• AMERIKAN DOLARI
  32,6579
  % 1,18
 • AVUSTRALYA DOLARI
  21,6261
  % 0,87
 • € EURO
  34,9406
  % 0,10
 • £ POUND
  41,5264
  % 0,68
 • ¥ YUAN
  4,4990
  % 1,03
 • РУБ RUBLE
  0,3659
  % -0,42
 • ÇEYREK ALTIN
  3.935,00
  % 0,73
 • BIST 100
  10.471,85
  % 0,77

Garanti BBVA Bankası Hesap Kapatma İşlemi İçin 7 Seçenek

Garanti BBVA Bankası Hesap Kapatma İşlemi İçin 7 Seçenek

Garanti BBVA hesap kapatma işleminden bahsedeceğim sizlere bu yazımda, yeni adı Garanti BBVA olarak değişse de halen halk arasında Garanti Bankası olarak anılmaktadır. Bankalar hayatımızın olmaz ise olmazlarından sayılıyor artık, bir çok işlemimizi ve ödememizi bankalardaki açmış olduğumuz hesaplardan yapıyoruz. Bu bazen bir vadesiz hesap bazen ise bir altın hesabı yada vadeli mevduat hesabı oluyor. Bu hesapları açmamız gerektiği gibi bazen de işimiz bittiğinde kapatmamız gerekiyor. Hele de benim gibi biraz takıntılı ve her şeyin düzenli olmasını isteyen bir tip iseniz o zaman bu hesaplar mutlaka kapatılmalıdır 🙂

Eğer Garanti BBVA Bankası hesap kapatma işlemi gibi eyleme geçecek iseniz sizin için bu yazım rehber niteliği taşıyacaktır. Çünkü araştırdım ve Garanti Bankası hesap kapatma nasıl yapılır öğrendim tüm yol ve yöntemleri belirleyerek bir düzen içerisinde sizlerle paylaşmaya karar verdim. Şimdi dilerseniz detaylara geçelim.

Garanti BBVA Bankası Hesap Kapatma

Kişiler bazen fazla düşünmeden hızlı hareket ederek bankalarda gereksiz hesaplar açabilirler veyahutta bir kez acil ihtiyaçtan dolayı açılan hesaplar daha sonra kullanılmaz bu hesapların kapatılması gerekir. Fakat bu durum sadece Garanti Bankası ile sınırlı değildir, tüm bankalardaki gereksiz ve kullanılmayan hesaplar kapatılmak istenmektedir çoğu zaman.

Tavsiye İçerik : Kredi Kartı Temassız Ödeme Özelliği Nasıl Kapatma?

Garanti BBVA bankası hesap kapatma işlemine gelecek olursak bunun için birden fazla alternatif bulunuyor. Fakat bu işlemi en kolay ve pratik bir şekilde internet üzerinden yapabileceğinizi söylemeliyim. Hele de covid-19 ile uğraştığımız şu günlerde araya mesafe koymak gerektiğini de düşünürsek online olarak bu işlemi yapmak oldukça mantıklı gözüküyor. Dilerseniz şimdi bu seçenekler neler birer birer inceleyelim.

Garanti BBVA Bankası Hesap Kapatma İşlemini Nasıl Yapabilirim?

Son zamanlarda çok sık karşıma çıkmaya başladı Garanti hesabımı kapatmak istiyorum veya silmek istiyorum şeklinde başlıklar aslında bu kullanılmayan hesaplardan bir an önce kurtulmak isteyenlerin açmış olduğu başlıklardır. Neden çünkü bankalarda yapılan her işlemin ücrete tabi olması kişileri korkutuyor ve kullanılmayan boşta kalan hesaplarını bir an önce kapatmak istiyorlar.

Mesela Garanti BBVA bankası Döviz hesabınızı veya vadesiz mevduat hesabınızı veyahutta bir aralar 3 5 gram altın için açmış olduğunuz altın hesabınızı kapatmak isteyebilirsiniz. Bu hesapları kapatmanın oldukça fazla çeşidi vardır. Hesap şekline hesap durumuna göre kullanılacak yöntemler değişmektedir. Ama her şeyi normal şartlarda düşünürsek;

Garanti BBVA Bankası hesap kapatma işleminiz için izlemeniz gereken adım, 444 0 333 numaralı müşteri hizmetlerini arayarak, Garanti bankasında bulunan herhangi bir hesabınızı kapatabilirsiniz.

Bu yöntem tabi klasik bir kullanılmayan Garanti vadesiz hesap kapatma eylemi için geçerli çoğu zaman. Ya diğerleri…. Neymiş diğer bu durum ve kapatma yöntemleri bir bakalım.

