• AMERIKAN DOLARI
  33,1952
  % -0,11
 • AVUSTRALYA DOLARI
  22,1976
  % -0,36
 • € EURO
  36,0226
  % -0,60
 • £ POUND
  42,8115
  % -0,31
 • ¥ YUAN
  4,5456
  % -0,29
 • РУБ RUBLE
  0,3772
  % 0,65
 • ÇEYREK ALTIN
  4.184,00
  % -1,32
 • BIST 100
  11.156,20
  % 0,15

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri Direk Bağlanma (En Hızlı)

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri Direk Bağlanma (En Hızlı)

Ziraat Bankası müşteri hizmetleri direk bağlanma konusunu ele alacağım çünkü Türkiye’nin en çok kullanılan bankası olmasından dolayı bu sorunun cevabı çok aranıyor. Bankaların çağrı merkezlerine bağlanabilmek için, bir süre beklemeniz gerekebilir. Yönlendirme tuşları ile istediğiniz müşteri destek birimine bağlanmanız biraz zaman alabilir. Ziraat Bankası müşteri hizmetleri numarasına hızlı nasıl bağlanılır sorusuna yanıt olarak, sizin için bir kısayol rehberi hazırladık. Ayrıca bu kapsamlı rehberde, Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri ile ilgili tüm merak ettiğiniz soruları bulabileceksiniz.

444 00 00 veya 0850 220 00 00 numaraları telefonlardan Ziraat Bankası Müşteri Hizmetlerine ulaşabilirsiniz. Bu numaralardan birini aradığınız da beklemek istemiyorsanız, sırasıyla 1-6 ve 0 tuşları ile direkt müşteri hizmetlerine bağlanabilirsiniz.

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri Direk Hızlı Bağlanma

Ziraat bankası son zamanlarda sesli yanıt sistemine geçiş yaptı. Önceden Ziraat Bankası Müşteri Hizmetlerine Direkt Bağlanma işlemi, ilgili müşteri hizmetleri telefon numaralarını arayarak 1, 6 ve 0 tuşları ile yapılmaktaydı. Ancak yeni uygulanmaya başlanan sesli yanıt sistemi ile müşteri hizmetlerini ilk aradığınızda, “Müşteri Temsilcisine Bağlanmak İstiyorum” diyerek bağlanabilirsiniz.

Ondan önce sesli yanıt sistemi size hangi konuda destek almak istediğinizi soracaktır. Almak istediğiniz destek hakkında birkaç kısa kelime söyleyerek, sistemin sizi ilgili birime aktarmasını sağlayabilirsiniz. Söyleyeceğiniz kelimelerin net ve anlaşılabilir olması gerekir. Aksi halde sistem ne söylediğinizi algılayamayabilir. Her iki yöntemi de kullanabilirsiniz.

7×24 müşteri desteği sunan Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri ile tüm bankacılık işlemlerinizi telefon aracılığı ile yapabilir, daha önce yapmış olduğunuz başvuruları takip edebilirsiniz. 444 00 00 veya 0850 220 00 00 iletişim numaralarından arayarak destek talebinde bulunabilirsiniz.

Sesli yanıt sistemi, canlı destek, iletişim formu ve telefon iletişimi gibi 4 farklı kanaldan destek veren müşteri hizmetleri, dönüşümlü olarak müşterilerine hizmet vermektedir. Müşteri hizmetleri ile yapılan tüm görüşmeler kayıt altına alınmaktadır.

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri Direk Telefon Numarası

2 farklı telefon numarası ile hizmet veren Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri, 444 00 00 veya 0850 220 00 00 numaralarını kullanmaktadır.  Bu 2 numara haricinde aktif olan Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası bulunmamaktadır. Müşteri hizmetleri telefon numarasını aradığınızda, sizden müşteri bilgilerinizi, TC. Kimlik numaranızı veya kart bilgilerinizi girmeniz istenir.

Bu bilgileri girdikten sonra, sesli yanıt sistemi veya tuşların yardımı ile destek almak istediğiniz birime ulaşabilirsiniz. Müşteri hizmetleri aradığınızda bekleme süresi 30 ila 90 saniye arasındadır. Yoğun saatlerde bu süre bir tık daha artabilir. Lütfen belirtilen süre içinde müşteri hizmetlerine bağlanmayı bekleyiniz.

Ziraat Bankası Direk İletişim Ve Çağrı Merkezi Bilgileri

Çoklu iletişim kanalları ile hizmet veren Ziraat Bankası, haftanın 7 günü ve günün 24 saati hizmet vermektedir. Ziraat Bankası İletişim kanalları arasında telefon, canlı yardım, eposta ve sesli yanıt sistemi vardır. Kurumsal iletişim için direkt şubeler ile görüşmek istiyorsanız, Şubeler ve ATM’ler linkinden, size en yakın şube adresini ve iletişim bilgilerini öğrenerek iletişim kurabilirsiniz.

Ziraat Bankası sosyal medya hesaplarından da müşteri hizmetlerine ulaşmanız mümkündür. Sosyal medya hesaplarından atılan mesajlar, yine ilgili birim tarafından yanıtlanmaktadır. İşlemlerinizi en hızlı şekilde yapmak istiyorsanız, en sağlık iletişim kanalı telefonla aramaktır.

Telefon ile müşteri hizmetlerine bağlanmadan önce, müşteri olduğunuzu teyit eden bilgilerinizi girmeniz zorunludur. Henüz Ziraat bankası müşterisi değilseniz, en yakın şubeden hesap açarak müşterisi olabilirsiniz.

