Kredi Ustam
BUNLARI DA OKUYABİLİRSİNİZ
Kredinizi (KOMİSYONLA) Biz Çekelim, Taksitleri Siz Ödeyin!
Kredinizi (KOMİSYONLA) Biz Çekelim, Taksitleri Siz Ödeyin!
Bankalar ile arasını bozarak artık kredi çekemeyenler son günlerde interneti altına üstüne getirerek komisyonla kredi veren şirketleri arıyor. Bizde bu...
Kara Liste Sorgulama İçin 3 Basit Pratik Yöntem
Kara Liste Sorgulama İçin 3 Basit Pratik Yöntem
Eğer bir bankadan kredi başvurusunda bulunup olumsuz yanıt aldıysanız banka kara liste sorgulama işlemi yapmanız gerekebilir. Zaten böyle bir durumda...
Anasayfa > Kredi Notu > Kredi Notu, Findeks Cetvelinde Hangi Aralıkta, Kaç Olmalı?

Kredi Notu, Findeks Cetvelinde Hangi Aralıkta, Kaç Olmalı?

findeks kredi notu kaç olmalı

Bankalardan hızlı bir şekilde  kredi çekmek için findeks kredi notu kaç olmalı diyenlere tüm bilinmeyenleriyle bu meseleyi anlatacağım. Bu makaleden sonra kredi notum kaç olmalı sorusunu soran herkes tam bilgi sahibi olacaktır. Belki biliyorsunuz belki bilmiyorsunuz ama bankalarda yapmış olduğunuz işlemlerin bir analizini tutan sistem mevcut bunun ismi kredi notu olarak geçiyor. Bu sistemde eğer bankadan bir kredi çekmiş iseniz bu kredinin ödemesi hangi gün hangi saatte ne kadar tutarda ödenmiş tek tek kayıt altına alınıyor.

Eğer iyi bir puana sahipseniz, evden oturduğunuz koltuğunuzdan çok kısa bir sürede kredi başvurusu yapabilir ve hemen başvurunuz onaylanabilir fakat kötü bir banka siciline sahipseniz işte o zaman işler biraz sıkıntılı olabilir.

Peki bu sıkıntılar nedir yüksek veya düşük bir kredi notu ne kadar olur ve bankadan bir kredi başvurusu yaptığımızda pozitif bir sonuç almak için kaç puan bir nota sahip olmalıyız, sizlere detaylı olarak anlatmaya çalışacağım.

Bankadan Olumlu Bir Sonuç İçin, Findeks Kredi Notu Kaç Olmalı?

Eğer bankalardan kredi başvurularınızın sonucunda olumlu ve pozitif sonuçlar ve geri dönüşler almak istiyorsanız, bankalarla olan ilişkilerinize bir düzen getirmelisiniz saygı değer bir kredi notu aralığı 1400 puan ile 1700 puan arası olmalı diyebiliriz.

Hemen sorabilirsiniz bu puanın altındaki kişiler bankalardan kredi çekemeyecekler mi, tabi ki çekebilirler fakat puan ne kadar düşük olursa risk o kadar fazla artacak demektir. Bu yüzden kredi notunu 1200 puan ile 1400 puan arasında tutmak sağlıklı olacaktır diyebilirim.

Yazımın devamında sizlere kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalar hangileri yada hangi yöntemleri denemeliler anlatacağım.

Riskli Sayılabilecek Kredi Puanı Grupları Hangileri?

Şimdi bir riskli grup var birde kredisi asla onaylanmayacak grup var, öncelikle riskli gruptan başlamak istiyorum. Riskli grup 0-699 az riskli grup ise 699 ile 1099 gruba dahil olan kişilerdir. Bankalar bu kişilere kredi sağlarken önce bir durup düşünür neden derseniz ne çok kötüdür puanınız ne çok iyidir. Bu yüzden gelir durumunuz diğer bankalara olan borçlarınız irdelenir ve buna göre nihai bir karara bağlanabilir.

Bu bazen negatif bir sonuç, bazen ise pozitif olumlu bir sonuç olur fakat bu grupta bulunup kredileri onaylanmayanlar şu yöntemleri de deneyebilir. 0 ile 600 puan aralığına sahipseniz faturalı hat üzerinden kredi çekme işlemini deneyebilirsiniz şahsen ben öneriyorum bu başvuru şeklinde çok fazla bir detaya bakılmıyor, deneyin derim.

