• AMERIKAN DOLARI
  32,6432
  % 1,14
 • AVUSTRALYA DOLARI
  21,6031
  % 0,77
 • € EURO
  34,9307
  % 0,07
 • £ POUND
  41,4775
  % 0,56
 • ¥ YUAN
  4,4995
  % 1,04
 • РУБ RUBLE
  0,3659
  % -0,46
 • ÇEYREK ALTIN
  3.935,00
  % 0,83
 • BIST 100
  10.482,11
  % 0,87

Ziraat Bankası SIM Kart Bloke Kaldırma

Ziraat Bankası SIM Kart Bloke Kaldırma

Ziraat bankası SIM kart bloke kaldırma işlemi kullanmış olduğunuz tüm bankacılık işlemlerinizde size sorun çıkaran ve kısıtlı olmasını sağlayan ve her ürününüz için uygulamanız gereken bir eylemdir. Ziraat bloke kaldırılma, banka hesaplarınızın veya bankacılık işlemlerinizin bir kısmına veya tamamına uygulanan kısıtlamaların kaldırılması anlamına gelir.

Engellemeyi kaldırma işlemi ve bu adımlar, çeşitli adımları gerçekleştirmenizi gerektirir. Bunları bir ATM, şube veya telefon bankacılığı yoluyla çözmek önemlidir. Tüm bloke  kaldırma işlemleri tek bir kanaldan veya sadece müşteri hizmetleri aranarak çözülemez. Uygulanan bloke, engellemesini kaldırmak için farklı işlem gereksinimlerine ve engellemeyi kaldırmak için farklı kanalları denemelisiniz.

Ziraat bloke açma işlemi yapılmadığı takdirde, uygulanan blokajın türüne göre bazı bankacılık işlemleri yapılamayabilir. Bazı durumlarda, hesabınızdan para çekmek bile zordur, bu yüzden bunun için blokeyi kaldırmanız gerekir. Peki, Ziraat blokesi nedir? Ne tür bloke ve sınorlamalar var? Ziraat bloke nasıl kaldırılır?

Ziraat Bankası Bloke Kaldırma Nedir?

Ziraat Bankası bloke kaldırma sorusunu yönelten tüketiciler, bu bloke konusunda genellikle yeni karşılaşmış kişilerdir.

Bloke kaldırma, Banka hesabınıza, kartınıza, internet bankacılığınıza, telefonunuza ve diğer birçok faktöre işlem kısıtlamaları getirdiğinde olan budur. Blok tipine bağlı olarak, blokaj kaldırma işleminin koşulları ve kanalları değişebilir. Genel olarak Ziraat Bankası tüketicilerinin karşılaştığı engeller şunlardır;

 • Hesap engelleme
 • Banka kartı veya kredi kartı blokesi
 • Ziraat sim kart bokesi,
 • Ziraat internet bankacılığı bloke

“Uygulanan tüm bu engellemeler aslında sizi bankacılık işlemlerini gerçekleştiremez hale getirebilir. Bazı durumlarda bloke işlemlerinin önüne geçilebiliyor, bazı durumlarda ise yapacak bir şey kalmıyor. örneğin; Banka veya kredi kartınız yanlış şifre nedeniyle bloke edilirse, şifrenizi girerken dikkatli olursanız bu sorunu yaşamazsınız.”

Ziraat bloke kaldırma süreci nedir, Bu süreçten haberdar olmak isteyen tüketiciler, “Neden engelleme ve bloke uygulanıyor?” sorusunu soruyor ve bu sorulara da cevap istiyorlar. Bloke uygulaması, örneğin uygulanan engellemeye bağlıdır.

“Telefon numaranızı başka bir operatöre verirseniz, güvenlik nedeniyle SIM kartınız bloke olur ve doğrudan bankanıza bilgi vermeniz gerekir.”

Bu durumu çözmek için bankanıza haber vererek işlemin sizin tarafınızdan yapıldığını ve güvenilir bir kaynaktan gerçekleştiğini anlatmış olursunuz. Banka bu durumu anlayarak SIM kart blokesini kaldırlmış olacaktır. Birçok kişi SIM kartının blokesini telefon bankacılığı veya internet bankacılığı yoluyla kaldırmaya çalışır, ancak bu imkansızdır. Bunun için şube veya ATM gibi kanallar kullanılmaktadır. Bu blokaj kaldırma işlemlerinin birçoğunun işlem kanalları değişebilir.

Ziraat SIM Kart Bloke Kaldırma

Ziraat SIM kart bloke açma, tüketicilerin en çok merak ettiği ve en çok talep ettiği fırsatlardan biridir.

