• AMERIKAN DOLARI
  32,6412
  % 1,13
 • AVUSTRALYA DOLARI
  21,6085
  % 0,80
 • € EURO
  34,9406
  % 0,10
 • £ POUND
  41,4948
  % 0,60
 • ¥ YUAN
  4,4995
  % 1,04
 • РУБ RUBLE
  0,3657
  % -0,50
 • ÇEYREK ALTIN
  3.932,00
  % 0,73
 • BIST 100
  10.488,21
  % 0,93

Garanti BBVA’dan Öğrenci ve Gençlere Bonus Genç Kredi Kartı

Garanti BBVA’dan Öğrenci ve Gençlere Bonus Genç Kredi Kartı

Garanti BBVA’nın gençler için tasarladığı ve Bonus özellikleriyle donatılmış Bonus Genç kredi kartı bütün öğrenci okuyucularımın bir süredir merak ettikleri bir konu. Bende Bonus Genç kredi kartı başvurusu nasıl yapılır, limiti nasıl belirlenir tek tek ele alacağım. Birçok avantajıyla gündemde olan ve sürekli reklamlarda tanıtımlarını gördüğüm bu kredi kartını neden incelemiyorum ki dedim, ve işte sevgili arkadaşlar merakla beklediğiniz o inceleme karşınızda!

Öğrencilerin ve gençlerin vazgeçilmez alışveriş ve nakit çekim özellikli bu kart büyük ilgi göreceğini düşünüyorum. Sizleri daha fazla meraklandırmadan detaylara geçmek istiyorum.

Garanti BBVA Bonus Genç Nedir?

Hemen bakalım Bonus Genç kart nedir ne işe yarıyor, Garanti BBVA tarafından 18-25 yaş arası bütün öğrencilere özel olarak hazırlanan ve Bonus Genç adını alan kredi kartı birçok imkânla birlikte geliyor. Yalnızca belirttiğim yaş grubuna dâhil olan gençler bu karta başvuru yapabiliyorlar, baştan altını çizmek istiyorum.

Genç arkadaşlarımın alışveriş, oyun, ulaşım gibi ihtiyaçlarını tek bir kart ile karşılayabilecekleri Bonus Genç kartla ekstra bonus özellikleri de elde edilebiliyor. Şöyle ki, bu kartı kullanarak bonus puanlar toplayabiliyor ve istediğiniz gibi oyun, alışveriş ve ulaşım gibi alanlarda harcaya biliyorsunuz. Yani genç arkadaşlarım yıllık kredi kartı aidatı ödemek zorunda kalmadan bu kartı rahatlıkla kullanabilme avantajına sahip olabiliyorlar.

Bonus Genç Kredi Kartı Özellikleri Nelerdir?

Garanti BBVA tarafından gençlere özel sunulan Bonus Genç kredi kartının birbirinden güzel özelliklerini sizlere tanıtmak istiyorum. Öncelikle kartın yıllık kredi kartı aidatı bulunmuyor arkadaşlar. Bu da kartı kullandığınız zaman boyunca kart aidatı ödemelerinin bütçenize yük olmasının önüne geçen çok iyi bir özellik bence.

İkinci özellik ise, Bonus Genç kredi kartının tamamen bonus özellikleriyle donatılmış bir kart olmasıdır. Yani kartı kullanırken diğer bonus kredi kartı müşterilerinden hiçbir ayrımınız olmuyor. Gönül rahatlığıyla alışverişlerinizi yapabiliyor, puan kazanabiliyor, taksitlerle alışverişlerinizin ödeme yükünü azaltabiliyor, taksitli nakit avans çekebiliyor, kazandığınız puanları istediğiniz harcamalarda kullanma özgürlüğüne sahip oluyorsunuz.

Bonus Genç kredi kartının bir diğer dikkatimi çeken özelliği, ekstre atlatma özelliği. Bu özelliğin genç arkadaşlara büyük bir avantaj sağlayacağına eminim. Eğer ekstrenin kesim tarihinden önce o ay ödeme yapamayacağınızı anladıysanız, bu durumda ekstre atlatma özelliğini kullanmayı seçebilirsiniz. Bu özelliği kullandığınızda ödemeyi o ay yapmanız istenmez, 1 ay sonraki hesap kesiminde ödemeyi yapabilirsiniz.

