• AMERIKAN DOLARI
  33,1952
  % -0,11
 • AVUSTRALYA DOLARI
  22,1976
  % -0,36
 • € EURO
  36,0226
  % -0,60
 • £ POUND
  42,8115
  % -0,31
 • ¥ YUAN
  4,5456
  % -0,29
 • РУБ RUBLE
  0,3772
  % 0,65
 • ÇEYREK ALTIN
  4.184,00
  % -1,32
 • BIST 100
  11.156,20
  % 0,15

Kredi Kartı Kaç Günde Çıkar Ve Teslim Edilir? (YOL REHBERİ)

Kredi Kartı Kaç Günde Çıkar Ve Teslim Edilir? (YOL REHBERİ)

Yeni bir heves ile kredi kartı başvurusunda bulunan kişiler acaba kredi kartı kaç günde çıkar kaygısı ile araştırmalara girişiyor ve çok sağlıklı bir bilgiye ulaşamıyor. Bu yüzden kredi kartı başvurunuzu nasıl takip edebilirsiniz, kredi kartı kaç günde gelir tüm detayları ile ele alarak anlatacağım.

Her zaman bir örnekle anlatmayı daha uygun buluyorum ve hemen örneğimi veriyorum, Yapı Kredi bankası veya QNB Finansbank’tan internet bankacılığı ile bir kredi kartı başvurusunda bulundunuz ama 4-5 gün geçmesine rağmen kartınız elinize ulaşmadı veya bir SMS almadınız ve meraklanıyorsunuz bu duruma üzülmeyin ters giden bir şey yok, kartınızı teslim almanız için bu süreden daha fazla zamana ihtiyacınız var. Şimdi bu sürecin işleyiş şekline geçelim.

Kredi Kartı Kaç Günde Gelir, Süreç Nasıl İşler?

Dediğimiz gibi arkadaşlar kredi kartı kaç günde gelir sorusuna cevabım 15-20 gün diyebilirim. Genellikle banka kredi kartını alabilmeniz için bu süreyi göz önüne almalısınız çünkü daha erken gelme şansı bulunmuyor. Çünkü sistemin işleyiş şekli biraz yavaş ilerliyor siz internet bankacılığı ile başvurunuzu gerçekleştirdikten sonra banka bu başvuruyu inceleme ve değerlendirme aşamasına alıyor, bu süreç bittikten sonra son onaya gidiyor ve son onay alındıktan sonra kartınızın basımı için ilgili matbaa ve reklam şirketine gönderiliyor.

Tabi bu süreçlerin işlemesi 1 haftayı buluyor. Tabi banka kartınızın basım süresi ve o bölümdeki yoğunluk göz önüne alınınca bu süre 10 güne çıkıyor. Peki, kredi kartı ne zaman gelecek diyorsunuz. Süreç henüz bitmiş değil ilgili banka kartınızı anlaşmalı kuryeye verecektir. Genelde burası biraz sıkıntılı çünkü kuryelerin elinde çok fazla kart olduğundan ve biraz işgüzar olduklarından bu süreç 15-20 güne kadar uzuyor.

Kartınız kuryeye teslim edildiğinde kurye tarafından size bir takip numarası içeren ve adresinize kartınızı teslim etmek üzere yola çıktığını bildiren bir mesaj geliyor. Bu mesaj geldikten sonra 2 gün içerisinde kartınız elinize geçmez ise kurye ile irtibata geçmenizi öneririz çünkü hiçbir kredi kartı teslimi 15 gün veya 20 günden fazla olmaz. Anlattığımız bu süreç Garanti Bankası, Denizbank, Akbank, İş Bankası ve diğer tüm bankalar için geçerlidir.

Kredi Kartı Başvurunuzu Banka Çağrı Merkezinden Takip Edebilirsiniz

Eğer kredi kartınız gelmedi, kuryeden mesaj almadınız ve kurye şirketinin telefonlarına ulaşamıyorsanız. Kart sahibi olarak direkt banka şubeniz ile çağrı merkezlerinden iletişim kurarak kartınızın teslim durumunu ve şuan nerede olduğunu öğrenebilirsiniz.

Çağrı merkezini aradığınızda müşteri temsilcisi güvenlik açısından size bazı özel sorular soracaktır kimlik bilginizin yanınızda olması önemlidir. Kimlik doğrulama işleminden sonra kurye şirketine ait tüm numaraları ve kredi kartı posta takip numaranızı alabilirsiniz.

Adresinizde Bulunmadığınız İçin Teslimat yapamıyoruz Mesajı Aldım, Ne Yapmalıyım?

