• AMERIKAN DOLARI
  32,6371
  % 1,12
 • AVUSTRALYA DOLARI
  21,5989
  % 0,75
 • € EURO
  34,9259
  % 0,05
 • £ POUND
  41,4708
  % 0,55
 • ¥ YUAN
  4,4995
  % 1,04
 • РУБ RUBLE
  0,3660
  % -0,39
 • ÇEYREK ALTIN
  3.937,00
  % 0,91
 • BIST 100
  10.477,82
  % 0,83

6 Başlıkta Ziraat Bankası Bankkart Combo Özellikleri

6 Başlıkta Ziraat Bankası Bankkart Combo Özellikleri

Bankkart Combo, hem banka hem de kredi kartı işlevlerine sahip bir karttır. Bu, tek bir kartınız ile, hem bir banka kartına hem de bir kredi kartına sahip olabileceğiniz anlamına gelir. Bu hamle ile Ziraat Bankası kredi kartı sektörüne farklı bir bakış açısı ile girdi. Başka bir deyişle, Ziraat Bankası kendi kredi kartı markasını kullanmaya başladı diyebiliriz.

Ziraat bankası bir kamu yani devlet bankası olmasından dolayı müşterileri de oldukça fazladır. Sunmuş olduğu kredi kartı faiz oranları ve kart çeşitliliği açısından lider bir banka diyebiliriz. Son zamanlarda mobil bankacılığını da geliştirmiş ve yenilenmiş olduğunu görüyorum. Dilerseniz şimdi Ziraat Bankası bankkart combo kart özellikleri nelermiş inceleyelim.

Ziraat Bankası Bankkart Combo Nedir?

Hem kredi kartı, hem Banka hesap kartı özelliği nasıl kullanılır, Peki, Bankkart Combo hem bankamatik kartı hem de kredi kartı olarak bu özellik nasıl kullanılacak diyebilirsiniz. Hemen açıklamalıyım ki kartınızın ön kısmında kredi kartı numaranız ve temassız özelliği belirten logolarınız bulunurken, arka tarafında ise banka kartı numaranız ve logolarınız bulunmaktadır. Peki bunu anladım ama bankamatikte bu özellik nasıl çalışır derseniz hemen ona gelelim.

Ziraat bankası bankamatiğine gittiğiniz zaman kartınızı bankamatiğe taktığınızda karşınıza 2 seçenek gelecektir. Bu seçeneğin birinde “Kredi Kartı İşlemleri” bir diğerinde ise “Banka Kartı Hesap İşlemleri” olarak iki seçenek bulunacak ve seçtiğiniz seçeneğe göre işlem yapabileceksiniz.

Ziraat Bankası Bankkart Combo ile bize böyle bir özelliği sunduğu için ne kadar teşekkür etsek azdır.

Bankkart Combo Kart Çeşitleri Nelerdir?

Bankkart Combo’nun 3 farklı alternatif kartı bulunmaktadır bunlar ;

Bankkart Combo [Klasik]

Bu, Bankkart combo’nun klasik bir kartıdır, en büyük klasik kartla aynı özelliklere sahiptir ve yıllık ücreti 16 TL’dir. Özellikler temassız kart, nakit hizmeti, ayın sektörü, açılan kumbara, açılan 360 içerir. Yazımın devamında bu konulara detaylı olarak değineceğim.

Bankkart Combo [Birleşik Altın/ Gold]

Birleşik kartlar, Klasik kart modeli ile aynı özelliklere sahiptir, ancak kredi kartı limiti daha yüksektir. Yıllık ücret 40 TL tutarındadır.

Bankkart Combo [Platinum]

Tüm bu özelliklere ek olarak Combo Card Platinum’un kredi kartı limiti yoktur veya çok yüksektir. Araç, kişisel ve konut yardımı gibi ek imkanlar sağlar ve yıllık ücret 47,75 TL’dir.

Ziraat Bankası Bankkart Combo Özellikleri

Bu kartın en önemli özelliği hem bir banka kartı hem de kredi kartı olmasıdır. Nasıl yani diyebilirsiniz ama doğru duydunuz Ziraat Bankası Bankkart Combo kredi kartı özelliği olan bir banka hesap kartıdır. Yani cüzdanınızda hem bir banka hesap kartı (Bankomat), hem de ayrı bir kredi kartı taşımak zorunda değilsiniz. Oldukça güzel geldi kulağınıza değil mi şimdi dilerseniz bu güzel özelliğin haricinde hangi özelliklere sahip biraz daha detaylandıralım.

Bankkart Combo’nun tüm kredi kartlarında olduğu gibi çeşitli kampanyaları bulunmakta ve çeşitli indirimler kazanabiliyorsunuz, Ayrıca taksitli alışverişler yapılabilir ve bu alışverişlerden hediye puanlar kazanmanız da mümkün, yine bu bonus puanları yapacağınız alışverişlerde indirim olarak kullanmanız pek doğal…

Combo Kartınızdan istediğiniz zaman kredi kartı özelliğini kullanarak nakit avans çekmeniz ve nakit para temin etmeniz mümkündür, Yurt İçinde yapabildiğiniz tüm işlemleri VISA ve MASTER özelliği ile Yurt Dışında da yapabilirsiniz. Bankkart Combo’nun bir diğer özelliği ise temassız ödeme yönteminin bulunması temas etmeden alışveriş yapmak oldukça güzel bir duygu öneririm. Son olarak ise, Kredi kartı ekstresi erteleme, otomatik ödeme talimatı, sanal kart ve e ekstre gibi bir çok özelliği barındırmaktadır. Dilerseniz Bankkart Combo Özellikleri için detaylı bir analiz yapalım.