Özellikle öğrenci okuyucularımın bu habere çok sevindiğinden eminim. Çünkü öğrencilik döneminde birçok ödeme üst üste yığıldığı zaman büyük bir sıkıntı çekilmesi söz konusu olabiliyor. Dönem dönem ekstrenizi bir sonraki aya erteleyerek öğrenciliğiniz sırasında rahat ödemeler yapabilirsiniz.

Bonus Genç kredi kartını tercih etmenize etki edecek diğer özellik, teknolojiyi takip eden mobil ve QR kod ödemeleri. Genç arkadaşlar teknolojiyle yakından ilgilendikleri için, bu özelliğin son derece işe yarar bir seçenek olduğunu düşünüyorum. Fiziki alışverişlerde Türkiye’de henüz QR kod ve mobil ödemeler pek kullanılmıyor. Ancak online alışverişlerde birçok sitenin artık QR kod ve mobil ödemelere yer verdiğini görüyorum. Bu ödemeleri tercih ettiğinizde bonus puan kazancınız %5 oranında artıyor. Böylelikle daha fazla bonus puan kazanarak daha avantajlı alışverişler yapabiliyorsunuz arkadaşlar.

Oyun sever genç okuyucularımın dikkatini çeken bir özellik ise, Steam’den kazanılan bonus tutarlardır. 10 TL bonus puan kazanarak isterseniz bu puanlarınızı yine Steam’de harcayabilirsiniz.

Öğrenci Bonus Genç Kredi Kartının Avantajları Nelerdir?

Öğrenciler için Garanti BBVA tarafından tasarlanan Bonus Genç kredi kartının birçok özelliğini sizlere aktardım. “Peki avantajları nedir ve ne elde ederim?” diyorsanız, bunun cevabını da maddelerle sizlere açıklayacağım;

 • Bonus Genç kartına özel düzenlenen tüm kampanyalardan yararlanabilirsiniz.
 • Kartla yapacağınız EFT ve havale işlemlerinde masraf talep edilmez.
 • Nakit avans işlemlerini masrafsız olarak yapabilirsiniz.
 • Kart harcamalarının tamamından aylık 50 TL’ye kadar bonus puan kazanabilirsiniz.
 • Restoran ve kafe harcamalarında aylık 35 TL’ye kadar bonus puan kazanabilirsiniz.
 • Ekstrelerini düzenli ödeyenler kart limiti yükseltme başvurusu yapabilirler.

Belirttiğim bu avantajlardan yararlanmak sizlerin elinde sevgili dostlar. Karta başvurunuzu yapar ve başvuru onayı alırsanız, bu avantajların öğrencilik yıllarında çok değerli olduğunu kendiniz görebilirsiniz.

bonus genç kart avantajları

Bonus Genç Kart Almak İçin Aranan Şartlar Nelerdir?

Bu harika özellikleri içeren Bonus Genç karta ilişkin başvuru şartları neler tüm öğrenci okuyucularımın merakla beklediklerine eminim. Bu yüzden daha fazla uzatmadan, 18 yaşını dolduran ve Türk vatandaşı olan tüm öğrencilerin karta başvuru yapabileceklerini söyleyebilirim.

Burada dikkat edeceğiniz nokta, 18-25 yaş aralığında olmanız ve öğrenci belgenizin bulunuyor olmasıdır sevgili dostlar. Öğrenciliğiniz devam ediyorsa ve belirttiğim yaş aralığındaysanız, belgelerinizi hazırlayarak başvurunuzu yapabilirsiniz. “Gerekli belgeler nedir?” diye merak ediyorsanız, hemen bir alt başlıkta da bu konuya değiniyorum.

Garanti Bonus Genç Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Peki, Bonus Genç kredi kartı başvurusu nasıl yapılır, Garanti BBVA’nın öğrencilerden istediği birkaç belge bulunuyor. Bu belgelerden ilki nüfus cüzdanı ya da sürücü belgesi gibi kimliği gösterir bir belgenin fotokopisidir. Kimliğinizde mutlaka 18 yaşını doldurmuş olmanız gerekiyor dostlar. Yani en az 2001 doğumlu olmalısınız.

Başvuruda yanınızda bulundurmanız gereken bir diğer belge, öğrenci belgenizdir. Bonus Genç kredi kartı öğrencilere yönelik bir kredi kartı olduğundan, öğrenci belgesi olmadan başvuru yapamıyorsunuz. Öğrenci belgenizi öğrenim gördüğünüz eğitim kurumundan kısa sürede edinebilirsiniz.

