• AMERIKAN DOLARI
  33,1952
  % -0,11
 • AVUSTRALYA DOLARI
  22,1976
  % -0,36
 • € EURO
  36,0226
  % -0,60
 • £ POUND
  42,8115
  % -0,31
 • ¥ YUAN
  4,5456
  % -0,29
 • РУБ RUBLE
  0,3772
  % 0,65
 • ÇEYREK ALTIN
  4.184,00
  % -1,32
 • BIST 100
  11.156,20
  % 0,15

Ziraat Bankası Telefon Numarası Güncelleme Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası Telefon Numarası Güncelleme Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası telefon numarası güncelleme nasıl yapılır, kimlik bilgileri arasında en önemli veri olan telefon bilgileri, Ziraat Bankası tarafından müşterilerinin gizliliğini korumak adına büyük önem arz etmektedir. Bu nedenle banka kişisel verilerin saklanması hususunda, birçok üst düzeyde güvenlik önlemi almış bulunmaktadır. Oluşabilecek dolandırıcılıklar ya da banka hesabıyla ilgili olumsuz işlemlerin önlenmesi adına, Ziraat Bankası’na banka müşterilerinin verdikleri telefon numaralarının güncel ve doğru olması gerekmektedir.

Çünkü karşılaşılan bu tarz istenmeyen olumsuz işlemlerde bildirim yapılabilmesi adına banka müşterilerinin telefon numaralarının doğru olması büyük önem taşımaktadır. Ziraat Bankası telefon güncelleme işlemleri birçok kanaldan güvenli bir şekilde yapılabilmektedir.

Ziraat Bankası Telefon Numarası Güncelleme Nerelerden Yapılabilir?

Ziraat Bankası, banka müşterileri telefon numaralarını güncelleme işlerini ATM’ler üzerinden yapabilmektedirler. Bunların dışında en yakın Ziraat Bankası şubesine gidilerek de bu güncelleme gerçekleşebilmektedir. Ziraat Bankası telefon bankacılığı müşteri hizmetleri, internet şubesi ve mobil şube uygulaması ve internet şubesi üzerinde bulunan canlı destek hattı üzerinden de kolaylıkla telefon numarası güncelleme işi yapılabilmektedir. Aynı zamanda vekâlet vererek Ziraat Bankası şubeleri aracılığı ile de telefon numarası güncellenebilmektedir.

Ziraat Bankası ATM’den Telefon Numarası Güncelleme

Türkiye’nin her yerinde bulunan Ziraat Bankası ATM’leri üzerinden, kolaylıkla telefon numarası güncellemeleri gerçekleşebilmektedir. Bunun için en yakın ATM’ye gitmek ve sahip olunan Ziraat Bankası banka kartı ile banka hesabına giriş yapmak gerekmektedir. ATM üzerinde telefon numarası değişikliği adımından gerekli olan yönlendirmelere uyarak, telefon numarası kolaylıkla değişebilmekte ve güncellenebilmektedir. ATM’den telefon numarası değişmek için sırası ile şu işlemlerin yapılması gerekmektedir;

 • Öncelikle banka kartı ile ATM’ye giriş yapılıp, kart şifresi girilmelidir.
 • Şifre girildikten sonra işlem menüsüne geçilmelidir.
 • İşlem Menüsü kısmından Kayıtlı İletişim Bilgileri bölümüne tıklanmalıdır.
 • Kayıtlı İletişim Bilgileri bölümünden telefon numarası değişme seçeneği yardımı ile güncellenmek istenen telefon numarası girilerek, onay tuşuna basılmalıdır.

Ziraat Bankası Şubelerine Giderek Telefon Numarası Güncelleme

En yakın olan Ziraat Bankası şubesine giderek, banka görevlisine telefon numarası güncelleme isteğini iletmek yeterli olmaktadır. Bir kaç dakika içinde banka görevlisi tarafından telefon numarası kolaylıkla güncellemektedir.

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri ile Telefon Numarası Güncelleme

Ziraat Bankası’na kayıtlı olan telefon numarasını değişmek ya da güncellemek için, bankanın müşteri hizmetlerini aramakta çözümlerin içinde yer almaktadır. Bunun için Ziraat Bankası’nın müşteri hizmetleri numarasını çevirdikten sonra, telefon numarası güncelleme isteği ile müşteri temsilcisine bağlanarak dakikalar içinde, kolaylıkla telefon numarası güncellenebilmektedir.

Ziraat Bankası Canlı Destek Hattı ile Telefon Numarası Güncelleme

Ziraat Bankası internet şubesinde bulunan canlı destek hattı ile de telefon numarasını kolaylıkla güncellemek mümkün olmaktadır. Bunun için Ziraat Bankası’na ait olan internet şubesi üzerinden canlı destek hattını kullanmak gerekmektedir. Ziraat Bankası internet şubesinde, sağ alt köşede bulunan canlı destek hattına girdikten sonra daha fazla yardım butonuna tıklamak yeterli olmaktadır.

Açılan sayfada gerekli olan ve istenen bilgileri doldurduktan sonra canlı destek ekibine bağlanılmaktadır. Bu şekilde canlı destek ekibinde olan banka görevlisinin yardımı ile telefon numarası güncelleme işlemi,  kısa süre içerisinde gerçekleşmektedir.

Mobil Bankacılık Üzerinden Telefon Numrası Güncelleme

Eğer mobil bankacılık ve Ziraat Bankası mobil uygulama kullanıyorsanız aşağıdaki yöntemde numaranızı güncellemek için etkili bir yöntemdir.

“Ziraat Mobil Uygulamasını açalım menüden Profil ve Ayarlar > İletişim Bilgilerim > Telefon adımlarını takip edelim,”

Karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran çıkacaktır. Yeni numaranızı girerek güncelleyebilirsiniz. Aynı şekilde aynı adımları atarak internet bankacılığından da numara güncelleme yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası’nda Kayıtlı Bulunan Müşteri Telefon Numaraları Neden Güncel Olmalıdır?

Ziraat Bankası’nda bulunan müşteri telefon numaralarının güncel olması, banka faaliyetlerinin güvenliğini sağlamak açısından oldukça büyük önem taşımaktadır. Banka müşterilerinin kullandığı Ziraat Bankası mobil bankacılık ve internet şubesi kullanılarak yapılan havale, ödeme ve EFT gibi benzeri birçok işlemde, bankaya kayıtlı bulunan telefon numarasının güncel olması gerekmektedir.

Bu işlemler esnasında, özellikle internet bankacılığı ve mobil bankacılığına giriş işlemlerinde, Ziraat Bankası’nda kayıtlı olan telefon numarasına gelen SMS şifreleri kullanılmaktadır. Bu nedenle bankaya kayıtlı olan telefon numaralarının güncel olmaması, bu işlemlerin aksamasına ve gerçekleşmemesine neden olacaktır.  Aynı zamanda kayıp kart ve çalıntı işlemlerinde ya da şüpheli gözüken müşteriye ait hesap hareketlerinde, bankanın müşterilerine bildirim yollaması, yine telefon numaraları aracılığı ile olmaktadır. Bu nedenle telefon numaralarının güncel olması, banka müşterilerinin güvenliği açısından da çok önemlidir.

Ziraat bankası sim kart blokesi kaldırma başlıklı makalemiz ilginizi çekebilir.