• AMERIKAN DOLARI
  32,5870
  % 0,33
 • AVUSTRALYA DOLARI
  20,7768
  % -0,47
 • € EURO
  34,8157
  % -0,12
 • £ POUND
  40,6381
  % -0,22
 • ¥ YUAN
  4,5003
  % 0,11
 • РУБ RUBLE
  0,3464
  % -0,01
 • ÇEYREK ALTIN
  4.305,00
  % 1,31
 • BIST 100
  9.524,59
  % -0,06

İş Bankası Telefon Numarası Değiştirme Ve Güncelleme Yapma

İş Bankası Telefon Numarası Değiştirme Ve Güncelleme Yapma

İş Bankası telefon numarası değiştirme işlemi, cep telefonu numaramız değiştiğinde bankadaki bilgilerin de güncellenmesi gerektiği için uygulanan bir işlemdir. Bu işlem, kişinin bankacılık bilgilerinin güncel olup olmadığına göre değişiklik gösterebiliyor. Eğer bankalarda kimliğiniz ile alakalı güncellik problemi bulunuyorsa, ilk olarak şubelere gidip kimlik bilgilerinizi güncellemeli, daha sonrasında ise cep telefonu bilgilerinizi güncellemelisiniz.

Kimlik bilgilerinizde herhangi bir güncellik problemi yoksa, bu işlemi mobil ve internet bankacılığı üzerinden de yapabiliyorsunuz.

İş Bankası Numara Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır?

İş Bankası cep telefonu numarasını değiştirme işlemi, bir çok farklı kanal üzerinden gerçekleştirilebiliyor. Bunun için de bankadaki bilgilerinizin güncelliği oldukça önemli. Özellikle yeni kimlikler çıktıktan sonra banka müşterileri, bankalardaki kimliklerinin güncel durumunu henüz güncellemiş değil. Bu gibi bir problemle karşılaşırsanız, telefon numaranızı sadece şubelerden güncelleyebiliyorsunuz. Şimdi tek tek numara güncelleme adımlarından bahsedeceğiz.

 • Mobil uygulamadan cep telefonu güncelleme
 • İnternet bankacılığından cep telefonu değiştirme
 • Şubelerden cep telefonu numarası güncelleme işlemi

İşCep ile Telefon Numarası Değiştirilir Mi?

İş Bankası mobil uygulaması olan İşCep’i kullanarak cep telefonu numaranızı güncelleyebilirsiniz. Mobil uygulamaya giriş yaptıktan sonra menüde yer alan ayarlar ve kişisel bilgilerim adımlarını takip etmeniz gerekiyor. Bu menü üzerinde adres ve cep telefonu numarası bilgilerini rahatlıkla görebilirsiniz. Tabi bu aşamada bir onay SMS’i de yeni cep telefonuna iletileceği için, işlem sırasında cep telefonunuzun yanınızda olması şarttır.

Eğer bahsettiğimiz ekranlara ulaşmakta zorlanıyorsanız daha farklı bir problem olabilir. Bunun yerine müşteri hizmetleri ile görüşmeyi de deneyebilirsiniz.

İş Bankası Müşteri Hizmetlerinden Numara Değiştirme

En kolay cep telefonu güncelleme yöntemlerinden birisi de elbette müşteri hizmetleri. İnternet bankacılığı veya mobil uygulamada menüleri bulamıyor veya cep telefonu ile alakalı bir problem yaşıyorsanız, müşteri hizmetleri ile görüşerek de numaranızı dakikalar içinde güncelleme yapabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey 0850 724 0724 numaralı müşteri hizmetlerini aramak.

İş Bankası Şubelerinden Cep Telefonu Numarası Güncelleme

Yazımızın ilk bölümlerinde de aktardığımız gibi, bankalarda bulunan bilgilerinizden bazıları güncel değilse, cep telefonu değiştirme işleminiz için şubelere davet edilebilirsiniz. Bunu anlamak için de yine 0850 724 0724 numaralı müşteri hizmetlerini aramanız gerekiyor. İşlem yapılamıyorsa, şubelere giderek cep telefonu numarasını güncellemeniz gerekecek.

Şubelerden işlem yaparken de yeni cep telefonunuzun yanınızda olması gerekiyor. Bankalarda bu gibi güncellemeler yaparken, yeni telefonun kayıt edilmesi için tarafınıza bir SMS gönderiliyor. Bu SMS’i banka çalışanına ilettiğinizde ise yeni telefonunuz banka hesabınıza tanımlanmış sayılıyor.

Dikkat! İş Bankası da dahil olmak üzere hiçbir banka internet siteleri üzerinden cep telefonu numarasını değiştirme işlemi yapmıyor. Ne olduğu belli olmayan internet sitelerine veya mobil uygulamalara kişisel bilgilerinizi girmenizi kesinlikle tavsiye etmiyoruz.

Telefon Numaramı Güncelleme Yapmazsam Ne Olur?

Bankada kayıtlı olan cep telefonunuz, kimliğinizden bile önemlidir. Neden diyecek olursanız, bankada yapacağınız işlemlerin büyük çoğunluğu, güvenliğiniz için SMS doğrulama sisteminden geçiriliyor.

Kredi başvurusu, kart başvurusu, ATM işlemleri veya yüklü para transferlerinde işlemi yapan kişinin siz olduğunu anlamak için tarafınıza bir onay SMS’i gönderiliyor. Böylece şüpheli işlemlerin de önüne geçerek hesap güvenliğiniz sağlanmış oluyor.

 • Müşteri hizmetleri ile işlem yapamazsınız
 • Para transferleriniz askıda kalabilir
 • Kredi başvurusu yapamazsınız
 • Hiçbir şekilde onay SMS’i almazsınız
 • İnternet bankacılığına giriş yapamazsınız
 • Mobil uygulamaya giriş yapamazsınız
 • Şubelerden işlem yaparken onay SMS’i alamazsınız
 • ATM’den kartsız para çekemez, gönderemezsiniz

Anlayacağınız üzere, bankadaki cep telefonunuzu güncel tutmazsanız çoğu işlemi yapamazsınız. Onay SMS’i gelmeyeceği için bazı işlemleri tamamlayamayacak ve işlemlerinizin aksamasına neden olacaksınız. Bunun için ilk olarak müşteri hizmetlerini aramak suretiyle cep telefonu numaranızı değiştirmeyi deneyebilirsiniz.

Müşteri hizmetlerinden işlem yapamadığınız durumlarda ise şubeleri tercih edebiliyorsunuz. Bankalarda kayıtlı cep telefonu numarası değiştirilmediğinde başınıza gelecek bazı olumsuzlukları üstte liste halinde de paylaştık.

Tavsiye İçerik : İş Bankası Günlük Kazandıran Hesap Hesaplama

İş Bankası Numaramı Güncelleme Yapmazsam İnternetten Alışveriş Yapabilir Miyim?

İnternetten kredi kartınız ile alışveriş yaparken, bankalar güvenlik sebebiyle bu işlemleri doğrulamak ister. Alışveriş yaptığınız sırada kartınızdan çekilecek tutar, tarafınıza bir SMS olarak iletilir ve size ait olup olmadığı doğrulanır. Bu işlemin genel adı ise 3d Secure olarak geçer.

Eğer telefon numaranızı güncellememişseniz bu doğrulama adımını da geçemezsiniz. Yani internetten alışveriş yapamayacağınızı da rahatlıkla söyleyebiliriz.

Dikkatinizi Çekebilir.. Ziraat Bankası Numara Güncelleme