“Üstelik Bonus Genç öğrenci kredi kartı başvurusu yapmak çok kolay! Bonus Genç öğrenci kartına Garanti BBVA Mobil, Garanti BBVA İnternet üzerinden veya –GENC– yazıp 3340’a kısa mesaj göndererek başvurabilirsiniz.”

Bu iki belgeyi hazırladıktan sonra Bonus Genç kredi kartına Garanti BBVA şubelerinden, online bankacılıktan, 444 0 333 telefon bankacılığı kanalından başvuru yapabilirsiniz. Ayrıca genç arkadaşlarım GENC yazarak 3340’a mesaj attıkları zaman da karta başvuru yapabiliyorlar.

Bonus Genç Kart Limiti Nasıl Belirlenir?

Bonus Genç kredi kartının azami limiti 500 TL’dir dostlar. Garanti BBVA maddi durumunuzu inceleme altına alıyor ve buna göre kart limiti belirleniyor. Ancak ilk açılışta kredi kartını 500 TL limitle kullanma seçeneğiniz olduğunu söyleyebilirim.

Eğer bu limit düşük geliyorsa ve yükseltmek istiyorsanız, bu durumda bankaya başvuru yaparak limit yükseltme talebi iletebiliyorsunuz. Aynı zamanda daha önce de değindiğim gibi ekstrelerinizi düzenli ödemeniz durumunda da kart limitiniz isteğe bağlı olarak yükseltilebiliyor.

Kartının aylık ödemelerini düzenli yapan tüm genç arkadaşlarım Garanti BBVA’ya şubelerden veya online bankacılık üzerinden başvuru yaparak kart limitini yükseltebilirler. Müşteri temsilciniz ödemelerinizde herhangi bir sıkıntı görmediği takdirde dostlarım, limit yükseltme talebini kolaylıkla kabul edecektir.

İlgili Makale : Garanti BBVA 3390 Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bonus Genç Kredi Kartı için yasal olan güncel kesintiler 05.11.2022 tarihi itibari ile aşağıdaki gibidir.

ÜrünYıllık Üyelik BedeliEk Kart Yıllık Üyelik BedeliAlışveriş FaiziGecikme FaiziNakit Avans FaiziNakit Avans ÜcretiLimit Aşım FaiziÜrün Ücreti
Bonus Genç YokYok% 1,50% 1,80% 1,50% 1,00 + 0,00 TL (minimum 0,00 TL)% 1,50Yok
Bonus Gençten Nakit Avans Kullanılıyor mu?

Nakit avans özelliği, Bonus Genç kredi kartının en işlevsel ve ayrıcalıklı özelliği diyebilirim. Kart limitiniz düşük olarak başlatılsa bile, ATM’lerden masrafsız olarak nakit avans çekebiliyorsunuz.

Nakit avans çekimlerinin faiz oranları %1.40’tır dostlar. Taksitli olarak kullanabileceğiniz bu nakit avansı 1.000 TL’ye kadar çekebiliyorsunuz. Taksit sayıları ise 5 ile 12 taksit arasında değişiyor. 12 taksitle 1.000 TL nakit avans kullandığınızı varsaydığımda, taksitleriniz 92,71 TL tutarına denk geliyor.

Bonus Genç Taksitlendirme Seçenekleri Nelerdir?

Bonus özellikleri içeren Bonus Genç kartı Garanti BBVA anlaşmalı olan her alışveriş noktasında kullanabilirsiniz öğrenci arkadaşlarım. Yani Türkiye’de yüzlerce alışveriş noktası anlamına geliyor bu. Çünkü Garanti BBVA Türkiye’de öncü bankalardan birisi konumunda.

Konuyu daha detaylı aktarırsam 50 TL’yi aşan peşin alışverişlerinizde 2 ile 11 ay arasında taksitlendirme seçeneklerinden yararlanabiliyorsunuz. Aylık taksitlendirmelerde uygulanan faiz oranıysa %2.15’tir. Elektronik eşya alımlarında 3 ay, saat satışı yapılan mağazalarda 4 ay, elektrikli ekipman ve parçalarda 6 ay, vergi ödemelerinde ise 9 ay taksitlendirme yapılabiliyor.

Bknz : Garanti Genç Bonus