SIM kart bloke açma prosedürü, size en yakın Ziraat Bankası ATM’sine veya şubesine gitmenizi gerektirir. Güvenlik nedeniyle internet bankacılığı veya telefonla müşteri hizmetleri aranarak SIM kart blokajı kaldırılamaz. Hesabınıza yalnızca güvenlik amacıyla SIM kart engelleme uygulanır. Banka hesabınızı kötü niyetli kişiler tarafından riske atmamak için bu işlem gereklidir.

Bir şube veya ATM aracılığıyla dakikalar içinde SIM kartınızın blokesini kaldırabilirsiniz. Şube üzerinden bloke kaldırma işlemleri için bir kimlik sahibi olmanız ve telefonunuzun açık olması gerekmektedir. Ziraat ATM SIM Kart Engelleme’de telefonunuzun yanınızda olması, telefonunuzun açık olması ve onay SMS’i alabilmeniz çok önemlidir.

Ziraat ATM SIM Bloke Kaldırma

Ziraat ATM SIM kart bloke kaldırma, genellikle ATM’den yapılan işlemleri blokelerin kaldırmak isteyen kişiler için en popüler yollarından biridir. Bunun nedeni, bu yöntemin çok kolay ve kullanışlı olmasıdır. Normal şartlarda şubeden yapılan bloke açma işlemleri sıra beklemek zorunda kalacağınız için birkaç saat sürebilir. Bloke kaldırma, dakikalar içinde doğrudan bir ATM aracılığıyla yapılabilir. Peki, Ziraat ATM SIM kart blokesini nasıl kaldırabilirsiniz? Hangi adımları takip ediyorsunuz?

Ziraat ATM SIM kart blokesini kaldırma adımları

 • En yakın Girat ATM’sine gidin, kartınızı takın ve ana menüye girmek için şifrenizi girin.
 • Ana menüde “Bakiye – Bilgi – Şifre” şifre seçeneğine tıklayın.
 • Ardından sağdaki “SIM kartın engellemesini kaldır” seçeneğine ilerleyin.
 • “SIM kart bloğu kaldırılacak. İstediğinizden emin misiniz?” Soruya “evet” cevabını verin.
 • Cep telefonunuza şifre geldiğinde, doğrulama ekranında şifreyi girin ve şifrenin gelmemesi durumunda ATM’de “SIM Kartınız Bloke Açma Onaylandı” yazısı çıkar ve “Ziraat ATM SIM Kart Bloke Açma” işlemi gerçekleştirilir. .

Ziraat SIM Kart Bloke Kaldırma Yöntemleri

Ziraat SIM kart bloke açma yöntemi ile sadece ATM’lerde değil şubelerde de SIM kartınızın blokesini kaldırabilirsiniz. Ziraat Bankası müşterilerine bu konuda sadece iki seçenek sunmaktadır ve bunlardan birincisi en çok tercih edilen ATM yöntemidir. Diğeri bir şube aracılığıyla. Bu yöntemler şu şekilde kullanılabilir;

Ziraat bankası şubesinden SIM kart blokesini kaldırma

Size en yakın Girat bankası şubesine gitmeniz, şubeden SIM kart blokenizi kaldırmanız ve gişede sıra beklemeniz gerekmektedir. Sıra size geldiğinde, kasiyere telefonunuzun operatörünün değiştiğini ve SIM kartın bloke olmasına neden olduğunu söylemeniz gerekiyor ve bu blokajı kaldırmak istiyorsunuz. Telefon numarası isteyen operatör daha sonra bu ekrandan SIM kart blokajını temizleyecek ve şimdi telefonu bankacılık için açacaktır.

Ziraat ATM’den SIM kart blokesini kaldırma

ATM’den SIM kart blokesini kaldırma işlemi çok daha basit ve hızlıdır. Yukarıda anlatıldığı gibi kartınızı en yakın Ziraat Bankası ATM’sine götürmeniz, kartınızı ATM’ye takmanız ve şifrenizi girmeniz gerekmektedir. Ardından, Bakiye-Hakkında-Şifre menüsündeki “SIM kart blokesini kaldır” ekranından telefonunuza uygulanan SIM kart bloke kaldırma işlemini çok kolay bir şekilde takip edebilirsiniz.

Ziraat SIM Kart Neden Bloke Edilir?

Ziraat SIM kart neden bloke edilir?” bu soruyu soruyorsanız eğer, bir güvenlik açığınız olduğunu bilmelisiniz! Bu sorunu yaşayan kişilerin en popüler arama sorgusudur.

İnternet bankacılığının geleceği hakkında. Özellikle para transferleri, ödemeler ve daha birçok işlem, internet bankacılığından tek tuşla gerçekleştirilebilir. Bu durum onu ​​ne kadar yükseltmeyi gerektirse da onu taşımaları beraberinde getirir. Telefon numaranıza giren kötü niyetli kişiler, direkt olarak internet bankanıza sızabilir ve hesaplarınızı tehlikeye atabilir.

