• AMERIKAN DOLARI
  33,1952
  % -0,11
 • AVUSTRALYA DOLARI
  22,1976
  % -0,36
 • € EURO
  36,0226
  % -0,60
 • £ POUND
  42,8115
  % -0,31
 • ¥ YUAN
  4,5456
  % -0,29
 • РУБ RUBLE
  0,3772
  % 0,65
 • ÇEYREK ALTIN
  4.184,00
  % -1,32
 • BIST 100
  11.156,20
  % 0,15

Ziraat Bankası Kartı İnternet Alışverişine Açma (Yeni Sürüm)

Ziraat Bankası Kartı İnternet Alışverişine Açma (Yeni Sürüm)

Ziraat Bankası kartı internet alışverişlerine açabileceğinizi biliyor muydunuz? Evet, yanlış duymadınız. Banka kartı bile olsa, internet bankacılığı veya Ziraat Mobil uygulamasını kullanarak internet alışverişlerini sorunsuz bir şekilde açabiliyorsunuz. Bu işlemin yönetimi tamamen sizin elinizde olduğu için, daha sonra kapatmak istediğinizde aynı ekranları kullanarak alışveriş tercihlerinizi değiştirebiliyorsunuz. İnternet bankacılığı kullanmıyorsanız da bu işlemi müşteri hizmetlerinden de yapabilirsiniz.

Kartı online alışverişlere açabilmek için kullanabileceğiniz yöntemler;

 • İnternet bankacılığı
 • Mobil uygulama
 • Müşteri hizmetleri
 • Banka şubeleri ve ATM’ler

SMS göndererek kredi veya banka kartını internet alışverişlerine açma işlemi şimdilik mümkün değildir. SMS göndermek yerine sunacağımız yöntemleri tercih edebilirsiniz.

Ziraat Bankası Banka Kartı İnternet Alışverişine Açtırma

Banka kartları ile eskiden online alışveriş yapılamıyordu, ancak bir markete veya alışveriş mağazasına gittiğinizde kartınızı pos makinasından kartınızın arka siyah bandı dik bir şekilde okutularak alışverişe imkan tanıyordu hesabınızda para varsa ödeme alınabiliyordu. Fakat artık bankomat yani banka kartları da çipli olarak üretildiğinden online olarak alışveriş yapma imkanı bulunuyor.

İnternetten alışveriş yapmak artık birçok kişinin tercih ettiği bir şey. Mağazaya ya da markete gitme derdi olmadan, bazen de çok daha ucuza alışverişinizi yapabilirsiniz. Bu da elbette ki son derece büyük bir kolaylık. Ancak ödeme yapabilmek için kartınızın internet alışverişine açık olması gerekiyor. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu 2017 yılında güvenlik önlemi olarak kartları internet alışverişine kapattı. Siz ise kartınızı tekrardan açtırarak alışverişlerde kullanabilirsiniz.

Mobil Bankacılık Uygulaması İle Ziraat Bankası Kartı İnternet Alışverişine Açmak

IOS ya da Android uygulama mağazasından indirebileceğiniz Ziraat Bankası mobil uygulaması ile kartınızı kolayca internet üzerinden alışveriş sistemine açtırabilirsiniz. Uygulamayı indirdikten sonra müşteri numaranız, TC kimlik numaranız ve şifreniz ile hesabınıza giriş yapmanız gerekir. Eğer henüz internet bankacılığı şifresi almamışsanız 0850 220 00 00 ya da 444 00 00 numaralarını arayarak şifre alabilirsiniz. Aşağıda size uygulamayı indirebileceğiniz linkleri paylaşıyorum.

Ziraat Mobil Bankacılık İle Bankamatik Kartı İnternetten Alışverişe Açma Adımları

Ziraat bankası banka kartı internet alışverişine nasıl açılır sizlere adım adım anlatıyorum işlemler şu şekilde;

 • Mobil uygulamaya giriş yapılır
 • “Kartlarım” menüsü seçilir
 • Alışveriş tercihleri düzenlenecek kart tipi seçilir
 • “İşlem Kısıtlamaları” ya da “İşlem Tercihleri” menüsü seçilir
 • Sayfanın en altında bulunan internet alışverişi bölümünü aktif hale getirebilirsiniz

Uygulamaya giriş yaptıktan sonra sol menüde bulunan Kartlarım kısmına tıklayın. İnternet alışverişine artırmak istediğiniz kartı seçin. İşlem Kısıtı Belirleme kısmından kısıtı kaldırın. Bu aşamada sizden seçiminiz için onay istenecektir. Devem diyerek onay verin. En altta bulunan e-ticaret başlığı altındaki Yurtdışı İşlem Kısıtı ve Yurtiçi İşlem Kısıtı seçeneklerini “Yok” olarak işaretlerin.

Çağrı Merkezi Üzerinden Ziraat Bankomat Kartı İnternet Alışverişine Nasıl Açtırılır?

