• AMERIKAN DOLARI
  33,1952
  % -0,11
 • AVUSTRALYA DOLARI
  22,1976
  % -0,36
 • € EURO
  36,0226
  % -0,60
 • £ POUND
  42,8115
  % -0,31
 • ¥ YUAN
  4,5456
  % -0,29
 • РУБ RUBLE
  0,3772
  % 0,65
 • ÇEYREK ALTIN
  4.184,00
  % -1,32
 • BIST 100
  11.156,20
  % 0,15

Ziraat Bankası EFT Saati

Ziraat Bankası EFT Saati

Ziraat bankası EFT saati saat kaça kadar öğreneceğiz bu makalemizde. Türkiye üzerinde hizmet veren devlet destekli bankalardan olan Ziraat Bankası her daim müşteri memnuniyetine dikkat etmektedir ve müşterilerin en iyi şekilde hizmet alabilmesi için elinden geleni ortaya koymaktadır. Ziraat Bankası kullanıcısı olan kişiler yeni nesil teknolojileri kullanarak para transferi gibi çeşitli işlemleri sorunsuz ve güvenli bir şekilde gerçekleştirebilmektedir.

Bankanın müşterileri Ziraat Bankası üzerinden başka bir bankada hesabı bulunan kişiye para gönderimi işlemini yapmak için EFT işlemini kullanması gerekmektedir. 

Ziraat Bankası EFT Saati

EFT işlemi bir bankadan diğer farklı bir bankaya para transferi işlemidir. Hesap numara ve IBAN numarası ile yapılan ödemeler de bu işlemlere dahil olmaktadır. Ziraat Bankası EFT işlemi yardımı ile transfer olunan tutarlar, hedeflenen bankaya ulaşımı gerçekleşmeden önce banka yetkilisi tarafından incelenir ve herhangi bir sorun olmaması durumunda onaylanır.

Göndermiş olduğunuz miktarın ayni gün içerisinde istediğiniz kişiye ulaşmasını istiyorsanız Ziraat Bankası EFT saati içerisinde bu transfer işlemini gerçekleştirmeniz gerekecektir. Aksi durumda göndermiş olduğunuz ücret sonraki gün banka yetkilisi olan çalışanın onayına verilecek ve bu nedenle de sonraki çalışma günü tutar ilgili hesaba yüklenecektir.  

Ziraat Bankası EFT İşlemleri Saat Kaça Kadar Yapılabilir? 

Ziraat Bankası EFT saati 09:00 ile 16:00 aralığında olmaktadır. Bu saatlerden farklı zamanlarda yapmış olduğunuz para transferleri bir sonraki iş gününe kalacaktır. Eğer yarı tatil ilan edilmiş bir günde EFT işlemi gerçekleştirmek istiyorsanız 09:00 – 11:00 arasında işlemi yapmanız gerekecektir.  

Ziraat banka ile saat 16:00`dan sonra gerçekleştireceğiniz EFT transfer işlemi, ilk iş gününde hesaba yansıtılmaktadır. Fakat mesai saati dışında yapmış olduğunuz EFT işlemleri için “Geç EFT” isimli ekstra ücret talep edilmektedir. 

EFT İşlemi Yaptıktan Sonra Ne zaman Hesaba Geçer? 

Ziraat Bankası vasıtası ile yapmış olduğunuz EFT işlemleri, eğer mesai günü içerisinde iseniz ve işlem yukarıda belirtmiş olduğumuz saatler içerisinde yapılıyorsa karşı kişinin banka hesabına geçmesi 5 ile 30 dakika arasında bir zaman alacaktır.  

Ziraat Bankası EFT Saati Sorgulama İşlemi 

Ziraat Bankası EFT saati olarak belirtilmiş olan zaman diliminde gerçekleşen EFT aynı gün içerisinde banka hesabına aktarılmaktadır. Fakat herhangi bir sebepten dolayı bu zaman içerisinde yapılmış olan EFT işlemleri gün sonunda hesaba aktarılmadıysa, hemen yapılan EFT işlemlerinin kontrol edilmesi gerekecektir. Eğer bu konu ile alakalı bir sorununuz var ise hemen ilgili bankanız ile iletişime geçmelisiniz. Ziraat Bankası çağrı merkezini aramak için 444 0 000 numaralı telefonu arayabilirsiniz.  

Diğer bir yöntem ise banka şubesi vasıtası ile işlemlerinizi kontrol etmek ve bu şekilde sorununuzu çözmek olacaktır. Yapmış olduğunuz EFT işlemi sırasında kaynaklanan sorun sizden ya da bankanızdan kaynaklanmamış ise bu defa muhatap banka ile iletişime geçmeniz gerekecektir. Ziraat bankası EFT sorgulama işlemi zamanı herhangi bir sorun ile karşılaştığınız zaman hemen banka şubesine başvuruda bulunmanız önerilmektedir.

Diğer bankaların EFT saatleri hakkında bilgi almak istiyorsanız bağlantıyı tıklayınız.