Fiziki Bir Garanti BBVA Bankası Şubesine Giderek Hesap Kapatma

Fiziki yani bir Garanti BBVA bankası şubesinin yolunu tutarak numaramatikten bir sıra alıyoruz. Eğer benim çok işim var çok yoğunum bir hesap kapatma için o kadar sıra bekleyemem diyorsanız Garanti BBVA müşterilerine sunmuş olduğu güzel bir hizmet var hemen Garanti Mobil’e cep telefonunuzdan giriş yaparak, Anasayfa’da bulunan “ATM/Şube” ikonuna tıklayınız.

Karşınıza “Randevu işlemleri” çıkacak buradan randevu alarak direk randevu saatinizde şubeye giderek derdimizi anlatabiliriz. Eğer hesabımızın kapatılmasına engel bir durum yok ise müşteri temsilcisi dakikalar içinde hesabımızı kapatıyor. İşlem  bu kadar basit.

Garanti Bankası’nda Açılmış Kullanılmayan Bir Hesabı Müşteri Hizmetlerinden Kapatma

Garanti hesap kapatma işleminizi telefon aracılığı ile yapmak istiyorsanız. Türkiye’nin en gelişmiş çağrı merkezi alt yapısına ve personeline sahip Garanti BBVA Müşteri İletişim Merkezi üzerinden işleminizi basit bir şekilde yapabilirsiniz.

Bunun için 0 850 222 0 333 Müşteri İletişim Merkezi numarasını aramalısınız.

Burada dikkat etmeniz gereken müşteri numarası, hesap numarası ve kimlik bilgilerinizin hali hazırda yanınızda bulunmasıdır. Bildiğiniz gibi bizi bir robot karşılayacak ve güvenlik aşamaları için bazı sorular soracak bu soruları doğru bir şekilde yanıtladıktan sonra hesap kapatma talebinizi dile getirebileceğiniz müşteri temsilcisi ile irtibat kurabileceksiniz. Bu sayede kısa sürede Garanti BBVA hesabınız kapatılacaktır.

Garanti BBVA İnternet Bankacılığı Üzerinden Hesap Kapatma Yöntemi

Garanti BBVA bankası 10 milyonu bulan müşterisi ile Türkiye’de hizmet veren en değerli özel bankalardan biridir. Bana göre aynı zamanda internet bankacılığı en güzel ve kullanışlı olan bankalar arasındadır. İnternet bankacılığı üzerinden herhangi bir garanti hesabı kapatma için ilk olarak https://www.garantibbva.com.tr/tr  adresine girmelisiniz. Bireysel veya kurumsal girişi seçerek şifre ve parola bilgileriniz ile internet bankacılığı şubesine giriş yapmalısınız sonra sırasıyla;

Anasayfa > Hesap Ve Ürün > Hesap > Kapatılacak Hesap İsmi

adımları izlenerek kapatmak istediğiniz hesabı seçmelisiniz.

garanti bbva internetten hesap kapatma

Daha sonra resimde gördüğünüz gibi ok ile işaretlemiş olduğum alandaki “Hesap Kapatma” seçeneğini tıklayınız sizden hesabınızı kapatmak istediğinize emin misiniz gibi bir uyarı ve onay sayfası gelecek onayladığınızda artık hesabınız kapatılmış olacaktır.

Garanti BBVA Mobil Bankacılık Uygulaması Üzerinden Hızlı Hesap Kapatma

Sanırım en çok bu yöntemi kullanmayı tercih edeceksiniz çünkü Garanti Bankası teknolojik yatırımları ile harika bir mobil uygulama ortaya çıkarmış basit ve pratik kullanımı ile hemen hemen her türlü bankacılık işlemini çok kolay bir şekilde yapabiliyorsunuz.

Uygulamanıza giriş yaptıktan sonra alt kısımdan hesaplar seçeneğini seçin açılan sayfada tüm hesaplarınız gözükecektir. Daha sonra kapatmak istediğiniz hesabınızı seçin, ve sayfayı aşağıya doğru kaydırdığınızda “hesap kapatma” seçeneğini göreceksiniz işte bu butona tıklayın ve hesabınızı kapatın.

Garanti Bankası’na Ait Hangi Hesaplarımı Bu Yöntemlerle Kapatabilirim?

