• AMERIKAN DOLARI
  33,1952
  % -0,11
 • AVUSTRALYA DOLARI
  22,1976
  % -0,36
 • € EURO
  36,0226
  % -0,60
 • £ POUND
  42,8115
  % -0,31
 • ¥ YUAN
  4,5456
  % -0,29
 • РУБ RUBLE
  0,3772
  % 0,65
 • ÇEYREK ALTIN
  4.184,00
  % -1,32
 • BIST 100
  11.156,20
  % 0,15

Ücretsiz Yazar Kasa POS Cihazı Veren Bankalar [Bedelsiz POS]

Ücretsiz Yazar Kasa POS Cihazı Veren Bankalar [Bedelsiz POS]

Ücretsiz yazarkasa pos cihazı kampanyaları düzenleyen bankalar kullanılarak, müşterilerin alışverişlerde daha rahat ödeme yapabilmeleri sağlanabilir. Günümüzde kredi kartı kullanımı, nakit para kullanımını gölgede bırakacak düzeye erişti. Ödemelerde taksit imkanlarından yararlanabilme ya da nakit taşımadan alışveriş yapabilme imkanı tanıdığı için kredi kartı kullanımına yoğun bir talep bulunmaktadır. İşletme sahipleri de müşterilerinin kredi kartı ile ödeme yapabilmelerini sağlayabilmek adına yazarkasa pos veren bankalar kampanyalarına ilgi göstermektedir.

Günümüzde tüketim konusunda da ciddi bir artış bulunmaktadır. Reklamlar ile birlikte sosyal medyanın da etkili bir şekilde kullanılması ile bir ürünün tanıtımı çok etkili bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Pek çok insan, ürünleri merak edip satın almayı tercih etmekte ve süreç bu şekilde hızla ilerlemektedir. Eski mahalle bakkallarının yerini büyük marketler doldururken, mağazaları her gün yüzlerce kişi ziyaret ediyor. Bu müşterilerin bir kısmı nakit olarak ödeme gerçekleştirirken, önemli bir kısmı kredi kartı kullanmayı tercih ediyor.

Kredi kartlarına özel taksit imkanları, kredi kartı kullanmayı tercih eden insanların ilk sebepleri arasında yer alır. Taksitlendirmeler sayesinde müşteriler daha kolay ödeme yapabilmektedir. Ayrıca bazı kredi kartı ile yapılan alışverişler puan kazandırması da tercih sebepleri arasında yer almaktadır. Kredi kartı ile alışveriş imkanı sunabilmek için POS cihazına sahip olunması gerekir.

Hemen hemen her bankanın kendisine ait POS cihazı bulunmaktadır. POS makinesi ücretleri bazı işletmeler için ciddi bir masraf olarak görüldüğünden, ücretsiz POS makinesi kampanyalarına yoğun bir ilgi gösterilmektedir. Bankaların bu cihazları ücretsiz olarak sağlamasının nedenlerinden biri ise kredi kartı ürünlerinin kullanımını arttırmaktadır.

Ücretsiz Yeni Tip Yazar Kasa POS Makinası Veren Bankalar Hangileri?

Ticaretle uğraşan kobi ve küçük esnaflar ödeme alırken hem pos cihazı hem de yazar kasa işlemini ayrı ayrı yapmak istemiyor artık bu yüzen bankaların yeni çıkarmış olduğu yazar kasa POS cihazları oldukça rağbet görmektedir. Bu yüzden sizler için araştırarak ücretsiz yani bir bedel ödemeden yazar kasa POS cihazını hangi bankalardan alabilirsiniz listeleyerek içinden en kullanışlı olanı biraz daha açarak sizlere sunacağım.

 • Garanti BBVA Bankası
 • Vakıfbank
 • Türkiye Ekonomi Bankası (TEB)
 • Denizbank
 • Halkbank

Gördüğünüz gibi bu 5 banka ücretsiz yazarkasa POS cihazı sunmaktadır. Ama komisyonlar kesintiler ve ciro gibi durumlar ücret konusunu doğrudan etkiliyor. Bu yüzden en avantajlı ve ücretsiz olan Vakıfbank Yazar Kasa POS cihazını biraz daha irdeleyeceğiz.