Çok riski grupta bulunan arkadaşlarımız ise 700 – 800 puana kredi veren bankalar ile ilgili bir araştırma yaparak bu bankalarla iletişime geçmeliler. Orta riske dahil olanlar için şöyle bir açıklama yapmamda fayda var, bu gruba dahil olan kişilerin hemen hemen hepsinin tüm kredi başvuruları onaylanır, fakat istedikleri tutarlarda yüksek kredi başvuruları bazen ret olabilir.

Daha yüksek puana sahip olanları zaten konuşmamıza ve anlatmamıza gerek yok bu gruptakiler her bankadan belgesiz kefilsiz ve hızlı bir şekilde anında kredi kullanabilirler. Peki düşen bu kredi notu aralığı ne zaman ve nasıl yükselir bir bakalım.

Kredi Notu Düşük Olan Bireylerin Kredi Notu Kaç Ayda Çıkar?

Defalarca okumuş veya görmüş olmalısınız ama ben bir kez daha anlatmak istiyorum.”Kredi Notu kaç ayda yükselir” sihirli sözcük bu ama emin olun bunun günü, saati, ayı, yılı tamamen sizin davranışlarınıza bağlı bunun böyle bir tarifi bulunmuyor. Ama ben size bunun doğru yolunu göstereceğim elbette…

1- Öncelikle elinizde avucunuzda ve yastık altında ne kadar paranız var ise bunları hemen çıkartın ve bankalara olan kredi ve kredi ödemelerinizi yaparak tüm borçlarınızı kapatmaya çalışın.

2- Eğer bankalara bir ödemeniz var ise bunu günü gününe saati şaşmadan tıkır tıkır ödeyin. Aman bir günden bir şey olmaz demeyin oluyor efendim!

3- Borcuna sadık olmayan eşinize dostunuza akrabanıza kefil olmaktan vazgeçin.

4- Televizyonda ve Radyolarda gördüğünüz veya duyduğunuz her kredi reklamına aldanıp internete sarılıp sürekli online kredi başvurusunda bulunmayın her olumsuz başvuru kredi notunuzu yükseltmez daha aşağı çeker.

5- Ek kart ve KMH hesaplarınızın ödemelerini takip edin gerekli değilse tüm KMH hesaplarınızı hemen kapatın.

kredi notum kaç olmalı

Sadece bu saydığım 5 maddeye dikkat ederseniz, kredi notunuzun çok kısa bir sürede çıktığını göreceksiniz. Her şey bizim elimizde bu süreç ise çok hızlı kayıt edilmektedir. Kredi Kayıt Bürosu (KKB) her gün sonunda bankalardan bilgi alarak kredi notu hanenize -1 veya +1 puan yazdığını unutmayın.

En Düşük Ve En Yüksek Findeks Kredi Notu Puan Skalası Nedir?

İyi güzel hoş anlatıyorsun da bu findeks.com kredi notunun bir cetveli veya skalası yok mu diyenler olabilir elbette var hemen bir tablo oluşturarak hangi puan hangi aralığa den geliyor görebileceğiniz şekilde sizlerle paylaşacağım tablo şu şekilde arkadaşlar;

Çok Riskli Orta Riskli Az Riskli İyi Çok İyi
0-699 700-1099 1100-1499 1500-1699 1700-1900

buradaki tabloya göre hangi grupta olduğunuzu görebilir ve buna göre aksiyon alabilirsiniz. Güncel kredi notunu bilmeyen ve öğrenmek isteyenler ise findeks.com üzerinden hemen üye olarak öğrenebilirler.

3000 – 5000 Lira Kredi Çekmek İçin Kredi Notu Kaç Olmalı?

Belki şunu sorabilirsiniz işte benim kredi notum ne çok iyi ne çok kötü 3.000 TL veya 5.000 TL gibi orta halli bir kredi çekmek için kredi skoru kaç olmalı derseniz size az riskli grubu gösterebilirim. Az riskli grupta düşük tutarlarda kredi çıkma şansı oldukça yüksektir. Eğer bankalardaki kredi limitlerinizi çok zorlayarak bitirmediyseniz online veya bireysel olarak fiziki bir kredi başvurusu yapmanız halinde çabucak onaylanacak ve ihtiyacınız olan nakit paranıza kavuşabileceksiniz.

Fakat 1100-1499 az riskli kredi notu tam sınırda olduğundan kısa bir sürede iyi olan 1500-1699 kredi notu dilimine notunuzu yükseltmeniz de fayda var.

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git