tuşunu tıklayın. Bank24 ekranında çıkan Karekodu, Halkbank Mobil ekranına okutun. İşleminizi onayladıktan sonra paranızı Halkbank ATM’sinin para çekme bölümünden alabilirsiniz. Bu konuyu bir önceki Halkbank Kartsız Para Çekme makalemde detaylı olarak ele almıştım dilerseniz inceleyebilirsiniz.

Türkiye Finans QR Kod ile Para Çekme Limiti

Türkiye Finans bankamatiklerinden QR kod ile günde 2.000 TL’ye kadar para çekebilirsiniz. QR kod ile para çekme işlemi için izlemeniz gereken yol ise Türkiye Finans Mobil Şube uygulamasına giriş yapmakla başlar. Menüde bulunan “QR İşlemleri” sekmesinden “Para Çekme” işlemine girin. Paranızın çekileceği hesabı ve çekmek istediğiniz tutarı girin. ATM’den “QR Kod ile Para Çekme” seçeneğine basın. ATM’de beliren QR kodu, Türkiye Finans Mobil Uygulaması’nda açılan kameraya okutun. İşlemleri bu şekilde tamamlayarak QR kod ile para çekme limiti dâhilinde Türkiye Finans’tan kartsız para çekebilirsiniz.

ATM ve Bankamatiğe QR Kod Nasıl Okutulur?

Telefonunuzun kendi işletim sisteminde QR kod uygulaması var ise işlem çok basit yok ise Google Play veya App Store gibi mağazalardan QR kod uygulamaları indirmeniz yeterli. ATM de kare kod çıktığında telefonunuzdan QR kod uygulamanızı açarak telefon ekranında beliren kare ekranı ATM ekranındaki kare koda yaklaştırıp tam kadrana aldığınızda kod otomatik olarak okuyacak ve sizi bir sonraki işlem menüsüne yönlendirecektir işlem bu kadar basit.

QR Kod İle Para Çekmek Güvenli Mi?

Evet bu sistem ile para çekmek oldukça güvenlidir. Fakat burada dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Öncelikle QR kod sistemi ile para çekeceğiniz bankanın ATM’sini kullanmaya özen gösterin ve bankanıza ait QR kod okuma uygulaması ile işlemlerinizi yapın. Bu iki şeye dikkat ettiğinizde QR Kod limiti kullanılarak para çekmek oldukça avantajlı ve pratik.

Neden, şifre kullanmıyorsunuz, kart taşımak zorunda değilsiniz, kimse sizin kredi kartınızı kopyalayamaz biliyoruz ki son zamanlarda ATM üzerine çeşitli düzenekler kurularak kartlar kopyalanabiliyor veya şifreleriniz yine aynı şekilde çalınabiliyor QR kod sistemi ile para çekme sırasında ne şifre nede kart kullanılıyor bu yüzden bu sistemi oldukça güvenli kılıyor.