• AMERIKAN DOLARI
  32,6371
  % 1,12
 • AVUSTRALYA DOLARI
  21,5989
  % 0,75
 • € EURO
  34,9259
  % 0,05
 • £ POUND
  41,4708
  % 0,55
 • ¥ YUAN
  4,4995
  % 1,04
 • РУБ RUBLE
  0,3660
  % -0,39
 • ÇEYREK ALTIN
  3.937,00
  % 0,91
 • BIST 100
  10.477,82
  % 0,83

Enpara Kredi Kartı Avantajları Nelerdir? [Adım Adım Anlatım]

Enpara Kredi Kartı Avantajları Nelerdir? [Adım Adım Anlatım]

Enpara’nın kredi kartı hizmetinin avantajları oldukça fazladır. QNB Finans Bank tarafından dijital ve masrafsız bankacılık hizmeti olarak sunulmaktadır. Enpara.com kurulduğu günden bu yana hiçbir kredili ürününden masraf talep etmemiştir. Bu bakımdan kredi kartı ürünü için de herhangi bir masraf talebi olmaz.

Enpara.com kredi kartı ürününde, diğer bankaların aldığı yıllık aidat ücretini de talep etmemektedir. Aksine banka müşterilerine kart aidatı öder. Kredi kartı aidat ücreti almadan, müşterilerine aidat ücreti ödeyen banka özelliği nedeniyle de tek olmaktadır.

Enpara Kredi Kartı Avantajları 

Enpara kredi kartı sahipleri bir çok alışverişte oldukça avantajlıdır, bu avantajları neler aşağıda madde madde adım adım anlatmaya çalıştık, fakat en önemli olan avantajlı yani ömür boyu kart aidat ücreti almayacak olmasıdır. Şimdi diğer avantajlı kısımlarına geçelim;

 • Enpara Kredi kartı, başvuru yapan kişilere sunulan limitler dahilinde, ödeme, nakit avans ve alışveriş imkanı tanır.
 • Aidatsız bir kredi kartıdır. Kredi kartı sözleşmesinde, ömür boyu aidat alınmayacağına dair bir madde de yer almaktadır.
 • Kredi kartı düzenli olarak kullanıldığı zaman kart müşterilerine, yıllık 100 TL olacak şekilde, en az 2 yıl kart aidatı ödemesi yapılır.
 • Bu kredi kartıyla QNB Finansbank’ın anlaşmalı olduğu üye iş yerlerinden anında taksitli alışveriş yapılabilir. Ancak Cardfinans için tanımlanmış özel artı taksit seçeneklerinden ya da diğer kampanyalarda yararlanılamaz.
 • Enpara kredi kartıyla her ay 1.000 TL’ye varan alışverişlerde, ilgili yasal düzenleme dahilinde 3 adet taksitsiz harcama, herhangi bir faiz oranı uygulanmadan ve fazladan hiçbir ücret ödenmeden Enpara kredi kartı taksitlendirme işlemi yapılabilmesini sağlar.
 • enpara.com kredi kartı müşterileri için sunulan tüm kampanyalardan yararlanılabilir.
 • Enpara kredi kartı olarak geçen ürün Platinum Mastercard’tır. Platinum Mastercard’ın müşterileri için sunduğu ayrıcalıklar, bankanın internet sitesi üzerinden incelenebilir. 

Enpara Kredi Kartının Kullanım Alanları Ve Özellikleri

Enpara kredi kartı avantajları içinde alışveriş yapma, ödemeler ve nakit avans işlemleri yer alırken; fatura ya da cep telefonu ödemeleri, cep telefonuna TL yükleme işlemleri ve Motorlu Taşıtlar Vergisi ödemelerinin ücretsiz olarak yapılabilmesi de yer almaktadır. Yine Enpara kredi kartı üzerinden otomatik ödeme talimatı verilebilir.