Bankkart Combo Kumbara ve Combolira

Combo lira kumbara özelliği ile tüm online ve POS cihazından veya temassız yaptığınız alışverişlerden “Lira” puanlar kazanabiliyorsunuz. Bu Combo Lira’lar kumbara özelliği ile birikiyor dilerseniz daha sonra bu biriken Lira’larınızı alışverişlerinizde harcayabiliyor, benzin alabiliyor veyahutta online bir alışveriş sitesinde sepetinizdeki rakamdan düşürebiliyorsunuz.

Bankkart liralarınızı sorgulamak isterseniz;

4747’ye SMS göndererek (BANKKART LIRA yazıp boşluk bırakılarak kartın son 6 hanesi 4747’ye göndermelisiniz.

Bu şekilde lira puanlarınızı kontrol altında tutabilirsiniz.

Bankkart Combo Harçlık Avans

Bankkart Combo Özellikleri arasında öğrenciler içinde önemli bir madde var buda harçlık avans özelliği ama bunu sakın nakit avans olarak algılamayın çünkü bu özellik KYK’dan burs ve öğrenim kredisi alan üniversite öğrencileri için oluşturulmuş bir ayrıcalık hesaplarında para bulunmasa bile 850 TL ye kadar alışveriş yapma imkanı tanıyor.

Üstelik bu tutardan herhangi bir faiz ve kesinti yapılmamaktadır. Harçlık avans bakiyesini kontrol altında tutmak için HARCLIK AVANS BAKIYE yazıp 4747’ye SMS göndererek güncel bakiye öğrenilebilir.

Bankkart Combo 360

Bankkart combo 360 özelliği ve çalışma şekli biraz farklı yapacağınız aylık tek seferlik alışverişe göre kazandığınız lira miktarı değişiyor. Sadece Bankkart Combo Kredi Kartı uygulamasını kullanan ve 1.000 TL ve üzeri harcama yapan kişiler yararlanabiliyor. Bu harcamanın karşılığında 6 TL gibi bir LİRA puan kazanılıyor. Eğer bankkart 360 özelliğinden ayrılmak istiyorsanız 0850 258 00 00 müşteri hizmetlerini arayarak ayrılabilirsiniz.

Tavsiye İçerik : Ziraat Bankası Sim Kart Blokesi Kaldırma

Bankkart Combo “Nefes “

Bir diğer özelliği ise NEFES uygulamasıdır, nefes özelliğinden yararlanarak diğer bankalarda ekstre erteleme olarak bildiğiniz veya ekstre atlatma olarak da bilinen o ay yapılan harcamalardan oluşan hesap bakiyesinin belirli oranlarla faizlendirilerek bir ay ötelenmesi işlemine verilen isimdir.

Maddi olarak sıkıntılı geçirdiğiniz aylardaki bankkart combo kredi kartı ekstrenizi nefes özelliği ile bir ay erteleyerek ödemek oldukça güzel gözüküyor.

Bankkart Combo Aidat İade Özelliği

Aidat iadesi özelliği, kombo kredi kartı başvurusu için aylık harcama taahhütleri tarafından ödenen aidatlar için ComboLira kazanır. Katılmak için AIDATIADE yazmanız, bir boşluk bırakmanız, ardından kartın son 6 hanesini yazmanız ve 4757’ye bir SMS göndermeniz gerekir.

Tabi bunun için belirli Taahhüt miktarında bulunmanız gerekmektedir.3 Farklı Combo Kart için bedelleri tablomuzda belirttim;

Kart TipiAsıl Kart SahibiEk Kart Sahibi
Bankkart Combo (Klasik)550 TL250 TL
Bankkart Combo (Gold)800 TL400 TL
Bankkart Combo (Platinum)1.000 TL500 TL

bütçenize en uygun olan kart modelini seçebilirsiniz.

Ertelenmiş Nakit Harcama Nedir?

Banka kartı özelliğine tanımlı olan KMH hesabı sayesinde banka kartınızdan taksitli alışverişler yapmanıza olanak sağlıyor aynı zamanda KMH ile ödeme yaptığınızda ödemelerinizi yaklaşık 1 ay öteleme fırsatı sunuyor Bankkart Combo özelliği ile oldukça avantajlı gözüküyor.

Peşin erteleme özelliği, kredi kartı harcamalarınızı bir sonraki bildirime ertelemenizi sağlar. En az 1, en fazla 3 periyodu erteleyebilirsiniz ve miktar 100 TL ile 10.000 TL arasında değişebilir.

Bankkart Combo Diğer Kredi Kartarına Göre Avantajlı Mı?

Bu kadar özelliği saydıktan sonra bir öz eleştiri ve  yorum yaparak kapatalım makalemizi, peki, bankkart combo avantajlı mı bu kartı almalı mıyız? Diye sorabilirsiniz, hemen ben kendi düşüncelerimi aktarayım bankkart combo diğer kartlara göre oldukça üstün bunun sebebi, cebinizde iki tane kart taşımak zorunda değilsiniz hem banka kartı hem kredi kartı tek kartta 2 özellik oldukça etkileyici ve tek başına tercih sebebi bana göre ve oldukça mantıklı…

İkinci sebebi ise bir kamu yani devlet bankasının bir ürünü olmasından dolayı yine tercih edilebilir. Zaten bankkart combo diğer kartların özelliklerini barındırdığı gibi diğer kartlarda olmayan birden fazla özelliği bulunuyor. Devlet bankalarının faiz oranları ve komisyon ücretleri çok yüksek iken, bu kartta ödeyeceğiniz ücretler daha düşük olacaktır. Bu yüzden tercih edilebilir, hoşça kalın.

Sizlere bankkart combo kart özellikleri ve avantajları ile ilgili bilgiler aktarmaya çalıştım tüm sorularınızı yorum kısmından bana sorabilirsiniz.