Vakıfbank Parasız Yeni Nesil Yazar Kasa Pos Cihazı Kampanyası

Parasız yani ücretsiz yazar kasa pos cihazını Vakıfbank veriyor fakat bunun bazı şartları ve yöntemleri bulunmaktadır. Yoksa arkadaşlar kimse durup dururken hiçbir bedel almadan sizlere yazarkasa POS cihazı vermez. Peki nedir bu şart belli bir cironun üzerinde POS cihazından çekim yapılmasıdır. Örnek vermem gerekirse aylık 10.000 TL tutarında bir ödeme yani POS çekimi yaparsanız işte bu durumda banka sizden herhangi bir ücret tahsil ve talep etmiyor. Bu kapsamda Vakıfbank yazarkasa POS kampanyası ile iş yerlerinin ihtiyacı olan cihazlar elde edilebiliyor. Banka tarafından sunulan cihaz marka ve modelleri şunlardır;

 • Vera Delta
 • Beko 220 TR / 300 TR
 • PROFİLO VERİFONE VX 680 – E1
 • HUGİN VX675 ECR
 • INGENİCO İWE 280
 • MIKROSARAY PIDION MT 360
 • INFOTEKS / FUSION 410 – G
 • INFORMATIK INPOS M120

Vakıfbank müşteriye özel farklı paketler de sunabilmektedir. Bu cihazlarda; masaüstü sabit pos cihazı, mobil pos cihazı, IP / ADSL Pos Cihazı, Yazarkasa Pos, Tarım POS cihazla seçenekleri yer almaktadır. Vakıfbank kredi kartları ile yapılacak alışverişlerde peşin ödeme ya da taksitli ödeme gerçekleştirilebilir.

TEB Yeni Nesil Yazar Kasa POS Cihazını 15.000 TL Çekim Şartı İle Bedava Veriyor!

Evet arkadaşlar eğer TEB bankasından yazar kasa POS cihazı almak istiyorsanız aylık 15.000 TL bir çekim yapmanız gerekiyor. TEB yazarkasa POS kampanyaları ile çeşitli POS cihazları ve yazar kasa ürünleri alınabilir. TEB bankasından alınacak POS cihazlarından çekilen kartlarda taksitli alışveriş ve peşin ödeme gerçekleştirilebilmektedir. Bu sayede müşterilere daha fazla ödeme seçeneği sunulabilir.

TEB ve diğer bankalar tarafından verilen POS cihazları müşteriler için önemli olduğu kadar bankalar için de önem arz etmektedir. Ödeme seçeneklerinin fazla olması, müşterilerin alışverişlerinde daha rahat hissetmelerine ve daha fazla ürün satın alarak taksitle daha kolay bir şekilde ödemelerine imkan verir.

Yazar Kasa POS Cihazı İçin Maliyeden İzin Gerekir Mi?

İşyeri sahipleri, Halkbank yazar kasa POS kampanyaları gibi bankalar tarafından sunulan yeni nesil yazar kasa POS cihazlarından alabilmek için öncelikle maliyeden izin almalıdır. İzin alındıktan sonra POS cihazı ücret ödenerek ya da banka kampanyalarından yararlanılarak elde edilebilir.

POS cihazı üreten çok sayıda firma bulunmaktadır. Doğrudan firmaların ürünleri sipariş edilerek de istenilen cihaza sahip olunabilir. Firma ya da bankadan alınan cihazlar için fatura verilecektir. Bu faturalar daha sonra kullanılacağından saklanmalıdır.

Yazar kasaların satın alındıktan sonraki 90 gün içinde kayıt edilmesi gerekmektedir. Banka şubelerinden kayıt işlemleri yapılabilir ve bankaların uygulamaları yüklenerek birden fazla bankaya ait olan kartların kullanımına uygun hale getirilebilir.

Yeni Nesil Yazar Kasa POS Cihazları Nasıl Kullanılır?

POS cihazları ile ilgili yeni bir düzenleme getirildi. Mağazalar ve işletmeler günümüzde yazar kasa POS cihazlarını kullanmak zorundalar. Eskiden yaygın olarak görülen tek tip yazar kasaların kullanımına son verildi. Fiş kesmek için kullanılan eski tip yazarkasalara günümüzde de rastlamak mümkündür. Özellikle de küçük mahalle bakkallarında bulunabilir. Günümüzde yeni nesil yazarkasalar piyasada yerini almaya başladı. POS cihazlarının da kullanılmaya başlanması ile iş yerlerinin ödeme alanlarında alan sıkıntısı olmaya başladı.

İlgili Makale : Kredi Kartı Bekleyen Provizyon Ne Kadar Sürer?

Yeni nesil yazarkasalar, eski tiplere göre daha az yer kapladığından pek çok iş yeri bu yazarkasaları kullanmaya başladı. Yazarkasalardan elde edilen fişler satış kaydı oluşturdukları için çok önemlidir. Vergi ile ilgili işlemlerde bu kayıtlara ihtiyaç duyulabilmektedir.

Yeni nesil POS’lar satış kaydı oluşturulurken aynı zamanda banka ya da kredi kartı ile de işlem yapılmasını sağlar. 2016 senesinde yapılan düzenleme ile vergi mükellefi olan iş yerlerinde yeni nesil bu cihazların kullanılması zorunlu kılındı. 3100 sayılı kanun ve 426 ve 427 sayılı karar neticesinde bu yasalaşmış bir kanun olduğundan, tüm iş yerlerinin bu kanuna uyması gerekmektedir. Yazar kasa pos kampanyaları fırsatlarından yararlanılarak, yeni nesil POS cihazına ücretsiz olarak sahip olunabilir.