Aslında Garanti BBVA Bankası’na ait o kadar çok hesap var ki saymakla bitmez fakat ben sizler için en çok kullanılan hesapların bir listesini çıkardım ve bunların hangisini anlatmış olduğum bu yöntemler ile kapatabilirsiniz hangisini kapatamazsınız liste haline getirdim bu listemi sizlerle aşağıda paylaşıyorum;

Hesap İsmiFiziki Şubedenİnternet BankacılığıMobil BankacılıkMüşteri Hizmetleri
Vadesiz Mevduat HesabıKapatılıyor.Kapatılıyor.Kapatılıyor.Kapatılıyor.
Avans Hesap (KMH)Kapatılıyor. (Borç Olmamak Kaydı İle )Kapatılıyor. (Borç Olmamak Kaydı İle )Kapatılıyor. (Borç Olmamak Kaydı İle )Kapatılıyor. (Borç Olmamak Kaydı İle )
Altın HesabıKapatılıyor.Kapatılıyor.Kapatılıyor.Kapatılıyor.
E-Vadeli HesapKapatılıyor. (35.000 TL üzeri limitler kapatılamaz)Kapatılıyor. (35.000 TL üzeri limitler kapatılamaz)Kapatılıyor. (35.000 TL üzeri limitler kapatılamaz)Kapatılıyor. (35.000 TL üzeri limitler kapatılamaz)
Vadeli Mevduat HesabıKapatılıyor. (35.000 TL üzeri limitler kapatılamaz)Kapatılıyor. (35.000 TL üzeri limitler kapatılamaz)Kapatılıyor. (35.000 TL üzeri limitler kapatılamaz)Kapatılıyor. (35.000 TL üzeri limitler kapatılamaz)
Döviz Hesabı (Dolar-Euro)Kapatılıyor.Kapatılıyor.Kapatılıyor.Kapatılıyor.
Yatırım Fonu HesabıKapatılıyor.Kapatılıyor.Kapatılıyor.Kapatılıyor.
Birikim HesabıKapatılıyor. ( Paranız Vadesiz Hesaba Aktarılır)Kapatılıyor. ( Paranız Vadesiz Hesaba Aktarılır)Kapatılıyor. ( Paranız Vadesiz Hesaba Aktarılır)Kapatılıyor. ( Paranız Vadesiz Hesaba Aktarılır)

Gördüğünüz gibi hemen hemen tüm hesaplar anlattığımız yöntemler ile kapatılabilmekte fakat bazı ayrıntılar var 35.000 TL üzeri limitli vadeli hesaplar ancak şubeden kapatma işlemi yapılıyor bunu yazımın devamında anlatacağım.

Garanti BBVA Bankası Avans Hesabımı Borcum Varken Kapatabilir Miyim?

Garanti avans hesap kapatma, herkesin illallah ettiği bir hesap türüdür bir türlü kapanmak bilmez para yatırırsınız paranızın nereye gittiği belli olmaz bu yüzden bu Garanti Bankası KMH hesap kapatma işlemini herkes yapmak ister halk arasında avans hesap olarak bilinir. Bu hesabınızı borcunuz varken kapatamazsınız.

Avans hesabın kapatılabilmesi için kredili mevduat hesabınıza hiç borcunuzun olmaması ve tamamen faizleri ile beraber ödenmiş olması gerekmektedir. Ancak bundan sonra hesap kapatma işleminiz yapılabilir.

Garanti BBVA Bankası Vadeli Mevduat Hesabımı Kapatmıyor Ne Yapmalıyım?

Bu çok yaşanan bir problemdir e-vadeli olsun veya normal vadeli hesaplarını bir çok kişi internetten, mobilden ve müşteri temsilcilikleri aracılığı ile kapatamazlar. Bu durumdan bir çok Garanti Bankası müşterisi şikayetçidir. Burada kural 35.000 TL üzeri limitli vadeli hesapların kapatılabilmesi için şubeye giderek dilekçe verilmesi gerek olduğudur.

Yani sizin hesabınızda 40.000 TL vadeli bir paranız bulunuyorsa ve siz bu hesabı kapatmak istiyorsanız. Banka şubesine gitmeli ve ilgili hesabınızı kapatmak istediğinize dair yazılı bir dilekçe vermelisiniz. Dilekçe sonucunuza göre hesabınız kapatılacaktır. Bankalar bu paraları kullandıkları için sanırım sizden vazgeçmek istemiyorlar:)

Garanti Bankası Hesabımı Kapatırken Hesap İşletim Ücreti Tahsil Edilir Mi?

Böyle bir şey söz konusu değildir. Siz hiç kullanmadığınız bir hesap için neden hesap işletim ücreti ödemelisiniz ki… Eğer hesabınızda hiç para yoksa direkt olarak anlattığımız Garanti Bankası hesap kapatma yöntemlerini kullanarak hemen hesabınızı kapatabilirsiniz. Bu işlem için herhangi bir ücret ve hesap işletim ücreti adı altında bir kesinti uygulanmaz.

Sizlere Garanti BBVA hesap açtırma işlemini de ilgili makale de anlattığım şekilde devam ederek hesap açtırabilirsiniz. Takıldığınız yerler de yorum kısmından sorularınızı çekinmeden sorabilirsiniz.