Nakit ihtiyaçlarını karşılamak için nakit avans işlemleri yapılabilir. Kredi kartı üzerinden nakit avans çekilmek istendiğinde, tüm yurt içindeki ve yurt dışındaki ATM’ler kullanılabilir. Yine kredi kartı üzerinden belirlenen nakit tutarı, Enpara.com vadesiz TL hesaplarına aktarılabilmektedir. Bunun için internet bankacılığı ya da cep şubeleri kullanılabilir. Nakit avans işlemleri için Enpara.com belirli bir ücret talep eder. Kullanılan nakit avans tutarına, kullanılan süre boyunca faiz uygulaması yapılır. Uygulanan faiz oranına, % 5 oranında BSMV ve de % 15 oranında KKDF vergileri eklenmektedir. Enpara kredi kartı kampanya özellikleri ve kartın diğer kullanım alanları ise şu şekilde olmaktadır.

enpara kredi kartı özellikleri

 • Enpara kredi kartı, internet alışverişlerinde de kullanılabilir. Kredi kartının internette kullanımını açtırma ya da kapatma işlemleri için bankanın internet sitesi ya da cep bankacılığı kullanılmalıdır. İnternet alışverişlerinde kredi kartı kullanımı için, kart sahipleri kendilerine göre bir limit belirleyebilirler.
 • Enpara kredi kartı, temassız ödeme özelliğine sahiptir. Yani temassız ödeme özelliği bulunan bir POS cihazından günlük toplam 90 TL’ye kadar günlük şifresiz ve de temassız işlem yapılabilir.
 • Enpara kredi kartıyla QNB Finansbank ATM’leri üzerinden yapılabilen tüm işlemler gerçekleştirilebilir.
 • Enpara kredi kartının geri ödemeleri; ekstrede gösterilen son ödeme gününe kadar her ay, yine ekstrede bildirilen minimum ödeme tutarı kadar yatırılması, şeklinde yapılır. Kart ödemesi, Enpara.com internet bankacılığı, mobil cep uygulaması, QNB Finansbank ATM’leri ya da Çözüm Merkezi üzerinden yapılabilir.

İlgili İçerik : Kredi Kartı En Son Saat Kaçta Ödenir?

 • Kişiler otomatik ödeme talimatlarında, faturanın son ödeme tarihinde Enpara vadesiz TL hesabında yeterli bakiyesi olmadığında, kredi kartlarına da otomatik ödeme talimatı verebilirler. Yani bakiye bulunmadığı zaman tutar, otomatik olarak Enpara kredi kartından düşer. Bunun için ekstradan herhangi bir işlem yapılmasına gerek yoktur.
 • Enpara kredi kartından yapılan harcamaların, kullanıcılar için sağladığı herhangi bir puan ya da uçuş mili vb gibi özelliği bulunmamaktadır.
 • Enpara kredi kartının ek kart uygulaması bulunmaz.
 • Enpara kredi kartı kullanıcıları, kredi kartlarını Masterpass ya da BKM Express kartlarına tanımlayabilirler. Bu uygulamanın geçerli olduğu tüm yerlerde, Enpara kredi kartıyla işlem yapılabilir.

enpara kredi kartı limit ve başvuru

Enpara Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Enpara kredi kartı başvuru işlemleri Enpara.com müşterisi olanlar için internet bankacılığı ya da cep şubeleri aracılığıyla yapılabilmektedir. Enpara.com müşterilerin kredi kartı başvuruları değerlendirildikten çok kısa süre içinde onay mesajı gönderilir.

Enpara.com müşterisi olmayan kişiler ise; kredi kartı başvurularını enpara.com.tr adresi üzerinden yapmalılardır. Yapılan başvurular olumlu değerlendirildiği takdirde, en fazla 10 gün içinde kredi kartı kişinin adresine teslim edilir.

Enpara kredi kartına öğrenciler de başvuru yapabilmektedir. Öğrencilerin yapacak olduğu kredi kartı başvurularında, öğrenci kimlik kartı görüntüsü, başvuru formuna eklenmelidir.

Enpara Kredi Kartı Limit Açısından Nasıl Değerlendirilir?

Enpara.com kredi kartı başvurularının değerlendirilmesinde QNB Finansbank’ın kredi politikaları ve bankanın değerlendirmeleri baz alınmaktadır. Banka değerlendirmeleri içinde başvuru sahiplerinin daha önce kullanmış olduğu kredilerin ve kredi kartlarının ödeme şekli yer almaktadır.

Geri ödemelerin düzenli olarak, geciktirilmeden yapılmış ya da yapılıyor olması önemlidir. Kredi kartı onayı için başvuru sahibinin düzenli bir gelire sahip olması da aranan kriterler arasındadır. Kredi kartı başvurusu onaylanan kişilere Enpara kredi kartı limiti tanımlanır. Kredi kartı limiti belirlenirken, kişinin aylık net geliriyle tüm bankalardan alabileceği toplam kredi kartı limiti dikkate alınmaktadır.