Hem banka kartınızı hem de Ziraat kredi kartınızı internet alışverişine açmak için müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. 0850 220 00 00 ya da 444 00 00 numaralarını arayarak müşteri temsilcisi ile görüşüp kartlarınızdaki işlem kısıtını kaldırabilirsiniz. Müşteri temsilcisi talebiniz doğrultusunda istediğiniz kartlarda işlem kısıtını kaldıracaktır. Birkaç dakikalık bir görüşmenin ardından kartlarınızı internet alışverişlerinde kullanmaya başlayabilirsiniz.

Ziraat İnternet Bankacılığı Kullanarak Banka Kartı için İnternet Alışveriş Onayı Alın

İnternet alışveriş onayı için bir diğer yöntem de Ziraat Bankası internet bankacılığı şubesini kullanmaktadır. İnternet şubesine giriş yapmak için bankanın resmi web sitesi olan https://www.ziraatbank.com.tr/tr bu adresi ziyaret edebilirsiniz. Sağ üst köşede bulunan Bireysel sekmesinden hesabınıza müşteri numarası ve şifreniz ile giriş yapabilirsiniz. İnternet bankacılığı ve mobil uygulama şifreleri aynıdır. Hesabınıza girdikten sonra üst kısımda yer alan menüden İşlem Yap’a tıklamanız gerekmektedir.

Karşınıza çıkacak olan renkli kutular arasından BankKart’ı ve sonrasında da Banka Kartlarım’ı seçmelisiniz. İnternet alışverişine açmak istediğiniz kartı seçtikten sonra Yurtdışı ve Yurtdışı İşlem Kısıtı kısmını “Yok” olarak işaretleyip Devam demeniz ve Onay vermeniz yeterlidir.

Tüm Yöntemleri Denedim Ama, Ziraat Kartımla Online Alışveriş Yapamıyorum Ne Yapmalıyım?

Tüm bu adımları izlemenize rağmen internetten alışveriş yaparken yine de sorun yaşıyor olabilirsiniz. Eğer Ziraat Bankası internet alışverişi açma işlemi doğru yaptığınızdan eminseniz çağrı merkezini arayarak bilgi alabilirsiniz. Bazen kart limiti internetten alışveriş yaparken sorun teşkil etmektedir. Sorunun sebebi buysa müşteri temsilcisi ile görüşerek limitinizi yükseltebilirsiniz. Bunun için aylık geliriniz ve ödeme alışkanlıklarınız dikkate alınmaktadır. Ancak bankalar çoğu zaman limit yükseltme taleplerini olumlu karşılar.

İnternetten alışveriş yapamıyor olmanızın sebebi kart üzerine uygulanan bir bloke işlemi de olabilir. Böyle bir durumla karşı karşıya olup olmadığınızı da yine müşteri hizmetleri veya banka şubelerinden öğrenebilirsiniz.

Ziraat Kartım Online Alışverişe Açık Ama, Alışveriş Yapamıyorum Onay Kodu Gelmiyor Ne Yapacağım?

Anlattığımız adımları doğru yapmış olsanız bile önemli bir ayrıntıyı kaçırmış olabilirsiniz. Bu nedir diye soracak olursanız daha evvel bir sim kart değişikliği yaptınız mı diye soracağım? Neden derseniz bildiğiniz gibi bankalar güvenlik nedeni ile sim kart değişikliği sonrası bankaya tanımlı olan telefon numarasına bloke koymaktadır.

Siz ziraat kartı internet alışverişine açtırma adımlarını doğru yapmış olsanız bile sim kartınız blokeli ise cep telefonunuza güvenlik için gelen 6 haneli şifre ulaşmayacak ve internet alışverişiniz yarıda kalacak tamamlanamayacaktır. Bunun için Ziraat Bankası Sim Kart Bloke Kaldırma başlıklı yazımızı okuyarak öncelikle sim kart blokenizi kaldırmalı ve daha sonra alışveriş yapmayı denemelisiniz.

Ziraat Bankası Genç BANKKART Sahibiyim Ama İnternetten Alışveriş Yapamıyorum Sorun Nedir?

Aslında genç arkadaşların yaşadığı büyük bir sorun ama çözümü basit 🙂 Neden derseniz Ziraat Bankası Genç BANKKART sahiplerinin kartlarının iki yüzünde de numaralar bulunmaktadır. Bu numaraların ön yüzü banka kartı yerine geçer ( Bu tarafla internetten alışveriş yapılamaz!) Arka tarafı ise kredi kartıdır bu yüzdeki numaralar ile alışveriş denendiğinde başarılı bir şekilde alışveriş sonuçlanacaktır.

Tavsiye Makale : Ziraat Bankası Bankkart Combo Özellikleri Nelerdir?

Bonus!

Evet bir çok kaynakta Ziraat Bankası kartı internet alışverişine nasıl açılır sorusu cevaplanmış olsa da bir çok kaynak anlatımları hep eski Ziraat Bankası Mobil uygulaması üzerinden anlatıyor. Ben ise sizlere yeni çıkan yeni sürüm Ziraat Mobil Bankacılık üzerinden kartınızı nasıl online alışverişe açabilirsiniz bir video ile anlatarak bu sorunu da çözmek istedim.