Kurye firmalarının genellikle kullandığı en popüler baştan savma cümlesi diyebilirim, neden böyle diyorum işini yapan elbette ki güzel çalışan firmalar vardır ama bir firmanın adı çıkınca 3’e inmez 1’e demişler. Çünkü benimde bizzat başıma geldi, adresimde olmama rağmen sanki adresime gelmişler ve kredi kartımı teslim edememişler gibi birde mesaj atıyorlar. Böyle bir durumda yapmanız gerekeni açıklıyorum,

kredi kartım gelmedi ne yapmalıyım

Kurye firması ile irtibata geçerek kredi kartımı şube teslimi yani şubeden almak istiyorum diyorsunuz ve asla adresinize gelmesini istemiyorsunuz çünkü onların bu kartı size getirmeye ve teslim etmeye hiç niyetleri yok daha fazla zaman kaybetmeyip hemen kurye firmasının şubesine giderek gönderi numaranız ile kredi kartınızı teslim alabilirsiniz.

Hızlı Teslimat İçin Kargo Talebinde Bulunabilir Miyim?

Genellikle yeni onaylanan kredi kartı sahipleri kredi kartının kargo ile geleceğini sanıyor fakat kredi kartları güvenlik açısından kargo şirketleri ile gönderilmez. Bunun sebebi tamamen güvenliktir. Bankalar ile anlaşması bulunan kuryeler tarafından getirilir ve kart sahibinin imzası olmadan ve kimlik belgesi görülmeden teslim edilmez.

Kargo şirketlerinde çok fazla sirkülasyon olmasından ve çok fazla el değiştirmesinden dolayı bankalar bu yöntemi güvenli olarak bulmaz ve ihaleye çıkardıkları bu işi kazanan kurye firması tarafı ile bazı güvenlik sözleşmeleri imzalayarak dağıtım yapılması için anlaşırlar.

15-20 Gün Süre Geçti Fakat Kredi Kartım Gönderilmedi Ne Yapmalıyım?

Peki, 20 gün süre geçmesine rağmen kurye şirketinden mesaj gelmedi ve kartım teslim edilmedi ne yapacağım diyorsanız. Burada bir problemin olduğunu söylemeliyim ya kartınız basılmadı yada teslimatta bir problem oluştu, çünkü bu zaman zarfına kadar elinize ulaşmayan bir gönderide hata olma ihtimali çok yüksek.

Direk olarak bankanızın müşteri hizmetleri telefonunu arayarak durumu yetkililere bildirmeniz gerekecektir eğer kredi kartınız kurye firmasında takılı kaldı ise banka gereken uyarıyı yapacak ve adresinize teslim edilmesini sağlayacaktır. Banka taraflı bir sorun var ise çağrı merkezi yetkilisi size durumu açıklayacaktır.

İlgili Makale : Garanti Bonus Genç Kredi Kartı Başvurusu

Kredi Kartı Teslim Edildikten Sonra Nelere Dikkat Etmeliyim?

Kartınızı teslim aldıktan sonra bazı dikkat etmeniz gereken hususlar var bunlardan kısaca bahsetmem gerekirse;

 • Kartınızı kurye yanında açmaya özen gösterin eğer kartınız kırık veya deforme görmüş ise iade edin çünkü kart yenileme hakkınız ücretsiz olarak 3 kezdir. Daha sonraki yenilemelerde ücret alınacaktır. Böyle bir durum varsa kurye yanında teslim ederseniz 1 hakkınız boşu boşuna gitmemiş olacak.
 • Kredi kartınız kullanıma kapalı olarak gelecektir. Kullanıma açtırmalısınız.
 • Teslim Edilen kredi kartı şifresiz olarak gelecektir. Kullanıma açtırmak için gelen zarftaki müşteri hizmetleri numarasından güvenlik adımlarını geçerek şifre oluşturmanız istenecektir. Belirlediğiniz şifrenizi girdiğinizde, tekrar etmeniz istenecek yine aynı şifreyi girdiğinizde kart şifreniz tanımlanacak ve bankamatiklerden ilk yapacağınız çipli işlemde kartınız şifreniz tanımlanacaktır.
 • Son dikkat etmeniz gereken şey kredi kartınızla hesaplı harcamalar yapın ve hesabınızı şaşırmayın diyor ve hoşça kalın diyorum

Sanırım artık kredi kartım ne zaman ve kaç günde gelir sorusunu bu makale ile çözmüş bulunuyoruz:)