• AMERIKAN DOLARI
  33,1952
  % -0,11
 • AVUSTRALYA DOLARI
  22,1976
  % -0,36
 • € EURO
  36,0226
  % -0,60
 • £ POUND
  42,8115
  % -0,31
 • ¥ YUAN
  4,5456
  % -0,29
 • РУБ RUBLE
  0,3772
  % 0,65
 • ÇEYREK ALTIN
  4.184,00
  % -1,32
 • BIST 100
  11.156,20
  % 0,15

Kuveyt Türk Altın Kart Ne İşe Yarar, Özellikleri Nelerdir?

Kuveyt Türk Altın Kart Ne İşe Yarar, Özellikleri Nelerdir?

Kuveyt Türk bankasının çıkarmış olduğu altın kart bir diğer ismi sağlam nakit kart nedir, bu kart hakkında bilgiler ve çok merak edilen sorular arasında yer alan Altın kart nasıl alınır, özellikleri nelerdir gibi bir çok avantajlarından bahsedeceğim sizlere. Bankanın genel ve kurumsal yapısı faizsiz bankacılık üzerine kurulmuş olduğundan dolayımı bilmiyorum ama banka iyi bir ivme yakalamış gözüküyor. Özellikle altın ürünlerinde oldukça iyi hizmetler sunan Kuveyt Türk Katılım bankası ilk olarak ATM’den ilk fiziki altını çekme imkanını sunan banka olması yine bir ayrıcalıktır.

Banka Altın ürünleri konusunda yelpazesini her geçen gün genişletiyor bir bakıyorum reklamlarda yine bir Kuveyt Türk reklamı ve altın ürünlerinde bir yenilik bankayı özellikle altınlarla ilgileniyorsanız güzelce incelemeli ve tüm ürünlerine bakmalısınız diyorum son çıkan ürünü Altın kart ise bambaşka özellikler sunuyor, şimdi bakalım bu özellikler nelermiş.

Altın Kart Nedir, Hangi amaçla Kullanılır?

Altın kart nedir merak edenler için özetlemem gerekirse, Altın kart eğer Kuveyt Türk Bankasındaki mevduat hesabınızda para bulunmaması halinde size faizsiz özel bir limitle ekstra harcama yapabileceğiniz bir nevi size hazır bir kredi sunan karttır.

Altın kart sahibi olmak isteyen kişiler bu kartı yüksek limitli talep edebilirler fakat banka sizin maddi potansiyelinize göre limitinizi 500 TL, 1000 TL, 1,500 TL veya 2.000 TL aralığında yapabilmektedir.

Altın Kartın Özellikleri Ve Avantajları Nelerdir?

Diğer banka kartlarından farkı oldukça fazla avantajı olmasıdır. Bunlardan bahsetmem gerekirse birinci olarak Altın Kart ücretsiz, ikincisi ise hesabınızda paranız bitince altın kart devreye giriyor ve yurt içi, yurt dışı her yerde ister döviz ister, TL işlem yapabiliyorsunuz. Hem de bu harcamaların hepsi hesabınıza TL cinsinden yansıyor ne güzel değil mi dostlar? Bitti mi bitmedi tabi ki, altın kartın efsane özelliklerinden bir diğeri ise tüm pos cihazlarından alışveriş yapabiliyorsunuz, tüm ATM’lerden nakit çekebiliyorsunuz, aynı bir kredi kartı mantığında ama bir kredi kartı değil.

Vadesiz hesabınıza tamamlanan ek bir limit ve gerektiğinde kredi kartının yaptığı tüm işlemleri yapmaktadır. Yaptığınız bu işlemlerden puan biriktirerek altında kazanmak ister misiniz? Cevabınız evet ise bu altın kart tam size göre diyebilirim. Puanla altın nasıl kazanabilirim der gibisiniz acele etmeyin onu da yazımın devamında hemen sizlere açıklayacağım.

Altın Kart Puanları Sayesinde, Gram Altın Kazanabilirsiniz!

Kuveyt Türk ilklerin bankası diye boşa demedim ek limit özelliği tanıyan bir banka kartı (bankomat) özelliği taşıyan Altın kartı piyasaya sürerek müşterilerinin kalbini 12’den vurdu diyebilirim. Ayrıca bu kartlar yapacağınız 2 durumda puan kazanabiliyor ve puanlarınız karşılığında gram altın sahibi olabiliyorsunuz. Evet yanlış duymadınız bildiğimiz gram altını Kuveyt Türk altın hesabınıza gram altın olarak yatırılıyor. Peki ben puanları nasıl kazanacağım diyorsanız cevabımız şu şekilde;

 • Normal hesabınızdaki paranızla alışveriş yaptığınızda 0,35 Puan
 • Ek limit ile yapacağınız alışverişlerden ise 0,01 puan kazanacaksınız.

Evet puanları kazandık, ne kadar altın kart puanım olursa 1 gram altın kazanabilirim derseniz puan seviyeniz 10-15 TL’ye ulaştığında talep etmeniz halinde altın hesabınıza gram altın şeklinde yansıtmaya başlayabilirsiniz. Eğer hesabınız yoksa hemen altın hesabı açabilirsiniz, hesap açmada konusunda korkmanıza gerek yok çünkü Kuveyt Türk hesap işletim ücreti altında hiçbir hesabından ücret kesmemektedir.

Kuveyt Türk Altın Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

Sanki altın kart nasıl alınır der gibisiniz, bu kadar güzel özelliği kim duysa hemen sahip olmak istemez ki? Telaşlanmayın hemen anlatıyorum. Bu kısımda da şok olacağınız şeyler var! Altın kart alabilmek için öncelikle bir Kuveyt Türk Katılım Bankası şubesi bulmanız gerekiyor, eğer yanınızda da tüm resmi belgeleriniz var ise bunlar maaş yazısı veya bordrosu, kimlik belgesi vs. gibi işiniz çok daha kolay olacaktır.

kuveyt türk kart puanı ile gram altın

Başvurunuzu banka gişelerinde yapıyorsunuz ve işin en güzel yanı altın kartınızı hemen şubede o an teslim alabiliyorsunuz. Posta yok, kurye bekleme derdi yok ne güzel öyle değil mi arkadaşlar bende bu bilgileri araştırırken her öğrendiğim bilgide şok oldum sanırım şuan sizlerde aynı duyguları paylaşıyorsunuz. İşte altın kart almak ve başvuru yapmak bu kadar basit.

Altın Kart (Sağlam Nakit Kart) Ve Sağlam Kart Arasındaki Fark Nedir?

Sevgili dostlar altın kart yani diğer ismi olan sağlam nakit kart vadesiz hesaba tanımlanan ekstra limitli bir vadesiz hesap kartıdır. Sağlam kart ise Kuveyt Türk bankasının sunmuş olduğu ek özelliklere sahip bir kredi kartıdır. Bu iki ürünü birbirine karıştırmayınız. Yazımın içerisinde bu farklı iyi anlatabilmek için bir kaç kez vurguladım yazımın sonunda da önemli olduğu için tekrar dile getirmek istedim.

En kısa zamanda bende bir altın biriktiren bu karta sahip olmak için işe koyulacağım. Dilerseniz yazımızı beğendiyseniz daha önce yazmış olduğum senetle altın veren kuyumcular başlıklı yazımı inceleyebilir değerli yorumlarınızı konumuzun altındaki yorum alanından belirtebilirsiniz hoşça kalın.