SIM Kart değişikliğinin sizin dışında birisinin yapmasının önüne geçilmesi işleminin adıdır. SIM kart bloke işlemi. Çünkü siz telefonunuzu kaybetmiş olabilirsiniz ve telefon numaranız kötü kişilerin eline geçmiş olabilir. Bu durumun önüne SIM KART Blokesi ile geçilmektedir. Bir SIM kart değişikliği olduğunda banka SIM kart blokesi koyarak kartı bloke eder ve sizin onayınız ve müracaatınız olmadan bloke işlemi kaldırılmaz.

Tavsiye Makale : Ziraat Bankası Telefon Güncelleme

Ziraat Hesap Bloke Kaldırma

Ziraat hesabı blokesinin kaldırılması, Ziraat Bankası tüketicilerinin sıklıkla başvurduğu bir işlemdir. Ancak tüketiciler, hesaplarının neden bloke edildiğini anlamamakta, internet bankacılığı veya telefonla müşteri hizmetlerini aradıklarında dahi nedenini bulamamaktadır.

Öğrenmek için şubeye gitmeniz gerekiyor ama sadece Ziraat Bankası’na gitmek yeterli değil. Ziraat Bank’ın hesabınızın bulunduğu şubeye giderek bloke kaldırma başvurusunda bulunmanız gerekmektedir. Sebebi ise bloke işleminin bu şubeden geçmesi ve hesabınızın orada açılmasıdır. Yani bu şubenin engellemesini kaldırma hakkı var.

Başka hiçbir Ziraat Bankası şubesi blokajı kaldırmaya ve bloke nedenini tam olarak belirtmeye yetkili değildir. Bu nedenle şubeler blokajı bloke etmeye yardımcı olamaz ve ATM’ler, İnternet bankacılığı ve telefon müşteri merkezleri aracılığıyla blokajın kaldırılması için destek de mümkün değildir. Peki, Ziraat Bankası hesabım neden bloke edildi?

Ziraat Bankası Hesap Blokesi Sebepleri 

Bankadan kredi çektiyseniz veya kredi kartı ürünü kullandıysanız ve ödeme yapmadıysanız hesabınız bloke edilir.
Devlete olan borcunuzu ödemezseniz ve bu borç takibe düşerse hesabınız bloke olabilir. Yasal kararlar hesabınızın bloke edilmesine neden olabilir. Hesabınız üzerinden gerçekleştirilen şüpheli işlemler nedeniyle Ziraat Bankası güvenlik gerekçesiyle hesabınızı bloke edebilir.

Ziraat Banka Kartı Blokesi Kaldırma

Ziraat banka kartı bloke kaldırma, ilginç, yaygın ve zorunlu işlemlerden biri olarak biliniyor. Birçok kişi banka veya kredi kartlarının neden bloke edildiğini bilmiyor. Banka veya kredi kartlarına uygulanan blokajlar genellikle POS satın alırken yanlış şifre girilmesinden kaynaklanmaktadır. Özellikle şifrenizi iki veya üç kez yanlış girerseniz, kartınız güvenlik nedeniyle bloke olur ve bankanız tarafından kart sahibi tarafından yeniden etkinleştirilene kadar kullanılamaz.

Ancak Ziraat banka kartı yasağı başvurusunda bulunmak isteyenler, kartlarını herhangi bir internet sitesinde kullanmış olabilirler. Ziraat Bankası, online alışverişten şüpheli işlemleri iptal edebilir ve kart güvenliği için kart iptali önerebilir.

Ziraat İnternet Bankacılığı Bloke Kaldırma

Ziraat İnternet Bankacılığı engelini kaldırmak için şubeye veya ATM’ye gitmenize gerek yok. Bu konuda atılması gereken ilk adım Ziraat Bankası müşteri hizmetlerini yani 444 00 00‘ı arayıp menülerine bağlamaktır.

Özellikle tekrar tekrar yanlış şifre girmek, İnternet bankacılığınızın bloke olmasına neden olabilir. İnternet bankacılığı da diğer bloke işlemler gibi güvenlik nedeniyle bloke edilmiştir. Şifre denemeleri başka biri tarafından yapılabilir ve şifrenizi birkaç defadan fazla denerseniz, hesabınızın güvenliğini sağlamak için kendi engellemeniz uygulanır. Müşteri hizmetleri Ziraat internet bankacılığı engelini kaldırmanıza yardımcı olabilir. Müşteri hizmetleri size bu konu ile ilgili bir kaç onay sorusu sorar ve bu soruları doğru cevaplarsanız internet bankacılığı blokunuzu kendiniz kaldırmış olursunuz.