Ziraat Direk Müşteri Hizmetlerine Bağlanma (Canlı Destek)

Ziraat bankası müşteri hizmetleri ile canlı olarak görüşebilirsiniz. Bunun için 2 farklı alternatifiniz var. İlk seçenek, müşteri ve ziyaretçiler için olan web asistan seçeneğidir. Bu seçenek ile soru-cevap robotundan destek alabilirsiniz. Sizi ilgili birime yönlendirecektir. Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri Canlı Destek seçeneği için, internet şubesinden giriş yapmanız gerekiyor.

Canlı destek hattında sadece kısıtlı hizmet alabilmektesiniz. İnternetten havale – Eft, ödeme, fatura ödemesi, finansal hareketler ve benzeri işlemler yapılmamaktadır. Bunun için telefon ile aramanız gerekir. Canlı destek hattında sadece işlemler hakkında bilgi alabilir, talep oluşturabilir ve genel finansal hizmetler için destek alabilirsiniz. Canlı yardım hattında yapacağınız görüşmeler de kayıt edilmekte ve dilerseniz bu görüşmeleri mail adresinize gönderebilirsiniz.

Sim Kart Blokesi Kaldırmak İçin Çağrı Merkezi İle Direkt İletişim Kurma

Bildiğiniz gibi acil durumlardan bir tanesi de sim kart blokesi durumu böyle bir durumda acil yapılması gereken işlemler 3D şifre gelmediği için yapılamaz ve böyle bir durumda kişiler ilk iş Ziraat Bankası müşteri hizmetlerine direk olarak bağlanmaya çalışır.  Bunun için ;

 • 444 0 000 numaralı çağru merkezi numarasını hızlı bir şekilde aramalısınız,
 • Karşınıza çıkan robota cevap olarak “1” tuşlamalısınız,
 • Hemen ardından “6” tuşlanmalı veya sesli yanıt sistemine cevap vermek gerekiyorsa “müşteri temsilcisi ile görüşmek istiyorum denebilir.
 • Eğer sesli yanıt sistemi yok ise “0” tuşlanarak müşteri hizmetleri yetkilisine bağlanabilirsiniz.

Eğer Ziraat sim kart bloke kaldırma işleminde zorluk çekiyorsanız vermiş olduğumuz bağlantıdan daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Kart İşlemleri İçin Doğrudan Müşteri Hizmetlerine Bağlanmak

Başka bir sorun ise yeni gelen bir Ziraat Bankası kredi kartını internet alışverişine açmak bildiğiniz gibi kartınız size kapalı olarak gelir ve müşteri hizmetleri yetkilisine bağlanarak kısa sürede internet alışverişine açtırabilirsiniz. Bazen bu durum can sıkıcı hal alabilir ve acilen hızlı bir şekilde Ziraat Müşteri hizmetlerine direk bağlanma konusunda sabırsız olabilirsiniz.

Bu durumda da yine üste vermiş olduğum sıralamayı uygulayarak hızlı bir şekilde çağrı merkezine bağlanabilirsiniz. Bu konu hakkında daha detaylı anlatıma ihtiyaç duyarsanız Ziraat Bankası Kartı İnternet Alışverişine Açma başlıklı makalemi inceleyebilirsiniz.

Ziraat Çağrı Merkezine Direkt Bağlanabileceğiniz Çalışma Saatleri

Ziraat bankası şubelerinin belirli mesai saatleri vardır. Her şubenin bulunduğu şehre göre farklı olsa da genellikle 09.00 / 17.00 arasındadır. Ancak Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri Çalışma Saatleri farklıdır. 7×24 ulaşabilirsiniz ve dönüşümlü olarak hizmet vermektedirler. Günün her saati 444 00 00 veya 0850 220 00 00 numaralarından ulaşabilir ve destek alabilirsiniz.

Müşteri hizmetleri aracılığı ile telefonda yapacağınız havale veya EFT işlemleri, ancak ileri tarihli olarak yapılabilir. Mesai saatleri dışında, finansal işlemler yapamazsınız. Bunun haricinde diğer tüm işlemleriniz hakkında bilgi alabilir veya taleplerinizi iletebilirsiniz. Müşteri hizmetlerinin yoğun olduğu saatlerde, hatta bağlanma hızında değişiklik olabilir ama genel anlamda Ziraat Bankası müşteri hizmetlerinin bu konuda çok iyi olduğunu söyleyebiliriz.

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetlerine Ulaşamıyorum Ne Yapmalıyım?

Bu tamamen teknik nedenlerden kaynaklı olabilir. Ziraat Bankası Müşteri Hizmetlerine Ulaşamıyorum serzenişinde bulunan kullanıcıların, kullandıkları telefon hatları 444 ve 0850 aramalarına kapalı olabilir. Önce GSM operatörünüzden bunu kontrol edin. Eğer çok fazla beklediğinizden şikâyetçi iseniz, farklı birime bağlanın ve sizi istediğiniz birime aktarmalarını rica edin.

Bunu çoğunlukla yapıyorlar. Bağlanmak istediğiniz destek birimin kısayol tuşlarını biliyorsanız, daha hızlı bağlanabilirsiniz. Ziraat bankası müşteri hizmetleri telefon numarasını birkaç kez aradıktan sonra, kısayol tuşlarını not ederseniz, bir sonraki aramanızda istediğiniz birime daha hızlı bağlanma şansınız olur. Müşteri hizmetlerinin her gün binlerce çağrı aldığını ve çok yoğun çalıştıklarını da unutmayın.